lucavka lucavka komentáře u knih

Občas si říkám, jaké by to asi bylo? Pobývat v divočině, jen s životní láskou a múzou v jedné osobě. Jistě by to bylo krásné a inspirativní, ale mnohdy tvrdě vykoupené a nejsem si jistý, jestli bych chtěl platit tak vysoký účet. Mám rád samotu a nemám rád vetřelce, kteří mě v samotě ruší, ale tohle je pro mě asi už moc. Nejproveditelnější by byl asi model pana Romana Szpuka. Je zajímavé, jak lidé v samotě uvažují a jistě mohou být mnohým uniformě žijícím lidem inspirací a zároveň i velkým varováním. Duchovní rozměr se dá jen těžko změřit, ale setkání s Bohem zde nehledejte. Je to totiž mnohem jednodušší.

15.06.2021 5 z 5

Kdo nepřečetl, jako by ani nebyl...
Asi tak by se dal shrnout velmi silný dojem, který ve mně kniha zanechala. Je to pořád dokola stejné, kdo hledá argumenty proti současné dezinformační mašinérii, tak zde jsou. Alespoň co se Ruska a Ukrajiny týká. Dozvíte se mnoho o Banderovcích, vztahu Ruska a Rusů k Ukrajině a Ukrajincům. A zjistíte, jak si z nás někteří dělají vyloženě pr*e*. Snad vám kniha rozšíří obzory. A komu ani toto veledílo nepomůže, je ztracen.

30.08.2022 5 z 5

Pandemie Pandemie Michal Kubal

Kniha, která poměrně komplexně shrnuje dění okolo první vlny pandemie covid 19 v roce 2020, nestranně a apoliticky popisuje příběhy jednotlivců, události v ČR i dění na celém světě. Před autory klobouk dolů, takhle má vypadat novinařina. Pan Kubal a pan Gibiš mají můj velký obdiv. Pan Řehák a jeho tým, který se v pozadí účastní skoro veškerého dění jara 2020, by si zasloužil vyznamenání. Konstruktéři v ČVUT, kteří dali dohromady CoroVent také. A mnoho dalších lidí, asi by se do komentáře všichni nevešli :-) Je úžasné, že máme v České takové lidi. Naplňuje mě to mírným optimismem. Tohle by si měl povinně přečíst každý, jdu na 2. díl...

24.12.2021 5 z 5

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Milan Kundera

Román Nesmrtelnost, je geniální literární dílo, kde vás Kundera prostě přinutí dávat při čtení pozor. Román nemá souvislou dějovou linku a různé události jsou vyvolávány z minulosti nebo budoucnosti tak, jak se to autorovi právě hodí. Máte možnost na ně nahlížet z několika různých pohledů aktérů tohoto strhujícího díla. Hemingway s Goethem v nebi jsou naprosto dokonalí...

01.10.2021 5 z 5

Tenká knížka se silným obsahem. Realistické a děsivě mrazivé. Úžasná jednohubka.

Mor Mor Albert Camus

Tak tohle jsem četl minulý rok, těsně po začátku pandemie covid 19. Styl knihy je přiměřený tématu o kterém Albert Camus píše. Velmi zajímavý je vývoj postav. Mrazivá je aktuálnost knihy a podobnost jednání lidí a úřadů v souvislosti se současnou situací. Kdo ví, jaký „mor“ nás ještě čeká?

15.06.2021 5 z 5

Rytíř Smil Rytíř Smil Jaroslav Vrchlický (p)

Něco vám povím, tato miniknížka je maxiprasárna prvního řádu, rytíři Smilovi může většina mužů jen tiše závidět...a užijte si ilustrace od Káji Saudka, jsou totiž boží.

02.08.2023 5 z 5

Modrá, nikoli zelená planeta Modrá, nikoli zelená planeta Václav Klaus

Obávám se, že po přečtení tohoto blábolu není ohroženo klima ani svoboda, ale zdravý rozum, kterého se narcistnímu autorovi jaksi nedostává! Prostě Klausův masturbační odpad!!!

19.09.2022 odpad!

Přístav volá Přístav volá Jaroslav Foglar

Četl jsem se synem. Moc jsme si to užili. Foglar to s kluky prostě umí, s malými i velkými ;-)
Ten příběh je jednoduchý, nenáročný a přesto chytlavý. Kniha má co nabídnout a je i částečně jako motivační.

21.07.2021 5 z 5

Úžasná klasika, Foglar to s kluky prostě umí. Takže žlutý špendlík do klopy a hurá do Stínadel ;-)
Kdeže ta Stínadla jsou? Stačí touha po dobrodružství, trocha fantazie, a za každým rohem na vás může vybafnout Široko...

30.08.2022 5 z 5

Žena v Berlíně: Deníkové zápisky z období od 20. dubna do 22. června 1945 Žena v Berlíně: Deníkové zápisky z období od 20. dubna do 22. června 1945 Anonyma (p)

Strhující a o hodně jiný pohled na konec Druhé světové války, než jak ho většinou známe. Doufejte, že tohle nezažijete. A propo, víte u koho se schovat ve sklepě?

25.07.2021 5 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Velmi silná výpověď o tom, jak to chodí v komunistickém ráji. Tak by to tu dopadlo, kdyby v roce 1989 nepadl tehdejší režim. A takhle to dopadne, jestli budou lidé věřit demagogům, lhářům, populistům a když budou nesmysly a lež vydávané za pravdu!

25.07.2021 5 z 5