LucyBooks LucyBooks komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

O knize jsem toho dost slyšela a tak jsem ráda, že jsem se k ní konečně dostala také. Nečetla jsem autorky jiná díla, takže nemohu porovnat, ale příběh se mi líbil, měl to spád, překvapivý děj a pro mne nečekaný konec. Možná jsem jen čekala větší dojetí, jinak chválím. Hezky se mi do knihy vracelo.

21.01.2020 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Na knize se mi líbí, že i když ji člověk čte po několikáté, tak v ní stále objevuje nové a nové myšlenky. Četla jsem ji jako malá a s odstupem času se na ni opravdu koukám jinak, velmi zajímavá a pro mě zvláštně psaná kniha se spoustou krásně dojemných myšlenek. Doufám, že mi tato kniha přinese ještě spoustu dalších nových myšlenek.
Z povinné četby za mě asi nejlepší.

01.07.2019 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Po přečtení také souhlasím, že tato kniha je právem top kniha 2020!
Nemám slov. Ihned mě kniha vtáhla do děje a nemohla jsem se odtrhnout. Četla se opravdu velmi poutavě. Postavy mi byly sympatické a prožívala jsem s nimi jejich (pohnuté) osudy. Vždy jsem se bála co je potká dál, ale i přesto jsem se strachem hltala další stránky a kvůli příběhu ponocovala.
Obdivuji autorku, že se pustila do takové knihy s onou problematikou. Jelikož jsem o takovéto historie Karvinska moc nevěděla, tak jsem se velmi poučila a je to až děsivé. Určitě jsem se dozvěděla velmi zajímavých a poučných poznatků.
Zkrátka doporučuji a měl by si ji přečíst každý! I když je velmi smutná, přesto lidsky psaná. A rozhodně si vážím v jaké době mám možnost žít, i když se také něco najde.

29.11.2020 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Úžasná knížka s kouzelným příběhem (nápad s knihovnou je skvělý, trošku závidím :-D ). Kniha se četla opravdu rychle. Dax a Autumn byli skvělí hrdinové, líbil se mi jejich vztah a to, jak Dax pomáhal Autumn s úzkostmi a naopak :-).

14.01.2018 5 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Dokonale napsaná kniha, na to kolik má stran je čtivá. I když sci-fi nečtu, toto bylo opravdu super. A konec velice povedený. Kniha nutí k zamyšlení.

13.01.2018 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Na knížku jsem se velmi těšila jen co vyšla. Už obálka sama o sobě je příjemná na pohled.
Příběh byl pro mě relax, ač by se dalo namítnout, že může být předvídatelný, mě moc bavil (I když klišé tu byla, ale v přijatelné míře, u této beletrie to tak je a nevadí mi to). Dále se mi líbilo vykreslení prostředí a též postav - všechny mi byly sympatické. Hrozně se mi u nich v Green Valley líbilo a chtěla jsem tam taky :-).
Celkově na mě knížka působí moc dobře, vyloženě odpočinkově. Nyní na podzim ideální čtení. Čtení, které vykouzlí úsměv na duši, já si k němu brala čokoládu jak byl příběh sladký :-). Troufám si říci, že tento příběh mě vytáhl ze čtecí krize.
Ovšem, už netrpělivě vyhlížím druhý díl.
P.S. Myslím, že každá čtenářka by chtěla svého Ryana :-).

21.10.2021 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Po dlouhé době skvělý thriller, který mě chytl od první stránky a nepustil až do konce!
Kde začít? Knížka má tolik wau věcí.
Ač se jedná o thriller/až horor místy, tak je zde skvěle vykreslená psychologie postav, jednání, charakter, propracované napětí. Příběh se zdá být promyšlený. Závěr jsem nečekala, úplně mě z něho polil ledový pot.
Knížku bych mohla vychvalovat do nekonečna, jednoduše, pokud jste milovníci napětí a záhad, doporučuji!

