Loire Loire komentáře u knih

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Knížku jsem si pořídila co jsem hltala první 3. díly selekce a nemůžu říct, že bych litovala. Knížka se mi četla krásně a hodně mě zajímaly pohledy ostatních, kteří se v Selekci představili.

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Kniha pro mě byla velmi zajímavá. I když se mi dost táhla a u některých pasáží se mi to docela dost těžko četlo, jsem se tím prokousala a poslední stránky jsem úplně hltala napětím co bude.
V této části knížky se mi nejvíce líbila Manon a Abraxos. Tyhle části jsem četla vždy nejraději a dozvídala jsem se, jak to s nimi bude dál. Jsem zvědavá na další průběh co se vyvine a jaké to bude po zbytek knih.
Cealenu jsem si tolik neužívala, některé části byli dobré, že jsem se začetla a hltala to napětí, ale jindy to byla taková stálá nuda, kterou se člověk musel prokousat.
Nechám se tedy překvapit a vrhnu se hned na další díl a uvidíme jaké to bude, zda se tam objeví více akce, tak jako na konci knihy, ta byla hodně zajímavá a autorka udělala hodně zajímavou zápletku, že člověk nemá chuť čekat a vrhne se hned na další díl, aby zjistil jak se s krále Adarlanu naloží.

30.10.2023 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Knihu jsem četla jedním dechem, sice jsem měla prodlevy, kdy se mi nic nechtělo, ale vždy jsem se ráda ke knize vrátila a četla ji plná nedočkavostí co dál se člověk dozví. Kniha byla zajímavá dějem co se děje na hradě, když se Celaena stala královou bojovnicí. Libí se mi její vztahy které má s přáteli, ale mrzí mě, jak to vše vždy dopadá, že se vše pokazí. Já doufám, že se vztahy vrátí zase do normálu a musím říct, že se k Celaene více hodí Chaol než Dorian, ale je to jenom můj pohled. Takže doufám, že to dají zase dohromady :D ale jsme teprve na začátku, takže uvidíme co přinesou další díly.

04.10.2023 5 z 5

Můj tajný život Můj tajný život Lucie Hříšná

Knihu jsem četla dávno. Zaujal mě její obsah a říkala jsem si, proč si nepřečíst takovou knížku, která se zdá být zajímavá a i když to řeknu blbě, tak se člověk dozví zase něco jiného z jiného světa.
S knížkou jsem byla velmi spokojená, četla se mi opravdu pěkně a byla jsem s ní nadmíru spokojená.

28.03.2022 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Na to, že autorku úplně zbožňuji, tak mě tahle kniha velmi zklamala. Za mě je tahle kniha nejslabším dílem. Vůbec se mi nepodařilo do knížky začíst a četla jsem ji s donucením. Jestli jsem se do ní začetla pár stránek před koncem knížky, ale bohužel mě tahle kniha velmi zklamala, ale né každý den je posvícení a jsem ráda, že mě ostatní knížky nezklamali.

11.02.2022

Eragon Eragon Christopher Paolini

Knížku jsem první viděla jako film a na popud filmu jsem se rozhodla přečíst knížku a můžu říct, že nelituji, že jsem se rozhodla celou sérii přečíst. Jsou to sice velmi tlusté knihy, ale můžu říct, že opravdu nelituji. Když budu porovnávat knihu s filmem, tak je to 100 a 1. Sice je to tak pokaždé, že kniha je vždy víc než film, ale u tohohle, je ve filmu promítnuté tak 2/4 knihy. Sice mě i mrzí, že neudělali filmy i z ostatních dílů, ale při čtení jsem si chvilkama připadala, jako bych viděla film.

11.02.2022

Selekce Selekce Kiera Cass

Série knih se mi líbila a přehltala jsem všechny 3 knížky během pár dní. Průběh mi zezačátku připomínal Hunger games, ale i tak se mi knížky velmi líbili a krásně se mi četli. Bylo to takové oddechové čtení u kterého si člověk krásně odpočine. Některé pasáže byli trochu více akční, ale i tak mě to čtení bavilo a těším se na přečtení posledních dvou knížek ze série Selekce.

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Knihu jsem se rozhodla přečíst, abych zjistila informace před tím, co se stalo, než se Celaena dostala na hrad. Bylo to zajímavé a působivé čtení. Já knihu četla po prvním díle, takže jsem to měla trošku pomíchané, ale dalo se to pochopit, když se něco stalo, ale určitě bych doporučila číst hned jako první, ať se člověk pěkně vžije do průběhu jak co bylo. Knihu jsem si opravdu užila, bylo to hodně zajímavé a člověk se dozvěděl i informace, které ho zajímaly a nebyli jasné.

04.10.2023 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Knihu jsem četla na doporučení. Nebyl to úplně velký odvar tak jako Dvůr trnů a růží, ale je to teprve začátek a jsem zvědavá, jak se kniha rozjede. Já doufám, že pořádně, ať si to užiju stejně jak Dvůr.

24.07.2023 5 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Nevím co ke knize pořádně napsat. Nemůžu říct, že kniha byla špatná, kniha byla dobrá měla zajímavé zápletky a sem tam i napínavý děj, ale za mě teda byl mnohem víc napínavý konec knížky, kdy se blížilo odhalení kdo je Jack.
Kniha se mi bohužel trefila do období, kdy se mi moc čist nechtělo, tak přečtení knihy trvalo strašně dlouho a člověk to četl na části, takže to nebyl takový 100% zážitek, ale i tak to nebylo úplně špatné čtení, ale bohužel to u mě není TOP kniha k přečtení znovu.

30.05.2023 3 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Dle mého byla kniha pěkně napsaná, ale pořád je nejlepší příběh Maxona a Ameriky. Tady mě už ta kniha tolik nenadchla a jelikož čtu knihy pouze před spaním, jsem nebyla schopná moc číst, jelikož jsem u knížky vždy usnula, ale mohu říct, že ke konci (tak poslední čtvrt knihy) mě to opět nadchlo jaký to mělo zvrat a co vše se tam dělo.

16.03.2022 3 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Kniha se mi líbila, byla pěkně napsaná, ale pro mě už nebyla tolik čtivá tak jako první 3 díly Selekce. Chvilkama ta kniha byla už i nudná, ale zase jsem to četla ze zvědavosti, jaká je ta Selekce z pohledu toho co vybírá.

01.03.2022 3 z 5

Zpěv draků Zpěv draků Michaela Čermáková

Knihu jsem četla dávno jako malá a četla jsem ji snad i víckrát, jelikož byla menší a jednalo se o draky, tak jsem si ji přečetla a nechala se knížkou pohltit. Opravdu velmi čtivá knížka, která mě pak dovedla k sérii Eragona, které jsem propadla.