lucia0482 lucia0482 komentáře u knih

Nemilovaní Nemilovaní John Saul

Kniha sa čítala veľmi dobre, nevedela som sa od nej odtrhnúť a musela som ju za jeden večer dočítať. Pravdou je, že príliš hororové to nebolo, no Nemilovaní priniesli potoky krvi, napätia a prekvapení. To,ako sa Kevinova sestra mení je fascinujúce a John Saul nesklamal. Tie staré sídla majú skrátka veľkú moc a dokonalý priestor na šialenstvo.

07.03.2023 5 z 5

Temnota Temnota John Saul

Na začiatku ma to ozaj nebavilo. Príbeh temného muža v močiari mal veľký potenciál,ale vykľul sa z toho priemerný príbeh, ktorý strašidelný nebol. Bolo tu niekoľko prekvapení a zvratov, posledné stránky ma aj bavili. Rozhodne to však nie je nič hororové a koniec si zaslúžil trochu viac napätia. je to prvá kniha od Johna Saula, ktorá ma nechytila tak, ako som čakala, no som rada,že som ju prečítala.

28.02.2023 3 z 5

Utrpení neviňátek Utrpení neviňátek John Saul

John Saul má výborný štýl písania, ktorý núti čítať stránku po stránke dychtivo a zvedavo. Inak tomu nebolo ani v prípade tejto knihy, na ktorú som sa veľmi tešila. Pravdou je,že hoci sa kniha čítala naozaj dobre a v určitých okamihoch som cítila strach, zhnusenie alebo napätie, nakoniec ten dojem stopercentný nebol. Niektoré časti boli zbytočne dlhé, koncu chýbala iskra. Nie som sklamaná, časom po tejto knihe asi siahnem zasa, ale čakala som trošku viac.

23.02.2023 4 z 5

Trest pro hříšné Trest pro hříšné John Saul

Kniha sa čítala dobre, od prvej po poslednú stránku. Potrebovala som na ňu dva večery a neľutujem,že som po nej siahla.

Po prečítaní The Blackstone Chronicles som sa na ďalšie knihy autora tešila. Jeho štýl mi veľmi vyhovuje, nenudí ma a vie prekvapiť. Trest pro hříšné je o náboženskom fanatizme, samovraždách mladých dievčat,dusivej atmosfére a psychológii. Nevedela som,čo čakať a možno som chcela trochu zaujímavejší záver,no kniha stojí za prečítanie. Nenudila ma,držala ma v napätí a teším sa na ďalšie knihy Johna Saula.

21.02.2023 4 z 5

Ti, co vidí Ti, co vidí J.R. Erickson

Zo začiatku sa kniha čítala pomaly, tak som ju odložila. Na druhý deň som ju prečítala celú, nechcela som ju odložiť skôr,ako ju dočítam. Príbeh nás vracia do minulosti a postupne odkrýva príbeh dievčaťa, ktoré obvinili z vraždy kamarátky. Nechýbajú duchovia, celkom prekvapivé odhalenia i napätie. Nie je to úplne strašidelné, no kniha je dobre napísaná.

19.02.2023 5 z 5

Srovnáno se zemí Srovnáno se zemí Richard Bachman (p)

Všetko začalo výborne a od prvých stránok sa dá očakávať, čo príde. Hlavný hrdina bojujúci so svojími démonmi a mestom mi bol v konečnom dôsledku sympatický, na rozdiel od jeho ženy. Koniec bol však trochu sklamaním, dalo sa to roztočiť vo veľkom. Napriek tomu to bolo dobré čítanie a skôr by to bola dobrá poviedka, kratšia, s rýchlejším sledom udalostí.

24.11.2021 3 z 5

Na pomezí Na pomezí * antologie

Od tejto knihy som čakala trochu viac. Poviedky sú priemerné, nenašla som tu žiadnu, ktorá by dokázala navodiť hororovú atmosféru. Nemyslím si,že by som sa k nej ešte niekedy vrátila, lebo miestami bola kniha naozaj nudná.

20.11.2021 2 z 5