Littlemonday Littlemonday komentáře u knih

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

Druhý díl trilogie Královská elita dodal odpovědi na spoustu otázek. Konečně do sebe některé části příběhů hlavních hrdinů Elsy a Aidena zapadly. Bohužel se však vynořily další otázky a nedokončené linky, takže nezbývá než čekat na třetí závěrečný díl.

Kniha je stejně jako první díl dělena do kapitol střídajících pohledy obou, což mi velmi vyhovovalo, děj ubíhal a opět se autorka postarala o vytváření správného napětí.

Aiden nám malinko vyměkl, což mě vlastně mrzí, každopádně je to asi pochopitelné vzhledem k tomu, kam vše směřovalo.

Erotické scény jsou lehce tvrdší, v některých momentech pro někoho asi za hranou, ale nejsou laciné a otřepané.

Ocelová princezna pro mě byla malinko slabší než Zvrhlý král, možná mi zmizel ten wow efekt ze stylu psaní a některé části pro mě byly méně zajímavé, ale pořád si zaslouží vysoké hodnocení a nemohu se dočkat dalšího dílu!

4/5

Budu moc ráda, když se podívalte na moje další recenze na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme

10.09.2023 4 z 5

Zátah na ďábla Zátah na ďábla Richard Lourie

Čikatilův případ mám v povědomí už z jednoho dílu podcastu Opravdové zločiny. Knihu jsem tedy četla s nějakou představou a jen jsem si doplňovala informace, které jsem nevěděla.

Po vás, kteří jste o Andreji Čikatilovi ještě neslyšeli - velmi doporučuji si knihu přečíst. Jeho činy byly otřesné, jeho bezcitnost nechutná, ale i o zle je třeba mít povědomí.

Tento masový vrah má na svědomí přes padesát životů patřících především dětem. On sám si pak přimýšlel další a tvrdil, že to bylo přes sedmdesát mordů. Vraždy byly sexuálně motivované, způsob zabití velmi krutý. Kdyby to bylo na vás stále málo, některé kusy těl také požíval.

Jeho příběh je v knize představen především z pohledu vyšetřovatele Kostojeva. Díky tomuto náhledu je vidět, že mohl být zavřený už spoustu let, kdyby ruská milice fungovala tak, jak má.

Našlo se pár kapitol, které bych klidně vyškrtla, především o minulosti některých postav a politická situace. Mnoho útržků nebylo vůbec důležitých pro děj knihy.

Každopádně jako zločinožrout jsem s informacemi spokojená a zvídavým a zvědavým čtenářům velmi doporučuji! Snad jen pokud jste extra cíťové, tak raději sáhněte po jiné knize.

30.08.2023 4 z 5

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Dostalo se mi 230 stran psané Stand-up comedy. Miluju tato vystoupení a absolutně mě neuráží a nenudí ohrané vtípky, historky, u kterých po dvou větách znáte konec, ale stejně se zasmějete nebo nafouklé příhody ze života, které se staly jen možná a je k nim přimyšlená vtipná omáčka.

Bohužel v psané podobě to pro mě byl trochu trapas. Samozřejmě pár momentů bylo vystihujících a trefných, zasmála jsem se, ale čím déle jsem knihu četla, tím trapnější mi na sílu konstruované historky plné jakože vtipných hlášek připadaly.

Určitě by to mělo šanci dokodrcat se s grácií až do konce, ale muselo by toho humoru asi být méně. Znáte to, jak uděláte nějakou opičku na dítě a ono dostane záchvat smíchu? A uděláte ji znovu a ono se pořád směje. A pak se jen usmívá A nakonec na vás už jen civí a vy přihlouple vymýšlíte něco jiného nebo se mlčky stáhnete a radši už neděláte nic. Tak takhle mi to přišlo. Na začátku parádní, potom docela dobrý a pak už jsem si přála konec snažení a pokusů o rozesmívání.

Za mě bohužel lehce pod průměr, doporučila bych přečíst spíš jen některé kapitoly v rámci blogu třeba

17.08.2023 2 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

Wow! Pořádný napínavý thriller, ve kterém nebudete tušit, co se děje a když už budete přesvědčení, že znáte pravdu, stejně bude všechno ještě jinak!

Promyšlená úniková hra, ve které rozhodně nemůžete požádat o nápovědu a váš život bude viset na vlásku. Popisy místností a úkolů byly často tak skvěle napsané, že jsem si dokázala živě představit děj a byla jsem jeho součástí. Opravdu velmi dlouho jsem se nedostala k tak dobré knize.

