Lovana Lovana komentáře u knih

Věž Věž Skye Warren

Třetí díl série a u této série jsem ráda, že byl poslední. Bohužel tato série mi nesedla již od prvního dílu, celkem mě bavil druhý díl, ale tento třetí jsem už dočítala vlastně abych věděla, jak to celé dopadne. Každopádně si myslím, že tato série nemusela být natahovaná do tří dílů, v tomto dílu se téměř nic nedělo. A když už se něco dělo, tak mi z toho bylo místy až zle. Na to jak se v knize celou dobu vlastně nic nedělo, tak když se konečně dít začalo, tak to bylo vyřešeno během asi dvou stran, v této části to ještě mohl autorka vylepšit, ale bohužel se nestalo.
Opět i v tomto díle se ve velkém množství objevuje oslovení malá panno, které mi lezlo na nervy už v předchozím díle a některá podobná nevhodná označení.
U této série můžu jít bohužel jen to, že jsem ráda, že ji mám konečně za sebou. Ani jeden z dílů mě příliš nebavil a spousta věcí mi vadila. Zároveň jsem si jistá, že ve mně kniha žádnou trvalejší stopu nezanechá a za nedlouho už nebudu pořádně vědět, o čem série byla, asi jediné, co mi utkví v paměti bude to, že hráli hodně často šachy ...

31.05.2024 3 z 5

Šeptající mrtví Šeptající mrtví Darcy Coates

Moje teprve třetí kniha autorky (zatím jsem četla jen jeden díl ze série strašidelných domů a Pod hladinou) a určitě ne poslední.
Knihy autorky mě baví, jsou příjemně mrazivé a čtivé.
Tato kniha mi z těch, které jsem četla přišla asi nejméně strašidelná, jen ze začátku jsem si říkala, že asi není dobrý nápad ji číst po nocích, ale postupem času už mi to vůbec nevadilo.
Hlavní postavu jsem si poměrně oblíbila, ale koho jsem si naprosto zamilovala, tak to byla Daisy a Zoe a doufám, že se s nimi setkáme v dalším díle.
Celkově byl příběh takový jednoduchý, velmi dobře se četl a jako začátek nové série mě nalákal na další díly.
Jedna, respektive dvě věci se v knize vůbec nevyřešily, tak snad se o nich dozvíme více v dalších dílech.

Hodnocení 4,25*/5*

02.04.2024 4 z 5

Prázdné úsměvy Prázdné úsměvy Katherine Arden

Na poslední díl série Malá místa jsem se těšila, ale zároveň mě mrzí, že se s našimi malými kamarády loučíme.
Třetí díl série skončil velmi napínavě, tak jsem byla zvědavá, co se bude v tomto závěrečném díle dít. Bohužel musím konstatovat, že spolu se třetím dílem je pro mě tento díl nejslabší. Ze začátku mě to úplně netáhlo ke čtení ani jsem neměla problém knihu odložit.
Musím přiznat, že tento díl mi osobně přišel o něco strašidelnější (v určitých pasážích) než Temné vody a pokud nemáte rádi klauny nebo se jich bojíte, asi tento díl pro vás nebude to pravé ořechové. Druhá polovina knihy již byla poněkud akčnější a já se velmi těšila na rozuzlení příběhu a tam nastal pro mě největší kámen úrazu. Zatímco celou knihu příběh pomalu (někdy až moc pomalu) plynul, tak konec se poté vyřešil na asi dvou stranách. Přiznám se, že jsem od konce čekala něco více, jak v zakončení tohoto konkrétního dílu i celé série. Přesto mě tato série bavil a ikdyž je to série pro děti, tak mi vůbec nevadí, že jsem si přečetla, naopak jsem za to ráda.

Hodnocení 3,5*/5*

21.02.2024 4 z 5

Pověz mi Pověz mi Anne Frasier (p)

Druhý díl série Kalifornské zločiny a bohužel mě ani tento díl nijak moc nebavil, což mě mrzí, protože hlavní postavy jsem si oblíbila již v prvním díle, v tomu se tyto příběhy odehrávají ve velmi zajímavém prostředí, nicméně i s tímto dílem jsem se spíš trápila, nic mě nenutilo číst dál a ani mě příliš nezajímalo, jak se zločin vlastně vyřeší. To možná trochu souviselo s tím, že na rozdíl od sympatických hlavních postav mi oběti zločinu vůbec nepřirostli k srdci a bylo mi vlastně jedno, jak to s nimi dopadne.
Nejvíce mě vlastně zajímalo, jak to dopadne s Danielovou matkou a jak to bude dál mezí Danielem a Reni.
Konec jsem částečně očekávala, i když tam bylo i něco, co mě překvapilo. Jsem ráda, že tato série tímto druhým dílem končí a snad se mi příští kniha autorky, až (a pokud) u nás nějaká další vyjde, bude líbit více, rozhodně na autorku po této sérii nezanevřu, ikdyž mě osobně mnohem více bavila série s Jude Fontaine.

