LucieT LucieT komentáře u knih

Jih proti Severu 2 Jih proti Severu 2 Margaret Mitchell

Nádherná kniha, pro mě ještě lepší, než první díl. Ještě dlouho po přečtení ve mě rezonovala a to se mi často nestává.

30.11.2020 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Napínavé čtení, krátké kapitoly, dobře popsaná atmosféra a bavil mě i vhled to vlastních myšlenek obou aktérek. Pátou hvězdu ale ubírám kvůli závěru, který ačkoliv tu někteří vyzdvihují, tak mě přitom trochu zklamal.

31.05.2024 4 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Přečteno se zatajeným dechem. Nemám slov. Smekám.

28.10.2023 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Tak tohle opravdu nebyl můj šálek kávy. Děj se mi strašně vlekl, do čtení jsem se musela doslova nutit a nebýt toho, že ze zásady všechny knihy dočítám, tak bych ji už dávno odložila. Vzhledem k ohlasům na tuto knihu je určitě chyba ve mě, nejsem prostě cílová skupina takového žánru, ale nic to nemění na tom, že si z příběhu neodnáším vůbec nic.

24.10.2023 1 z 5

Těla Těla Klára Vlasáková

Takhle zvláštní pocity jsem při čtení už dlouho neměla... chvíli mě čtení bavilo, chvíli nebavilo, chvíli mi byla Marie sympatická, chvíli jsem jí vůbec nechápala (zato Róza mě štvala konstantně), řadu odstavců jsem také musela číst dvakrát, protože mi přišlo, že jsem něco důležitého asi musela přehlédnout (např. myši), no a závěr, už jen kvůli němu na hodnocení hodně ubírám, protože ten jako by prostě nebyl, ten jsem vůbec nepochopila, co jím chtěla autorka naznačit. Prostě konec a nazdar. Škoda, první polovinu knihy bych určitě hodnotila výše, ale takhle dávám průměr.

05.10.2023 3 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Pro mě takové neslané, nemastné. Rodina mi svým mamonářstvím nebyla ani trochu sympatická, zemřou jim rodiče a všichni hned od první chvíle řeší jen dědictví a peníze. Vyšetřovatelé na mě působili trochu jako amatéři a závěr rozpletený na straně a půl nechám raději bez komentáře.

15.01.2023 2 z 5

Iluminace Iluminace Mary Sharratt

Wow! Knihu jsem si pořídila náhodou v Levných knihách a nic moc od ní nečekala… o to větší bylo moje překvapení, kdy jsem hltala stránku za stránkou a nebyla schopná ji odložit. Pro mě jedno z největších překvapení za poslední dobu, zejména první část příběhu ve mně bude ještě dlouho doznívat.

27.12.2022 5 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Super kniha, co se čte sama, jen se obrací stránky a najednou je konec… a smutek, že se musíte s příběhem rozloučit. Paní Körnerová dokáže mistrovsky popsat situace i myšlení jednotlivých postav, v mnoha situacích jsem se viděla a se Silvií se plně ztotožnila. Škoda, že s ní nemůžu zajít na kafe, určitě bychom si dobře pokecaly:-)

18.09.2022 5 z 5

Sto lidí, sto chutí - někomu možná forma a styl psaní této knihy úplně nevyhovuje, já byla ale nadšená. Skutečné příběhy lidí a fotografie tomu dávají z mého pohledu mnohem větší punc reality, že jsem opravdu kolikrát musela přestat číst a v sobě to zpracovat - to by se mi při smyšleném románu nejspíš nestalo. A abych nezapomněla - velký obdiv autorce za mravenčí práci, kterou musela při přípravě na sepsání knihy vyvinout.

19.05.2022 5 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Wow, jsem nadšená. Velmi čtivé, napínavé a ačkoliv je konec svým způsobem předvídatelný, vůbec to tomu na dramatičnosti neubírá. Hned jdu číst další titul od autorky a budu doufat, že i ten bude taková jízda:-)

29.04.2022 5 z 5

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

Čtivé, občas sice možná trochu překombinované, taky jsem se občas ztrácela v postavách (v úvodu je naštěstí jejich přehled, který mi dost pomáhal v orientaci), i tak se ale pouštím do dalšího dílu, hlavní postavy mě celkem bavily:-).