Jediné, co vidím jako nedostatek je šíleně rychlý konec, kde se toho stane opravdu hodně a ačkoli nic z toho, co přečtete není příliš reálné, tak to tak na rozdíl od závěru alespoň působí. Konci jsem prostě tak nějak nevěřila.

5/5

Budu moc ráda, když mě pro další tipy budete sledovat také na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme

16.08.2023 5 z 5

Pověst potížistky Pověst potížistky Elle Kennedy

Druhý díl série Avalon Bay jsem otevírala s nadšením, protože jsem chtěla pokračování a vysvětlení vztahu Gen a Evana.

No Jako ano, je to oddechovka, taková jednohubka. Ale na první díl bohužel pořádně ztrácí. Syndrom hodné holky byl vtipný, stále se tam něco dělo a užívala jsem si příběh dvojčat.

Tady jsem ale byla trochu zklamaná. Šílené tajemství, proč Gen zmizela mě nijak nenadchlo, z Coopera se stal děsně dospělý suchar a vlastně i Evan vyměkl.
Úsměvných momentů bylo také méně. Líbila se mi dějová linka s místním policistou, který potřeboval pořádnou dávku karmy.

Průměr na lehátko dobrý, ale asi neodpadnete nadšením.

3/5

Budu moc ráda, když mě budete sledovat na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme

16.08.2023 3 z 5

Hra o duši Hra o duši Javier Castillo

Pokud se vám líbila kniha Ztracena v bílém šumu, rozhodně si nenechte druhý díl série s Miren uniknout!

Napínavý thriller, spousta podezřelých a překvapivý konec, to všechno dostanete, pokud si Hru o duši přečtete.

Moc se mi líbilo, jak děj postupně gradoval. Kniha je dělena na kapitoly s pohledy různých postav, což je za mě skvělé.

Najde se však pár momentů a skutečností, které mi víc či míň vadily nebo mě obtěžovaly. Jako rozhodně musím říct, že jsem snad nenašla postavu, která by akutně nepotřebovala dobrého psychiatra. Každý si nese nějaké těžké břímě a nikdo z nich se s ním neumí vyrovnat a kvůli tomu se někteří hrdinové příběhu chovají totálně nepřiměřeně.

Naprosto nejvíc mi v knize vadí jedna scéna s Miren, o které nebudu psát podrobnosti, abych nespoilovala, ale je vykreslena jako pozitivní, Miren je v ní nakonec ještě za dobračku a já z ní teda kvetla. Obzvlášť když nakonec byla označena za spravedlivou. Kdo četl nebo bude číst myslím dobře pochopí, co mám na mysli. Především díky tomu a pár nonsensům nehodnotím plným počtem hvězd, ale i tak velmi doporučuji přečíst!

02.08.2023 4 z 5

Tři rande Tři rande Beth O’Leary

Čekala jsem předvídatelný odpočinkový román, což jsem zezačátku také dostala. Ovšem čím dál sem se příběhem pročítala, tím víc se zamotával a můj názor na jednotlivé postavy a především na postavu Josepha Cartera měnil.

To, jak kniha vlastně dopadla bylo nečekané, musím říct, že mě vysvětlení některých tajemství opravdu překvapilo.

Takže rozhodně doporučuju přečíst, oddechový román to je, ale není to úplně jednoduchá dějová linka, u které na straně 3 budete znát konec!

24.07.2023 4 z 5

Rudá jako oheň Rudá jako oheň Ursula Poznanski

No, zaplať pánbůh, že to mám za sebou, to se jinak říct nedá. Už první dva díly pro mě byly opravdu průměrné čtení, ale tak když už jsem rozečetla sérii, chtěla jsem ji mít ukončenou.

Třetí díl byl jen ukázkou toho, jak je hlavní hrdinka hustá, přechytračelá, jak dokáže vyřídit kohokoli z mafie, její neohroženost a plány byly naprosto bezchybné a když už se dostala do bryndy, vždycky se z ní s grácií vydrápala.

Měla jsem úplně vztek, když jsem to četla, umím si představit milion způsobů, jak to mohlo být méně překombinované a více uvěřitelné a čtivé.

Bohužel, tohle se za mě moc nepovedlo.

20.07.2023 2 z 5

Poslední opuštěná dívka Poslední opuštěná dívka Lisa Unger

Za mě určitě čtivý příběh, zezačátku i uvěřitelný, sociální sítě jsou zlo, single lidé důvěřiví.

