Lovana Lovana komentáře u knih

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Další díl s Kim a já jsem opět spokojená. Kim mám čím dál raději, a to platí i o ostatních členech týmu, i když u Dawsona je to občas dost na houpačce…
Stává se mi dost často, že nejakou postavu z knihy nemám ráda a nadávám, kdykoliv se objeví, ale tady to bylo ještě o level dál… Na Alex jsem byla vyloženě alergická a vždy, když se objevila, tak jsem nadávala jako špaček… Alex je važně zlo… Takového člověka nechce nikdo potkat…
Hodně mě baví krátké kapitoly, které nutí člověka číst stále dál a dál a čtení díky tomu rychle utíká.
Jsem zvědavá, zda se s některými vedlejšími postavy tohoto dílu ještě setkáme v dalších dílech.
Už se těším na další díly.

07.11.2022 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Konečně jsem se dostala ke knize této autorky, určitě nebyla poslední a přečtu si i další. Kniha je napsána velmi dobře, rychle jsem se ponořila do příběhu a chtěla jsme vědět, co bude dál...
Hodně mi sedly zejména ženské vypravěčky, na druhou stranu k jedné mužské postavě jsem cítila vyloženě odpor a poměrně dost jsem ho častovala dosti nevybíravými jmény...
Tak jako asi většina čtenářů jsem o této katastrofě nikdy neslyšela a velmi jsem ocenila závěrečnou poznámku autorky, která by podle mě u podobných knih nikdy chybět neměla...
Rozhodně to není jednoduché čtení, velmi často mě mrazilo, místy mi bylo i nevolno a zejména hodně smutno, ale kniha určitě stojí za přečtení.

19.07.2022 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Jo, Carter mě prostě baví. V knize je tedy dost nechutností, ale zase až tak mi to nevadilo... Byla jsem velmi zvědavá, jak kniha dopadne a rozuzlení mě teda vůbec nenapadlo...
Hunter s Garciou mě oba moc baví, oblíbila jsem si je již v prvním díle a ve druhém se nic nezměnilo. Jsou skvělá dvojka. Bavily mě i vedlejší postavy, se kterými jsme se v tomto díle setkali a doufám, že aspoň s některými se setkáme i v dalších dílech.
Byť se mi knížky Cartera zatím líbí, tak mi u nich trochu chybí více napětí... Ano, nechutností je tam hodně a místy mi bylo nevolno, ale stejně jako u DK jsem se nebála a příběh mě úplně nepohltil... Jsem zvědavá, jak to bude u dalších dílů této série.

01.12.2021 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Konečně jsem si odškrtla jeden rest a přečetla tuto klasiku... Přiznám se, že na střední jsem moc nečetla a většina klasik mě tím pádem minula obloukem... Ale jsem ráda, že jsem se rozhodla to napravit a první z těchto klasik byla rozhodně krok správným směrem.
Knížka mě bavila, četla se mi dobře a za polovinou jsem stránky doslova hltala, abych věděla, jak to bude dále.
Líbilo se mi, jak autorka vykreslila charaktery některých postav (někdy vyhnané až do extrému, ale to si myslím, že bylo záměřně) a u některých postav jsem se nestačila divit, co jsou schopny vypustit z pusy a podobně... Asi nejzářivější příklady tohoto byla paní Bennetová a Lýdia... Pan Darcy mi ze začátku lezl podobně na nervy jako Elizabeth, ale postupem času, když jsme ho více poznávali, tak jsem si ho moc oblíbila. Velmi sympatičtí mi mezi všemi postavami také byli teta a strýc sester Bennetových.
Velmi se mi líbilo, jak autorka vylíčila prostředí, kde se příběh odehrává, ať už to bylo Pemberley, ale i další místa.
Určitě si přečtu i nějakou další knihu autorky.