Hodnocení 3,25*/5*

21.02.2024 3 z 5

Vrazi bez tváře Vrazi bez tváře Henning Mankell

Ou, tato kniha byl za mě jeden velký průšvih. Příběh mě nebavil, hlavní postava za mě hrozně nesympatická (naprosto zbytečné zdůrazňování vykonávání osobních potřeb, popis pohybů střev, a nakonec se dozvíme, že má špinavé slipy – tady jsem si pokaždé kladla otázku proč?), celkově se mi čtení hrozně táhlo, nebyla jsem schopná se do knihy začíst, přestože vražda, která se stala dávala tušit, že to bude skvělé vyšetřování, ale bohužel nebylo.
Kromě toho, že mi postava Wallandera vůbec nebyla sympatická, tak mi přišel jako strašný nešika, nepamatuji si, že by v jiné detektivce, kterou jsem četla hlavní vyšetřovatel utržil tolik zranění jako Wallander.
Když pominu Wallandera, tak jsem se časem docela začetla, několikrát nás autor navedl na možného pachatele, až jsem si opravdu nebyla jistá, kdo za vším stojí a říkala jsem si, že to konečně aspoň za něco stojí. A najednou zase změna, a nakonec se případ vyřešil úplně náhodou a zůstalo tam tolik záležitostí, které nebyly nijak vysvětleny.
Bohužel tato kniha mě vůbec nenadchla a v této sérii již pokračovat nebudu. Nicméně to, že se kniha nelíbila mně neznamená, že je špatná, naopak je hodně čtenářů, kteří si detektiva Wallandera oblíbili a knihy je baví, takže pokud vás baví severské detektivky a chcete zkusit něco ze „starších dob“ (kniha v originále vyšla v roce 1991), tak třeba pro vás tato kniha bude to pravé.

Hodnocení 2,25*/5*

06.02.2024

Osobní asistentka Osobní asistentka Renée Knight

Na tuto knihu jsem se velmi těšila, anotace vypadala velmi zajímavě, ale poté jsem bohužel pochopila, proč má kniha takto nízké hodnocení.
Zhruba polovinu knihy jsem se docela nudila, druhá polovina už mě bavila více, najednou mi stránky utíkaly pod prsty a jak jsem se s první části trápila, tak zbytek jsem dala téměř na jeden zátah. Což je ale jen dobře, protože být celá kniha taková jako začátek, tak bych knihu pravděpodobně nedočetla. Ostatně nečíst knihu ve štafetě, tak bych se s ní asi ani tak dlouho netrápila a odložila bych ji dříve, než se příběh rozjel. Na druhou stranu bych zase o tolik nepřišla.
Druhá polovina už mě bavila více a byla jsem tedy zvědavá, jak celý příběh dopadne. Nedokázala jsem si oblíbit ani jednu z hlavních postav, a i proto mě příběh nechával poněkud chladnou. Vůbec si nedovedu představit, že bych se chovala jako Christina a celou dobu jsem čekala, zda se její chování nějak změní.
Bavilo mě střídání současnosti a „minulosti“ a byla jsem zvědavá, jak teda vše bylo a jak to dopadne. Bohužel ani konec mě úplně nenadchl, a přestože jsem se na knihu hodně těšila, tak nakonec jsem byla zklamaná.

