luccil luccil komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Už jsem tu psala komentář někdy loni a byla jsem jedna z mála které se to nelíbilo. A dnes tu čtu vaše komentáře a volám Alelůja, nejsem už z mála, ale je nás hodně, co jim kniha přijde jako brak. A už vůbec nechápu, že podle takové blbosti natočili i film. Jak říkám já je to červená knihovna s pornoprvky. Ubohé.

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Za mě jedna z nejlepších knih na toto téma, co jsem zatim četla.

20.04.2020 5 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

Hodně zajímavé čtení. Ikdyž jsem stále čekala nějáký zvrat, který přišel až téměř za půlkou knihy.
Je to kniha, na kterou po přečtení nemůžete přestat myslet. A tak to má být.

29.01.2021 4 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Prostě bomba. Afrika a reálný a opravdový příběh. My tu pohrdáme maličkostmi o které jinde bojují. Kniha se mi moc líbila a hned jsem se pustila do dalšího dílu.

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Precetla jsem ji za den a pul. Krasne napsane, na konci jsem nemohla prestat brecet. Urcite se k ni vratim

05.08.2019 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Kniha se dobře četla a bylo hodně zajímavé koukat na svět okem autisty. Nikdy jsem takový styl knihy nečetla a určo bych jí doporučila i známým.

23.02.2013 5 z 5

Piknik u cesty Piknik u cesty Arkadij Strugackij

Za me pekna knizka, jen ten konec me zklamal. Ale myslenka Pikniku u cesty me nadchla.

13.12.2018 4 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Kniha byla velmi čtivá. Zhltla jsem jí za dva dny.
Ale konec mě překvapil.
Myslela jsem, že Helena přežila a proto může vyprávět svůj příběh.
To jediné ubralo dojem na autetičnosti příběhu.
Jinak moc krásně napsané
Byla to statečná žena, zůstala s dětmi do úplného konce.
Kniha ve mně zanechala velmi hluboké dojmy.
Byla to hrozná doba a lidi by neměli zapomenout.

20.04.2020 4 z 5

Já ji jen začla číst, abych pomohla synovi s čtenářským deníkem a pak jsem se od ní nemohla odtrhnout a přitom ten příbeh znám jak svý boty, ale stejně jsem si to musela přečíst.

23.02.2013

Jidáš Jidáš Astrid Holleeder

Velice zvlastni kniha. Neuveritelne jak muze jeden clovek ovlivnivot tolik zivotu a manipulovat tak neskutecnym zpusobem. Jedine proti je to preskakovani casu.

03.08.2019 4 z 5

Děti nikoho Děti nikoho Hana Hindráková

Přečetla jsem jí jedním dechem za jedno odpoledne. Mám moc ráda knihy z africkou tématikou a když jsou podle skutečných událostí, tak ještě lepší. Tuhle knihu doporučuji.

25.11.2014

Krotitelka snů Krotitelka snů Simona Monyová (p)

Táhne mi na 38. Mám dvě děti s větším věkovým rozdílem a nadváhu. Takže pro mě naprosto úžasná knížka. Líbí se mi hrdinky prupovídky. Prostě je to hooodně ze života. Moc se mi to líbilo.

09.03.2013 5 z 5

Právo první noci Právo první noci Jožo Nižnánsky

Přesně jak ostatní píší. Prostě Čachtická paní je od Nížnanského nejlepší. Toto už jsem dočítala spíš jen tak. A hlavně se to mohlo jmenovat jinak. Vím, že tam šlo o to, že pán chtěl Haničku dřív než se provdá a z toho ten název, ale dlouho člověk čeká na to proč se to tak jmenuje a nakonec se tam ani tato fráze v díle nezmíní.

23.02.2013 4 z 5

Měsíční sonáta pod africkým sluncem Měsíční sonáta pod africkým sluncem Ivana Teshomeová

Mam rada knihy o Africe. Ale prijde mi, ze autorka si z velke casti knihy jen stezuje na zivot v Africe a na manzela a na to jak byla mlada a premyslela jinak. Proste se neustale ospravedlnuje. To jsou jen duvidy proc sla do Afriky, pak kousek pribehu a zase duvody a stezovani a ospravedlnovani.. Podle me staci sve duvody uvest jen parkrat a ne je furt omylat dokola. Jinak samotny pribeh je hezky a autorku obdivuji za jeji silu a snahu udrzet rodinu.

06.01.2016 1 z 5

Svítání na poušti Svítání na poušti Waris Dirie

Kdo četl první díl, tak ho nadchne i druhý, už proto, aby věděl jak to s Waris bylo dál

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Skvělé čtení. Já bych vytkla jen to, že je to občas přeslazené, ale nic víc.

Rozhodnutí porodní báby Rozhodnutí porodní báby Sabine Ebert

Líbil se mi moc. Už čtu čtvrtý a také na mě čeká doma pátý díl. Na konci knihy jsem brečela jak želva. Prostě jsem takový zvrat nečekala :-). moc pěkné.

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Mě se kniha moc líbila.Je pravda, že je to trochu přeslazené, ale happy end nečekejte. Na konci třetího dílu jsem brečela jak želva. Prostě je vidět jak krutá byla doba ve které žili. A občas to hlava nebere, ale čte se dobře a nemůžu se od knihy odtrhnout. A určitě se jednou ke knize vrátím.

Zabiják Zabiják Émile Zola

Ano v knize jsou hodně zdlouhavé popisy činností a míst, ale někde jsem se dočetla, že to je prostě druh psaní té doby. Já osobně ty zdlouhavé popisy pak i trošku přeskakovala,ale jinak jsem knížku hltala, protože mě se to hodně líbilo sledovat život hlavní hrdinky a proto mám ted rozečtenou i Nanu.

23.02.2013 4 z 5

Krásná Hedvika Krásná Hedvika Jožo Nižnánsky

Ze začátku mě to moc nebavilo, ale pak jsem to nemohla odložit. A mě se právě líbil i ten závěr. Přijde mi to jak logika té doby.

23.02.2013 3 z 5