Loire Loire komentáře u knih

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Na to, že autorku úplně zbožňuji, tak mě tahle kniha velmi zklamala. Za mě je tahle kniha nejslabším dílem. Vůbec se mi nepodařilo do knížky začíst a četla jsem ji s donucením. Jestli jsem se do ní začetla pár stránek před koncem knížky, ale bohužel mě tahle kniha velmi zklamala, ale né každý den je posvícení a jsem ráda, že mě ostatní knížky nezklamali.

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Na knihu jsem se těšila, jelikož sama miluju koně, ale začátek mě zklamal. Nebyl nijak záživný a bála jsem se, že budu hodně zklamaná a knihu budu muset odložit, ale přesvědčila jsem se, že se pokusím knihu dočíst a jsem ráda, že jsem ji neodložila. Sice byl začátek pomalý a hodně nezáživný jsem pak nelitovala a knihu jsem pak až do poslední stránky hltala.

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Kniha byla pěkně napsaná, ale ze začátku vůbec nebyla tak čtivá a trvalo, než jsem se do ní začetla, ale pak velmi mile překvapila a krásně se pak četla.

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Kniha byla velmi zajímavá. Líbilo se mi, když jsem se ocitla úplně v jiné době, kdy probíhala ještě válka. Kniha byla místy i velmi smutná, tím, čím si hlavní postava musela projít a co vše musela vytrpět, ale zároveň i se šťastným koncem.

11.02.2022

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Jelikož jsem se ráda dívala na film, tak jsem si ji chtěla přečíst a s filmem se to nedá vůbec srovnat. Kniha byla velmi čtivá a sama jsem ji přečetla za 4 dny. Takže se těším, až se začtu do dalších dílů.

Jiskření Jiskření Penelope Douglas

Knížky jsem od autorky četla obě dvě (Jiskření, Nádech) knížky jsou pěkně napsané. Je to čtení pro mladé, ale i tak se mi to dobře četlo a pár krát jsem se tam i ztratila, jak jsem to hltala, ale dle porovnání je v druhé knížce obsaženo mnohem víc sexu než v prvním díle, ale i tak to za přečtení stálo.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Knížku jsem první viděla jako film a na popud filmu jsem se rozhodla přečíst knížku a můžu říct, že nelituji, že jsem se rozhodla celou sérii přečíst. Jsou to sice velmi tlusté knihy, ale můžu říct, že opravdu nelituji. Když budu porovnávat knihu s filmem, tak je to 100 a 1. Sice je to tak pokaždé, že kniha je vždy víc než film, ale u tohohle, je ve filmu promítnuté tak 2/4 knihy. Sice mě i mrzí, že neudělali filmy i z ostatních dílů, ale při čtení jsem si chvilkama připadala, jako bych viděla film.

Selekce Selekce Kiera Cass

Série knih se mi líbila a přehltala jsem všechny 3 knížky během pár dní. Průběh mi zezačátku připomínal Hunger games, ale i tak se mi knížky velmi líbili a krásně se mi četli. Bylo to takové oddechové čtení u kterého si člověk krásně odpočine. Některé pasáže byli trochu více akční, ale i tak mě to čtení bavilo a těším se na přečtení posledních dvou knížek ze série Selekce.

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Knížku jsem si pořídila co jsem hltala první 3. díly selekce a nemůžu říct, že bych litovala. Knížka se mi četla krásně a hodně mě zajímaly pohledy ostatních, kteří se v Selekci představili.

11.02.2022 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Ságu o Harry Potterovi jsem vůbec nečetla, jenom jsem viděla filmy, ale takhle knížka mě velmi mile překvapila a měla jsem ji přečtenou za pár hodin. Příběhy byli sice krátké, ale skvělé doplnění do ságy o Harrym.

Zpěv draků Zpěv draků Michaela Čermáková

Knihu jsem četla dávno jako malá a četla jsem ji snad i víckrát, jelikož byla menší a jednalo se o draky, tak jsem si ji přečetla a nechala se knížkou pohltit. Opravdu velmi čtivá knížka, která mě pak dovedla k sérii Eragona, které jsem propadla.

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Knížka byla krásná a z mé strany i v některých chvílích dojemná. Příběh byl velmi zajímavý a čtivý, když se chvilku člověk ocitl v roce 1960 a čte o Jennifer a dozvídá se jak se co přihodilo a pak se najednou ocitnete v moderní době a čtete o Ellie jak sbírá informace pro svůj článek.

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Na knihu jsem náhodou narazila v knihkupectví a jelikož mám ráda Jojo Moyesovou (která knihu doporučila), tak jsem si knihu koupila a těšila se, jaký to bude mít děj.
Můžu říct, že kniha nebyla vůbec napsaná nějak špatně, byla napsaná dobře a dobře se i četla, ale úplně mě překvapil závěr knížky. Na začátku kdy se ji zdá o snu, který se pak stane skutečností za 5 let jsem po jejím přečtení do té doby "Za pět let" byla úplně překvapená jaký to nakonec mělo konec. Celou dobu jsem si myslela, že to skončí tak a tak a nakonec to skončilo úplně jinak.
Za mě skvělá knížka a doporučuji přečíst, čte se dobře a odpočinkově.