Littlemonday Littlemonday komentáře u knih

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Nesnáším otázky začínající Jaká je tvoje nejoblíbenější (kniha, kapela, autor, jídlo). Mám ráda od všeho něco, na NEJ si příliš nehraju. Ale s kudlou na krku bych na nejoblíbenějšího spisovatele nakonec řekla, že ten můj pomyslný NEJ je Jeffery Deaver. U jeho série s Lincolnem Rhymem jsem poprvé poznala knihy, které nejde odložit.

Takže když jsem v knihkupectví viděla začátek jeho nové série, neváhala jsem a koupila ho. Musím se přiznat, že mi doma kniha ležela dost dlouho než jsem se na ni vrhla. Už obálka byla pro mě naprosto nedeaverovská.

No a teď mám dočteno. A jsem strašně moc zklamaná. Kdybyste mi zakryli jméno spisovatele, nikdy bych ho neuhádla. Nemohla jsem se začíst, přišlo mi, že se toho řeší příliš mnoho okolo mimo případ, často jsem myšlenkami utíkala jinam.

Hlavní hrdina Colter Shaw se snažil být tajemný kovboj na cestách za odměnami s temnou minulostí. Ale neuvěřitelně mu to nešlo. Byl na to příliš sdílný, vlastně až upovídaný.

Zločiny za mě dost bez nápadu, nic z čeho bych padla na zadek. Motiv ještě příšernější.

A nikdy bych si nemyslela, že mě to napadne, ale ta kniha byla místy šíleně překombinovaná. Jeffery nikdy nemá přímou dějovou linku a udržuje vás do posledních stran v napětí, které graduje. Téměř nikdy se nedal správně odhadnout pachatel. A to dodržel i tady. Ale neměla jsem na konci wow efekt, ale spíš jako Coooo? To snad ne

No, dám tomu průměr, na Deavera je to příšerný, ale kdyby to napsal někdo jiný, hodnotila bych tak.

Co na knihu říkáte vy? A pokud jste ji četli, dejte k názoru vědět, zda znáte Deavrovy předchozí knihy nebo ne.

3/5

17.04.2023 3 z 5

Rivalové Rivalové Vi Keeland

Recenze:

Pokud máte rádi hate-love románky, tak u téhle jednohubky nesáhnete vedle.
Dva hrdinové, kteří se nesnáší, jsou situací donuceni úzce spolupracovat. Co se asi bude dít?
Líbilo se mi vyprávění z obou pohledů (i když mužského pohledu bylo neporovnatelně méně) a členění do kratších úseků.
Kniha je protkaná sarkastickým popichováním a vtípky, což velmi kvituji!
Jelikož se jedná o erotický román, zastavím se na chvilku u sexu našich hrdinů - musím říct, že většina erotických scén byla velmi dobře a netradičně napsaná, rozhodně se nejednalo o něco trapného nebo usedlého.
V knize najdeme mnoho vulgárních výrazů, a to nejen v souvislosti se sexem. Sofie a Weston totiž dost často vědí, kam se mají poslat. Každopádně mě to nijak neobtěžovalo ani neuráželo, naopak jsem se často dobře bavila.
Samotný příběh je ale bohužel tragédie, vše je tak příšerně předvídatelné, že chvílemi člověk ani nemá chuť to dočítat.
Dohromady hodnotím průměrně, škoda že nebyla lepší zápletka, stylisticky je to fajn knížka.

3/5

04.04.2023 3 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Hořím pro tebe - J.T.Geissinger

Kniha, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě.

Recenze:

Start oddechové série Vzplanutí nám představil nechutně bohatého Jaxe, který vyniká svou neomaleností a zachmuřeností a poctivou Biancu, která tvrdě pracuje, má jasně nastavené životní zásady a hodnoty a jen těžko by na ní někdo hledal něco špatného. A tihle dva se od začátku nemůžou vystát.

Jedná se tu o originální námět na román? To rozhodně ne. Vidím v tom klasický vzorec oddechovky pro ženy, zhruba na páté stránce je jasné, jak to asi tak může dopadnout. Ale styl, jakým je tato kniha psaná je úžasný.
Příběh je plný vtipu, sarkasmu, dialogy postav jsou na naprosto skvělé úrovni!

