lulucinax lulucinax komentáře u knih

Společnosti Společnosti Josef König

Tak tenhle autor mi vůbec nesedl. Ani stylem psaním, ani obsahem. U některých povídek chtěl asi šokovat, což se nejspíš podařilo, ale kniha jde zkrátka mimo mě. Povídky jsou prý propojené, ale mně se propojily jen nepatrně a celkově mi přišly takové dost zvláštní.
No nic, aspoň si nemusím kupovat jeho další knihy, to je taky dobře :D

07.04.2024 1 z 5

Byt v Paříži Byt v Paříži Lucy Foley

Kniha mě popravdě docela zklamala.
Přišla mi dost popisná a děj se táhnul jak žvýkačka, nic moc se tam nedělo. Od thrilleru bych čekala, trochu víc napětí ne jen trošku na začátku, pak dlouho nic a na konci. Hlavní hrdinka mi nebyla sympatická a místy mě vytáčela.
Konec na mě působil trochu nevěrohodně a nedovysvětleně, ale rozhodně knihu pozvedl.
Od autorky jsem četla Štvanici a ta byla o dost lepší a čtivější, ještě tu mám Seznam hostů, který si s chutí přečtu.

01.04.2024 3 z 5

Čtyři roční období s Bingem Čtyři roční období s Bingem kolektiv autorů

Moc hezké Bingovy příběhy. Tematické podle ročních období. Kniha obsahuje převážně obrázky, textu tak akorát. Dětem se líbí.

Bílá kniha Bílá kniha Han Kang

Bílá kniha je úvaha a soubor myšlenek o věcech, které jsou bílé.
Dočtete se o soli, sněhu a rýži, ale také o nevinnosti, emocích a o sestře autorky, která zemřela dvě hodiny po porodu.
Naleznete v knize i něco mezi řádky a také něco mezi nebem a zemí.
Rozhodně ji doporučuji k přečtení a brzy si dám další knihu od autorky, její styl psaní je poutavý a pohltila mě. Tuhle si určitě někdy přečtu znovu.

Běhání - fitness i maratony Běhání - fitness i maratony Richard L. Brown

Celkem pěkná kniha o běhání, řekla bych že spíše pro začátečníky, ale ve druhé půlce knihy jsou užitečné tréninkové plány vhodné i pro ty, co už mají něco naběháno.

01.04.2024 4 z 5

Až půjdeš, zavři za sebou Až půjdeš, zavři za sebou Anna Moricová

Hodně depresivní knížka. Hrdinka se ve všem neskutečně plácala. Mladých dívek s takovými problémy bude určitě hodně.
Pár věcí mi přišlo trochu podivných a taky, že si hrdinka ani nenechala pomoct.
Chyběl mi nějaký konec.

01.04.2024 3 z 5

Atlas dobrodružství: Dinosauři Atlas dobrodružství: Dinosauři Emily Hawkins

Moc pěkná knížka o dinosaurech. Je plná zajímavostí i pro dospělé. Obsahuje hodně obrázků a textu tak akorát.

Ana Ana Roberto Santiago

Moje asi nejdelší kniha a proto se mi vůbec do ní nechtělo, ale jsem ráda, že jsem se do ní pustila.
Příběh byl zajímavý, plný zvratů, napětí a stránky ubíhaly pod rukama. Každopádně by nevadilo, kdyby měla o třetinu míň stran, občas mi to přišlo dost okecávané. A někdy mě ta Tramelová už fakt štvala.
Dokázala bych si představit, kdyby pan Santiago napsal pokračování a ráda bych si ho přečetla.

01.04.2024 4 z 5

Alice uličnice a králík nezbedník Alice uličnice a králík nezbedník Ruth Quayle

Tohle se fakt nepovedlo, hodně podivná kniha. Už dlouho jsem nečetla tak špatnou dětskou knížku.
Knihu jsem koupila kvůli názvu a teda vůbec se mi nelíbila.
Špatně se četla a Alice je hodně nesympatická, když budu hodná. Některé části jsem dětem ani nečetla.

