LuckaH2 LuckaH2 komentáře u knih

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

četla jsem všechny knížky s Rhymem - takže trochu problém je že už mě autor neoslní - mám ho ráda, knihy vždy mají spád, vždy se v nich člověk dozví něco zajíjmavého mimo policii (nemoci, rostliny, tetování, funkce...). Kniha se mi líbíla, byla jsem napnutá, těšila jsem se na další stránky, autora ale už znám a trochu čekám hlášky co přijdou...ale knihu mohu doporučit, kdo má Rhyma rád nebude zklamaný!

20.06.2015 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Krásný díl jako předchozí, trochu mě "zarazil" drsný konec, pro děti už to moc není...a nebo je? vždyt ono se to děje i ve skutečnosti (smrt). Úkoly poháru, nové postavy z jiných škol, nové bytosti...no prostě balzám pro duši! Každá stránka by měla být nekonečná:-)

10.06.2015 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Podepisuju se pod názor předchozího komentáře, vystihl to přesně. Jen bych k tomu dodala, že zápletka se mi líbila i styl vyšetřování, protože ač nás krmí kriminálkami Las Vegas a severskými detektivkami, policejní (detektivní) práce je i o tom, co dělá Cormoran a dopracuje se výsledku. Uričtě se chystám na druhý díl, ale i přesto že se mi Kukačka líbila, nadšená jsem nebyla a kdybych knihu nečetla, asi bych nelitovala...

29.03.2015 3 z 5

Prolitá krev Prolitá krev Åsa Larsson

Některé pasáže jsou zajímavé i napínavé, ale jako celek jsem uchvácena nebyla. První khiha se mi líbila víc - nějak mi tady vadilo jak se neustále vyrovnává s traumatem, kterým to dost podobným opět končí, podobný motiv (církev, vražda v kostele), podobný konec...to mi nesedělo. Ale přesto se to číst dá - možná by se mi to četlo líp, kdybych první díl nečetla. Ale na třetí se chystám.

09.03.2015 3 z 5

Případ Pelikán Případ Pelikán John Grisham

Film jsem nikdy neviděla. Tohle byla má druhá kniha od Grishama,po Advokátovi chudých - ta se mi líbila víc, i když byla na jiné téma. Asi jsem od knihy čekala víc. Některé pasáže mě nebavily vůbec, vadilo mi, že všichni umírali (už jsem to přestala počítat), chvílemi jsem se ztrácela v postavách (ředitel CIA nebo FBI nebo novinář nebo...). Ale jako celek se mi kniha líbila, takhle by měly končit všechny skandály. Hlavně ke konci mě to vtáhlo do děje více

29.01.2015 4 z 5

Krásná kniha, taková pohádka pro dospělé (i když má být pro mládež), milá kniha, hrozně mě zajímalo co se stane dál, trnula jsem s hlavním hrdinou, taky bych chtěla takový sirotčinec najít:-) za mě supetr, těším se na pokračování!

20.01.2015 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

první díl se mi líbíl víc, škoda že druhý je kratší, ale smála jsem se taky:-)

20.01.2015 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Kdysi jsem byla v Itálii, mimo jiné v Neapoli, a říká se - vidět Neapol a zemřít, takže jsem byla hrozně zvědavá na to město, a byla jsem zklamaná. Je to krásné město, ale kdybych měla vidět město a pak umřít jedu třeba do Českého Krumlova, který miluju. Stejný pocit jsem měla z téhle knihy. Ale obojí je otázka vkusu a individuality každého z nás. Je to fakt dobrá kniha, ale pro mě to nebyla top, jak jsem všude četla, že tohle je jediný trihller, který si letos musím přečíst. Líbila se mi, ale nejsem z ní utržená ani přenadšená. Chvílema mi to přišlo až tak geniální, že tam bylo moc náhod najednou, Poutník mi přišel až jako nadčlověk, o hrdinství na každém kroku, patriotismu.