Hodnocení 2,75*/5*

06.02.2024 3 z 5

Už jsem ti to říkala?: Historky, které nechci zapomenout Už jsem ti to říkala?: Historky, které nechci zapomenout Lauren Graham

Když jsem slyšela, že Lauren Graham bude vycházet další kniha o jejím životě, hned jsem věděla, že ji budu chtít číst. Bylo to pro mě velmi příjemné a oddechové čtení, u kterého jsem se občas zasmála, ale celkově jsem asi čekala, že se u knížky více pobavím. Knížku budete mít přečtenou raz dva, má pouze 200 stran a díky rozdělení na jednotlivé eseje čtení opravdu rychle utíká. Na druhou stranu je kniha hodně rozházená a Lauren skáče všemi možnými směry, ale podobně to bylo i u knihy Rychleji mluvit nedokážu. Pokud se do knihy rozhodnete pustit, tak se oprostěte od seriálu Gilmorova děvčata, protože tato kniha je opravdu o životě Lauren, takže se zjistíte, jaké auto měla Lauren jako první, jak se jí dařilo v New Yorku a L.A., jestli měla psa, jaký měla vztah s matkou atd. Gilmorova děvčata jsou v knize zmíněná asi tak dvakrát až třikrát, ale spíš mimochodem. Ale i tak jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, odpočinula jsem si od ní a díky rozdělení na jednotlivé eseje jsem si každý den našla aspoň chviličku, abych přečetla aspoň jeden esej. Pokud tedy hledáte knihu, u které vypnete a máte rádi knihy, které jsou vzpomínkami a myšlenkami herce, tak sáhněte po této sbírce esejů.

Hodnocení: 3,25*/5*

06.11.2023 3 z 5

Pořádný terno Pořádný terno Lauren Blakely

Další díl z mé oblíbené série, na kterou se vždy těším a brzo po vydání mám dočteno a těším se na další díl. Na tento jsem se hodně těšila po tom, kdy jsem slyšela, že je to nejlepší díl série, ale jak se říká, 100 lidí, 100 chutí.
Já z tohoto dílu nijak nadšená nebyla, u předchozího i prvního dílu jsem se bavila mnohem více, tady pro mě těch vtipných scén bohužel moc nebylo.
Hlavní postavy jsem si oblíbila, tam by problém nebyl, ale něco mi tak přesto chybělo. Ale to neznamená, že by kniha byla špatná, jen mi prostě nesedla, ale pro jiné byla nejlepším dílem série. Takže jestli máte tuto sérii rádi tak směle do toho a budu ráda, když mi dáte po přečtení vědět, zda se přiřadíte ke mně nebo naopak k těm, pro které je tento díl skvělý
Přestože tento díl nebude mým oblíbeným z této série, tak se těším na další díl a budu doufat, že se mi bude líbit víc než tento.

Hodnocení 3,5*/5*

02.10.2023 4 z 5

Nové vyhlídky Nové vyhlídky Lilly Lucas

Další díl ze série Láska z Green Valley mě nemohl minout. Tuhle sérii miluji již od přečtení prvního dílu. Jelikož mě druhý a třetí díl malinko zklamaly (pořád byly skvělé, ale Nové začátky nastavily laťku opravdu hodně vysoko), tak po objevení prvních nadšených recenzích, které tento díl přirovnávaly právě k Novým začátkům, jsem byla nesmírně zvědavá, jak se tento díl bude líbit mně. A hned na začátek musím říct, že i pro mě, stejně jako spoustu dalších čtenářů, byl tento díl lepší než druhý a třetí díl v sérii, nicméně na prvním místě stále zůstávají Nové začátky, ale v porovnání s příběhem Annie a Colea jen těsně.
Jelikož jsem si velmi oblíbila hrdiny předchozích dílů a další obyvatelé Green Valley, tak mě v tomto díle velmi potěšilo, že se často setkáváme se starými známými, zejména s Lenou, ale i s dalšími. Vždy mám pocit jako bych se vracela za svými starými známými.
Annie jsem si rychle oblíbila, je hodně svá, a to mě na ní hodně bavilo. Zejména začátky s Colem byly velmi vtipné a pokaždé když se ti dva potkali, tak jsem se musela smát. Cole se nám ukázal v trochu jiném světle, než jsme ho poznali v Nových slibech, ale to bylo za mě jen dobře. Romantická linka byla opravdu hodně pomalá, ale vůbec mi to nevadilo, naopak mi to připadalo v tomto případě naprosto v pořádku. Jen konec mi přišel malinko rychlý, tam se klidně autorka mohla více rozepsat.
Já tuhle sérii miluji a už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu. A rozhodně bych chtěla vyzkoušet Samův burger. A na tohoto sympaťáka v dalším díle se velmi těším.

