Local_Bunny Local_Bunny komentáře u knih

Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Piper Kerman

Pro koupi knihy jsem měla podnět ze seriálu Orange is the new black, stejně, jako asi většina, co se po knize sháněla. Musím uznat, že pár věcí mi kniha rozšířila, jako například některé postavy, ale jinak bych určitě o nic nepřišla, kdybych si ji nepřečetla. Je to netypické, ale zrovna v tomto případě je předloha horší, než její seriálové zpracování. Ale možná je to spíše tím, že kniha je memoárem a seriál musí být přece jen zajímavější pro publikum.
Ovšem, pokud si někdo rád rozšíří pohled na ženské věznice, proč ne, určitě je to zajímavé počtení.

16.08.2018 2 z 5

Temný duet Temný duet Victoria Schwab

Kniha snad ještě daleko lepší, než první díl, čekání se vyplatilo. Soro byla naprosto úžasná postava, můj nový favorit, zároveň jsem ráda, že se Kate s Augustem opět vrátili k sobě, je prostě úžasné, jak se navzájem doplňují.
Co mě naprosto dostalo, byl konec knížky, který mě možná tak trošku i emocionálně zničil. Holt existují autoři, kteří se toho nebojí a Schwab dokázala, že k nim 100% patří.

30.07.2018 5 z 5

Králíček Sameťáček Králíček Sameťáček Margery Williams

Něco, jako Malý princ.. Knihu budete číst v různé věkové kategorii a pokaždé zjistíte, co jste přehlédli a vložíte do toho nový význam :)

06.06.2018 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Člověk si říká, že po první knize už ho nic nepřekvapí, ale.. Ta autorka to opět dokázala. Opravdu dlouho se mi nestalo, že bych nevěděla, co mě bude čekat na další stránce, ale u téhle série mám ten pocit pořád. Čekáte, že něco bude přesně tak, jak by se vlastně zachoval každý, ale... Potom vás překvapí, jak vlastně mozek Kaze funguje naprosto odlišným způsobem.

A víte co? V tomhle díle odpouštím i tu romantiku a fakt, jak dopadla jednička, protože druhý díl všechno spolehlivě vynahradil. Upřímně doufám, že bude něco dalšího, ale myslím, že se nedočkáme :(

05.06.2018 5 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

No.. Já nejsem fanynka romantiky. Ani erotických románu. Ale tohle. TOHLE! Tak to teda jo. Hodně pro mě asi přispělo, že si autorka svůj svět přizpůsobili dle Petera Pana. Určitě se nejedná o retelling, jen si vzala například jména, názvy a některé rysy postav. Světě div se, ono to ale skvěle fungovalo.
Kapitoly se střídají z pohledu Jamese a Wendy, samozřejmě mě více zaujal James. Jasně, klasika, nějaké trauma z minulosti, zjistíme co, ale ta temnota se fakt povedla. Asi se nemůžu vyhnout srovnání toho, že se autorka úplně zbytečně inspirovala (opět) u 50 Shades, ale budiž. Ve výsledku aspoň toho sexuálního kontentu není tolik a já si hrozně vychutnávala hlavně všechny ty věci okolo, které vám ale prozrazovat nebudu, ať se neochudíte o skvělý zážitek. Každopádně jo, James je zlá postava, ví to o sobě a nebojí se to ukázat i ostatním.
Wendy.. No, to je prostě typická hlavní hrdinka, která mu padne k nohám, tu vám nemusím ani představovat. Ale! Projde si neskutečným vývojem, nezůstane z ní hloupá pipinka, což je skvělý detail. I když mám nějaké výtky, jako třeba nulovou komunikaci, tak chápu, že bez ní by nebylo o čem psát a neměli bychom zápletku, ehm.
Krom chemie jsem si užívala hlavně to, jak má autorka vymyšlený svět. Gangy, drogy, zbraně, únosy, výslechy.. To já prostě můžu. Ani nechápu, jak skvěle to zapadlo do takhle přebraného pohádkového světa, ale vždy to sedělo a já viděla podobnost, proč je vybráno zrovna tohle. O co není v knize nouze, pak o akci a podvody. Bohužel jsem docela brzy odhalila, kdo asi v tomhle podsvětí tahá za nitky, ale ani tak jsem nebyla zklamaná. Děj je poutavý, neustále mě držel napjatou a já se nemohla dočkat, co bude dál. Bez mučení se přiznám, že většinu postelových scén jsem prostě přeskočila, protože mě hrozně bavilo to všechno okolo.
Možná bych si trošku jinak představila konec, což je u důvod, proč knihu nehodnotím plným počtem. Jsem ale hrozně zvědavá na další knihy, které se budou zaměřovat zase na jiné pohádky, jelikož jestli autorka něco umí, tak vytvořit pěkně twisted verzi pro dospělé.
za knihu děkuji Knihy Dobrovský

