Lost Soul Lost Soul komentáře u knih

Pravidla zdvořilosti Pravidla zdvořilosti Amor Towles

Příběh mě moc nezaujal, po Gentlemanovi v Moskvě to pro mě bylo zklamání. Původně jsem chtěla dát jen tři hvězdy, ale popisy New Yorku a společenského života mladých lidí konce třicátých let si minimálně jednu hvězdu zaslouží.

27.02.2019 4 z 5

Komturova smrt Komturova smrt Haruki Murakami

Slova, slova, slova aneb mnoho povyku pro nic.

14.12.2018 3 z 5

O spánku a mizení O spánku a mizení Katharina Hagena

Velký zážitek, čtenáři si občas stěžují, že jim ze začátku nebylo jasné, kdo je kdo, ale já jsem se v postavách nijak neztrácela a moc se mi líbilo prolínání jednotlivých příběhů i postava Marty, jejímž vyprávěním začínala většina kapitol.

02.11.2014 5 z 5

Zajícův rok Zajícův rok Arto Paasilinna

Milý příběh, moc se mi to líbilo, i ten strohý popisný styl.

11.06.2014 4 z 5

Rozšíření bitevního pole Rozšíření bitevního pole Michel Houellebecq

Dočteno jen proto, že kniha byla tak krátká. Neskutečně nesympatický hlavní hrdina, z jehož pasivity se mi dělalo zle. Knihu nedoporučuji citlivým jedincům, kteří mají pochybnosti o svém životě, mohli by se s tím chudákem nedejbože ztotožnit!!!!

16.03.2014 1 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Příjemné pohlazení po duši :)

09.03.2014 4 z 5

Nepřítel, přítel, ctitel, milenec, manžel Nepřítel, přítel, ctitel, milenec, manžel Alice Munro

Hezky napsané melancholické povídky o lásce, nemoci a smrti. Zpočátku jsem byla nadšená, ale pak už mi přišly hodně podobné a žádná další už nepřinesla nic nového.

26.12.2013 3 z 5

Výkvět mužství Výkvět mužství David Lodge

Skvělý biografický román o spisovateli H.G.Wellsovi, který se zaměřuje nejen na jeho dílo, ale hlavně na jeho osobní život poznamenaný Wellsovou sexuální náruživostí. Za svůj život vystřídal spoustu milenek, které ho však musely také intelektuálně stimulovat, být jeho múzami. Román je skvěle napsán a kvalitně přeložen.

23.05.2013 5 z 5

Běguni Běguni Olga Tokarczuk

Je to moc pěkně napsané - autorka má velký přehled, ohromnou slovní zásobu (chválím perfektně odvedenou práci překladatele), ale román mě nenadchl, nebyl to vlastně ani román, ale spíš krátké povídky, eseje, postřehy týkající se cestování. Nebavilo mě to, ale možná jsem na takový druh psaní neměla prostě náladu. Tokarczukovou mám velmi ráda, ale toto dílo mě po obsahové stránce trochu zklamalo

26.10.2012 4 z 5

Na paprsku Na paprsku Tillie Walden

Moc jsem se na knihu těšila, ale nakonec jsem bohužel zklamaná. Očekávala jsem víc vesmírných dobrodružství, více kosmických architektonických objektů. Tato část příběhu bohužel ustoupila do pozadí na úkor vyprávění o vztahu dvou středoškolských studentek.
Ilustrace skvělé. Ale občas jsem na ně potřebovala lupu. Jak tu někdo zmínil - série by byla lepší. Autorka by se mohla více realizovat a my bychom si lépe vychutnali její fantastické ilustrace.

29.01.2023 3 z 5

Za prokletými zdmi Za prokletými zdmi Lauren Blackwood

Dost zbytečná kniha. Ploché postavy; nevyužitý potenciál, který nabízelo prostředí, v němž se příběh odehrával; podivné příbuzenské vztahy a otravně infantilní chování hlavní mužské postavy. Nedoporučuji.

05.12.2022 1 z 5

Ptáci se zlomenými křídly Ptáci se zlomenými křídly Ayşe Kulin

Slohová práce na téma “Velmi stručné dějiny Turecka” posléze doplněna rodinnou ságou. Nijak neobohatí a víceméně ani neublíží.

29.06.2020 2 z 5

Temný priestor lesný Temný priestor lesný Nicole Krauss

Tato kniha mě zklamala. Dlouho jsem se nemohla začíst a do čtení jsem se musela nutit. Nicole Krauss mám hodně ráda, předchozí romány se mi opravdu líbily (kromě Muž vejde do pokoje, ten mě nezaujal), ale toto mi přišlo jako veřejná forma psychoanalýzy, pokus o očištění se, omluvu (či výmluvu?). Hlavní postavy byly poměrně nesympatické, ničím mě nezaujaly. Za pár let si zkusím román přečíst znovu, třeba ho pochopím až s přibývajícím věkem.

27.11.2019 3 z 5

Prokleté domovy Prokleté domovy Ben Aaronovitch

Děj nic moc, ale jako obvykle to bylo hodně vtipné, takže se chystám na další díl.....

29.11.2017 3 z 5

Když jsme byli sirotci Když jsme byli sirotci Kazuo Ishiguro

Nuda neskutečná. Dvě hvězdy uděleny jen kvůli poslední m dvěma kapitolám, kde se čtenář konečně něco dozvědel.

29.11.2017 2 z 5

Nezmar Nezmar Jean-Michel Guenassia

Ztráta času. Naivní, povrchní, zbytečné.

17.05.2017 1 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Vtipné, ale zklamal mě konec - jak se autor rozhodl vše ukončit na pár stranách.

13.05.2017 3 z 5

Lesní ľudia Lesní ľudia Hanya Yanagihara

To byla tak strašná nuda!!! Obzvláště poslední dvě kapitoly pro mne byly velkým utrpením. Velmi přeceňovaný titul!

31.03.2017 2 z 5

Věnečky Věnečky Blandine Le Callet

Příjemné překvapení. Moc se mi líbilo prolínání příběhů, že jste v každém objevili něco, co nějak osvětlilo to, co se už stalo nebo naznačilo, k čemu dojde.

04.03.2016 4 z 5

Černá orchidej Černá orchidej Neil Gaiman

Plný počet hvězd za to úžasné ztvárnění, příběh nebyl až tak originální, ale líbil se mi ekologický podtext.

20.01.2015 5 z 5