Hodnocení: 4,5*/5*

19.09.2023 5 z 5

Sestry v éteru: Na vlnách nových časů Sestry v éteru: Na vlnách nových časů Eva Wagendorfer

U této knihy mě velmi zaujala anotace, mám ráda historické romány s hlavními ženskými hrdinkami, v tomto případě okořeněné o atmosféru rozhlasu a tehdejšího fungování v jeho začátcích.
Právě atmosféra rozhlasu a nahlédnutí do jeho fungování mě velmi bavilo a byla také tím, co Sestry v éteru odlišuje od hodně společenských historických románů se silnými ženskými hrdinkami.
Hlavní hrdinky jsem si rychle oblíbila, zejména Gézu, možná i proto, že nejčastěji byl příběh vyprávěn právě z pohledu Gézy. Životy hlavních hrdinek mě zajímaly a byla jsem zvědavá, co si pro ně život připravil dále.
Celkově se příběh dobře četl a stránky rychle ubíhaly, zejména ve druhé polovině jsem se do příběhu opravdu ponořila. Zajímavostí je na začátku každé kapitoly krátká zmínka o nějaké slavné ženě z historie, ať už to byla sportovkyně, herečka, zpěvačka nebo také architektka a pilotka.
Myslím, že pokud máte rádi společenské historické romány a zajímá vás, jak téměř před sto lety začínala éra rozhlasu, věřím, že by se vám kniha mohla líbit.

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji @knihydobrovsky a @sberatelka.knih.

Hodnocení 4,25*/5*

12.08.2023 4 z 5

Vějíř lady Windermerové Vějíř lady Windermerové Oscar Wilde

V rámci Audioteka klubu jsem si poslechla audioknižní verzi této hry a musím říct, že mě to velmi bavilo. Celá hra má lehce přes hodinu a půl a tak jsem si zvládla prakticky na jeden zátah a na konci už bych ji nevypla ani náhodou, jak mě to bavilo.
Otázkou tak jen zůstává, zda mě tolik bavilo samotné dílo pana Wildeho nebo audioknižní pojetí...

19.01.2023 4 z 5

Pěšec Pěšec Skye Warren

Další ze spousty knih, na kterou jsem se nechala nalákat a nevím, možná jsem měla počkat až opadne původní nadšení a rozmyslet si to… Jsem ale ráda, že jsem se do knihy pustila jakožto do štafety a tím musím poděkovat svým spoluštafetářkám, protože díky jejich komentářům mě kniha hned více bavila…
Nevím, zda mi kniha nesedla do nálady nebo čím to bylo, ale bohužel mě nebavila a na to, že má relativně málo stran jsem ji četla opravdu dlouho… Přišlo mi, že se v knize víceméně (kromě aukce) nic moc nedělo a je to spíš rozjezd pro další díly (jestli je to pravda, to zjistím až s dalším dílem)… Avery mi přišla hodně naivní a vůbec jsem nechápala, proč se rozhodla tak, jak se rozhodla… o Gabrielovi vlastně zatím vůbec nic nevíme, tak jsem také zvědavá na další díl, zda se dozvíme více. Každopádně pro mě nejhorší postava v knize byl Averyn „strýček“, to byl opravdu hnus…
Vzhledem k tomu, že jsem knihu četla ve štafetě a byl poslán i druhý díl, tak v sérii budu pokračovat, jinak bych velmi pravděpodobně v sérii již nepokračovala…