Líbí se mi, že jsou v knize pohledy obou hlavních hrdinů, bylo super pozorovat, jak moc na některé situace nahlíží rozdílně.

Pobavila jsem se, byla jsem dojatá, záviděla jsem té mrše toho bohatého pana Dokonalého.
Co víc od takové oddechovky potřebuji? Četla se sama, líp už to dopadnout nemohlo. Start výborný, jdu se vrhnout na další díl.

5/5

26.03.2023 5 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Opravdové zločiny - Lucie Bechynková

Anotace:

Zákulisí a detaily těch nejzásadnějších světových případů.

Záhadné, promyšlené, brutální, drzé… nejslavnější zločiny v dějinách jsou jakékoli, jenom ne nudné. Lucie Bechynková, moderátorka a spoluzakladatelka napínavého podcastu Opravdové zločiny, vás vezme do nejtemnějších koutů lidské duše. Výběr těch nejzajímavějších světových zločinů, co se kdy odehrály, doplňuje zasvěcený pohled kriminalisty, vězeňského dozorce i právničky. A jedním si můžete být naprosto jistí: tyhle případy vám nedají spát.

Recenze:

Na tuhle knížku jsem si brousila zuby už hooodně dlouho. A kdy jindy se hodí přečíst si o zločincích než o Vánocích.

Bohužel ale musím přiznat, že i když podcast Opravdové zločiny miluju a poslouchám ho už velmi dlouho, tak z knihy zase tak moc odvařená nejsem.

Fakt, že je v knize spousta zločinů, o kterých už jsem slyšela v podcastu, to by mi nevadilo. Ovšem výběr příběhů mi nepřišel úplně nejzajímavější.
Trochu vadilo, že na začátku bylo prozrazeno co se stalo a kolik si zločinec odkroutil a až potom přišlo vyprávění od začátku. A ještě mě čekala hodně osekaná verze. Sneslo by to míň příběhů a s větším detailem.
Také v knize bohužel najdete dost chyb a překlepů.
Co se týče fotografií, mohlo jich tam být mnohem víc.

Hodně mě zaujaly rozhovory na konci knihy, jen by to chtělo zajít příště víc do hloubky.

Možná je to tím, že jsem se tak těšila, ale jsem spíš zklamaná. Ježíšek donesl i druhý díl, tak na ten se vrhnu někdy později a doufám, že bude lepší! ️

3/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday ️️️

26.12.2022 3 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Jestli to řekneš… - Gregg Olsen

Anotace:

I po více než deseti letech jako by se sestrám Nikki, Sami a Tori Knotekovým při zaslechnutí slova „maminka“ zaryly do srdce dravčí pařáty. Pokaždé spustí lavinu vzpomínek, které byly od dětství jejich tajemstvím. Až dosud.
Za zavřenými dveřmi venkovského domu v Raymondu ve státě Washington byla děvčata po celá léta vystavena nepředstavitelně hrubému zacházení, ponižování, týrání a psychickému teroru ze strany jejich matky Shelly. Výheň tohoto pekla ukovala mezi Nikki, Sami a Tori nesmírně pevné pouto, díky němuž byly zranitelné daleko méně, než se Shelly domnívala. Ačkoliv jiní v její zvrácené pavučině uvízli, dcery v sobě našly sílu a odvahu uniknout stupňující se noční můře, jež vyvrcholila sérií vražd.

Recenze:

Skutečný příběh rodiny Knotekových, ze kterého budu mít husí kůži ještě dlouho.
Nekonečná jízda Shelly, která ovládla své manžely, děti, přátele. Týrala je, ponižovala, vyžívala se v jejich bolesti a slzách. Vymýšlela stovky způsobů, jak příště své nejbližší potrestá.
Nic, co by se četlo snadno. Ta bezmoc a bolest na vás křičí z každé stránky. Hlavně jako objektivní čtenářka, která žije spokojený život bez násilí a ponižování, jsem trpěla jako zvíře a pořád jsem se ptala: ”Proč už to sakra někdo někomu neřeknete?!” Ale ten strach, kvůli kterému všichni mlčeli, musel být obrovský.
Jsem přesvědčená, že je potřeba tyhle příběhy šířit. Doufat, že nějaká jiná oběť sebere tu odvahu a sílu bojovat. Nebo že někdo z nás bude líp číst signály někoho v takové situaci a pomůže mu.
Je šílené si připustit, že mezi námi žijí takové zrůdy.