22.09.2023 4 z 5

Syn podsvětí Syn podsvětí Vladimíra Šebová

4.5
Syn podsvětí mě ihned pohltil svojí atmosférou. Ještě jsem nic zaměřené přímo na slovanskou mytologii nečetla, i když například ze světa Zaklínače toho dost znám. Tvorové mě hrozně bavili a všechny jsem si zamilovala, stejně, jako svět, který autorka ve svých knihách využívá. I když vyšla ještě autorčina prvotina Dcera zimy, můžete číst bez předchozí znalosti, ale já se teď určitě pustím i do té.
Postavy mi byly velmi sympatické a ihned jsem si k nim našla cestu. Jsou rozdílné, ale spojuje je dobré srdce a nepřízeň osudu. Matthew je tedy možná až moc důvěřivý, i když zaklepat mi na dveřích magická bytost, asi s ní taky půjdu na dobrodružství a na nic se neptám
Hrozně mě bavilo, jak autorka postupně během děje odkrývá i věci z minulosti, takže máme možnost každému lépe porozumět a zjistit, co je vede k této cestě. Moc mi nesedla jedna romantická linka, která by za mě fungovala lépe jako přátelství, nicméně druhá byla úžasná a miluju, jaký vztah mezi sebou tyto postavy mají.
V samotném podsvětí jsem se trošku ztrácela a měla jsem problém se orientovat. V poděkování se dočteme, že byla ke knize i vytvořena mapka, která mi osobně vážně chyběla, ale toto nezahrnuji do hodnocení, jen osobní dodatek. Nechybí zde akce, která je nenásilně zasazená do děje a čtenář se nemusí bát, že by něčím byl přehlcen. Díky rozdělení kapitol mezi postavy máme náhled na všechny linky.
I přes možná trošku předvídatelný konec se mi kniha moc líbila, dlouho se mi nestalo, aby mi takhle na první dobrou sedly všechny postavy i vytvořený svět. Autorka je podle mě takový skrytý klenot, jelikož mi přijde, že se o ní příliš nemluví.
za knihu děkuji Albatros Media

11.09.2023 4 z 5

Každé další léto Každé další léto Carley Fortune

Každé další léto se odehrává ve dvou časových osách - máme zde současnost a minulost. Ústřední trojice jsou Percy, která s rodiči během prázdnin jezdí na chatu k jezeru a bratři Sam s Charliem, kteří zde bydlí. Tohle rozdělení linek bylo skvělé, jelikož měl čtenář přehled, co se kdy dělo a mohl si hezky postupně skládat obrázek. Díky kapitolám z minulosti vidíme, jak se postupně vztah Percy a Sama prohlubuje, což je velmi důležitý detail, díky kterému můžeme vztahu mezi nimi více porozumět a hlavně vidíme celou cestu, jak se přátelství mění v lásku.
Může se zdát, že se jedná o romantické letní čtení, ale kniha zpracovává také složitá témata a obsahuje hluboké myšlenky. Máme zde třeba úzkosti, pochybnosti, různé lži.. Je skvělé, že to autorka nepodala pouze jako zamilovaný příběh. Postavy mají své chyby, uvědomují si je a jsou ochotní s nimi něco dělat. Bohužel, místy tady vázne komunikace mezi hlavními hrdiny, která by vyřešila spoustu problémů. Jako další minus vidím vyústění celé situace, která Sama a Percy rozdělila. Bohužel jsem během čtení odhadla, co se mezi nimi asi mohlo stát a proto to pro mě nebylo úplně překvapení. Na základě toho se mi ani moc nelíbil samotný závěr knihy. Zde si čtenář sám určí, jaký typ osobnosti je a může usoudit, jestli se pár dočkal zaslouženého konce.
Nicméně se kniha čte dobře, příjemné mi čtení ubíhalo a i přes odhadovaný konec mě bavilo zkoumat cestu a různá rozhodnutí, která k tomu všemu vedla. Každé další léto si určitě vysoké hodnocení zaslouží.
za knihu děkuji Knihy Dobrovský