06.02.2022 4 z 5

Porodní bábou navždy Porodní bábou navždy Patricia Harman

Pokud bych knihu četla hned v návaznosti na předchozí díly, možná bych byla maličko zklamaná a tento díl by mi přišel z trilogie nejslabší... Nicméně jsem ho četla s časovým odstupem a tak mě další setkání s postavami od řeky Hope moc potěšilo a stejně jako od předchozích dílů jsem se vůbec nedokázala od knihy odtrhnout. Úplně mě mrzí, že mám sérii dočtenou, ráda se k ní ještě někdy vrátím.

28.12.2021 5 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Jednoznačně pět hvězd, příběh mě úplně vtáhl a nebyla jsem schopná přestat číst. Konec jsem čekala trochu víc akční, ale i tak to byla celkově jízda. Super, jednoznačně všem doporučuji!

19.05.2024 5 z 5

Šikmý kostel 3 Šikmý kostel 3 Karin Lednická

Za mě určitě 5hvězd, i když mě tento díl bavil trochu méně, než dva předchozí (v tomto je o poznání více politiky). I tady jsem se ale hned začetla a i ve volných chvílích přemýšlela nad osudy postav, co se jim asi přihodí, jak dopadnou... Moc se mi líbilo používané nářečí, bylo toho akorát, že to nijak nerušilo, ale krásně do příběhu zapadlo a pomohlo mi to lépe nasát celé Karvinsko. Vítám, že příběh končí včas, tj. před dalším neštěstím na dole Dukla. A obrazová příloha na konci knihy je super. Smekám před paní autorkou, jakou mravenčí práci si s přípravou knihy dala.

30.04.2024 5 z 5

Wow, to bylo něco! Vůbec jsem nedokázala knihu odložit, vždy jsem si řekla, že jen dočtu stránku a jdu dělat i něco jiného, jenže odpověď pokračovala na další straně a já už se zase vezla. Moc se mi líbil civilní jazyk, jakým je kniha vedená, skvěle mířené otázky i láska k profesi. I slza mi párkrát ukápla. Autorovi i panu Dvořákovi patří za tuto osvětu velký dík.

14.01.2024 5 z 5

Lastočka Lastočka Jitka Závodná

Zprvu jsem si musela zvykat na styl psaní, ale pak už jsem nemohla knihu odložit a četla, dokud jsem ji nedočetla. Po jejím dočtení jsem pak seděla jako opařená a rekapitulovala si dobu a bolesti, kterými si Ludmila a její rodina musela projít. Obdiv všem lidem, kteří se neshrbili a i přes všechny ty těžkosti si zachovali naději v lepší časy. Autorce děkuji za doporučení, opravdu mě kniha velmi zasáhla a jsem ráda, že mě neminula.

18.08.2023 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Pro mě celkem čtivé, ale vše je tak jako letem světem a tak mi nešlo k postavám úplně přilnout. Na druhou stranu se není čemu divit, kniha je poměrně útlá na to, jak dlouhý časový úsek popisuje a tak není tolik prostoru vše podrobně rozepisovat (od začátku 1.sv.války do konce 2.sv.války). I tak jsem ráda, že jsem si jí přečetla, přestože se moje velké očekávání po přečtení Sudetského domu od Š.J. nenaplnilo.

20.03.2023 3 z 5

Atlasova šestka Atlasova šestka Olivie Blake (p)

Velké, velké zklamání. Dlouho jsem se nemohla do knihy začít, do čtení se nutila a vyhlížela konec. Asi nejsem cílová skupina. Jednu hvězdičku dávám za hezkou obálku.

07.01.2023 1 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Půjdu proti proudu, ale mě kniha prostě nebavila. Linka Izzy na mě byla strašně přeslazená a do děje Clary se mi zase nepodařilo vcítit. Až posledních cca 30stran mě bavilo, nicméně samotný závěr byl opět jak z červené knihovny. A to jsem přitom knihu dlouho sháněla a tolik se na ní těšila… Ze tří mnou přečtených knih autorky je tato rozhodně ta nejslabší.

10.07.2022 2 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

No nevím, jsem taková rozporuplná. Na to, že je to ale kniha od paní Klevisové, u kterých jsem zvyklá na vysoký level, tak tomuhle něco z mého pohledu chybělo (a to nejenom postava Bergmanna). Nebylo to prostě ono, neoslovila mě ani noční můra v úvodu, rodinná zápletka, zaběhnutý pes ani nevýrazné postavy. Čtivé to je, to ano, bez bez spádu a pro mě i bez napětí.

05.11.2021 2 z 5