lukas9608 lukas9608 komentáře u knih

Škvár Škvár Charles Bukowski

Bukowského detektivka mě oproti jeho autobiografickým Ženám vůbec nenadchla. Smrtky, červení vrabci, mimozemšťané... ehm.

21.12.2018 2 z 5

Válka spermií: Nevěra, konflikt mezi pohlavími a jiné ložnicové bitvy Válka spermií: Nevěra, konflikt mezi pohlavími a jiné ložnicové bitvy Robin Baker

Jedna z nejlepších knih o lidské sexualitě a jejich evolučních příčinách. Před přečtením této knihy doporučuji nejdřív přečíst Červenou královnu, zabývající se stejným tématem, ale hlouběji a v širším měřítku mezi jednotlivými živočišnými druhy.

21.12.2018 4 z 5

Ruština nejen pro samouky Ruština nejen pro samouky Věra Nekolová

Dobrá učebnice, ale nakonec jsem na doporučení přešel na Učebnici současné ruštiny 1. díl, která je o ještě o něco lépe zpracovaná.

20.12.2018 4 z 5

Všechno je v pr**li Všechno je v pr**li Mark Manson

Nestává se mi často, že bych rozečlenou knihu chtěl prostě zahodit a už se k ní nevrátit. U této se mi to stávalo po celou dobu čtení. Hecl jsem se a knihu dočetl. Hodnocení? Asi nejsem cílová skupina, ale přišlo mi to jako ztráta času a neustále se valící snůška pseudofilosofických keců.

23.12.2020 1 z 5

Havel Havel Michael Žantovský

Výborná obsáhlá kniha o jednom z největších a nejvýznamějších Čechů.

10.09.2020 5 z 5

Cesta k nesvobodě Cesta k nesvobodě Timothy Snyder

Velmi pěkný přehled týkajícího se dění ohledně Ruska posledních let.

04.06.2020 5 z 5

Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb Vzpomínky soudní lékařky Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb Vzpomínky soudní lékařky Judy Melinek

Morbidní a naturalistické, ale velmi, velmi zajímavé.

03.05.2020 5 z 5

Jak prokouknout lež a odhalit pravdu Jak prokouknout lež a odhalit pravdu Jack Nasher

Kniha na můj vkus obsahuje až přespříliš tvrzení typu "Pokud XXX, potom je jasné/zřejmé/zaručené, že osoba lže/nelže". Po přečtění se z vás rozhodně expert na odhalování lži nestane.

10.03.2020 3 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Kniha začíná defacto cyklem sadistických povídek prožívaných skrze hlavní postavu malého kluka, který si vše dává do naivních souvislostí. Tato část mi přišla vcelku nezáživná a taková, že se snaží co nejvíce a za každou cenu šokovat. V momentě, kdy se hlavní postava potká s vojáky Rudé armády se charakter knihy trochu změní a za mě teda rozhodně k lepšímu.

19.01.2020 4 z 5

Kde všade som (ne)zomrel Kde všade som (ne)zomrel Peter Popluhár

Perfektní cestovatelské historky!

23.12.2019 5 z 5

Stejně jako první díl... Neurazí ani nenadchne.

09.12.2019 3 z 5

Velká kniha fuckupů Velká kniha fuckupů Ivan Brezina

Některé uvedené fuckupy jsou vtipné, jiné smutné či depresivní nebo úplně šílené. Celkově zajímavé a oddychové.

16.10.2019 4 z 5

Jediný muž Jediný muž Andrew Gross

Místy napínavý fiktivní a nepříliš realistický příběh na pozadí skutečných událostí.

14.08.2019 3 z 5

Cesta Steva Jobse Cesta Steva Jobse William L. Simon

Zajímavá osobnost, avšak ne příliš kvalitní životopis.

26.05.2019 3 z 5

Padrino Krejčíř - Afričan Padrino Krejčíř - Afričan Jaroslav Kmenta

Nejzajímavější část trilogie o českém Al Caponem...

05.05.2019 4 z 5

Evoluce touhy: Strategie sexuálního chování Evoluce touhy: Strategie sexuálního chování David M. Buss

Jak ženy přitahují muže a muži ženy a to vše z evolučního pohledu, avšak mnohem méně čtivé a zajímavé než Válka spermií či Červená královna.

05.05.2019 3 z 5

Padrino Krejčíř - Žralok Padrino Krejčíř - Žralok Jaroslav Kmenta

Trochu nepřehledněší než první díl, hlavně vlivem detailního popisu složitých a zamotaných kauz a podvodů, přesto stále velice zajímavé čtení z českého mafiánského prostředí.

03.05.2019 3 z 5

Padrino Krejčíř - Gangster Padrino Krejčíř - Gangster Jaroslav Kmenta

Český Al Capone... Zajímavé čtení.

30.04.2019 4 z 5

Britské impérium: Cesta k modernímu světu Britské impérium: Cesta k modernímu světu Niall Ferguson

Trochu rozvláčnější než kniha West and the Rest od stejného autora, přesto velice zajímavá a obsáhlá historie britského impéria od jeho rozmachu, přes zlatý věk až po jeho postupný úpadek po druhé světové válce.

07.04.2019 3 z 5

Inovátoři Inovátoři Walter Isaacson

Výborný popis vývoje počítačů jdoucí přes zajímavě podané životopisy lidí, kteří svým dílem přispěli k rozvoji hardware (Intel,..), poté software (Microsoft, ...) a nakonec koncových služeb (Google, Wikipedia, ..). Předmětem knihy nejsou jednotlivé vynálezy, ale konkrétní lidé a jejich osobní příběhy, což činí knihu nesmírně poutavou.

17.03.2019 4 z 5