19.01.2023 3 z 5

BreakAway BreakAway Anabelle Stehl

Tato recenze se mi nepíše vůbec dobře, na knihu jsem se velmi těšila, německé autorky jsem si velmi oblíbila, takže jsem byla zvědavá i na další z nich. Tentokrát ale bohužel nejen, že nejsem nadšená, ale naopak, jsem zklamaná… Co mi také hodně vadilo při četbě (což ovšem není chyba autorky) bylo obrovské množství chyb, velmi často docházelo k záměně pohlaví (muž mluvila, zatímco žena myslel), ale bylo tam hrozně moc i jiných chyb, už hodně dlouho jsem nečetla knihu, ve které by bylo takové množství chyb.
Prakticky všechny knihy německých autorek posledních let, které jsem zatím četla měly jedno společné – dobře se mi četly a stránky mi utíkaly pod rukama… A to byl první a zásadní problém… Čtení mě od začátku nebavilo, musela jsem se do čtení nutit a přiznám se, že nečíst knihu ve štafetě, tak bych ji velmi pravděpodobně odložila a už se k ní nejspíš znovu nevrátila… Takto jsem knihu aspoň dočetla, za což musím poděkovat holkám, které knihu četly přede mnou a přidaly spoustu poznámek.
Dalším problémem pro mě bylo naprostá absence emocí… Vůbec nevím, čím to bylo, ale bylo mi vlastně úplně jedno, co se s hlavními hrdiny děje a co se jim stalo v minulosti… A dalším problémem pro mě bylo velmi často chování hlavních hrdinů, kdy se dle mého chovali často naprosto nelogicky…
Noah mi ze začátku přišel až moc dokonalý, což se ve druhé polovině knihy změnilo, ale několikrát mě opravdu naštvalo, jak se choval. Lia mě štvala tím, jak úplně ve všem lhala, a i když částečně dokážu pochopit, proč to udělala, tak se to opravdu dalo udělat jinak… Více mě bavily vedlejší postavy, zejména ženská část – Phuong a Kyra. Takže je možné, že přesto, že mě kniha úplně nebavila, tak zkusím dát autorce ještě šanci, protože hlavní hrdinkou druhého dílu by měla být právě Kyra, kterou jsem si oblíbila, navíc je kniha v zahraničí hodnoceno výrazně lépe než tento díl.
Co se mi ale líbilo a u německých autorek se s tím až tak často nesetkávám je to, že příběh nebyl zasazen do Ameriky nebo někam jinam, ale odehrává se v Německu. Potěšila mě také zmínka o České republice. A co nesmím zapomenout zmínit je nádherná obálka, ta se opravdu povedla. A ještě se mi velmi líbil vztah, jaký mezi s sebou měli Noah a jeho sourozenci.

10.10.2022 3 z 5

Vášeň Vášeň Geneva Lee

Tahle recenze se mi nepíše vůbec lehce, na knihu jsem se velmi těšila, koupila jsem si ji velmi brzo po vydání a pak mě velmi nepříjemně zasáhly různé recenze na tuto knihu, z nichž valná většina byla velmi kritická, ale když už jsem měla knihu doma, tak jsem si říkala, že jí dám přece jen šanci… A bohužel musím souhlasit s valnou většinou recenzí, které jsem četla. Každopádně, co se mi na knize líbí i po přečtení je obálka, ta se za mě opravdu povedla, obsah už mě bohužel příliš nepotěšil…
Ze začátku se mi kniha četla celkem dobře a stránky mi mizely pod rukama, ale zhruba někde v polovině se to zlomilo a najednou jsem se musela do čtení hrozně nutit, nebavilo mě, vyloženě jsem u čtení trpěla a neměla jsem daleko k tomu, abych přeskakovala odstavce, což nejen, že nikdy nedělám, ale do teď mě to nikdy ani nenapadlo…
Hlavní postavy mi vůbec ničím nepřirostly k srdci, Clara je hrozně naivní a Alexander strašně namyšlený… Ale přes hlavní postavy bych se ještě přenesla, co bylo horší v knize se prakticky vůbec nic nedělo… Samozřejmě kromě jedné věci… A taky ten slovník… Velmi by mě zajímalo, kdyby si někdo dal tu práci a spočítal to, kolikrát v knize byla zmíněna slova š*kat (v jakékoliv podobě), pták, štěrbinka a zejména to nejhorší číča… A ani oslovení zlatíčko by se nemuselo vyskytovat tak často…
To, že Alexander je princ mi přišlo v knize téměř zbytečné, důležité to bylo možná dvakrát za celou knihu a myslím, že by v tomto případě stačil nějaký šlechtický titul a nemusel být rovnou princ… I když občas jsem přemýšlela, jestli se příběh spíš neodehrává o 100-200 let dříve, vzhledem k některým názorům… Asi nejsympatičtější mi byl Edward, asi jediný normální z okruhu Alexanderových blízkých…
Přesto, že kniha končí velmi otevřeně (posledních zhruba 30 stran se mi četlo zase o něco lépe), tak si vůbec nejsem jistá, jestli budu číst další díl, momentálně se klaním k možnosti, že ne, ale možná z nějakého důvodu se k dalšímu dílu někdy v budoucnu dostanu.