Hodnocení: 4,25*/5*

26.10.2021 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Před touto knihou jsem měla delší pauzu s detektivními thrillery a tato kniha jako návrat k těmto knihám mi sedla skvěle.
Kniha mě vtáhla do děje hned od začátku, dobře se četla, oblíbila jsem si hlavní hrdinku. S Josie se sice v hodně věcech neshodnu a asi si nejsme v ničem podobné, ale jako hlavní postava mi neskutečně sedla a hrozně mě bavila,
Pokud jde o samotný případ, tak mě čtení bavilo, případ byl zajímavý a neodhadla jsem, kdo za tím stojí.
Určitě si přečtu i další knihy autorky, protože Mizející dívky mě hodně bavily.

06.10.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Na druhý díl Šikmého kostelu jsem se velmi těšila, ale zároveň jsem měla tak trochu strach se do něho pustit, dokud nebyl vydaný třetí díl, a nakonec jsem druhý díl četla až v době, kdy už na mě čeká doma i díl třetí, do kterého se určitě pustím velmi brzy, protože budu chtít vědět, jak osudy všech postav dopadnou.
Tento díl je vlastně o třetinu delší než první díl, ale mně to vůbec nevadilo, naopak by mi nevadilo, kdyby byl tento díl ještě delší, tak dobře se mi to četlo, že mi vůbec nepřišlo, že má kniha 608 stran. V porovnání s prvním dílem musím říct, že mě tento díl bavil ještě více než první díl, kde se mi v jedné části stalo, že mě příběh příliš nebavil a čtení se mi vleklo. V tomto druhém díle jsem se vůbec nestihla nudit, bavilo mě, jak je příběh psán z pohledu více postav a měli jsme tak možnost se seznámit více s dalšími postavami, které v prvním díle buď nedostaly tolik prostoru nebo v ději ani nebyly. U tohoto dílu jsem měla obrovské dilema – šetřit si knihu ať jsem s postavami co nejdéle nebo číst dále, ať vím, jak to v tomto díle dopadne?
Nakonec jsem byla i hodně ráda za to, že jsem knihu četla již po vydání třetího dílu, protože jsem měla možnost využít rodokmen, který najdeme na předsázce třetího dílu a já se velmi často dívala, kolik je jednotlivým postavám zrovna let (ovšem pokud se budete do rodokmenu dívat, tak pozor na případné spoilery). Velmi jsem ocenila i obrazovou přílohu na konci knihy, stejně jako mapu tehdejší Karvinné i dnešní Karviné – Doly a srovnání těchto „dvou“ míst (protože přestože je to jedno a totéž místo, až na dvě, tři místa – kostel, hřbitov, (v současní době) důl ČSA, jsou to vlastně dvě úplně jiná místa. Zároveň jsem si při čtení některá místa dohledávala na internetu, protože jsem o nich slyšela poprvé a zajímalo mě, jak to s těmito místy bylo – například zábavní park Tivoli.
Za mě teda druhý díl byl ještě lepší než díl první, opravdu jsem se ani chvíli nenudila a přestože to vůbec nebylo lehké čtení, tak jsem se každý den těšila na návrat za „mými známými“.

Hodnocení 5*/5*

31.05.2024

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Již sedmý díl ze série s Josií jsem si nemohla nechat ujít, protože tato série je za mě skvělá a vždy se těším na nový díl.
Ovšem tentokrát musím říct, že nejsem tak nadšená, jako u předchozích dílů a za mě je to spíše slabší díl této série. Celkově pro mě tento díl nebyl tak čtivý jako ty předchozí a zároveň mě ani nijak nepřekvapilo vyústění, které na mě bylo až překombinované. Také se v tomto díle hodně řešila minulost Josie a její neustálé noční můry a omílaná chuť na whiskey už mě nebavily.
Doufám, že další díl mě bude zase bavit více.