05.09.2023 4 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

3.5*
Touha by se mi určitě líbila, kdybych ji četla třeba patnáct let zpátky. Více, než ke Stmívání, bych knihu přirovnala k Upířím deníkům. Za mě mohla autorka ubrat pár stránek, což by kvalitu knihy možná víc vyšperkovalo.
Co se týče hlavní hrdinky, nebyla mi vůbec sympatická, což je vždy průšvih. Grace je prostě typická Mary Sue, která je obyčejná, ale zároveň naprosto nepostradatelná a zároveň je asi Terminátor, jelikož to, co ta holka přežila Daleko více mě bavily vedlejší postavy a co bylo pro mě nejlepší, pak ten svět. Toho jsme ovšem dostali naprosté minimum, autorka vůbec nevyužila potenciál, což mě mrzí. Každopádně i to málo mě potěšilo. Upíři mají svá vlastní pravidla, což mě hrozně baví, jak si to každý vymyslí k obrazu svému. Chválím i za použití slova měniči, namísto vlkodlaků. Chápu, že Grace asi neměla hned vědět, že se ocitla mezi kouzelnými bytostmi, ale oni se všichni chovali tak obyčejně, což byla velká škoda.
Zápletka mě mile překvapila, jelikož jsem si stále říkala, co tedy bude a kdo za tím stojí. Tři kapitoly z pohledu Jaxona byly fajn, jelikož čtenář díky tomu dostal pár odpovědi, které v příběhu nezazněly, ale i tak zůstal prostor na spoustu dalších. Jsem zvědavá, co má autorka vymyšlené do dalších dílů, do kterých se stejně pustím, jelikož upíři jsou moje guilty pleasure
za knihu v rámci #spoluprace děkuji @albatrosmedia

27.06.2023 3 z 5

Rónin Rónin Rafal Jaki

Zaklínač v Japonsku je něco, co jsem ani nevěděla, že potřebuju, dokud jsem to nedostala. Velmi zajímavé dílo ve stylu mangy, které nám představí kompletně nový svět monster se starým známým.
Geralt má předem jasně daný cíl, ovšem to by nebyl on, aby mu osud neházel klacky pod nohy. Po cestě jej potká spoustu nástrah, se kterými si ale hravě poradí. Hodně se mi líbilo, že vždy problém vyřeší po svém, i když ho to dostane jen do dalších nesnází. Je zde hodně zapojena japonská mytologie, ale na konci můžeme najít bestiář, kde se o nestvůrách dozvíme více.
I když bych to u krátkého komiksu nečekala, samotná zápletka mě překvapila a věřím, že fanoušky i potěší, co vlastně Rónin zpracovává za příběh. Jediné, co mi příliš nesedlo, byla kresba.
Tohle dílo bych asi doporučila spíše těm, co o světě Zaklínače mají přehled, aby se zbytečně neochudili o zážitek.
za komiks děkuji @crew_komiks #spoluprace

24.04.2023 4 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

Třinácté znamení není vyloženě můj žánr, ale i tak se mi kniha líbila. Hlavní hrdinka Ayla mi byla většinu času sympatická a nejvíce mě bavila samotná hierarchie smeček a zapojení znamení. Nejsem žádný fanda těchto věcí, ale nápad mi přišel fajn a hlavně originální - už jen fakt, že smečka daného znamení má i nějaké speciální schopnosti typické pouze pro ně. Mojí nejoblíbenější částí bylo právě poznávání, jak funguje vlčí stránka, ke které Ayla neměla moc šancí proniknout a tak se vše musí učit od začátku.
Děj hezky plyne, čtenář se nenudí a hlavní zvrat je relativně příjemné překvapení. Pořád jsem si říkala, jestli přijde nějaký wow efekt, který si autorka šetřila. Neřekne nám toho moc, tudíž napětí zůstává do dalších dílů. Určitě nehledejte hromadu akce, kniha spíš pomalu rozplétá jednu obrovskou lež a občas se míhne nějaký ten souboj. Spíše se zde vsází na snahu o vybudování jiného vlkodlačího světa, než jaký už známe.
Sexuální scény komentovat nebudu, jelikož se můj názor shoduje s většinou - český překlad je v tomto vážně nechutný. Právě při startu těchto scén se mi Ayla také trošku vzdálila, jelikož se zde za úplňku řeší období říje, kterou ona moc nebrala na zřetel a v hlavě si vytvořila svojí pravdu . Upřímně se mi ani moc nelíbí, jak vztah mezi ní a hlavním mužským představitelem začal. I když se nejedná vyloženě o insta love, ten vztah mi přišel postavený na jedné věci a moc jsem tu chemii necítila, spíš jen doslova zvířecí přitažlivost. Hodně velkou roli zde hraje partnerské pouto mezi vlkodlaky, se kterým jsem zvědavá, jak bude autorka do budoucna pracovat a jak to ovlivní vztah Ayly a Cadena.
za knihu děkuji @cosmopolis_cz #spoluprace