01.04.2024 1 z 5

100 pokladů naší planety: Itálie 100 pokladů naší planety: Itálie kolektiv autorů

Moc pěkná kniha o Itálii. Obsahuje mnoho krásných fotografií. Nečetla jsem ji celou, ale prohlédla jsem si ji a přečetla jen, co mě zajímalo. Doporučuji všem milovníkům Itálie.

Putování za kouzelnou mocí Putování za kouzelnou mocí Sarah Beth Durst

Velmi napínavý a dobrodružný příběh zvířátek, které dostaly netradiční speciální schopnosti. Jsou jim k něčemu? Přijdou na to, jak je nakonec využít?
Tahle knížka určitě není na dva večery. Začala jsem ji dětem předčítat už někdy v lednu a i díky malým písmenům nám vydržela dost dlouho, ale mého šestiletého syna moc zaujala a bavila. A mě ostatně také. Jen se nám trochu pletla jména zvířátek, kterých v útulku bylo celkem dost, hlavně ze začátku.
Rozhodně zde najdete věci k zamyšlení, že není vše, jak se zdá, že je dobré se vždy zkusit domluvit, a že každý vyniká nějakou schopností, která se na první pohled nemusí zdát výjimečná. A především je kniha o přátelství.

01.04.2024 5 z 5

Má mě ráda, nemá mě ráda Má mě ráda, nemá mě ráda * antologie

Povídkovou knihu z edice česká povídka u mě vídáte pravidelně a nehodlám to měnit. Mám je ráda, přestože některé jsou velmi povedené a některé méně, ale někomu jinému můžou sednout úplně opačně. A vy si dle povídek můžete udělat nějakou představu o tom, jak daný autor píše a pak se podívat na jeho další díla.
Z tohoto souboru bych vypíchla povídku Má mě rád, nemá mě rád od Ireny Hejdové. U povídky Jaroslava Rudiše Vypisovači jsem se dost nasmála. A poslední povídku Sofi od Borise Dočekala bych jen utla o stránku a půl dřív.
Naopak povídka Michala Viewegha mě přesvědčila o vyřazení jeho dvou knih z mé knihovny a rozhodnutí, že je číst nechci :D

31.03.2024 4 z 5

Moderní sebeobrana Moderní sebeobrana Pavel Houdek

Tahle kniha by měla být povinnou četbou pro všechny, protože v ní najdete návod, jak si nenechat nic líbit a umět se ozvat. A rozhodně se ozvěte, přestože hned dostanete nálepku "hysterka".
Přečíst by si ji měly minimálně ženy, ale i mužům hodně dá. I těm, co se cítí neohroženě a možná si pak uvědomí, že ty jejich vtípky, mohou někomu ublížit, třeba takové "nevinné" plácnutí po zadku nebo sexistické řeči. Protože bolest může být i psychická a leckdy je i horší.
A ne, není to normální. V knize najdete i tipy a rady, jak se ubránit fyzicky.
Je to opravdu důležité téma. Rozhodně by vás neměla minout.

29.03.2024 5 z 5

Flouk a Líla: Dobrodružství z mrakodrapu Flouk a Líla: Dobrodružství z mrakodrapu Petra Dvořáková

Abych pravdu řekla, tak od knihy jsem měla větší očekávání, protože autorka románů pro dospělé patří k mým nejoblíbenějším. Kniha se mi i hůře dětem předčítala a ty jejich dialogy, příhody mi přišly podivné a závěr uspěchaný. Ano, nese v sobě ponaučení, že nesmíte věřit všem lidem, kočkám ani myším, které potkáte na internetu.
Zkrátka jsem čekala lépe využitý potenciál a taky na to má možná vliv, že nejsem fanynka koček. Ilustrace se mi také nelíbily a některé působily strašidelně.