12.02.2024 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

První přečtená kniha roku 2024 a já si říkám, proč jsem s touto sérií tak dlouho otálela. Knihu už mám doma hodně dlouho, slyšela jsem na ni spoustu chvály a stejně mi tak dlouho trvalo, než jsem se do ní pustila. Na druhou stranu na začátek roku kniha, která mi opravdu sedla a četla se úplně sama.
Tolikrát jsem slyšela, jak jsou skvělí Poe a Tilly, že jsem byla zvědavá, co na nich všichni mají, ale musím se k nim přidat, tato dvojka je naprosto skvělá. Hlavně s postavou jako je Tilly se často nesetkáváme v knihách, a přestože je svým způsobem vlastně divná, tak když víme proč, tak její chování dává absolutní smysl.
Samotná zápletka byla skvělá, já jsem knihu četla ve společném čtení a správný tip na vraha padl velmi brzo, ale ani tak mě příběh nenudil a byla jsem velmi zvědavá, zda to opravdu byla tato osoba.
Už teď se těším na další díl a další setkání s Washingtonem a Tilly.

06.02.2024 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Velmi krátký a zároveň velmi čtivý a silný příběh, který mě vtáhl a nepustil, dokud jsem ho nedočetla a po přečtení mě donutil přemýšlet, o tom, co jsem četla. Kromě toho je kniha moc hezky udělaná, jsou zde krásné ilustrace, i když některé jsou děsivé. Každopádně autor píše čtivě a ráda si přečtu nějakou další jeho knihu.

Hodnocení 3,5*/5*

19.01.2023 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Moje první kniha od Agathy Christie (ano, jsem hrozná ostuda a stydím se), na kterou jsem byla moc zvědavá, protože jsem na ni slyšela spoustu chvály. Asi jsem měla příliš velká očekávání nebo nevím, ale něco mi tam chybělo… V podstatě mě nic nenutilo pokračovat, ani touha vědět, kdo bude další ani, kdo je vrah… Ze začátku jsem měla problém se zorientovat v množství postav, ale to netrvalo dlouho, jelikož postav ubývalo a přišlo mi, že prvních cca 50 stran se celkem nic nedělo. Bohužel mi při čtení chybělo i napětí, bylo mi víceméně jedno, kdo bude další…
Co musím pochválit je úplný závěr, vraha jsem neodhalila a byla jsem opravdu překvapená, jak to vše bylo. Myslím, že dám Agathě určitě ještě šanci a myslím, že si přečtu knihu, ve které vystupuje Hercule Poirot, mám ráda seriál, tak myslím, že mi sednou i knihy.

22.09.2022

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Na druhý díl s vyšetřovatelkou Sayer jsem se moc těšila, oblíbila jsem si ji v prvním díle a byla jsem zvědavá, jak to s ní bude dál...
Opět to bylo napínavé, velmi rychle jsme se dostali do středu dění, žadné 100 stránkové okecávání, mám ráda, když je čtenář thrilleru autorem hozený hned do vody a nemusí dlouho čekat než se něco stane. Kniha byla opět velmu čtivá, přesto, že jsem knihu četla ve společním čtení, tak jsem dočetla o tři dny dříve, protože jsem ji nedokázala odložit...
Opět jsme se kromě Saeyr setkaly i s některými postavami z prvního dílu, jednak z její rodiny, jednak i z FBI, kromě těchto postav nám tam přibývají i nové a musím říct, že hlavně Maxe s Konou jsem si zamilovala. Jsem zvědavá, zda ve třetím díle bude mít Sayer zase nového partnera při vyšetřování nebo někoho, koho už známe...
V tomto díle musím říct, že se mi podařilo pachatele odhalit o dost dřív než Sayer, až jsem si chvílemi říkala, jak je možné, že jí vůbec nenapadne, že by pachatelem mohl být tento člověk... Mimochodem, začínám být alergická na slovo nezpach... V prvním díle se sice objevilo taky, ale v tomto druhém bylo velmi často, snad ve třetím bude už zase méně...
Na třetí díl se moc těším, doufám, že se v něm dozvíme více o Sayeřiném životě, o Jakeovi a také o jejím výzkumu a kdo je 037...