24.04.2023 4 z 5

Dívka, kterou spolklo moře Dívka, kterou spolklo moře Axie Oh

Dívka, kterou spolklo moře je hrozně milý, až pohádkový příběh. Hodně se zde pracuje s asijskou mytologii, o které toho upřímně moc nevím, ale ten nápad mě zaujal a v knize se vážně povedl. Během čtení nás tedy čeká i pár vyprávěných příběhů, což se mi jako něco navíc moc líbilo. K tomu se dočkáme i seznámení s místním božstvem a pár mytologických tvorů, ze kterých jsem já osobně byla nadšená. Celkově se mi četlo velmi dobře, knížka je útlá, tudíž stránky utíkají pod rukama a autorka má hrozně hezký styl vyprávění.
Kde jsem narazila na problém, tak u jmén. Nedokázala jsem si moc pamatovat korejská jména postav, spíše jsem si je vždy musela spojit s nějakým charakteristickým rysem. Stejně tak se mi moc nelíbila rychlost romantické linky, jelikož příběh je tady převážně zaměřen právě na hloubku vztahů. Ty rodinné tady ovšem fungují skvěle, Mina má se svojí rodinou krásný vztah a autorka to umí skvěle podat čtenáři. Krom těchto milých věci se dočkáme i smutnějších scén, nechybí ani akce a trocha napětí či příjemných zvratů.
Ve finále to byl krásný příběh, který vám určitě mohu doporučit, i když na plný počet to není. Nicméně určitě neuděláte chybu, jestliže po knize sáhnete.
za recenzní výtisk knihy děkuji Albatros Media

17.02.2023 4 z 5

Uchvatitelé říší Uchvatitelé říší Victoria Aveyard

Od autorky jsem četla i její předchozí sérii Rudá královna, která mě nápadem i příběhem bavila o něco víc. Uchvatitelé říší nicméně nejsou vůbec špatná kniha, jen má ještě relativně spoustu prostoru na zlepšení.
Jako první věc trošku nechápu, proč jsme hned v první kapitole vtáhnuti do děje, když po dobu dalších dvouseti stran se nic dít nebude. Kniha je velmi slow burn a čtenáře čeká zejména popis putování našich hrdinů, s čímž se váže možnost je poznat. Mi osobně do oka ihned padl Dom, Sorasa a Sigil. Jednu věc musím autorce uznat jako obrovský plusový bod a to je fakt, jak jsou její postavy ctižádostivé a jdou i přes mrtvoly. Například královna Erida.
Samotný děj knihy mi přišel takový nedotažený. Co se stalo? Proč se to stalo? Kdy a jak to vzniklo? Chybí mi nějaká obecná historie. Něco málo se dozvíme z vyprávění v knize, ale žádná ucelená představa to není. Určitě jsou zde velké mezery a mi osobně by se líbilo, kdyby autorka místo nekonečného cestování zapojila právě i tyto technické stránky příběhu.
Konec byl milé překvapení, zejména opět linka královny. První díl má nakročeno správným směrem a doufám, že pokračování se zaměří trošku i na odpovědi.
ve finále knihu hodnotím 3.5*
za knihu děkuji Albatros Media v rámci spolupráce

