Loire Loire komentáře u knih

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Kniha byla pěkně napsaná, ale ze začátku vůbec nebyla tak čtivá a trvalo, než jsem se do ní začetla, ale pak velmi mile překvapila a krásně se pak četla.

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Tahle kniha je první co jsem si od autorky koupila, že jsi ji přečtu, jelikož se mi líbil obal a hlavně to prostředí, kde se děj odehrává. Jsem trochu i milovník zasněžených krajin, kde se může člověk kochat krásnou přírodou.
Musím říct, že kniha byla opravdu oddechová, že jsem ani nepotřebovala si ji tak rychle přečíst a jenom jsem si to čtení užívala. Dle mého byl začátek takový pomalý a pro můj vkus se kniha rozjela až tak ve 3/4 knížky, ale jinak se mi kniha opravdu líbila a těch dobrot.... no co si budeme vykládat :)

06.04.2022 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Tahle knížka pro mě byla hodně zajímavá a krásně se četla. Je v ní zajímavý děj plný nástrah a zklamání, ale pak se to najednou obrátí a začíná se dařit a vše vychází podle plánu. S knížkou jsem byla velmi spokojená a mohu doporučit.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tohle byla moje první knížka od Jojo a byla jsem z ní nadšená a knihu jsem hltala každou stránkou. Je to velmi krásný román. Sice se smutným koncem, ale i tak krásným.
Od autorky mám přečtenou celou trilogii "Než jsem tě poznala" a musím říct, že mě to vůbec nezklamalo i když některé části byli slabší, pořád se do toho dalo začíst a určitě doporučuji přečíst.

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Knížka byla krásná a z mé strany i v některých chvílích dojemná. Příběh byl velmi zajímavý a čtivý, když se chvilku člověk ocitl v roce 1960 a čte o Jennifer a dozvídá se jak se co přihodilo a pak se najednou ocitnete v moderní době a čtete o Ellie jak sbírá informace pro svůj článek.

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Kniha pro mě byla TOP... krásně napsaná, krásný příběh. Dle mého měl děj smysl i když mi přišlo, že chvilkama to mělo hluché místa, ale když je člověk začtený, tak to skoro ani nevnímá. Úplně jsem se do hlavních postav zamilovala a ke konci už člověk čekal šťastný konec a najednou se stal náhlý zvrat, který člověk vůbec nečekal, ale nakonec jsem se toho šťastného konce dočkala, ale autorka nás pořád držela ve střehu.
Kniha opravdu stála za to a určitě doporučuji přečíst. Já sama se již nemůžu dočkat na další díl a doufám, že bude stejně tak dobrý, jako byl ten první.
Určitě mám v plánu přečíst si všechny knihy od autorky, které se přeloží.

18.03.2022 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Kniha byla velmi zajímavá. Líbilo se mi, když jsem se ocitla úplně v jiné době, kdy probíhala ještě válka. Kniha byla místy i velmi smutná, tím, čím si hlavní postava musela projít a co vše musela vytrpět, ale zároveň i se šťastným koncem.

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Na knihu jsem se těšila, jelikož sama miluju koně, ale začátek mě zklamal. Nebyl nijak záživný a bála jsem se, že budu hodně zklamaná a knihu budu muset odložit, ale přesvědčila jsem se, že se pokusím knihu dočíst a jsem ráda, že jsem ji neodložila. Sice byl začátek pomalý a hodně nezáživný jsem pak nelitovala a knihu jsem pak až do poslední stránky hltala.

11.02.2022

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Jelikož jsem se ráda dívala na film, tak jsem si ji chtěla přečíst a s filmem se to nedá vůbec srovnat. Kniha byla velmi čtivá a sama jsem ji přečetla za 4 dny. Takže se těším, až se začtu do dalších dílů.

11.02.2022 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Ságu o Harry Potterovi jsem vůbec nečetla, jenom jsem viděla filmy, ale takhle knížka mě velmi mile překvapila a měla jsem ji přečtenou za pár hodin. Příběhy byli sice krátké, ale skvělé doplnění do ságy o Harrym.

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Na knihu jsem náhodou narazila v knihkupectví a jelikož mám ráda Jojo Moyesovou (která knihu doporučila), tak jsem si knihu koupila a těšila se, jaký to bude mít děj.
Můžu říct, že kniha nebyla vůbec napsaná nějak špatně, byla napsaná dobře a dobře se i četla, ale úplně mě překvapil závěr knížky. Na začátku kdy se ji zdá o snu, který se pak stane skutečností za 5 let jsem po jejím přečtení do té doby "Za pět let" byla úplně překvapená jaký to nakonec mělo konec. Celou dobu jsem si myslela, že to skončí tak a tak a nakonec to skončilo úplně jinak.
Za mě skvělá knížka a doporučuji přečíst, čte se dobře a odpočinkově.