4/5⭐️

Budu moc ráda, když mě budete pro další recenze sledovat na IG: little.monday a na FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

14.12.2022 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Zůstaň se mnou - Ayobami Debayová

Recenze:

Díky této knize jsem se na chvíli dostala na místo a mezi lidi, které můj mozek nedokázal pořádně pochopit.
Kultura a zvyky, které příběh popisuje, jsou nejen odlišné od našich (to není nic neobvyklého), ale ve spoustě momentech mi přišly až kruté. Děj je protkán situacemi, jaké si nikdo nepřejeme zažít a reakce a skutky některých postav působily bezcitně. Nejenom stylem “Nezajímá mě, co se stalo.”, ale také “Nezajímají mě tvoje pocity. Nezajímáš mě ty.” A to je důvod, proč mi tento jiný pohled na svět vůbec nesedl.
Když jsem si zvykla na styl psaní a smířila se s tím, že prostě takhle někde lidé opravdu žijí, dokázala jsem se do četby ponořit a nakonec jsem toho s hlavními postavami hodně prožila.
V průběhu se dočtete také o politické situaci (okrajově), a ta je bohužel stejně zoufalá jako ta kulturní. Bylo ale zajímavé zjistit, že lidé tolik svázaní svými tradicemi a zvyklostmi, dokážou velmi silně lpět na svobodných volbách, svobodné zemi.
Ať je to jak chce, jde o obohacující příběh, dlouho jsem přemýšlela spíš nad průměrným hodnocením, ale musím přiznat, že si zaslouží víc.

4/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat také na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

02.12.2022 4 z 5

Ani mrtvá, ani živá Ani mrtvá, ani živá Ursula Poznanski

Ani mrtvá, ani živá - Ursula Poznanski

Recenze:

Tak tahle kniha byla plná záhad a překvapení! Nemůžu říct, že by vás čekaly vyloženě “wow” situace, ale v podstatě hned ze začátku jsou před vás položeny záhady a otázky a celou knihou pomalu přicházíte na to, jak to tedy doopravdy je.
Stejně jak graduje děj a blížíte se k odhalení zápletky, tak se i kniha lépe čte. Start je pomalejší, utahanější a postupně se rozjede tak, že konec jsem už hltala.
Hlavní postava Carolin je tajemná, má za sebou docela krušnou minulost a rozhodně nikomu nevěří. Chvílemi byla bohužel její paranoia až otravná, především v první polovině knihy, ale zase je to vykompenzováno tím, že se ocitnete v tom napětí s ní a trochu na vás přenese svůj strach, takže to víc prožíváte.
Jelikož bylo v příběhu relativně dost postav, musela jsem se soustředit, aby mi docvaklo kdo, kde, s kým a proč a právě díky tomu jsem asi nebyla úplně schopná odhadnout, kde je pravda a odpovědi jsem získala až na konci, což mi nevadilo, přišel alespoň “Cooo?!” moment.
Celkově musím říct, že se sice nejedná o knihu, která by ve mně nějak doznívala nebo bych z ní byla úplně odvařená, ale rozhodně nelituji přečtení a doporučuji ji jako takovou pomalejší detektivku.
Jdu se vrhnout na druhý díl, tak uvidíme…

3/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

29.11.2022 3 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Ani muk - David Jackson

Anotace:

Malcolm a Harriet Bensonovi vypadají jako zcela obyčejní, usedlí padesátníci… až na to, že doma vězní desetiletou Daisy. A nyní se Bensonovi rozhodli do svého domova „přivést“ novou dceru. Když pak malá Poppy zmizí, je to nejen začátek strašné noční můry pro její rodiče, ale i jednoho z emocionálně nejvíce vyčerpávajících případů detektiva Nathana Codyho a jeho kolegyně Megan Webleyové.

