Lulla71 Lulla71 komentáře u knih

Blues pro bláznivou holku Blues pro bláznivou holku Václav Hrabě

Mám tu knížku dvacet let a prostě si jí někdy otevřu a něco si s chutí přečtu.

20.06.2012 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Neuvěřitelně nadčasová bajka.

Matky to chtěj taky Matky to chtěj taky Irena Obermannová

Já jsem vůbec nevěděl do čeho jdu a moc se mi to líbilo... hlavně "styl psaní autorky":)

08.10.2013 5 z 5

Piercing Piercing Rjú Murakami

Líbilo se mi to. Knížka je velice osobní, blíž člověku být nemůžete. A opravdu z některých pasáží mrazí:)

26.06.2012 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

No, nic moc... je to překlad, nechci nijak snižovat schopnosti překladatelky, ale použitá čeština evokuje detektivky z roku 80... v tom špatném slova smyslu. Tomu jazyku chybí koule. Nevím jak Jo Nesbø píše, ale překlad je tak suchopárný, že se to téměř nedá vydržet. Četl jsem Lovce hlav, kteří byli o něco lepší - prostě touto knihou s Nesbøem končím a překladatelce Kateřině Krištůfkové se budu snažit vyhnout. Proč číst průměrné autory, když je jich tolik nadprůměrných? A navíc, komu nebylo od půlky jasný, kdo je vrah?:)

14.06.2012 2 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Kde je nějaký dějový zvrat? A proč se to jmenuje Svědkyně ohně?

12.08.2013 odpad!

Potichu Potichu Jaroslav Rudiš

Punková romantiky pro lidi co dospívali začátkem devadesátek. Takže knížka pro mě:)

09.06.2014 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Moc mě bavilo při čtení koukat do Google Maps a procházet se spolu s Langdonem ulicemi Benátek, Florencie a Istanbulu. Je to opravdu zážitek. Jako turistický průvodce vynikající. Jako detektivka od Dana Browna určitě nejslabší, co zatím vydal. V této knížce ničím nepřekvapil - použil stejné postupy a už se z nich staly kliše.

17.02.2014 2 z 5

Takové milé čtení á la Forest Gump... u všeho jsem byl:) V druhé dějové linii průměrná detektivka.

12.08.2013 4 z 5

Darda Darda Irena Dousková

Je to darda... je to nejdepresivnější čtení co jsem kdy četl...

09.07.2013 4 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Hmmm, dobrý to bylo...

29.05.2013 5 z 5

Mrtvý holky Mrtvý holky Miloš Urban

Moc příjený počtení. Krásný povídky.

26.06.2012 5 z 5

Utrpení knížete Sternenhocha Utrpení knížete Sternenhocha Ladislav Klíma

Šíleně děsivé, mistrovsky zvrhlé a psychicky šokující:)

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Tenhle první díl je z celé trilogie nejlepší... možná ne ani tak že je jiný než zbylé dvě knihy, ale že je jiný než ostatní detektivky. Larsson napsal něco čemu uvěříte, že se to skutečně stalo a přitom budete ohromeni a strženi dějem. Něco podobného jsem zažil jen u Browna, ale tam se nad jeho honičkama a dějovýma zvratama pousmívám a nevěřím jim - tohle je jiný. Mluví se teď o boomu severských detektivek, ale tohle bylo první a zatím se tomu nic nevyrovnalo.... Nesbø je proti Larssonovi druhořadý pisálek.

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Excelentní! Štěpán Kopřiva je PAN spisovatel... když Asfalt čtete, cítíte blaženost, uspokojení, takřka ukojení jazykem, který Štěpán použil! Budete ho chtít zase... a zase... a zase!

14.06.2012 5 z 5

Jménem krále Jménem krále Vlastimil Vondruška

Moje chyba, že jsou sáhl po této knížce:) Nejsem cílová skupina. Klukům mezi 10-13 lety se to asi líbit bude. Pokud je to pro ně, je to slušná kniha.

25.02.2014

Mechanická Maggie Mechanická Maggie Jaime Hernandez

Já komixy nečtu, možná právě proto mě to nadchlo:)

29.11.2013 4 z 5

Příběh podivuhodné lásky Příběh podivuhodné lásky Carl-Johan Vallgren

Je to laciné a povrchní, postavené na efektu a romantické lásce. Chybí hloubka dějová i duševní.

06.11.2013 2 z 5

Zabíjení Zabíjení Štěpán Kopřiva

Obdivuji Štěpánovu fantazii, nápady a práci s češtinou:) Zabíjení a Asfalt jsou pro mě bezesporu dvě nejvtipnější české knihy co jsem četl. Díky Štěpáne!

12.08.2013 5 z 5

Bílé břízy na podzim Bílé břízy na podzim Arnošt Lustig

Jeden musí mít na paměti, že bejt Černej Baron, nebylo tak veselý jako napsal Švandrlík... Arnoštova balada je realistická a citlivá.

29.05.2013 5 z 5