31.01.2023 3 z 5

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Musím uznat, že nejsem úplně cílovka na tenhle žánr, ale po tolika pochvalných recenzích jsem se rozhodla do knihy pustit. Ve finále to vůbec nebylo špatné, i když pár nedostatků kniha měla.
Jako první věc mě hrozně zaujalo prostředí prestižní univerzity, která pomáhá mladým lidem se rozvíjet na poli herectví či muziky. Stejně tak se v knize řeší spousta známých děl, jako třeba skupin nebo muzikálů. Hlavní hrdinka Riley mi byla velmi sympatická, jelikož ona sama chce také prorazit na prknech Broadwaye, ale zásadně sama a bez pomoci jiných. Během čtení jsem si ji oblíbila ještě více, jelikož je vážně hodně samostatná a moc neřeší svoje okolí. Seznámí se s Julianem, který již slávu má a to jako kytarista ve známé kapele. Jeho postava mě zpočátku moc neoslovila, ale později jsme si k sobě jakž takž našli cestu. Naopak jsem si hned oblíbila Aidana, který je prostě typická ukázka rockového zpěváka.
Autorka se zde hodně zaměřila i na stinnou stránku popularity - drogy, bulvár, využívání známých osobností. Toto téma se mi velmi líbilo a jsem ráda, že kniha nebyla jen sluníčková. Většina postav zde sváděla vnitřní boj se svými démony, tudíž romantika šla dost do pozadí a nebylo ji zase tolik, což pro mě vůbec není na škodu. Celkově je kniha dost slow - burn a postavy si dávají načas, což oceňuji, že po sobě hned neskočí a naopak se prvně poznávají.
Trošku problém jsem si našla v komunikaci hlavních postav - něco se stalo, on se bojí to říct, aby nezměnila názor, ona to neví, jenže to zjistí.. Tohohle nejsem moc fanoušek, ale chápu, že by potom moc nebylo na čem vystavět zápletku. Čtení mě nicméně i přesto bavilo, kniha se četla dobře a rychle, příběh je obohacen o texty písniček, tudíž takové příjemné zpestření.
Krom vnitřku bych osobně i vytkla obálku, jelikož zahraniční byla skvělá, ale to je zase otázka práv apod., ovšem já jako čtenář bych v knihkupectví po této obálce určitě nesáhla.
za knihu v rámci spolupráce děkuji Albatros Media

16.12.2022 4 z 5

Rabbits Rabbits Terry Miles

Že příčinnou souvislost nespatřujete, ještě neznamená, že neexistuje.
Tak jo, Rabbits jsou úplně ráj pro geeky a nerdy. Ty popkulturní narážky, zmínky o tolika různých světech, konspirační teorie.. Kniha mě hrozně zaujala od první stránky a já s chutí hltala každou další.
Začneme ale trošku od začátku. Rabbits jsou hra, o které se ale nemluví. Vy vlastně ani nevíte, že hrajete, pokud se váš mozek neumí naladit na ta nepatrná vodítka. Je mezi nimi už ovšem dlouho, možná ještě déle, než svět v podobě, ve které ho známe. Autor si zde hodně pohrává s konceptem alternativní reality a ta myšlenka mě neskutečně zaujala. Schválně si pár věcí z knihy zkuste vygooglit, budete překvapení, co můžete najít.
Jako milovník konspiračních teorií jsem byla ve svém živlu a proces hry, spolu s luštěním rébusů a rozplétání daleko rozsáhlejšího vzorce, užívala. Vedlejší postavy byly hrozně komplexní a bavilo mě, jak i přes svojí odlišnost mají všichni společnou právě posedlost hrou. Hlavní hrdinka mi byla hrozně sympatická a bavilo mě zkoumání jejího života.
Ovšem na posledních sto stránkách přišel zvrat a kniha ztratila svoje tempo. I když se toho předtím dělo dost, stále to mělo hlavu a patu, myšlenkové pochody autora jsem vnímala a fascinovaly mě, ovšem tady nastal problém, kdy mě nějak ztratil. Příběh se úplně odchýlil a samotný závěr mě velmi zklamal. Čekala jsem úplně jiný závěr, vzhledem k tempu a nějak nevím, co ty poslední stránky měly znamenat. Až do nepochopitelného zakončení jsem knihu viděla jako jasných pět hvězd, ovšem tohle mě donutilo hodnocení přehodnotit.
I přes to vám ale knihu musím doporučit, jelikož příběh je to naprosto geniální a pohlcující.
za knihu v rámci spolupráce děkuji Nakladatelství Jota