Recenze:

Po delší době jsem se dostala ke knížce, kterou nešlo odložit a já hltala každou kapitolu. Neexistovala “hluchá místa”, u kterých bych se nudila. Všechny postavy byly perfektně vykreslené a při čtení jsem byla plná emocí.
Samozřejmě přispívá fakt, že jde v knize o děti, to jsou často smutné a silné příběhy, ale sejmul mě i příběh Codyho, jeho nadřízené, jeho parťačky...
Opravdu jsem toho plná. Jako zlatý hřeb přichází překvapivý a šokující konec, takže ze slz jsem přecházela do údivu a hned potom jsem byla zklamaná, že už nemám další stránky, které bych mohla otáčet. Moc doporučuju, jedna z nejlepších knih, které jsem letos četla!

5/5⭐️

19.11.2022 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Nejsem živá - Anne Frasierová

Anotace:

Od doby, kdy se detektiv Jude Fontaineové podařilo zjistit, kdo stál za jejím únosem, uplynulo několik měsíců. Jude se s traumatickou minulostí vyrovnává jediným způsobem, který zná: vrací se na místo, kde zažívala každodenní peklo. V útrobách zchátralého domu paradoxně nachází útočiště před neklidem, který vyvolala série krutých vražd. Jude a její partner, detektiv Uriah Ashby, zpočátku tápou, protože nic nedává smysl – způsob provedení, místa činu, ani totožnost obětí. Jako by chyběl společný jmenovatel…

Recenze:

Druhý díl této série rozhodně nezklamal! Začátek byl malinko slabší a já už se začala obávat klesavé tendence, ale nic takového. Děj graduje až do wow překvapení na konci, takže rovnou nutí čtenáře sáhnout po dalším pokračování.
Moc se mi líbil autorčin zajímavý nápad na připad, který detektivové v této knize řešili. Sama jsem si říkala, jak to udělá, aby postupně nebyl děj úplně zcestný, ale všechno do sebe zapadlo naprosto perfektně!
Moc se těším na poslední díl. ️

️️️

07.11.2022 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Hospodyně - Natalie Barelli

Anotace:

Neustále lže. Taky stalkuje. A právě pronikla do tvého domu...

Když Claire v exkluzivním kadeřnictví na Manhattanu spatřila Hannu Wilsonovou, jako by se jí do sotva zahojených ran zaryl nůž. Od doby, kdy se s ní setkala naposled, sice uplynulo dlouhých deset let, ale Claire na Hannu myslí každý den. A rozhodně na ni nevzpomíná v dobrém. Proto udělá, co by na jejím místě udělal každý – začne ji sledovat.
Z Hanny se mezitím stala paní Carterová, která si žije svůj kouzelný život newyorské smetánky. Takový život čekal i na Claire, než se objevila Hanna a všechno jí vzala.
Tenkrát byla Claire šťastnou náctiletou dívkou s jemnou pletí a dlouhými blond kudrlinami. Dnes má nadváhu, líně se propíjí životem a její vlasy i pleť jsou opakem zářivosti. Když zjistí, že Hanna hledá pomocnici v domácnosti, bez váhání se přihlásí. Vždyť kdo by ji dnes mohl poznat? Dostatek času, touha po pomstě i herecký talent hrají v její prospěch.
Existuje snad lepší zázemí pro odvetu a zadostiučinění než v nitru překrásného domu paní Carterové? Ovšem Claire zdaleka není jediná, kdo má tajemství.

Jedním slovem - pecka!

Už dlouho jsem nečetla takhle dobrej thriller. Někteří si stěžovali, že to není reálné, ale kolik takových těch psycho knížek je?

Pro mně to byla skvělá jízda plná nečekaných zvratů, tajemství a napětí s hustým a překvapivým koncem!
Obě dvě hlavní postavy jsem vlastně neměla ráda, čekala na objasnění a pak jsem skončila s otevřenou pusou.

Hodně dlouho nevíte, čemu a komu věřit. Podaří se vám prokouknout zápletku? Mně se to nepovedlo, o to větší jsem dostala překvápko!

Přečteno na jeden zátah, velká spokojenost, moc doporučuju!!!

