Lucif Lucif komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Hodně smutné, ale zároveň hezky napsané. Začala jsem číst a pak si říkám: "Co to sakra čtu?" Mrknu na zadní stranu - "Aha". Tak to zkusím.. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Samozřejmě jsem občas s hlavní hrdinkou nesouhlasila, něco jí v duchu vytkla (no, někdy nejen v duchu) atd. Nicméně si ani zdaleka nedokážu představit být v takové situaci. Opět se člověk musí zamyslet, co vše už má, ani to často nevnímá.. I když máme těžké období, smůla se lepí na paty.. to, co zažíval hlavní hrdina si málokdo dokáže vůbec představit. Vlastně všechny hlavní postavy to měli neskutečně těžké.

14.09.2023 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Opět pěkný příběh, hezky psané, vtáhne to člověka do děje, fajn zápletky, veselé i smutné části. No a znovu mě v některých místech hlavní hrdinka rozčilovala, ale chápu, že je také jen člověk a prostě je jaká je.. Každopádně je to prima čtení.

17.09.2023 4 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

klasika

23.02.2019 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Smutné, ale zároveň moc hezké. Odsouzenihodné, ale zároveň zčásti jaksi pochopitelné - myslím Ellie a její vztah nevztah (její myšlení). Nejdřív se mi to ani moc nechtělo číst, když jsem zjistila téma, ale je to moc hezky napsané. Jsou tam různé pohledy, zamyšlení, následky.. Je to moc smutné, když se lidi milují a nešťastnou náhodou nesmí být spolu, přestože chtějí. (Ale je vlastně mnohem smutnější, když se dva nemilují a jsou spolu, ničí si své životy i životy lidí kolem sebe. Když k sobě neumí nebo nechtějí být upřímní.). Kniha se mi četla moc hezky, i jsem si pobrečela, ty dopisy jsou super. Která žena by nechtěla potkat muže tak upřímného a milujícího ;0). Příjemné čtení. Doporučuji. Autorka, jako vždy, umí vtáhnout čtenáře do děje. 4-5*

22.09.2023 4 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Nádherná, malá knížečka. Četla jsem jí už několikrát, líbila se mi asi víc než film (ale film byl také dobrý - naštěstí jsem mezi přečtením a shlédnutím filmu měla větší pauzu, tak jsem moc neporovnávala). Když měl syn popsat postavy, o Edmundovi napsal: "důvěřivý". Nenapadlo by mě to, ale přišlo mi to vlastně velmi výstižné. Rozhodně doporučuji tuto knihu i další "Letopisy Narnie". Četli jsme je (se sourozenci) už jako malí a líbí se nám i teď, když máme děti, a dětem se také líbí ;0)

15.02.2024 5 z 5

Milionář z chatrče Milionář z chatrče Vikas Swarup

MOC HEZKY NAPSANÉ. Přečetla jsem to během dne, ani jsem se od toho nechtěla odlepit (oběd apod.). Napínavé minipříběhy, které se postupně pospojují. Někdy velmi smutné, jindy povzbudivé, prostě jako je sám život. Líbí se mi, že je tam nahlédnuto do světa chudých. (Škoda jen, že víc lidí, kteří mají nadbytek nejsou ochotni pustit chlup pro dobrou věc, pro potřebné, a že jich není málo, na světě i v této knize).

Kdysi jsem myslím viděla i film, ale kniha a film mi vždy připadá jako jiný svět, tak to tak beru, jako něco jiného. Zjistila jsem, že když nesrovnávám, nejsem filmem zklamaná nebo naopak knihou, i když samozřejmě hodně záleží na autorovi. Při čtení knihy často pracuje vlastní fantazie, což je super.

Autor této knihy popsal krásně mnoho věcí a lidí, napsal příběh zajímavě, postupně odkrýval mnohá tajemství a doladil detaily - na to často autoři zapomínají, tak mě to tady o to víc potěšilo. Prostě SUPER, hluboké, zajímavé, napínavé, lidské .. ze života.