02.12.2022 4 z 5

Odměna z pekla Odměna z pekla Joe R. Lansdale

Odměna z pekla měla super námět a potenciál, ale k velké smůle, bylo obojí plně nevyužito. Hlavní záporná postava vás bude od začátku vytáčet, což je fakt vtipné, jelikož já většinou zaporáky zbožňuju. Během pár kapitol už budete i dopodrobna znát zápletku, což je taky neuvěřitelná škoda. Přišlo mi, že autor některé sprosté výrazy hrozně vynucoval. Co se vám podle mě zalíbí, bude samotný Smith, je to docela frajer.
Ať mohu vytáhnout i nějaké pozitivum, tak část v pekle byla v topu. Líbilo se mi prostředí, které autor vymyslel a způsob, jak se tam lidé dostali. Co autorovi ještě jde, tak je popisování situací nebo osob a předmětů, originální a kolikrát nepostrádá vtip.
Docela fajn byla i Výplata, u které mi trošku vadil jen fakt, že otočila z nuly na sto do nejvíc badass postavy, když na začátku byla naprosto neschopná.
Bojové scény byly nudné a přímočaré, vlastně naši hrdinové nebyli ani jednou v ohrožení života, což mi přišlo o ničem. Možná, kdybych hned nevěděla, jak kniha skončí, mohla mě i příjemně překvapit.

05.03.2020 2 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

To byla pecka! Mrzí mě, že jsem se k autorce dostala až skrze Humbook, jelikož teď velice lituji, že jsem knihu nepřečetla ihned po vydání. Sci-fi, které by mě bavilo je málo, ale tahle rozhodně patří mezi to příjemné překvapení. Cestování dimenzemi mi přijde jako super nápad, stejně tak to, jak člověk v jiné dimenzi funguje. Do poslední stránky jsem byla napjatá a díky Humbooku se tahle série dostala mezi jednu z mých oblíbených.

18.09.2018 5 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Kde se ti čeští autoři skrývají? Černooká byla naprosto perfektní. Na začátku mi přišla trošku zdlouhavá, očekávala jsem takovou klasickou teen zápletku, ale ve chvíli, kdy přišla Černooká? Wow.
S knihou jsem sdílela šťastné i smutné pocity. Nebyl to sice horor, jak se zde uvádí, ale thriller to byl naprosto perfektní. Fakt, co s člověkem dokáží udělat jeho vlastní myšlenky , je neskutečný.
Jsem ráda, jak kniha skončila a doufám, že o autorce neslyšíme naposled!

19.08.2018 5 z 5

Reset Reset Amy Tintera

Myšlenka mě naprosto uchvátila a ihned jsem po ni sáhla. Postavu Wren jsem si instantně zamilovala, stejně, jako neokoukaný nápad s resety. Ovšem potom....
Přišel Callum. Z chladného zabijáka Wren se stává mokrá třináctka, která z nepochopitelnému důvodu tíhne ke dvaadvacítce. Fakt se tohle muselo stát? Mohli se třeba skamarádit, ale ta milostná zápletka.. Prostě ta romantika, která se poslední dobou cpe opravdu všude, mi začíná kapičku vadit.
Vůbec by mi nevadilo, kdyby se v knize více rozvedl resetí virus.

30.07.2018 3 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Trošku škoda, že jsem první četla Muffin a čaj (který byl ovšem úžasný!), jelikož tohle je skvost. Opět strašně milé a příjemné, ale, co je hlavní, určitě velmi nápomocné.
Doufám, že se knížka dostane do podvědomí více lidí a já už se pomalu připravuji na film, který sklízí samé kladné recenze.

03.07.2018 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Chaol a Nesryn jsou postavy, které v mém žebříčku oblíbenosti zaujímají hodně nízká mísa a z toho důvodu jsem z knížky původně moc nadšená nebyla. Číst si 600 stránek o těch dvou? Tenhle názor mi vydržel bohužel až někam do poloviny knihy, kdy jsem se konečně dokázala začíst a od té doby už jsem knihu nepustila. Bála jsem se zklamání, které naštěstí nepřišlo a vlastně.. Ti dva u mě i postoupili na oblíbenosti.
Velké plus za Yrene!

Ale stejně se těším na pokračování s Aelin, Manon a ostatními!

03.07.2018 4 z 5