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Tak ta knížka měla závěr, ale opravdu závěr... Knihu jsem ze začátku měla chuť odložit jelikož se mi vůbec nelíbilo chování, které tam Nesta předváděla, byla to opravdu katastrofa a modlila jsem se, aby se to změnilo a naštěstí mé prosby byli vyslyšeny. Kniha měla hodně zajímavý děj a byla jsem z něj opravdu strašně nadšená a knihu jsem pak začala hltat jedním dechem. Kniha sice jenom sem tam ukázala příběh Rhyse a Feyre, ale i tak jsem byla spokojená a hlavně s koncem (kdy bych byla vděčná za pokračování, které se určitě nestane). Průběh byl hodně zajímavý a plný zvratů a sexu ( řekla bych,že ho tam bylo víc než obvykle :D) a čekala jsem cokoliv, ale takový děj opravdu ne. Byla jsem i ráda, že jsem si mohla přečíst co obnáší Obřad Krve a bylo to velmi zajímavé čtení a myslím si, že z pohledu těch tří by byl také zajímavý. Jinak mě mrzí, že série už nebude (asi) pokračovat, jelikož bych se strašně ráda dozvěděla příběh Aze, Mor i Elain, jak vše dopadne. Takže za mě, můžu opravdu doporučit... Dostala jsem i chuť, že bych si knihu přečetla znovu, ale nevím zda se mi bude chtít číst tolik stránek znovu, ale nechám tomu volný průběh a uvidíme časem :)

26.01.2023 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Knihu jsem dlouho odkládala abych ji dočetla, ze začátku jsem se musela přinutit a donutit se chytit zase slinu ke čtení a můžu říct, že to netrvalo dlouho a začetla jsem se do knihy. Kniha byla úžasná a úplně jsem se zcela do ní ponořila a hltala stránku po stránce. Chvílemi jsem nevěděla co si mám myslet tím, jak se Feyre chová, byli chvíle kdy jsem měla chuť ji proplesknout, ať se vzpamatuje, ale kniha byla opravdu úžasná a poslední půlku knížky jsem hltala jedním dechem a vždy jsem se nemohla dočkat, až ke knížce zase usednu a budu pokračovat v tom dobrodružství. Za mě knihu určitě doporučuji aspoň jednou přečíst, jelikož jsem si chvílemi i připadala, že jsem součásti úžasné knížky.... Takže jdeme pokračovat na další díl, ať se dozvím, jak to dopadne.

01.01.2023 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Musím říct, že jsem knihu četla na doporučení a přes pomalejší a nudný začátek mě kniha pohltila a musela jsem ji skoro pořád číst. Opravdu můžu říct, že to bylo hodně záživné a chvílemi to člověk začal docela i prožívat, když Feyre neposlechla a zúčastnila se slavnosti a tam měla velké štěstí, že se skoro nic nestalo. Pak to nedokázala při slavnosti vydržet a opět vyšla z pokoje a tam už ji zachytil Tamlin... No myslela jsem si, že to bude horší, úplně jsem to prožívala a říkala si, ať se nic nestane, hlavně ať ji nikam nedotáhne :D naštěstí se nic nestalo a dopadlo to dobře a nemluvím o konci knížky, kdy jsem to prožívala ještě více a doufala jsem, že to zvládne. Díky bohu se to vše zvládlo a knížku jsem na konci jedním hltem zvládla a už se nemůžu dočkat až budu číst další díl.

14.10.2022 5 z 5

Jiskření Jiskření Penelope Douglas

Knížky jsem od autorky četla obě dvě (Jiskření, Nádech) knížky jsou pěkně napsané. Je to čtení pro mladé, ale i tak se mi to dobře četlo a pár krát jsem se tam i ztratila, jak jsem to hltala, ale dle porovnání je v druhé knížce obsaženo mnohem víc sexu než v prvním díle, ale i tak to za přečtení stálo.