5/5 ⭐️

01.10.2022 5 z 5

Pěšec Pěšec Skye Warren

Pěšec - Skye Warren

Anotace:

Bezcitný miliardář odhodlaný dosáhnout své pomsty.

Žena, která může ztratit víc než jen své panenství.

A smyslná hra, která je oba zlomí.

Gabriel Miller ji vyhraje v aukci a má třicet dní na to, aby si s jejím tělem dělal, co chce. Ona nemá jinou volbu, než se poddat jeho vůli, přestože ví, že je to muž, který zničil jejího otce, a který v první řadě může za to, že se musí prodávat v aukci jako dobytek.

Zachrání ji bývalý snoubenec? Přijede pro ni jako rytíř na bílém koni? Nebo dobrý rodinný přítel, kterého vždycky považovala za hodného strýčka, ale který v ní vidí smyslnou ženu a nabídne jí manželství? Nebo se stane nějaký zázrak a její uchvatitel se nad ní smiluje a nechá ji jít? To sotva, protože ona je všechno, po čem kdy toužil. Může si užít každičký kousíček jí, ale nesmí se do ní zamilovat. Bez ohledu na to, jak sladce se mu poddává. Jenomže jeho předsevzetí velice záhy bere za své.

Recenze:

Ach jo. Jak píšu pokaždé, je zatraceně těžké se dostat k opravdu dobrému erotickému románu. Aby to nebylo trapné, nudné, moc lascivní, prostě tak akorát.
A tady se to brutálně nepodařilo. Erotické scény jsou v knize tři. Nic víc, nic míň. A musím říct, že nejsou špatně napsané, celkem zvládnuté pojmenování pohlavních orgánů (žádná číča a klobása) a smyslně popsané.
Ale ta story? Hlavní hrdinka s inteligencí pískací kačenky se probíjí životem po tátově průšvihu. O sexu neví nic, je nevinná jako matka představená a zároveň si nakráčí do doupěte plného lidí z podsvětí a prodá sebe a své panenství v aukci, kde přihazují oplzlí boháči. No já nevím…
Knihu zachraňují tyto věci:
- Gabriel - dobrej týpek, špatná minulost, trocha tajemna, samozřejmě nejvíc sexy a bohatej (jediný co mi vadí je asi milion pasáží věnovaných jeho očím)
- zajímavý konec (někdo by řekl napínavý, ale to je slovo, které bych použila při hodnocení kvalitního thrilleru, ne u tohohle)
- knížka je velmi krátká, tak to máte rychle za sebou

No, je mi líto, toto je pro mě sáhnutí vedle.

1/5 ⭐️

20.09.2022 1 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Dokonalá manželka - J. P. Delaney

Kniha, ke které jsem se dostala díky štafetě. ️

Anotace:

Když se vzbudí, bolí ji každičký kousek jejího těla a nepamatuje si, kdo je, kde se nachází ani jak se tam ocitla, a tak ji hned napadne, že je v nemocnici – že měla těžkou nehodu. Muž sedící vedle její postele tvrdí, že je její muž. Ona se prý jmenuje Abbie, je nadaná umělkyně, vášnivá surfařka, milující matka a dokonalá manželka. A také jí tvrdí, že měla před pěti lety děsivou nehodu a jen díky tomu, že je Tim vizionář a obrovskému technologickému průlomu byla přivedena zpět z propasti. Abbie je zázrakem vědy. Ovšem když se Abbie začnou vybavovat střípky vzpomínek, zjišťuje, že její předchozí život asi nebyl tak úžasný, jak jí Tim tvrdí. Může mu věřit? A co se vlastně před pěti lety stalo?

Recenze:

Naprosto neotřelý a originální nápad na námět - alespoň pro mně. Nic podobného jsem nečetla. Nejspíš za to může fakt, že nejsem úplně fanoušek sci-fi a podobných žánrů, radši zůstávám nohama na zemi.
Každopádně díky super “inovaci” se z celkem obyčejné thrillerové zápletky najednou stalo něco, co úplně dobře nešlo odložit.
Běžné rodinné a vztahové problémy byly okořeněny novými technologiemi, o kterých se nám může zdát.
V některých pasážích byl děj už opravdu za hranou vší uvěřitelnosti a u těch jsem celkem trpěla, ale nemůžu rozhodně mluvit o většině knihy. Šlo spíš o pasáže, které mě jako čtenáře vybízely k otázkám, chyběly mi maličkosti, detaily… (Jak to jako ví? Jak to udělal/a?…)
Původně jsem chtěla dát průměrné hodnocení, za fajn nápad jsem se nakonec rozhodla hvězdičku přidat. ️

