Liyz Liyz komentáře u knih

Esetin gén Esetin gén Traci Harding

Téma knižky ma upútala hneď ako som po nej v knižnici siahla. A po prečítaní nesklamala. Mystičnosť, história, striedanie minulosti a prítomnosti a dej popretkávaný udalosťami, až som mala pocit, že je dej je vlastne skutočnosť. Milujem takéto knihy. Dúfam, že druhý diel bude rovnako napínavý ...

14.07.2014 5 z 5

Dědička Dědička Amanda Hocking

Táto knižka nesklamala. Je venovaná síce mladšiemu čitateľovi ako som ja, ale ak máte radi "tínedžerské" príbehy, tak toto je jeden z tých vydarenejších.

12.05.2014 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Tento diel ma sklamal. Neustále naťahovanie odhalenia skutočnej identity Jacea, pričom čitateľ ju vedel odhaliť už na začiatku knihy, ma hneval viac a viac. Ak by toto odhalila autorka skôr, kniha mohla mať lepší spád. Takto mi kniha prišla ako zbytočné naťahovanie príbehu. Škoda, pretože celá séria sa vyvíjala tak sľubne.
Síce som to dočítala, ale zmiešaný pocit ostal.

13.04.2014 3 z 5

Mesto kostí Mesto kostí Cassandra Clare (p)

Knihu som prečítalajedným dychom. Teším sa na pokračovanie.Dúfam, že bude porkačovať v podobnom duchu.

30.03.2014 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Gaimana, ako autora, mám rada. Avšak táto kniha sa medzi moje obľúbené od neho asi radiť nebude. Trvalo mi mesiac, kým som ju prečítala. A to knihy, ak ma chytia, čítam dva dni.
Aby ste ma nepochopili zle, kniha nebola zlá, to by som ju nedočítala. Len ma proste nechytila tak, ako Záhrobná kniha, Americkí bohovia, Hviezdny prach...

30.03.2014

Navždy Navždy Alyson Noël

Taká malá oddychovka, ktorú som prečítala za menej ako jeden deň. Myslím, že kniha spĺňa to, prečo a pre koho bola napísaná. Veľmi sa pri nej nemusíte zamýšľať, len sa necháte unášať dejom.

06.02.2014 3 z 5

Výnimočná Výnimočná Kristin Cashore

Zo začiatko ma kniha vemi nebavila, musela som sa naladiť na dej, ale to je možno chyba knihy, ktorú som čítala pred ňou. Bola úplne iná :D
Nakoniec ma príbeh ale dostal a na konci som chcela viac. Viac príbehu, viac Katsy a ostatných hrdinov.

06.02.2014 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Taká dobrá oddychovka, napísaná síce pre teens, ale aj tak som si pri nej dobre oddýchla aj ja čo už mám tridsať za sebou.

28.01.2014 5 z 5

Mníška Mníška Denis Diderot

Túto knihu som objavila u nás doma. Takže nespadám k väčšine, ktorá sa k nej dostala pri povinnom čítaní. Neviem, čo ma viedlo k tomu aby som ju otvorila, má totiž takú starú ošúchanú obálku, ale asi mi už došli všetky možnosti a tak som siahla po nej.
Každopádne neľutujem. Diderot sa vie majstrovsky zahrať s citmi čitateľa, natiahnuť ich a hrať sa s nimi ako sa mu chce.
Aj keď je kniha písaná trošku iným štýlom, než ten na ktorý sme v tejto dobe zvyknutý, mne sadol.
Ale ako som už poznamenala pri mnohých knihách, treba mať na ňu náladu. Nedá sa čítať vo chvíľach, kedy potrebujete ľahké čítanie, zábavu a uvoľnenie. Je to skôr kniha na rozmýšľanie, citové precvičenie a možno niečo na chladné zimné večery...

13.10.2013 5 z 5

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol Jonas Jonasson

Príjemná, humorne ladená, oddychová knižka. Prečítala som ju skoro na jeden dych. Neuveriteľne ma bavili historické vsuvky zo života starčeka. Do toho napätie, či nakoniec starec so svojimi priateľmi bude pykať za svoje skutky, alebo sa všetko nakoniec na \"dobré\" obráti.
Táto knižka ma zastihla v čase, kedy som presne niečo takéto vtipné a nadsadené potrebovala.

24.09.2013 4 z 5

Americkí bohovia Americkí bohovia Neil Gaiman

Na začiatku ma knižka trošku sklamala, pretože od Gaimana som očakávala skvelú knižku. A čítala som ďalej len preto, že knihu napísal ten, kto ju napísal. Asi niekde v prvej tretine som jej začala prichádzať na chuť a na konci som bola rada, že som vydržala. Objavila som v nej myšlienky hodné zamyslenia sa, príbeh, ktorý obsahoval zvrat (čo ja milujem) a postavy, ktoré hoci neboli hlavné boli fascinujúce.
Aj keď som mala prvoplánovo chuť napísať, že táto knižka sa mi od autora nepáčila tak, ako tie ostatné čo mám od neho prečítané, v konečnom dôsledku musím povedať, že má svojské čaro a stojí za prečítanie.