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Knihu jsem se i přes nízké hodnocení rozhodla přečíst, jelikož kniha naštěstí nemá moc stránek, tak jsem si řekla, že to bude taková změna a za mě si myslím, že jsem neudělala chybu. Kniha sice nebyla v takovém odvaru jako tři díly před tím, ale knihu jsem si v odpočinkovém smyslu velmi užila. Poznala jsem myšlení všech postav o kterých tam autorka psala a byl to opravdu boží dodatek před konečným posledním dílem. Knihu jsem nebrala s velkým očekáváním, ale opravdu mile překvapila a byla jsem z ní nadšená (i když je to slabý odvar :D). Byla jsem nadšená, že jsem se přiblížila ke všem postavám v jejich chování, ale nejvíc mě tam štvala Nesta, která měla strašný způsob chování, když se s ní snažili mluvit a pochopit co se stalo. Myslela jsem si, že ji snad půjdu propleštit, ať se vzpamatuje, ale byla jsem ráda, že ji autorka popsala ke konci knížky a člověk mohl aspoň z části pochopit co se stalo a proč se tak chová. Mám trochu i strach si poslední díl přečíst, už jenom z toho, že nechci, aby to skončilo... Feyre a Rhyse jsem si zamilovala, už jenom tím, jaký mají vztah ( i když někdy mají slabé chvilky, kdy jsou na zabití), ale i tak se mi jejich příběh a příběhy i ostatních postav okolo čte strašně dobře a pak je tu to, že mám strach ohledně toho, jak se Nesta bude chova, jelikož knížku nechci ukončit s tím, že ji nedočtu, ale myslím si, že se to nestane a Cass ji z toho dostane. Takže se jdeme vrhnout na poslední díl i když s bolestí v srdci, že už to začíná končit... :)

08.01.2023 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Musím říct, že na knihu jsem se vrhla hned co jsem dočetla druhý díl a musím říct, že jsem ji hltala, stránku po stránce. Některé stránky nebyli až tak zajímavé, ale kniha mě neskutečně vtáhla, že jsem ji musela číst každý den okamžitě co jsem přišla z práce, abych se dozvěděla jak to teda dopadne. Neskutečný, opravdu neskutečný, pořád se něco dělo a člověk se pořád něco dozvídal a když člověk doufal, že to vypadá nadějně, najednou se něco podělalo a já nemohla dýchat, jak jsem se do toho začetla a doufala jsem hlavně ať se nic nestane a nakonec se přece jen stalo a musím říct, že na tom závěru knížky jsem řvala jak želva... Opravdu, řvala jsem jak želva i když mi v průběhu knížky sem tam ukápla slza, tak tohle bylo hodně silné zakončení se šťastným koncem samozřejmě, ve který jsem celou dobu doufala a dočkala jsem se ho. Takže nezbývá nic jiného než se vrhnout na další díl :)

06.01.2023 5 z 5

Malvína Malvína Anna Szafrańska

Na tuhle knížku jsem se velmi těšila. Za mě si myslím, že byla knížka napsána skoro stejným způsobem jako Liliana, nebyla tolik detailnější, jediné co mě mrzelo, že se všechny problémy řešili rychle a z ničeho nic byli strašně rychle vyřešené a konec skončil tak nějak divně, že jsem ho čekala jiný, ale i tak moje spokojenost s knížkou je úžasná.
Určitě doporučuji přečíst. Mě se knížka hodně dotkla a opravdu spisovatelka hodně překvapila. Už se nemůžu dočkat, až budou přeložené všechny díly, jelikož tohle je autorka u které nemám strach, že by se mi knížky nelíbili a až bude kompletně celá série, tak si knížky přečtu znovu a dohromady.

04.10.2022 5 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Tak mohu říct, že kniha nebyla špatná, ale nebyl to ten správný drive, jaký autor má. Čekala jsem, že se v knížce dozvím více z Eragonova nového světa, ale opak byl pravdou. Jako povídky špatné nebyli, ale nebylo to dle mého očekávání. Škoda, ale tak třeba další obsáhlejší knihy budou opět stejně dobré jako série Odkazu dračích jezdců.

03.07.2023 2 z 5

Jasmína Jasmína Anna Szafrańska

Poslední díl z dámské série. No není asi ani moc co na to říct. Ta kniha byla bomba, celou jsem ji úplně hltala. Kniha měla hodně moc zápletek a komplikací, ale to to tu knihu dělalo zase lepší a člověk nevěřil svým očím co to tam čte, že to snad ani nemůže být pravda a ona byla. No prostě bomba, kniha byla tak výživná a člověk se dozvídal věci, které by ho ani nenapadli a člověk si i mohl přečíst jak to trochu chodí ve vězení a že když s tama člověk odejde, tak je zlomený a trvá než se z toho vzpamatuje (pokud se z toho vzpamatuje).
Já doufám, že když tahle autorka má tady úspěch, tak se přeloží i Matt, jsem zvědavá na jeho pohled a už se toho nemůžu dočkat. Asi bych se ani nebála si přečíst jakoukoliv její knížku, tak musím doufat, že přeloží :)

21.06.2023 5 z 5