Každopádně bych určitě na některých místech ubrala strany a rozhodně bych řadila spíše do detektivního žánru než do thrilleru. Pasáže, ve kterých hlavní hrdinka promlouvá k Adamovi byli až otravné a hodně mě to svádělo k myšlence, že je Wren blázen.

Konec už byl trochu moc překombinovaný, ale celkový dojem z knihy mi to úplně nezkazilo. Wren byla naivka, zbytečně odvážná, ale cílevědomá, rozhodně si šla za svým.

Jako takovou oddechovější detektivku můžu doporučit.

20.07.2023 3 z 5

Buď hodná Buď hodná Irena Piloušková

Psychologický román se skvělou myšlenkou. Nebudu vám tu spoilerovat, o co jde, každopádně jádro pudla je důležité, zajímavě uchopené.

Bohužel jsem většinu knihy trpěla, protože je příběh protkán sálodlouhými popisy situací, které nejsou příliš nebo vůbec důležité pro děj. Samozřejmě bylo potřeba se zorientovat kdo je kdo, jedná se o pochopení čtyř generací jedné velmi zvláštní rodiny. Rozhodně ale kniha nemusela mít téměř 450 stran. Kdyby se zkrátila na 250-300 stránek, byl by děj úderný, příběh silný a nemusela bych se prokousávat nezajímavou omáčkou.

Je mi líto, ale za mě se tohle moc nepovedlo

06.07.2023 2 z 5

Největší strach Největší strach Alex Finlay

Dokonalý napínavý thriller! Nemá smysl chodit okolo horké kaše - tahle kniha se četla sama. Je dělena na přehledné kapitoly, prolínaly se časové linie, prostor dostaly všechny důležité postavy.

Hned na začátku dostanete na stůl masakr a celou knihu přemýšlíte kdo, jak a proč. A není to vůbec jednoduché. Podezřelý se mi zdál úplně každý.

Hlavní postavou je Matt, kterého mi bylo velmi líto, dostal od života opravdu pořádně naloženo a přála jsem si ať se objeví alespoň něco, díky čemu by byl šťastný.

Pokud si chcete užít divoké otáčení stránek, abyste už konečně vědeli, jak to dopadne, je tahle kniha pro vás jako stvořená.

01.07.2023 5 z 5

Zachránila mě slza Zachránila mě slza Angele Lieby

Musím bohužel říct, že nesdílím všeobecné nadsění z knihy. Příběh je to jistě silný a chraň bůh, nikomu bych nic takového nepřála.

Avšak hlavní hrdinka mi vůbec nesedla a i když jsem s ní měla vlastně soucítit, tak mě děsně štvala. Její pohled na věc musí samozřejmě být malinko zkreslený a rozhodně se na to nemůže dívat objektivně, ale v některých pasážích jsem lynčování lékařů a zdravotnických pracovníků považovala za přehnané a zbytečné.

Těžko říct, kde je úplná pravda a co se malinko nafouklo, aby z toho byl trhák, každopádně naštěstí se nejdná o nějakou bichli, a tak jsem v klidu dočetla.

Hodnotím jako průměr.

3/5

Budu moc ráda, když mě budete pro další recenze sledovat na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme

18.06.2023 3 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

Holky, pozor! Jestli chcete knihu, u které budete slintat nad temným a drsným týpkem pokrytým tetováním a plného nekonečné chuti na sex, tak jste u Habibiho správně!

Musím říct, že tento příběh v žánru erotiky vnímám hodně vysoko, všechno dávalo hlavu a patu, erotické scény byly popsány pěkně tak, jak to prostě je, žádné číči, lasturky a buchtičky a zároveň autorka nepoužila žádné vulgarity přes čáru. Klobouk dolů, to je těžké vychytat.

Dějová linka byla zajímavá, k mému překvapení mě čekalo i něco šokujícího, což taky není u tohoto žánru pravidlem. Sem tam jsem vzdychla nad naivitou a ztrátou rozumu hlavní hrdinky, ale nic dramatického.

Oceňuji také rozdělení kapitol a pohled obou hlavních postav. Rozhodně super jiskřivá oddechovka, dámy!

18.06.2023 5 z 5

Mé srdce je motorová pila Mé srdce je motorová pila Stephen Graham Jones

Ani nevíte, jak moc mě mrzí, že musím psát následující řádky

Tato kniha pro mě byla 400 stran pekla. Hlavní hrdinka Jade má za sebou docela složitou minulost a je jí na hrb naloženo víc než by kdejaká teenagerka zvládla. Co je nepřehlédnutelné - miluje slashery.

