Liyz Liyz komentáře u knih

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Túto knihu máme doma od nepamäti. Zaujala ma niekde na strednej škole. Je v nej nádherne prepletená história s vtedajšími medicínskymi poznatkami, mumifikovaním tiel a pribehom.
Ak máte radi Egypt a históriu určite doporučujem.

Priateľ do dažďa Priateľ do dažďa Daniel Glattauer

Keď som túto knihu otvorila, už som ju nezavrela. Zaujímavý nápad napísať príbeh prostredníctvom mailovej komunikácie. Hlavne som konečne nenašla žiadne zbytočné opisy. A napätie medzi hlavnými postavami ma udržalo v pozornosti až do konca. Ten síce mohol vypáliť trošku inak, ale autorovi nič nevyčítam. Ak by to skončilo podľa mojich predstáv, asi by sa mi to zdalo ako klišé...

Síce v knihe nie je nič hlboké, môjmu vtedajšiemu rozpoloženiu a túžbe po oddychovom čítaní, táto kniha poslúžila veľmi vhodne.

21.05.2013 3 z 5

Inkoustové srdce Inkoustové srdce Cornelia Funke

Z tejto knižky mám zmiešané pocity. Hlavne preto, že som kedysi videla film ktorý bol podľa nej natočený tak som na každej stránke čakala kedy sa čo z filmu objaví a stane.
To nie je najlepší postup! Kniha o knihách, o tom, ako postavy z kníh dokážu vystúpiť a skaziť svet by inak bola oveľa lepším a zábavnejším spoločníkom.
Ale aj napriek tomu sa v nej našli okúzľujúce momenty, ktoré ma zatiahli hlboko do deja.
Na začiatku sa trošku pomalšie rozbiehala, ale potom sa mi veľmi páčila. Už teraz sa teším na ďalšiu časť tejto série

21.05.2013 3 z 5

Inkoustová krev Inkoustová krev Cornelia Funke

Druhá časť tejto série ma chytila viac, ako tá prvá. Dej som totiž nepoznala z filmu. V knihe boli pasáže, kedy som dychtivo čakala čo sa stane ďalej a či daný človek prežije, alebo sa bude naďalej trápiť. Aj keď niektoré nápady mi prišli trošku predvídateľné, ale ako celok bola kniha príjemným spríjemnením a oddychom.

21.05.2013 4 z 5

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Patrick Rothfuss nesklamal. Na každej strane množstvo myšlienok, jeden pútavý príbeh striedal druhý, ešte pútavejší. Postavy vykreslené k dokonalosti, každá, aj tie záporné zaujali moju čitateľskú dušu, donútili ma premýšľať z čoho autor vychádzal, ako sa dopracoval k danej myšlienke, charakteru a stále ma držal v napätí, kto sú to vlastne tí Chandriánci.
Mimo otázok, či sa Kvothemu podarí zostať na univerzite, zaplatiť školné, či obstojí u možného patróna a získa ho, či...proste odpovedal na jednu moju otázku, ale medzitým stihol nastoliť dve ďalšie.
Milujem jeho štýl, ktorý prináša stále niečo nové. Dúfam, že ani tretia časť ma nesklame. Pretože už teraz sa na ňu neskutočne teším.

Fantastické poviedky Fantastické poviedky Roald Dahl

Kniha splnila očakávanie.
Každá poviedka mala v sebe napätie až do konca, našiel sa humor aj inteligentné vysvetlenia udalostí...
Odporúčam každému, kto prahne po príjemnej oddychovej poviedke z tradičného anglického prostredia.