10.02.2024 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Krásný, hluboký příběh, vlastně několik propletených příběhů. Smála jsem se i brečela. Kniha se mi četla celkem dobře, tedy až na začátek, kde bylo mnoho cizích jmen atd, ale pak se to začalo spojovat a už jsem to četla jedním dechem. Mám ráda příběhy, které pomáhají lidem vidět věci i z jiného úhlu, zamyslet se. Miluji přírodu a zvířata a vždy mě potěší, když někdo pomáhá chránit tahle naše bohatství. Doporučuji, nejen tuto knihu - autorka dokáže čtenáře vtáhnout do děje, má více zajímavých témat, knih. Je to po dlouhé době kniha, kterou si nechám.

16.09.2023 5 z 5

Luxus ;)
Doporučuji přečíst všem ;0)

Vyjímečně jsem ji nepřečetla jedním dechem - musela jsem si dělat pauzy, méně a jindy než autor doporučoval, ale i já musela :)

20.11.2016 5 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Tohle bylo po té smutné trojce pro mě opravdu super. Doporučuji všech 16 knih, které jsem se synem četla (17tá kniha je na cestě a pak série Bratrstvo). Skvělý autor, krásně napsané, napínavé, čtivé ;0)

19.02.2024 5 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Opravdu povedená série knih. Hraničářův učeň bavil mě i mého syna (cca tak od 11 let bych to doporučovala). Je to napínavé, moc dobře se to čte, skvěle napsané, úplně jako bych tam byla ;0). V podstatě se to dá číst i jednotlivě, ale my jsme četli jeden díl po druhém. Zjistila jsem, že už je i 17 díl, tak už jsem ho objednala a jsem zvědavá jaký bude. Jen 3. díl se nám moc nelíbil, resp. některé části a pak myslím ještě jeden díl nebyl perfektní, ale jinak všechny na 5*. 16 knih přečteno a chystáme se na Bratrstvo - někdo to střídá a čte v podstatě obě série zároveň, že to tam někde navazuje, ale já si ty příběhy pamatuji pořád celkem živě a nechtěla jsem to míchat. Uvidíme zda to bylo správné rozhodnutí. Každopádně přečtení celé série Hraničářův učeň byla skvělá volba.

19.02.2024 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Luxusní kniha, velmi mile překvapila. Zajímavý příběh, dobře se čte. Rozhodně doporučuji všem milovníkům fantasy a dobrodružných knížek. Přečteno 16 knih ze série Hraničářův učeň a většina je na 5*. Teď se synem dokupujeme Bratrstvo (někdo to čte na střídačku, ale mi to chtěli nejdřív dokončit a až pak začínat jinou sérii).

18.02.2024 5 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Moc pěkná kniha, přečtená za 2 dny. Líbí se mi, že je to o starší době, ale nejen to pozlátko, naopak, že se někdo zaobírá tím, jak těžké tam bylo žít a v jakém přepychu si vlastně teď žijeme, ani si to často neuvědomujeme. Moc se mi líbily postavy i příběh. Skoro jsem dala 5*, ale jedna drobnost mi tam chyběla, no vlastně několik drobností, ale jinak to byl opravdu zajímavý a napínavý neobvyklý příběh. Možná si ho časem přečtu znovu. A na film bych se také podívala. Úplně jsem ty postavy i to prostředí viděla ;).

13.09.2023 4 z 5

Malér jménem Bella Malér jménem Bella Ali Standish

Krásný příběh. Štěně je pěkný lumpík a truhlík, ale naštěstí má úžasné páníčky ;0)

02.04.2020 5 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Doporučila mi ji kamarádka. Přiznám se, že se mi nečetla nejlépe, na začatku jsem přemýšlela zda ji mám vůbec číst, ale chtěla jsem ji vrátit co nejdříve a nakonec jsem se do ní začetla a nebyla tak špatná. Znovu jí číst sice nehodlám, mám raději jiné autory, ale je tam i tabulka duchovních příčin a ta je bezva, už mnohokrát osvědčena i v mém okolí. Díky tomu jsem i já knihu koupila a darovala, jak je prý u této knihy zvykem. Autorka je určitě obdivuhodná.

