LunaL. LunaL. komentáře u knih

Vůdce smečky - Láskyplné vedení v rodině Vůdce smečky - Láskyplné vedení v rodině Jesper Juul

V knize je určitě několik zajímavostí o výchově dětí, ale několik věcí mi při čtení vadilo - hlavně neustálé používání cizích slov, autor se často opakoval, někdy si i protiřečil. Podle mě mohla být kniha napsána jednodušeji a srozumitelněji. Určitě mi ale pár věcí ohledně výchovy ujasnila :)

18.08.2020 3 z 5

Vetřelkyně a já - Tak jsem si to nepředstavovala Vetřelkyně a já - Tak jsem si to nepředstavovala Klára Nováčková

Tuhle knihu buď zhnuseně odložíte po pár stránkách, nebo ji přečtete jedním dechem! Já na ni měla asi tu správnou náladu, četla jsem ji po smutné knize ze života a potřebovala jsem se zasmát - a u téhle knihy jsem se smála často! Líbily se mi nejen vtipné hlášky,ale i to, jak autorka psala vše na rovinu a míchala témata, která ( na první pohled) spolu vůbec nesouvisí. Dávám tolik hvězdiček už jen za kuráž psát všechno na rovinu, i když jsou to hodně osobní věci autorky. A popsat tak přímo první návštěvu u gynekologa, na to by jen tak někdo neměl!
Za mě super :)

26.07.2020 4 z 5

V harmonii s koněm V harmonii s koněm Ray Hunt

Hodně krátká kniha plná zajímavostí. Kniha je rozdělená na několik částí - hlavní část je popis práce s koni od autora, ta se mi líbila moc. Pokračují otázky a odpovědi - to se mi zdálo zbytečný, bylo poznat, že se špatně odpovídá bez konkrétního koně. Pak byla delší kapitola - popis člověka, co zažil týden učení pod Rayem. A pak stránka souhrnu pravidel práce (a života) s koněm - ta neměla chybu!
Pro shrnutí - kniha určitě stojí za přečtení, když chcete pracovat s koněm pozitivní metodou. Určitě ale nestačí bez nějakého dalšího "školení".

05.06.2020 4 z 5

Ranč U Zelené sedmy 3 Ranč U Zelené sedmy 3 Eva Pelantová

Ani tenhle díl nezklamal! Je trochu jiný než předchozí díly, ale hlavně tím, že Štěpán jako vyprávěč je o pár let starší a tak ho zajímají jiné věci - méně píše o zvířatech, na která si za ta léta zvykl, méně zlobí sestru a více jej zajímají vztahy mezi lidmi. Hlavně ty milostný.
Dokonce i babička šla do pozadí příběhu, nevyskytuje se v knize tak často. Pořád si ví se vším rady a je pořád vtipná, jen už nemusí rodinu tak často zachraňovat. Nebo ano? :)

20.05.2020 4 z 5

Ranč U Zelené sedmy 2 Ranč U Zelené sedmy 2 Eva Pelantová

Druhý díl je stejně odpočinkový jako první, ale liší se nejen tím, že Kudrnovi vymění farmu za hájovnu, ale hlavně tím, že se příběhy více motají kolem lidí než kolem zvířat. I tak se ale určitě zasmějete! :)

17.05.2020 4 z 5

Ranč U Zelené sedmy 1 Ranč U Zelené sedmy 1 Eva Pelantová

Kdysi jsem viděla seriál, ale jediný, co jsem si pamatovala bylo, že se mi líbil :D Proto nevím, jak moc se kniha řídila seriálem. Hledala jsem něco oddechového na čtení a to se mi povedlo. Kniha se od začátku hezky četla, snad nikdy jsem se nenudila. O vtipné hlášky se postarala hlavně babička, bez které by to nebylo ono! S chutí se pouštím do dalšího dílu :)

12.05.2020 4 z 5

Ať se děje cokoli, hlavně neutíkat Ať se děje cokoli, hlavně neutíkat Peter Allison

Čtivá kniha plná pěkných a často vtipných, někdy dojemných historek o průvodci africkou divočinou. Dost jsem se u ní nasmála. Jen mi neseděla sprostá slova, která se v knize hodněkrát objevila. Šlo by to i bez nich

28.03.2020 4 z 5

Běh s Vlky aneb Canicross Běh s Vlky aneb Canicross Jaroslav Monte Kvasnica

Přečetla jsem tuhle knížku jedním dechem. Na to, že je spíš naučná, se moc dobře čte! Po přečtení jsem měla chuť vzít psa a vyběhnout!

24.02.2020 5 z 5

První - statečné - jedinečné První - statečné - jedinečné Jana Renner

Skvělá kniha, která by neměla chybět v žádné domácí knihovně! Spoustu zajímavostí o známých i méně známých ženách od české historie po současnost. Zajímavé osudy, které až inspirují :) Kniha je celkově hezky provedená, najdete v ní jak obrázky zmiňovaných žen, shrnutí údajů, mapy, kvízy, hádanky,.. Je vidět, že si na knize dali autoři záležet!

23.02.2020 5 z 5