Lukanetka Lukanetka komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Válečnou literaturu vůbec nečtu, ale tato mě prostě chytla za srdce a přečetla jsem ji během tří dnů, hltala jsem po nocích příběh Liesel Memingherové..Četla jsem jako e-knihu, ale tuhle si koupím určitě i v knižní podobě. Bude mít čestné místo v naší knihovně a za pár let ji určitě nabídnu k přečtení svým dětem..Doporučuji i všem, kteří nevyhledávají válečnou literaturu. Tahle je prostě jiná, originální, úžasná..

21.07.2016 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásná a zajímavá kniha. Na začátku jsem si říkala "nic moc", nemohla jsem se zabrat do děje, vadily mi ty posuny času (četla jsem ve čtečce, v knižní podobě bych určitě listovala stránkami zpět). Po pár kapitolách mě ale příběhy nevidomé Marie-Laury a sirotka Wernera překvapily. Válečnou literaturu vůbec nevyhledávám, ale po "Zlodějce knih" jsem chtěla zkusit i tuhle. Je originálně napsaná, zajimavá, ale Zlodějka u mě prostě vede. Tady mě trochu zklamal závěr, děj mohl dopadnout lépe..přesto dávám této knize zasloužených pět hvězd..

23.08.2016 5 z 5