Hodnocení 2,25* /5*

13.09.2022 2 z 5

Láska v domě hrůzy Láska v domě hrůzy Heather MacAllister

Do knížky jsem se pustila v rámci knižního binga, jinak bych se k ní vůbec nedostala, Harlequinky vůbec nečtu, tohle byla moje první.
Vzhledem k formátu knihy a počtu stran jsem měla knihu přečtenou velmi, což bylo pozitivní.
Námět byl zajímavý, i když jsem podle názvu čekala něco trochu jiného, ale to je moje chyba, že jsem nečetla anotaci, na druhou stranu přečíst si ji, tak už bych asi nemusela číst knihu :-D
K příběhu není moc, co psát, již po pár stránkách je naprosto jasné, jak to dopadne, ale jako oddechovka, od které člověk moc nečeká je to úplně v pohodě.

Hodncení 3*/5*

13.09.2022 3 z 5

Dohoda Dohoda Paulina Świst

Po přečtení sérií Prokurátor a Kolotoč jsem se pustila i do této knihy a byla jsem zvědavá na spolupráci autorek ( i když podle Goodreads je série psaná stylem jeden díl, jedna autorka, druhý díl druhá – stejně jako třeba Půlnoční kroniky v podání Laury Kneidl a Biancy Iosivoni, přičemž tento díl měla psát Paulina) a bohužel úrovní předchozích sérií tato kniha nedosahuje.
Mala je hodně zvláštní postava, pořád by pila (alkohol, ne vodu :-D), slovník je taky síla, ale celou dobu jsem přemýšlela, jestli je opravdu tak blbá nebo to jen dělá… Z pánů jsem si na zadek rozhodně taky nesedla… Asi jediná relativně normální postava je Zuzka, ale ani u ní jsem si tím v některých chvílích nebyla jistá…
První půlka knihy mě moc nebavila, přišlo mi, že se tam vůbec nic nedělo. Potom se to zlomilo a začalo se něco dít. Každopádně knížce nechybí čtivost, stejně jako u předchozích sérií Pauliny a i když mě tato kniha až tolik nebavila, tak jsem ji přečetla hodně rychle.
Konec mi přišel dost uspěchaný a trošku jsem se ztrácela, ale kniha má naprosto otevřený konec a jsem zvědavá, jak to teda bude dál, takže si další díl určitě přečtu.

Hodnocení 3,25*/5*

13.09.2022 3 z 5

Vše, co k tobě cítím Vše, co k tobě cítím Nora Welling

Kniha další německé autorky, která mě v prvé řadě nalákala svou nádhernou obálkou. Zároveň pokaždé doufám, že se nová německá autorka připojí k mé oblíbené trojici – Laura Kneidl, Mona Kasten, Lilly Lucas, které jsou pro mě ze všech autorek „německé stáje“ nejlepší a každou jejich novou knihu očekávám s velkým očekáváním. Zatím se k nim žádná další autorka nepřidala a bohužel ani s touto autorkou se to nezměnilo. Tím ale v žádném případě nechci říct, že by kniha byla špatná, to vůbec ne, jen v porovnání s knihami mých tří oblíbených německých autorek mi v knize něco chybělo.
Nicméně co knize rozhodně nechybí je čtivost, stránky mi ubíhaly rychlostí blesku. Ani jsem se nenadála a už jsem byla ponořena v příběhu, čemuž rozhodně pomohlo i to, že je příběh vyprávěn z pohledů obou hlavních postav, což já mám obecně radši než když vše vidíme jen „očima“ jedné postavy… Zaujalo mě, že tentokrát se setkáváme se staršími postavami než jsme u německých autorek povětšinou zvyklí, vůbec mi to nevadilo, stejně jako mi vůbec nevadilo to, že se ocitáme v jiném prostředí než je prostředí školy, kampusu, kolejí a podobně. Prostředí se mi líbilo hrozně moc, hned bych se do Španělska vydala, chtěla bych vyzkoušet místní jídlo, vidět všechny ty koně a tak dále, navíc se mi líbilo občasný použití španělských výrazů, přesto, že španělsky neumím, tak se mi tento jazyk vždy líbil.
S hlavními postavami jsem neměla žádný zásadní problém, ale asi mi až tak nepřirostli k srdci, ale koho jsem si oblíbila hned od prvních stran, tak to byla Nuria a podle všeho by zrovna ona měla být hlavní postavou druhého dílu, díky čemuž se na něj těším ještě více.
Líbilo se mi, že kniha nebyla jen obyčejná romantika, ale objevilo se zde i vážné téma, na druhou stranu na knihu, která má 304 stran jich tam možná bylo až moc… Možná by to i chtělo více rozvést vznikající vztah mezi Lindou a Damianem, přišlo mi, že to bylo takové z ničeho nic.
Knížka mě bavila, četla se dobře, ale jak už jsem psala výše něco mi tam chybělo. Každopádně další díl série si určitě přečtu, ne jen proto, že tentokrát bude hlavní postavou Nuria.