Názvy hororů, jména hororových hrdinů a děj protkaný jejich osudy, to je alfou a omegou této knihy. Velice často jsem se dostávala do stavu, že jsem se musela vrátit a zjistit, co se ještě děje Jade v hlavě, co se děje v hororu a co je tedy realita příběhu, který se snažím číst. Právě díky slasherovým částem je kniha brutálně nacpaná všemi možnými jmény, je velmi složité se v tom všem orientovat, o nějaké radosti ze čtení tady nemůže být řeč.

Když už se konečně člověk dokodrcá ke konci, kde se i něco málo děje, tak je všechno velmi rychle utnuto, protože nezbývá čas a stránky. Přitom kdybych seškrtala nepodstatné a nudné části, byla by z knihy ve skutečnosti jen povídka.

Jako jediné pozitivum tohoto veledíla vidím to, že mi byla doporučena spousta hororů. Tento žánr mám ráda, takže jsem si naivně myslela, že si knihu užiju. Dle názvu, krásně udělané obálky i anotaci jsem se na čtení velmi těšila, bohužel zbytečně.

1/5

08.06.2023 1 z 5

Kaligrafie zlomu Kaligrafie zlomu Emily Itami

Moc se mi libilo, ze je roman jakoby jiny, japonska kultura byla hodne zajimava a nepochopitelna casto. Kazdopadne mi vadil vizual, hrozne spatne se mi to cetlo, mozna to na me melo moc nahusteny text, ale uplne jsem se ztracela a musela jsem se hrozne na cteni soustredit, abych udrzela pozornost

05.06.2023 3 z 5

Chladný král Chladný král M. V. Jírová (p)

Ufff No Tak čekala jsem erotický román. Dost syrový a sexy. Tak co se týče erotiky, rozhodně se nejedná o nic originálního, co svět ještě neviděl.

Nové ale v knize bylo prostředí, ve kterém se děj odehrával. Jedná se o návrat do jakéhosi středověku. Jsou zakázány veškeré moderní věci - elektronika, hodinky, ale třeba i spodní prádlo a menstruační pomůcky.

Zajímavý nápad, ze kterého by se možná dalo vytřískat něco vážně skvělého. Bohužel v tomto případě dostaneme jen pohled hlavní hrdinky, které chybí vložky a dál se nic moc neřeší. Chápu, že jde především o erotickou linku mezi Mesilií a princátkem, ale ve skutečnosti se z příběhu stala jakási slátanina, ve které si Mel schovává červená krajková tanga a přemýšlí jestli jí Kardes vzrušuje, nebo se ho bojí.

Se vším jsem ochotná se smířit, ale když byla na konci odhalena skutečná identita prince Kardese, už jsem neměla ani chuť dočítat. Za mě smíchání pokusů o historický a erotický román s fantasy prostě absolutně nefungoval. Druhý díl mi rukama rozhodně neprojde. Ale třeba jsem jiná jen já a vám to bude připadat inovativní a nadčasové, každopádně za mě je to průšvih.

29.05.2023 2 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Chápu, proč má tolik lidí CoHo rádo. Zatím jsem od ní četla jen Pravda, nebo lež, což byla naprostá bomba a nyní jsem měla tu čest s něčím, co víc odpovídá jejímu obvyklému žánru.

A musím říct, že se jednalo o skvělý oddechový a čtivý kousek. Smutný osud hlavní hrdinky Beyah, která se přestěhuje k otci a pozná Samsona, který je zdánlivě jejím pravým opakem. Mají toho ale společného mnoho.

Autorka si skvěle hraje s postupnou gradací příběhu a vždy odkryje jen malý kousek skládačky, takže to opravdu nutí číst dál. Způsob, jakým se Kosti v srdci nakonec vyvinou pro mě byl překvapující, jen s tím úplným závěrem jsem nebyla úplně spokojená, bylo to na mě asi moc.

Musím vyzdvihnout autorčinu práci se vztahy, v knize sledujeme lásky, přátelství, ale i složitost vztahů mezi rodiči a dětmi a moc se mi líbilo sledovat například vztah Beyah a její nevlastní sestry Sary.

Rozhodně si od Colleen přečtu další knihy!

4/5

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na mém IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme

29.05.2023 4 z 5

Dokud neustane vlnobití Dokud neustane vlnobití Kristina Janů

(SPOILER) V jedné větě můžu říct, že se jedná o román české autorky a skoro to není poznat a také je to román, který se odehrává ve Francii, vy to víte a nikdo vám to necpe!