09.07.2022 5 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Čtvrtý díl o sourozencích Bridgertonových, tentokrát o Colinovi a Penelope, tento díl byl pro mě druhý nejočekávanější z celé série (nejvíce se těším na pátý díl - S láskou, Eloise) a pouštěla jsem se do něj s lehkými obavami, vzhledem k některým recenzím, ale mé obavy se nakonec nenaplnily a opět jsem si čtení užívala.
Trochu mě mrzí, že vzhledem k tomu, že jsem viděla seriál, tak jsem byla ochuzena o hádání totožnosti lady Whistledown, bylo by to určitě zajímavější, kdybych již dopředu nevěděla, kdo se za touto "maskou" skrývá, ale i tak mě to bavilo a byla jsem zvědavá, jak to celé dopadne.
S výjimkou hlavní dvojice se opět setkáváme s ostatními členy rodiny Bridgertonových a za to jsem vždy velmi ráda, protože to jsou pro mě vždy pasáže, při kterých se hodně bavím. Další postavou, u které jsem moc ráda, že jsme se s ním v tomto díle znovu setkali je lady Dunbary, kterou já osobně miluju, jak v knize tak v seriálu a za mě by mohla dostávat větší prostor.
Konec byl za mě trochu uspěchaný, mohlo to tam být více rozvinuto, ale možná se něčeho ještě dočkáme v následujícím díle série, ale kdo ví.
Takže pokud jste četli předchozí díly série a líbily se vám, tak myslím, že ani tentokrát nešlápnete vedle, i když má tento díl docela rozporuplné recenze. U mě stále vede druhý díl - Vikomt, který mě miloval a ostatní tři díly hodnotím stejně.

19.06.2022 4 z 5

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

Jelikož už jsem četla obě dvě předchozí kníhy, které u nás vyšly, tak hned když jsem zjistila, že autorce bude vycházet třetí kniha, tak jsem věděla, že ji určitě budu chtít číst a byla jsem zvědavá, zda se autorce opět podaří mě rozložit jako v případě Pařížské švadleny, tak zejména Skříně plné Diora. A povedlo se jí to? Ano, povedlo...
Dům na Riviéře je dost podobný předchozím dvěma knihám, ale přesto je jiný - opět máme dvě časové linie příběhu, které se střídají, přičemž jedna je z období 2. světové války a druhá víceméně ze současnosti, opět jsou hlavními hrdinkami ženy, opět se tyto dva příběhy někdy protnou, ale i přesto se Dům na Riviéře od Pařížské švadleny i Skříně plné Diora liší, mimo jiné tím, že tentokrát nejde o módu, ale o obrazy. Opět musím ocenit to, že autorka se nechala inspirovat minulostí, například využila reálné postavy.
Obě časové linie se mi opět líbily, obě hlavní hrdinky jsem si oblíbila a byla jsem velmi zvědavá, jak se jejich životní příběhy protnou. Ze začátku jsem měla malinko problém začíst se do současné linie příběhu, ale to bylo zejména tím, že zrovna linie z minulosti skončila v takovém bodě, že jsem v ní chtěla pokračovat a současnost mě nezajímala... Ale to trvalo jen pár stran a pak už jsem hltala obě časové linie úplně stejně. Klasicky jsem si u knihy pobrečela, knihy této autorky mě nikdy nenechají chladnou, ale přiznám se, že tentokrát jsem byla spíš dojatá a i když došlo i na slzy, tak jich zdaleka nebylo tolik jako u "Švadleny" a "Diora"...
Přesto, že kniha má téměř 500 stran, tak jsem ji přečetla docela rychle a ke konci už jsem ji vůbec nechtěla odložit.
Jediné co mě mrzí je možná malinko uspěchaný konec, ale celkově se mi kniha velmi líbila a už teď se moc těším na další knihu autorku. Celkově ale u mě stále vede Skříň plná Diora.