24.08.2022 4 z 5

Soumrak mužů Soumrak mužů Christina Sweeney-Baird

Po dlouhé době se mi dostala do ruky dystopická kniha, i když upřímně po covidu to zase až tak úplně dystopie nebyla... Každopádně v této knize šla autorka ještě dále a vir "můžského moru", jak je v knize nazývám způsobí smrt 90 % mužské populace...
Nejprve se mi kniha četla velmi dobře, i když se mi trochu pletly postavy, kterých tam bylo poměrně hodně a občas jsem zpětně dohledávala, která ta postava to zrovna je... Ke konci se mi kniha četla trochu, možná i tím, že tam přibyly ještě další postavy a já už se v nich trochu ztrácela... Nejvíce jsem si asi oblíbila postavy Catherine a Amandy a kromě jejich příběhu mě hodně zajímal také "příběh z lodi" (kdo už četl, ví, ten, kdo ještě ne, pochopí při čtení), naproti tomu na jednu postavu jsem začala být alergická...
Bylo šílené to, čím vším si ženy musely projít, ke konci už to byl opravdu úplně jiný svět a nedokážu si představit, že by se toto někdy stalo... Naprosto nepochopitelné je pro mě to, jak autorka dokázala tuto knihu napsat ještě před vypuknutím pandemie covidu a jak se to v mnoha věcech podobalo skutečnosti...

09.07.2022 4 z 5

Lež vedle mě Lež vedle mě Gregg Olsen

Dlouho jsem uvažovala, zda si knihu přečíst, ale když jsem nakonec měla možnost zúčastnit se štafety, tak jsem neváhala a šla jsem do toho.
Na začátek musím říct, že kniha byla velmi čtivá, dost tomu asi pomáhalo vyprávění od více postav, kdy se jednotlivé postavy střídaly a neměli jsme jen jeden úhel pohledu. Jsem ráda, že jsem dopředu v různých recenzích četla, že kniha je spíše psychothriller než krimi a já podle toho také ve knize přistupovala. Toho krimi je tam i za mě opravdu malinko a také bych to spíš zařadila do kategorie psychothrilleru.
V podstatě žádnou postavu jsem si nijak zvlášť neoblíbila, ale i přesto se mi kniha četla dobře. Co mě trochu zklamalo bylo, že jsem zhruba od poloviny knihy tušila, jak to dopadne a to přesto, že většinou se mi v knihách pachatele odhalit nepovede... Na druhou stranu se mi líbilo, jak byla vykreslena psychologie jednotlivých postav.
Celkově kniha vůbec nebyla špatná a jsem ráda, že jsem si ji přečetla, ale asi na ni brzo zapomenu...

02.06.2022 4 z 5

Zrazená Zrazená Kiera Cass

To, v co jsem doufala po dočtení prvního dílu série se mi naštěstí splnilo a musím říct, že tato kniha byla o něco lepší než první díl Zaslíbená, ale stejně se mi více líbila série Selekce. Každopádně vím, že v případě čtecí krize je pro mě Kiera dobrou volbou, jelikož její knihy jsou velmi čtivé a baví mě (ikdyž některé více než jiné).
V tomto druhém díle mě velmi bavily střety mezi Hollis a Etanem, u kterých jsem se velmi často nahlas smála a bylo to takové koření celé knihy. Celkově mě druhý díl bavil více než ten první, jelikož mi přišlo, že tady nebyla prakticky žádná hluchá místa a stále se něco dělo. Byly chvíle, kdy mi Hollis bylo líto, na druhou stranu to snášela velmi dobře, někdy možná až moc. Ke konci jsem teda měla trochu strach, že to dopadne jinak, než si přeji, ale říkala jsem si, že to mi přece autorka nemůže udělat... Jestli udělala nebo ne, to už vám říkat nebudu, na to si musíte přijít sami...

Hodnocení 3,75*/5*

17.02.2022 4 z 5