Luci19346 Luci19346 komentáře u knih

Udělej to jako racek. Vy... se na to! Udělej to jako racek. Vy... se na to! Lea Blumenthal

Zaujal mě název knihy a vzhledem k tomu, že mám zrovna složitější životní období, tak jsem se chtěla inspirovat, abych se tím moc netrápila.

Nicméně obsah knihy byl vlastně úplně o něčem jiném a to, o zvládání konfliktů. Autorka se musela naučit říct ne a prožít konflikt. Tudíž podle mě je název poněkud zavádějící.

Nicméně kniha se četla dobře. Střídá se linie vyprávění ze života a defacto psychologie.

05.08.2023 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Jednoduchý příběh s předvídatelným koncem, který jsem předpokládala již před polovinou knížky. Dostala jsem takovou chuť na sladké, že jsem si musela eclairky udělat doma.. Nejvíce mě v knize štvaly opakující se pasáže stejných frází o ničem. Nepotřebuji číst 20x, že je Nina rozmazlená, nebo že ji bratři chrání, jednou by stačilo.

29.08.2022 3 z 5

Útěk Útěk Peter May

Čtivá kniha. Nejvíc se mi líbily představy mladíků a pak osudy starších pánů, jak se za 50let člověk vyvine v někoho jiného se svým osudem.

13.03.2022 5 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Kniha napínavá, ale asi v půlce jsem ji musela odložit, protože mi to přišlo trochu nepravděpodobné, že by se to tak "v opravdovém světě" stalo. Ale druhý den jsem to vydýchala a knihu přečetla.

01.02.2022 4 z 5

Chamtivost Chamtivost Marc Elsberg (p)

Knihu bych doporučila čtenářům, které baví matematika a orientují se alespoň lehce v ekonomii. V knize jsou delší odstavce jen výpočtů. Mě kniha moc bavila a dokázala jsem se začíst, ale určitě není pro každého.

14.09.2021 5 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Mě se kniha četla velmi dobře, přišla mi zajímavá od začátku do konce. V knize vypráví autorka svůj život s otcem, který má bipolární poruchu a defacto tyranizuje celou rodinu.

Tara má úplně zkreslený pohled na život, dokud jí bratr nepřemluví, ať jde studovat. V knize jsou spíš pasáže k zamyšlení, nejednalo se o lehké čtení.

Pro mě to byla emočně velmi silná kniha a odnáším si z ní převážné smutek.

17.05.2024 5 z 5

Tátovy holky Tátovy holky Sarah Flint

Kniha se pěkně četla. Napětí nechybělo od začátku až do konce. Pěkný protletený děj. Tato kniha neměla žádný "krvák", ale mě osobně se to líbilo víc.
V knize se protínají dvě linie vyšetřování. Charlie a Hunter nakonec najdou oba pachatele.

29.09.2023 5 z 5

Železný vlk Železný vlk Siri Pettersen

Ze začátku jsem myslela, že knihu vzdám. Ale asi v 15 % se jednotlivé příběhy spojily a kniha dostala náboj. Ovšem někde po půlce ho opět ztratila a nemohla jsem ji vůbec dočíst. Dočetla jsem jí jen vlastně kvůli tomu, jak to celé dopadne, ale i konec mě zklamal.
Bohužel mi přišlo, že většina knížky je bez děje a jen se natahuje počet stran.

22.09.2023 3 z 5

Případ prezident Případ prezident Marc Elsberg (p)

Pro mě taky nejhorší M.Elsbergova kniha. V prvních 70% knihy se odehrávalo hlavně před soudem, pro mě hrozná nuda. Nerada se ale vzdávám, tak jsem pokračovala. Posledních třicet procent mělo spád a četlo se skvěle.
Jak již píší čtenáři předemnou, výběr jmen Steve a Sean byl velmi nešťastní. Taky se mi jména pletla. Zapamatovala jsem si je až ke konci knihy.
Na knize se mi líbil hlavně fakt, jak se politici otáčí za veřejným míněním.

04.06.2023 4 z 5