14.06.2022 5 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Třetí kniha ze série a musím opět říct, že se mi líbila více než knihy předchozí. Kniha se četla svižně, střídání minulosti a přítomnosti mě nutilo číst pořád dál a přesto, že má kniha přes 400 stran, tak jsem ji mělo přečtenou hodně rychle.
Příběh byl docela dost zamotaný a asi jsem si tam nikoho úplně neoblíbila, i když Elsa byla fajn. Byla jsem zvědavá, jak celý příběh skončí a přesto, že dvě z věcí, které se na konci dozvíme, mě napadly, tak jsem je celkem rychle pustila z hlavy a zase jsem si myslela něco jiného... Takže rozuzlení mě úplně nepřekvapilo, ale nebylo jsem ani zklamaná a celkově se mi kniha líbila více než předešlé díly a moc se těším na poslední díl.

24.02.2022 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Nejprve jsem neměla v plánu ani seriál, natož knihu... Ale nakonec jsem se nechala ukecat ke shlédnutí seriálu a pak už to jelo, jelikož jsem seriálu úplně propadla a nutně jsem potom potřebovala číst i knihy... A u tohoto prvního dílu jsem rozhodně neskončila.
Byla jsem hodně zvědavá, jaká bude kniha v porovnání se seriálem a rozhodně jsou věci, které jsem v knize ocenila a byly mi bližší než v seriálu, zejména se mi hodně libíla rodinná soudržnost sourozenců Bridgertonových a to, že tam byli více i ostatní sourozenci, v seriálu mi přišlo, že byli zejména Anthony a Eloise...
Nejvíce mě bavila první půlka knihy, kde jsem si velmi užívala scény Daphne a Simona, velmi často jsem se u těchto scén smála. Ve druhé půlce přišla více na scénu romantika a trochu ta humornost ustoupila do pozadí, ale přesto jsem knihu zhltla za den a půl. Je to typ knihy, kdy je čtenáři vlastně od začátku jasné, jak to dopadne, ale mi to u takovéto literatury vůbec nevadí.
Rozhodně se pustím i do dalších dílů série. Líbí se mi, že narozdíl od seriálu jsme se nedozvěděli, kdo je tajemná Lady Whistledownová a jsem opravdu zvědavá, jak bude série pokračovat.

17.02.2022 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Po přečtení prvního dílu této série jsem věděla, že budu pokračovat. První díl Mizející dívky mě hodně bavil a byla jsem zvědavá, jak bude pokračovat, jak kariéra tak i soukromý život Josie.
Víceméně od začátku knihy jsem měla pocit, že první díl mi sedl o něco lépe a zůstalo to tak i po přečtení druhého dílu. První díl série se mi tedy líbil o malinko více, ale i druhý díl mě hodně bavil a Josie mi během čtení bylo líto, opravdu to holka nemá jednoduché...
Určitě se chystám v sérii pokračovat a jsem tedy velmi zvědavá, co si autorka na Josie připravila v dalších dílech...

06.10.2021 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knihu jsem četla teprve poprvé, nevím, jak je to možné, ale v dětství i dospívání mě minula (ne, že bych nevěděla, že kniha existuje, ale nečetla jsem ji) a tak jsem ji četla teprve nyní a určitě se k ní zase někdy vrátím, třeba když si s něčím nebudu vědět rady a budu si chtít trochu srovnat myšlenky... Knížka je krátká, přečtenou jsem ji měla cca za dvě hodiny, hodně prostoru na 94 stranách dostávají ilustrace, které jsou opravdu krásné a pomáhají k představení si světa a jednotlivých planetek.

Tady je moje tajemství. Je strašně jednoduché: kdo chce doopravdy vidět, musí se dívat srdcem. To, co je skutečně důležité, oči nevidí.