23.02.2019 3 z 5

Opilý prales Opilý prales Gerald Durrell

Bezva kniha se spoustou úžasných popisů zvířat. Myslím, že to byla má 1. kniha od G.D. :-* (jen mám zase nějaké jiné vydání, obal). Čte se dobře, jsou tam hezké obrázky - ocenila bych i více, ale zase si je alespoň se synem vyhledáváme a je to zábava. Škoda jen ten smutný skoro-konec, ale je to prostě ze života. Synovi se nejvíc od GD zatím líbí kniha Zvířata mi straší ve věži ;-), rovněž tedy doporučujeme. Gerald Durrell byl ale bezva človíček a všechny jeho knihy o zvířatech jsou bezva ;-)

21.02.2019 5 z 5

Od sexu k nadvědomí Od sexu k nadvědomí Osho

Překvapilo, mile ;). Úvod doporučuji přeskočit - alespoň mě přišel úplně mimo.

Zrovna jsem se o tom nedavno bavila s kamaradkou - PROPOJENI nezazije kazdy, pro vetsinu lidi je sex jen fyzicky akt, ktery je jeste navic nebavi a delaji to jen aby druhy "neotravoval" apod, proste s nechuti, nekdo si to uziva kdyz uz to prijde, ale to prave propojeni dvou dusi take nezazil a treba ani nikdy nezazije.. Je super, ze tu Osho pise jak to vlastne zazit jinak a lepe ;). Doporucuji precist.

08.10.2016 5 z 5

Bytosti přírody Bytosti přírody Margot Ruis

NAPROSTO LUXUSNÍ KNIHA! ❤

- myslím, že i pro nevěřící Tomáše, berte to třeba jako pohádku a určitě ji přečtěte dětem před spaním ;0). Bohužel je kolem mnoho lidí, kteří absolutně nerespektují přírodu a třeba to několika pomůže otevřít oči, je tam naprosto boží popis krajiny i bytostí, tak to snad brzy někdo zfilmuje, aby se to dostalo mezi více lidí ;).

Přečetla jsem ji jedním dechem a všem ji vřele DOPORUČUJI :0*

17.09.2016 5 z 5

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Další zajímavý díl ;0). Hraničářův učeň je opravdu nejlepší fantasy série knih, kterou jsem četla. Moc nás se synem baví a vždy se těšíme na další díl.

24.02.2024 5 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Jako vždy napínavé, čtivé ;0). Tahle série knih mě vážně baví, i mého syna. Některé knihy přečteme jedním dechem, jiné nám chvilku trvají (jako třeba trojka), ale všechny stojí za přečtení. Jsou to zatím asi NEJLEPŠÍ FANTASY DOBRODRUŽSTVÍ, která jsem četla. Když byl syn menší byla fajn i Enid Blyton a Thomas Brezina, ale ty příběhy jsou potom hodně podobné. Ale Hraničářův učeň, to jsou mnohem vychytanější knihy, zajímavé, chytré, napínavé, někdy hodně překvapivé, domýšlené do detailu, navazující, krásně pospojované.. vždy se těšíme na další díl ;0)

24.02.2024 5 z 5

Černý mustang Černý mustang Karel May

Z dětství jsem si děj moc nepamatovala, jen jsem věděla, že to byla dobrá kniha. Nyní jsem ji četla se synem znovu a vlastně mě dost mile překvapila. Napínavá, poučná, úzká kniha, která se velmi dobře čte. Pro každého, kdo má rád dobrodružství.

20.02.2024 5 z 5