17.09.2022 4 z 5

Rodina pro začátečníky Rodina pro začátečníky Sarah Morgan

Trochu jsem se nudila, zabava zadna, par smutnych momentu a dve tajemstvi, ktera vlastne nakonec nejsou zas az tak prevratna. Slabsi prumer bohuzel…

08.09.2022 3 z 5

Exodus Exodus Kate Stewart

Exodus - Kate Stewart

Kniha, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě.

Anotace:

Druhý díl neskutečně napínavé série Havraní bratrstvo navazuje přesně tam, kde skončil ten předchozí. Do hry konečně vstupuje sám tajemný Francouz, který Cecílii nesmírně odpuzuje a ještě více přitahuje…

Recenze:

Hejno havranů bylo moc dobré, druhého dílu jsem se však dost bála, protože všichni víme, jak to bývá s dalšími díly sérií.

Každopádně jsem mile překvapená! Netroufám si říct, který díl byl za mně lepší, ale rozhodně se tady nejedná o klesavou tendenci.

Cecílie mě značně štvala, dost jsem se rozčilovala nad jejím chováním v některých situacích, ale hloupost hlavní hrdinky nepřebila promyšlenost příběhu.

Musím podotknout, že jsem si u knížky několikrát nechala po tváři stéct slzu, bylo tam hodně dojemných momentů, smutných situací a nešťastných konců.

Rozhodně ale doporučuju přečíst, ač se jedná pro mě o oddechovku, tak tady vás autorka vtáhne do příběhu vážně tam, kde u Hejna přestala, a máte pocit, že všechny postavy důvěrně znáte. Navíc vás přece určitě zajímá, jak kartami zamíchá Francouz, ne?

4/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě budete pro další recenze sledovat také na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme

23.08.2022 4 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Seznam hostů - Lucy Foley

Anotace:

Nevěsta. Doprovod. Svědek. Organizátorka svatby. Družička. Mrtvola.

Na ostrov u irského pobřeží se sjíždějí hosté, aby oslavili den, kdy dva lidé spojí své životy v jeden. Ženich: televizní hvězda na vzestupu, pohledný a okouzlující. Nevěsta: majitelka časopisu, inteligentní a ambiciózní. Hvězdná svatba jako ze žurnálu: šaty od návrháře, odlehlé místo, luxusní výslužka, speciální whisky. Občas tu sice vypadává signál a moře vypadá trochu neklidně, ale vše je naplánováno do sebemenšího detailu a poběží to jako na drátkách.
Dokonalost je ale výsadou plánů, lidé jsou příliš lidští. Jen co bouchne šampaňské a rozpoutá se všeobecné veselí, s gratulacemi se začnou mísit staré křivdy a malicherná žárlivost. Ženichovi bývalí spolužáci se pustí do pijácké hry ze školních let. Družička si ne zcela náhodnou poničí šaty. Nevěstin nejstarší přítel pronese až nevhodně láskyplný přípitek.

A pak se objeví tělo. Kdo novomanželům nepřál štěstí? A co je snad ještě důležitější, proč?

Recenze:

Teeeeda, to bylo ale napínavý!

Kniha rozdělená do pohledů šesti postav, spousta tajemství, která rozplétáte postupně, napětí stoupá, otázek přibývá a rozuzlení je fantastický.

Nesympatičtí mi byli v podstatě všichni, ale dohromady to byl příběh, který jsem prostě potřebovala dočíst a za dvě odpoledne bylo hotovo! Krásně prolnutá minulost se současností postav, hodně prostoru pro tipování co, kdo, s kým, kde a proč!
Trošku mi vadilo rozkrytí posledního tajemství, už mi to přišlo jako trochu moc náhod najednou, tak za to jedna hvězda dolů, ale jinak paráda.

Moc doporučuju!