18.09.2020 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Jelikož šlo o povinnou četbu do školy, tak jsem knihu spíše odkládala, ale nakonec musím uznat, že si to nezasloužila.
Líbilo se mi krásně vylíčené prostředí a konec si mě získal, doporučuju. Určitě bych se ráda podívala i na film či divadlo.

19.12.2019 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Také se připojuji k nadšeným čtenářům. Ačkoliv se jednalo o trochu jiný styl psaní autorky, tak mě kniha velmi nadchla. Nutilo mě to číst a zjistit, co se vlastně stalo, chvílemi ve mně kniha vyvolávala až nepříjemné pocity. Autorka zkrátka umí čtenáře udržet v napětí. Doporučuji, pokud nechcete od Coolleen Hooverové už jen typické romány.

23.01.2024 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Na tento další díl jsem se velmi těšila. Za mě byl o trochu lepší přeci jen první díl (pouze o kousek). Zde mi přišlo, že se poté už jen střídavě řešil vztah, zda ano či ne, ale nelituji. Vždy si u tohoto stylu psaní velmi odpočinu a cítím se zde jako doma.
Velmi se líbí, jak je zde krásně popsané prostředí, krajina a i charaktery postav.
A už teď se velmi těším na další díl, který bude jistě pohlazením po duši jako díly předcházející.

03.06.2022 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Knihu jsem dostala v rámci povinné četby a musím říct, že jsem čekala více. Jsem spíše zklamaná. Vím, že příběh je záměrně psaný prostě a že nemá být jeho hloubka hned vidět, ale mně to nesedlo . Zároveň jsem ráda, že jsem se s příběhem blíže seznámila, zkusit se má vše.

23.04.2021 3 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Věděla jsem, že bude knížka dojemná, ale že až tak. Zanechala mi smutek na duši. To jak nás nejdřív autorka provází příběhem a vše tak hezky plyne...Cítila jsem z toho naději. Postavy mi byly sympatické, Violet i Finche jsem si hned oblíbila. Příběh se mi četl rychle.
Autorčina poznámka na konci knihy mi přišla ještě smutnější. Je opravdu hrozné, že se bohužel něco takového děje, pro mě je to něco nepředstavitelného, až z toho běhá mráz po zádech.
Knížku by si určitě měl přečíst každý a uvědomit si ještě více hodnotu života.

„Nezáleží na tom, co si odnesete, ale na tom, co po sobě zanecháte."
Všechny malé zázraky

04.04.2020 5 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Knihu jsem dostala zadanou jako povinnou četbu, věděla jsem, že se jedná o silný příběh, ale nakonec jsem byla stejně velmi překvapena až jsem to ani nečekala, jak moc je silný. Příběh ve mně zanechal syrový a smutný pocit.
Po dlouhé době kniha, která se mi četla strašně rychle, stránky opravdu rychle mizely.
Hlavní hrdina mi byl sympatický a líbilo se mi jeho vyprávění, nutilo mě to číst stále dál.
Konec mě šokoval, mám z něho pocit úzkosti a žalu. Určitě se mi děj v této knize vryl do paměti. Jsem zvědavá i na film, který mám v plánu zkouknout.
Určitě doporučuji!

18.03.2020 5 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

O knížce jsem slyšela již dříve, ale dostala jsem se k ní až nyní. A rozhodně nelituji. Ze začátku jsem dle anotace netušila o čem bude a do čeho jdu. V úvodu mi připadala trochu přitažená za vlasy a otřepaná. Ovšem, když jsem se do příběhu začala více a více začítat, tak se mi příběh velmi zalíbil a dával mi hlubší smysl. Konec se mi moc líbil. Nedalo mi to pokoj, dokud jsem knížku nedočetla, musela jsem se i při učení k ní myšlenkami stále vracet, takže test snad dopadne dobře, kdyby ne, toto je silný důvod pro prokrastinaci :D.
Postavy mi byly sympatické a přirostly mi k srdci. Líbil se mi vývoj všech postav, zejména Skye a Damiena...
Většinou nemám ráda, když je knížka vyprávěna z pohledu více postav nebo rozdělená na části, ale zde mi to vůbec nevadilo a hezky mi to k celému příběhu pasovalo.
Takže jsem ráda, že jsem konečně i já měla čest s Papírovou labutí.
Všem doporučuji tento silný a surový, emocemi nadupaný příběh, autorka se ukázala, že psát umí. Po dlouhé době knížka, která mi ukázala, že za to čtení stojí!
Už teď vím, že jsem se tvorby autorky nenamlsala a těším se na další ochutnávku.