Hodnocení: 4*/5*

20.09.2021 4 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Poslední této série a mě velmi mrzí právě to, že je poslední a je čas se s postavami rozloučit. Celou sérii provází obrovská čtivost, i tím, že všechny knihy mají méně než 300 stran, tak je máte opravdu rychle přečtené.
Velmi jsem si oblíbila jak hlavní hrdinku Jude, tak jejího kolegu Uriaha. Tenkrát jsem o ně měla opravdu velký strach a chvílemi napětím ani nedýchala. Co mě u tohoto dílu trochu mrzí je rozuzlení okolo Elliota, tam jsem čekala o trochu více ten příběh rozvinutý.
Pokud jde o případ tohoto dílu, tak to bylo dost náročné čtení, zejména pokud vám vadí, když se zločiny týkají dětí, ale na druhou stranu tam nejsou nějaké brutální popisy.
U této série rozhodně doporučuji číst jednotlivé díly popořadě, nejde tady jako u hodně jiných detektivek jen o život hlavní postavy, ale i v průběhu vyšetřování se objevují narážky na předchozí díly a poté by mohly chybět určité spojitosti, kdybyste nečetli po řadě.
Mě tato série moc bavila a mrzí mě, že už se musím s hrdiny této série rozloučit. Mě se poslední díl z celé série líbil asi nejvíce. Určitě se podávám i po další knize autorky.

29.07.2023 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Další kniha od známé autorky, od autorky už jsem pár knih četla a věděla jsem do čeho jdu. Opět jsem dostala silný příběh, emoční jízdu, která mi zlomila srdce a způsobila mi slzy v očích.
Asi jedinou výtku k této knize bych měla k začátku knihy, chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ze začátku mě kniha moc nebavila, ale poté se to změnilo a čím více jsem se blížila ke konci tím méně jsem chtěla knihu odkládat.
Hlavní hrdinku Lily jsem si rychle oblíbila, byla skvělá. Velmi jsem si oblíbila Allysu, i když se jejich přátelství vyvinulo možná až moc rychle. Stejně tak se rychle vyvinul i vztah s Rylem. Bylo velmi zajímavé sledovat, jak se vyvíjí vztah Lily s Rylem a také jaký byl vztah s Atlasem. Mrzelo mě, že Atlas nedostal více prostoru, ale to je v pořádku, tento příběh nebyl o něm.
Tato kniha rozhodně není jednoduché čtení, na druhou stranu, pokud už jste nějakou knihu autorky četli, tak asi víte, že autorka se složitým tématům nevyhýbá.
A dostala mě i poznámka autorky, ta byla také hodně silná.
Přestože jsem u této knihy ze začátku měla trochu problém se začíst, tak se mi kniha hodně líbila a jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla. Těším se až si přečtu pokračování.

20.07.2023 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Na tuto knihu jsem se dlouho chystala a teď nechápu na co jsem tak dlouho čekala.
Na hlavní dvě ženské postavy jsem si udělala názor velmi rychle, na hlavní mužskou postavu mi trvalo jen o něco déle vytvořit si názor, upřímně těžko říct, kterou postavu jsem nejvíc nesnášela, chvílemi jednu, chvílemi druhou, a tak různě se to stále točilo, že ani teď po dočtení si nejsem jistá. První polovina knihy byla volnější a chvílemi trošku stále to samé dokola, ale druhá polovina knihy toto rozhodně vynahradila, a to byl potom velký fičák, ke konci už se kniha vůbec nedala odložit. Dost se v knize pohybuje v hlavách jednotlivých postav, ale to se dá u psychothrilleru čekat. Za mě tato kniha opravdu byla psycho a vůbec mi nevadilo, že jsem jednu podstatnou část příběhu vytušila, ovšem na druhou stranu díky tomu jsem mohla být pěkně škodolibá mnohem dřív, než pravda vyšla najevo.

27.06.2023 5 z 5