lucifess lucifess komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Skoro na jeden zátah. Člověk se nedokáže od příběhu odtrhnout. Paní Mornštajnová je skvělá autorka, ač velmi náročných a těžkých témat. Tak nějak předpokládám, že humoristický román si od jen tak nepřečtu. Často mi nad stránkami bylo úzko, ale pořád otáčíte stránky dál a najednou je to ta poslední a zůstanete s pusou dokořán. Doporučuji si nechat na léto, protože k podzimu a zimě je to fakt hodně depresivní.

20.10.2023 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Mornštajnová je opravdu bravurní spisovatelka, na její knihy se vždy velmi těším. Dlouho mi ale vždy trvá, než se na další odhodlám. Příběh je opět velmi smutný a vše je vypsáno opět tak realisticky...uff. Sice jsem četla od autorky i lepší kousky, respektive Hana je asi nepřekonatelná, ale i tak si Hotýlek zaslouží 5 hvězd.

11.09.2021 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Agatha Christie je naprosto jasná volba, osvědčená autorka. Hercule Poirot je pro mě klasika už od mala, koukala jsem vždy s babi a dědou na televizi snad pokaždé, když ho dávali.

02.07.2022 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Vrah mi zůstal utajený až do poslední chvíle. Tohle jsem nečekala, Agatha je opravdu mistryně detektivek.
Když jsem četla od Shari Lapeny Nevítaného hosta (byla dobrá), pár lidí v komentářích ke knize psalo, že příběh připomíná Agathu Christie a její knihu Deset malých černoušků. Prý proti tomu nic moc. Tak jsem věděla, že si ty černoušky fakt musím přečíst :) A jo, je to pravda, líbila se mi ještě víc! Moje první a rozhodně ne poslední Agatha.

15.10.2021 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Kniha byla poměrně drsná. To jak se "běžně" chovají muži k ženám, ženy nemají naprosto žádná práva, ani názor. Jsou kusem majetku, manželova majetku. Nejen Marjam a Lajla nemají na růžích ustláno, Marjam je mi líto nejvíc. Je zde hodně výrazů a zvyků z islámského světa, někdy jsem se až trochu ztrácela. A jako Evropanka, kdy nejsem vychovávaná ve víře jsou pro mě některé věci špatně pochopitelné a smutné.

06.06.2022 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Byla jsem napnutá až do konce. Netušila jsem vůbec, kdo je nakonec Krucifix. Super čtení. Detektivka, která rozhodně nezklame.

10.05.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Na knihu jsem se velmi těšila, dostala jsem spoustu doporučení a průměrné hodnocení zde je velmi vysoké. Před chvilkou jsem dočetla a ještě asi vstřebávám. Téma i příběhy jsou skutečně velmi silné, ale kniha a autorka mě zase až tolik neoslovila. Ráda jsem si rozšířila čtenářské obzory, dvojka už mě ale neláká. Chápu a respektuji vysoké hodnocení ostatních čtenářů, já dávám o jednu hvězdu méně.

05.01.2022 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Přečteno jedním dechem. Když si Zuzana myslela, že má za sebou to největší peklo, přišlo peklo další. Osudy bývají někdy opravdu kruté. Velmi pěkně napsáno. Naprosto příhodný název jsem pochopila skutečně až na konci.

11.09.2021 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Opět povedený kousek. Robert Bryndza jako autor mě opravdu baví a bez váhání ho kdykoliv doporučím. Kniha mi tentokrát ničím úplně nevynikala jako jiné jeho příběhy. Nicméně i tak je to pořád za plný počet hvězd.

09.04.2022 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Už přesně nevím, kolikátá kniha od autora to pro mě je, ale opět skvělá. Baví mě styl, nečekané zápletky i rozuzlení. Myslím, že si asi budu chtít přečíst všechny Bryndzovy detektivky. Už jsem zkusila všechny detektivy a spokojenost.
Jednoduše shrnuto a podtrženo - stojí za to číst, aktuální hodnocení 90 % je rozhodně oprávněné!