Co tím myslím? Příliš české romány nečtu, většinou mi nesedí dějové linky nebo prostředí, nedokážu u nich snít a vžívat se do hrdinů příběhu. U této knihy však nevnímám ten klasický český nádech, hlavní hrdinka je sice Češka, ale děj se téměř celý odehrává ve Francii a vůbec nic mě nerušilo.

Když jsme u té Francie - to je rozhodně věc, kterou já musím vypíchnout. Velmi těžko se to popisuje, ale autorka zvládla popsat místa děje tak, že jsem si zvládla udělat vizuální představu, v hlavě mi hrál film se všemi detaily a zároveň jsem nebyla vystavena několikastránkovým popisům vody, nebe, kytiček, aut, domů a oblečení postav. Z toho jsem nadšená a miluju to!

No a samotný děj? Je nám představena hlavní hrdinka Dominika, která se zamiluje do Francouze Nicolase a vše vypadá jako z pohádky. Bohužel ne všichni jsou jejich vztahu nakloněni, a tak se hlavní hrdinka nevyhne pár nepříjemným konfrontacím. Ničemu nepomáhá ani existence Nicova identického dvojčete Bastiena, jak víme, s dvojčaty je vždycky kříž. Každopádně ke svatbě dojde a naše dvě hrdličky kráčí vstříc šťastné a dlouhé budoucnosti. Nebo snad ne?

Autorka nám v knize připravila mnoho zajímavých postav s nelehkými osudy. Při čtení mě provázely úsměvy, dojetí, překvapení a také vztek. Rozhodně jsem v několika situacích přemýšlela, jak bych se chovala já, vztahovala jsem si emoce hrdinů na sebe a dokázala se do příběhu vžít. Trošičku mi vadil konec. Vlastně mi vadil dost. Ne že by byl špatně napsaný, jen jsem nechtěla, aby to tak dopadlo. Kdo si přečte, pochopí, co tím myslím.

Pokud si chcete přečíst román, u kterého nebudete hned na straně 7 vědět, jaký vás čeká konec, tahle kniha je pro vás. Doporučuji!

25.05.2023 4 z 5

Padesát odstínů ostudy Padesát odstínů ostudy Andrew Shaffer

Tak tohle pro mě bylo překvapující. Udělat dobrou parodii, která bude vtipná a ne trapná dá podle mě práci. Vtipy by měly být vkusné a na správných místech, aby to dávalo smysl a čtenář se pobavil.

V tomto případě jsou však vtípky v každém odstavci, situace jsou brutálně přehrávané a ve vtip se proměnilo úplně všechno. A víte co? Funguje to!

Už jen když si člověk v první kapitole přečte, že jde číst o Earlu Greyovi a Anně Stylové, tak jde do kolen. Totálně přemrštěné info na jakékoli téma, v konečném důsledku úplně megatrapné vtípky, ale prostě to nějakým záhadným způsobem funguje. Zasmála jsem se, knížku jsem si užila.

Myslím si, že při hodnocení je potřeba si uvědomit, jaký žánr hodnotím. Samozřejmě že když ji položím mezi úžasný thriller, který mi nedal spát a nějakou ceněnou klasiku, tak moc dobře neobstojí. Ale mezi komediemi a parodiemi? Skvělé!

Doporučuju, když se budete chtít zasmát a nepřemýšlet nad ničím.

22.05.2023 4 z 5

Včely Včely Laline Paullo

Strhující příběh malé včelky čističky Flory 717. Díky knize máte možnost nahlédnout do chodu a hierarchie včelího úlu. Nemůžu tomu uvěřit, ale vážně jsem některé okamžiky prožívala spolu s Florou, dokázala jsem se usmát šteštím a došlo i dojetí.

Musím říct, že zhruba první třetina knihy pro mě byla naprosto úžasná a strhující, ovšem vzápětí bohužel přišlo dost dlouhé hluché místo. Respektive nezajímavě zlouhavá pasáž. Nedělo se nic zvláštního, ale trvalo to přes sto stran a já si říkala, že to snad ani nedočtu. Naštěstí jsem vydržela a mohla si užít veliký závěr se vším všudy.

Čeho si na knize cením nejvíc je prostor pro fantazii. Četla jsem o úlu a včelách a vše si v hlavě vyobrazovala, odehrával se mi před očima mix dokumentu o včelaření a Včelky Máji. Rozdělení včel na různé společenské vrstvy, příhody s nepřáteli a narušiteli, neuvěřitelné objevování světa mimo úl, to vše prožijete společně s Florou 717.

Takže pokud jste ochotní přestát trochu pomalejší střed knihy a užít si úplně jiný román, pusťte se do toho!

19.05.2023 3 z 5