22.02.2024 2 z 5

Vtáčení Vtáčení Marie Šťastná

Tak téhle poezii, abych pravdu řekla, jsem nerozuměla a asi jsem vůbec nepochopila, co tím chtěl básník říct?

11.02.2024 2 z 5

Do puntíku Do puntíku Karin Bílík Vápeníčková

„Kniha Do puntíku je pro malé i velké Benjamíny.“
No nevím no, pro malé moc není, člověk si musí hodně domýšlet mezi řádky.
Vybízí k zamyšlení a naleznete tu filozofické otázky, na které ale tak úplně nedostanete odpověď. Dotýká se více témat a přišlo mi to takové letem světem.
Našla jsem několik věcí, které jsem nevěděla nebo u kterých jsem si říkala, že to je pravda a zahřály mě u srdce.
Celkově bych řekla, že potenciál se dal využít lépe.
Co mě zaujalo bylo hraní si se slovy a grafické zpracování. I některé ilustrace jsou velmi povedené.

07.02.2024 3 z 5

Když jsme se viděli naposled Když jsme se viděli naposled Carol Mason

Od autorky jsem četla Tajnosti vdaných žen a moc se mi líbil její styl psaní a příběh mě neskutečně vtáhl. I tento román patří mezi romantické knihy s přesahem, které vás nutí zamyslet se nad svým životem a nad různými situacemi. Přestože jsem tušila, jak příběh dopadne, autorka mě několikrát nechala na pochybách, jestli to nakonec nebude jinak.Tento román patří mezi oddychovky, ale dokáže chytnou u srdce a probouzí spoustu emocí. Pokud máte rádi příběhy ze života, rozhodně doporučuji. Přirovnala bych ji ke Colleen Hoover, nicméně ta mě tolik neoslovila.

04.02.2024 5 z 5

Umění čelit výzvě Umění čelit výzvě Tatjana Kiel

Výborná kniha, která vás namotivuje k akci nebo teda aspoň u mě to zafungovalo.
Popisuje metodu F.A.C.E. – Focus (soustředění), Agility (aktivní přístup), Coordination (koordinace), Endurance(vytrvalost), která pomáhá dosáhnout svých cílů na konkrétních případech.

04.02.2024 5 z 5

Srdcař v cílové rovince Srdcař v cílové rovince Jan Pirk

Běhání mám ráda a chtěla jsem se dozvědět zajímavosti ze světa kardiochirurgie a jsem poněkud zklamaná.
Kniha byla členěna podle společných výběhů s novinářem Tomášem Poláčkem.
Takže tam bylo spousta omáčky, jak se má, co ho zrovna bolí a co situace s Covidem. Kniha byla vytvořena v roce 2020/2021, takže povídání o Covidu je tam spousta.
Vadilo mi opakování témat i jednotlivých informací a že přeskakoval v různých časových okamžicích svého života. Prostě vyběhli a začal povídat, co ho zrovna napadlo.
Několik zajímavostí jsem našla, ale bylo jich málo.
V hlavě mi uvízlo, že pan doktor teď už operuje jen 180 operací ročně, dříve jich zvládl 330 ročně :)
(Údaj z roku 2021, kdy vyšla kniha a kdy panu kardiochirurgovi bylo 73 let)

04.02.2024 2 z 5

Mrazivá hlubina Mrazivá hlubina Adrian McKinty

Autor si vybral zajímavé prostředí a dobu, do které děj zasadil. Jsem ráda, že jsem se zas něco dozvěděla z historie, o které jsem neměla ani páru. Co se týče zpracování, tak mi to úplně nesedlo, přišlo mi tam hodně omáčky a popisů a děj tím vůbec neodsýpal, jak jsem zvyklá jiných u detektivek/thrillerrů.
Do dalších dílů se mi po pravdě už moc nechce.

04.02.2024 3 z 5