19.01.2022 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Skvělá detektivka. Luc se stává mým oblíbeným detektivem a už teď je mi jasné, že v budoucnu se dočtu do dalšího jeho případu. Čte se samo a i ve verzi audioknihy mohu jen doporučit, velmi zdařilá práce (tuším pan Šťastný). Velmi mě baví, že téměř do poslední chvíle čtenář neví, kdo je vrah a jaký je motiv. I zde je pro mě naplněno. A ve chvíli, kdy tuší, tak pak to dopadne ještě malinko jinak a příběh překvapí nebo dodá nečekaný bonus.

17.01.2022 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Jednoduše wau! Knihu jsem skoro vdechla. Dostala jsem na ní doporučení od kamarádky a rozhodně nelituji. Silný příběh, vše uvěřitelné, přesvědčivé a realistické. Skvěle napsáno. Rozhodně doporučuji.

20.01.2021 5 z 5

Boj o ostrov Boj o ostrov Arthur Ransome

Jako malá jsem visela na každé stránce. Když jsem rovnala knihovnu, zahlédla jsem ji....a rovnou putovala na noční stolek. Trochu jsem se bála, abych jako dospělá nebyla zklamaná. VŮBEC! Mám 3 různé díly s příběhy Vlaštovek a Amazonek a myslím, že se i jako dospělá podívám po ostatních dílech série.

08.02.2020 5 z 5

Velmi lehce a poutavě napsáno. Tom není jen dobrý herec, ale i velmi obstojný spisovatel. Jeho životní příběh je rozhodně zajímavý. Z vyprávění je cítit pokora, ale zároveň sebereflexe, která mě rozhodně překvapila a budu se na Draca od této doby dívat úplně jinýma očima. A taky si asi brzy pustím alespoň jeden díl Harryho Pottera :) - kniha mě k tomu úplně naladila.

03.08.2023 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Nejde ani hodnotit jinak, než plný počet hvězd. Pro mě osvědčený autor a na jeho knihy se vždy těším.

15.09.2022 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Pět hvězd si kniha rozhodně zaslouží! Skvěle napsáno. I přes některé historické nepřesnosti jsem to autorce bez problémů prominula a hltala další a další stránky.
Knihu nesmí čtenář brát jako literaturu faktu, ale jako románový příběh s variací na téma holokaustu a Osvětimi. Příběh o upírovi mě moc nebral, ale naštěstí ho nebylo příliš mnoho a pro dějovou linku a pochopení celku byl potřeba.
Pokud se mi dostane do rukou další dílo autorky, ráda si ho přečtu.

31.12.2021 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Skvěle napsáno, četlo se samo. Rozhodně se podívám i na další knihy autora. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah a jaký je jeho motiv. Napětí fungovalo. Ze začátku - první vraždou jsem si myslela, že se možná bude jednat o variaci na Dana Browna a jeho Šifru mistra Leonarda. Brzy mě kniha vyvedla z omylu.

22.12.2021 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Velmi příjemné a osvěžující lehké čtení. Beru to jako přípravu na aristokratku a sérii s ní - téma/námět zafungoval dobře. Klidně bych si s chutí dala rovnou pokračování příběhu v další knize. Styl psaní autora mi naprosto sedí, je to radost ze čtení.

26.11.2023 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Romantika, která mě nakonec dostala. Strašně dobře se to četlo. Měla jsem autorku danou do šuplíčku "musím si od ní už něco konečně přečíst". Výběr byl naprosto náhodný a měla jsem dobrou ruku. Doufám, že až od autorky budu lovit nějakou další knihu, tak budu alespoň stejně s volbou úspěšná. Až zde v komentářích zjišťuji, že kniha je i zfilmovaná. Přiznám se, že takto ihned po přečtení si říkám, že film ani vidět nechci a chci si dál sama představovat ztřeštěnou Louise. Na konci bych určitě pak brečela, takže zatím říkám díky, zůstanu jen u knihy.

13.10.2023 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Pecka! Všichni mluví i o seriálu, takže to také zkusím. Kniha mě naprosto pohltila. Už teď se nemohu dočkat, jak to bude pokračovat dál.

20.02.2022 5 z 5