23.12.2014 4 z 5

Láska bez scénáře Láska bez scénáře Tina Reber

oddechovka, od začátku jsem tušila jak to dopadne, ale přečetla jsem si to s chutí mezi trihlery a vraždami:-) každé romantické srdce zaplesá, není nutné čekat nic jiného než moderní červenou knihovnu:-)

09.12.2014 4 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Uričtě se dá vest diskuse, jestli by ty akční scény učitel zvládl, jestli to není pro Bonda apod.,ale to je polovina filmů a knih, kde v reálu by to mohlo být jiné, nad tím se asi nemá moc přemýšlet a říkat si náhody se dějí. Já sama jsem knihu přečetla na dva zátahy, udržováná v nějakém napětí, konec je sice pohádka, ale já mam pohádky ráda;-)

19.10.2014 4 z 5

Pro mě nádherná pohádka pro dospělé! Dumas je pan spisovatel, mistr. Krásně propracované postavy, propojení příběhů a osudů!

11.07.2014 5 z 5

Stín banyánu Stín banyánu Vaddey Ratner

Jeden z nejsilnějších příběhů, jaké jsem četla. Měla by to být povinná četba, obvzlášt pro věčné remcaly, kteří si stěžují že o 2 kč zdražily máslo (taky mě to štve, ale v té knize člověk pochopí co je to mít hlad) a pak také všichni příznivci komunismu....To že je to vyprávěné z pohledu malé holčičky na síle jen přidává. Sice smutná kniha, ale doporučuji, není napsaná krvavě jako některé knihy např.genocid v africe....

08.04.2014 5 z 5

Černý krasavec Černý krasavec Anna Sewell

Moje nejoblíbenější dětská kniha:-)jako dospělá jsem si u ní pobrečela....

06.04.2014 5 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Znám ze své zkušenosti z rodiny závislost na alkoholu, takže některé pasáže mi přišli drsné vzhledem k tomu, že alkohol je opravdu jako závislost šílený. V knize je vše tak detailně ale čtivě popsáno, že máte pocit, že přesně víte jak to tam vypadá, jak to tam voní či páchne. Vždycky prokládam moderní nové knihy klasikou a tahle se mi líbila, dá se z ní vzít něco i do dnešního života!

25.03.2014 4 z 5

Mapa z kostí Mapa z kostí James Rollins (p)

akční kniha, která nutí čtenáře sledovat děj, ale zároven přemýšlet o náboženství a historii, do toho jiskření mezi hrdiny. Pro mě ideální kombinace na čtení:-)

20.02.2014 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

líbilo se mi nejvíce s joonou:-) i když vím, že ne všichni souhlasí. Nápad perfektní, originální podle fotky poznat, kdy se to stalo a proč:-) za mě 100%!!!

20.02.2014 5 z 5

Původ Původ J. T. Brannan

Ano, také jsem několikrát přemýšlela jestli hrdinové jsou james bond a nesmrtelní...nicméně je pravdou, že indiáni ( a nejen oni) se tak dokážou vycvičit, vytříbit smysly, souznění s přírodou, tmou, že některé věci se zdají nereálné nám, co jsou zamčení doma. Některé pasáže by si podle zasloužili více vysvětlení, toho jak to je vše propojené. I přes nedokonalosti jsem byla napjatá a zvědavá, co přijde dalšího. O to víc jsem byla zaskočena z konce...čekala jsem jiný happy end;-)

20.02.2014 4 z 5

Eva Eva Verena Kessler

Skvělé propojení 4 kapitol a 4 žen. U poslední kapitoly jsem brecela jak želva. Zajímavé k zamyšlení, co si děláme s planetou, co dokážeme dělat někomu, kdo ma odlišny až radikální názor. Délkou to byl "bonbonek", tématem síla

20.05.2024 4 z 5

Destrukce Destrukce Stanislav Biler

Výborný, výborný,výborný. Chvilema trochu absurdni, ale k velkému zamyšlení, jak ublizujeme prirode, vztahum, lidem. Jak se jako společnost valime k destrukci. Hodně kniha k přemýšlení

22.02.2024 5 z 5

Hory, peklo, ráj Hory, peklo, ráj Are Kalvø

Skvěle jsem se bavila. Mám přírodu rada, ač ne túry po horách. Nekde jsem s autorem pokyvovala hlavou, někde se smála. Nadsázka, zamyšlení,proč chodíme do přírody, za mě skvěly čtení na 2 dny;-)

18.09.2023 5 z 5