,,A někdy se k nám dostanou příběhy jiných lidí, jindy ne, ale za každým příběhem se vždy ukrývá jiný příběh a za ním zase další. Všechny příběhy jsou navzájem propojeny, ale my z toho řetězu vidíme jen malinký kousek, protože ten řetěz tu byl před naším narozením a bude pokračovat po naší smrti. A copak lze během jednoho života pochopit všechno?"
Skye - Papírová labuť

14.09.2019 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Famozně napsaná, i když opět smutná. Kapitoly z pohledu Milese a Tate byly skvělé. Konec dokonalý. Colleen je opravdu jednička :-).

13.01.2018 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Tato kniha se autorce velmi povedla. Jsem fanouškem Colleen Hooverové a musím říci, že opravdu umí psát skvěle, ač většinou o velmi citlivém tématu. Zkrátka je to kniha, která mě chytla za srdce a nemohla jsem se dočkat pokračování.

23.01.2024 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

I když jsem četla knihy se stejným tématem tato byla jiná. Velmi smutná, až člověku ukápne slza ani neví jak.
Bylo mi moc líto hrdinů. Opět se mi potvrzuje, že nechápu, jak se taková zvěrstva mohla dít. O to horší je to, že příběh vychází ze skutečného základu. Poutavě napsáno (na mě i moc brutálně).

08.09.2021 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Pro mě byla kniha naprosto perfektní!
Od autorky již třetí. Nyní srovnatelná s Za zavřenými dveřmi. Dilema pro mě tak silná vyloženě nebyla, tu bych ani tak nehodnotila jako thriller. V Pasti lží byl pro mě IDEÁLNÍ THRILLER, takový mám ráda, pořádný s napětím.
Ač jsem viděla názory, že je příběh primitivní, tak pro mě měl spád a držel mě v napětí. I když jsem začala docela brzy tušit, kdo je vrahem, tak se mi líbilo počínání hlavní hrdinky.
Chvílemi jsem se ze začátku až bála.
Chválím propracované detaily.
Postavy mi byly sympatické...všechny...skoro...
A prostředí se mi krásně představovalo.

05.02.2021 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

První přečtená kniha tohoto roku! Začala jsem ji číst přesně 1.1.
Co se týče výběru, tak nelituji. Od autorky jsem četla kdysi Za zavřenými dveřmi a stejně tak mi i tato kniha utíkala velmi rychle. Možná mi v této knize oproti předchozí chyběl trochu spád. Jinak začátek byl skvělý a nenudila jsem se, až na věci, které se daly předpovídat. Konec byl smutný, jen jsem ho možná čekala více emotivní. Až poté mi došlo, že to není ten klasický thriller, kde jste napnutí, spíše velké rodinné drama.
Postavy mi také sedly, byly dobře vykresleny.
No, podtrženo, sečteno, doporučuji, je to knížka u které vypnete, ale zároveň ji někde vzadu v hlavě budete mít!

08.01.2021 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Knížka nebyla špatná, ale svým způsobem na mě byla chvílemi moc složitá, až filozifická. Také pro mě někdy některé odstavce byly skoro nepřehledné, ale to je můj osobní názor. Knížka je sama o sobě dějově ponurá, depresivní a smutná.
Věřím, že toto téma je velmi zajímavé a snad ne naše blízká budoucnost. Určitě má knížka co říct i dnes.
Seriál bude určitě též zajímavý, ráda bych se do něj někdy pustila.
Knížku vidím na takový hezčí průměr.

04.08.2020 4 z 5