24.09.2013 4 z 5

Na veky vekov Na veky vekov Ken Follett

Kniha s nezabudnuteľnou atmosférou. Síce boli momenty, ktoré pripomínal dej predchádzajúcej knihy Na veky vekov, ale aj tak som si pri nej dokonale oddýchla a zabudla na okolitý svet.

09.06.2013 5 z 5

Záhrobná kniha Záhrobná kniha Neil Gaiman

Knihy od Neila Gaimana majú nezabudnutešnú atmosféru. Každá má svoje čaro a táto ho má o to čarovnejšie, že sa odohráva na netradičnom mieste. Nie je to len príbeh, ktorému dáva atmosféru cintorín, ale je to príbeh, ktorý dokáže čitateľa vtiahnúť do deja. Preto sa mi táto kniha páčila.
Avšak nesúhlasím, že by mala vzniknúť druhá časť, ako tu niekto nižšie písal. Podľa mňa by sa tým stratilo čaro príbehu...

26.05.2013

Príbeh čarodejnice Príbeh čarodejnice Deborah Harkness

Knihu som zhltla do dvoch dní. Nadchla ma atmosféra prostredia na začiatku a vôbec mi nevadilo, že sa z hlavnej postavy vykľul mnou zavrhovaný člen rasy upírov. Naopak páčila sa mi predstava démonov a vzťah hlavných hrdinov s tajomnom, ktoré som postupne odhaľovala.
Už tereaz sa teším na ďalší diel, pretože tým záverom autorka ani nič iné nemohla docieliť!

21.05.2013 4 z 5

Pravidlo čtyř - Záhada Belladonna Pravidlo čtyř - Záhada Belladonna Ian Caldwell

Kniha, od ktorej som čakala viac...

Kde bolo, tam nebolo Kde bolo, tam nebolo Krista Bendová

Túto knižku som dostala v prvom, alebo druhom ročníku na základnej škole, od školy za dobrý prospech. To boli ešte časy, kedy sa rozdávali knižky.
Obsahuje nádherné rozprávky o krajinách, v ktorých niečo nebolo. A opis toho ako tam teda ľudia žili, keď nebolo nití, alebo písmenka a...
Vtipne napísané rozprávky od Kristy Bendovej podnietia fantáziu detí a donútia ich smiať sa pri čítaní. Čo v prvých ročníkoch ZŠ nebýva bežné.
Je to jedna z mojich najobľúbenejších detských knižiek.

21.05.2013 5 z 5

Predurčenie Predurčenie Marja Holecyová

O tejto knižke som vedela ešte pred jej vidaním a veľmi som sa na ňu tešila.
Nesklamala ma.
Vzhľadom na to, že je to knižná prvotina autorky, má svoje chybičky krásy. Ale na druhej strane zaujalo ma prostredie príbehu: Slovensko. Tiež čarovanie, zapojenie slovanských sviatkov a postupné gradovania.
Hoci je to podľa mňa najslabšia časť série, je to primeraný začiatok dobrého príbehu.

Blúdenie Blúdenie Marja Holecyová

Druhá časť Mariotovich dedičov mala úplne iné grády ako jej predchodkyňa. Od začiatku sa niečo dialo, jedna akcia striedala druhú, jedno prostredie druhé. Na chvíľku sme sa zastavili, aby sme následne bojovali....
Túto knihu som prečítala ani neviem ako a zážitok bol super.
Autorka posunula svoje umenie na vyšší level a po jej prečítaní som sa tešila na ďalšiu časť.

Odhalenie Odhalenie Marja Holecyová

Podľa mňa najlepšia časť tejto tetralógie. Dozvieme sa veľa odpovedí, avšak ešte stále zostane mnoho tajomstiev, ktoré mi nedali spávať, kým som neprečítala posledný diel.
Nechcem knihu k ničomu prirovnávať, preto len napíšem, že patrí medzi moje najobľúbenejšie v kategórii do ktorej je zaradená .

21.05.2013 4 z 5

Prekliatie Prekliatie Marja Holecyová

Vynikajúce vyvrcholenie, aj keď podľa môjho názoru je táto časť trošku slabšia ako tretia, povedalo sa v nej čo sa malo. Kniha nestratila na svojom čare a dokázala som si pri nej skvelo oddýchnuť. A to je presne to čo od takejto knihy čakám.

21.05.2013 5 z 5