4/5⭐️

Budu moc ráda, když mě budete sledovat pro další recenze na IG: little.monday a na FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

09.08.2022 4 z 5

Struny lásky Struny lásky Samantha Young

Struny lásky - Samantha Youngová

Knížka, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě. ️

Anotace:

Co byste obětovali pro lásku? Skylar bývala zpěvačkou velice úspěšné americké pop-rockové kapely. Sláva však pro ni byla utrpením. Když ji potkala nečekaná rodinná tragédie, Skylar zmizela ze světa. O rok a půl později si vydělává na jídlo zpěvem na ulicích Glasgow. Zatím ji nikdo nepoznal, neunikla ovšem pozornosti ambiciózního manažera hudebního vydavatelství. Killian pracuje v renomované nahrávací společnosti Skyscraper Records. Vychoval ho strýc a majitel vydavatelství, kdyby však nebylo jeho milované sestry, vyrůstal by bez lásky. Killian je odhodlaný přinést firmě větší úspěch než kdy dřív a tahle mladá žena by mu s tím mohla pomoct. Ví, že když se její muzika dokáže dotknout jeho temné duše, všem ostatním prozáří život. Skylar dá Killianovi jasně najevo, že nemá zájem pro něj zpívat, když ale na vlastní kůži zažije, jak nebezpečný je život na ulici, nemá na koho jiného se obrátit.

Recenze:

Opět jsem na scéně já a román. A víte co? Funguje to. Tenhle příběh nebyl nijak hluboký, všude na mně vykukovala samá klišé, jak už to v románech bývá… ALE! Bylo to tak skvěle a poutavě napsaný, že jsem tomu věřila, ponořila se do toho a užívala si příběh Sky. Občas jsem na ni byla naštvaná pro její dramatičnost, hysterii a nepragmatičnost, ale to bych nebyla já.
Každopádně moc doporučuju! Zamilujte se, poplačte si, užijte si to!

5/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat také na IG: little.monday ️️️

08.08.2022 5 z 5

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

Hejno havranů - Kate Stewart

Knížka, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě. ️

Anotace:

Autorčin milostně laděný román je směsicí erotiky, pomsty, tajemství a hledání pravdy. Hlavní protagonistkou fascinujícího příběhu je Cecílie Hornerová, dcera majitele továrny, která je nucena pracovat v otcově závodě v Triple Falls, a to ze dvou důvodů: aby nepřišla o jmění a aby mohla finančně podporovat svou matku, s níž se Cecíliin otec Roman Horner před mnoha lety rozvedl. Významnou roli v celém příběhu hrají její nejlepší kamarádka Christy a Sean s Dominikem. Milenecké vztahy mezi Cecílií a těmito muži se postupně začnou komplikovat. Navíc se dozvídá, že mají co do činění se spolkem havraního bratrstva. Je to tajné uskupení, o kterém se toho mnoho neví. Cecílie musí začít jednat. Chce dostat odpovědi na nezodpovězené otázky.

Nooo…
Úplně upřímně - podle mně je prostě strašně težký napsat dobrej erotickej román. Teď nedávno jsem četla nějaký skvost s číčou a ptákem v hlavní roli a kapala si do očí Savo (Royal sága - první díl).
Tady se to autorce ale docela dost podařilo. A to z jednoho prostýho důvodu - přinesla něco, co jsme tu ještě neměli! Překvapující, ujetý, zvláštní, ale hot!
Žádný Grey a jeho herna, žadné jizvy na hrudníku a zádech, žádné orgasmy při večeři a ve výtahu. Je to prostě jiný. Samozřejmě děj žádná vyšší dívčí, ale i tady musím říct, že je jsem mile překvapená. ️
Jediný, co mě drtí a autorka si je toho dobře vědoma, je brutálně vyšponovaný závěr s tak otevřeným koncem, na jaký jsem už dlouho nenarazila. Takže i přestože se nejedná o můj žánr, doufám, že ke mně zbloudí druhý díl! ️

13.07.2022 4 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Zamkni poslední dveře - Riley Sager

Anotace:

Román vypráví příběh osamělé a opuštěné dívky bez rodiny, práce i peněz. Hlavní hrdinka se chytá neuvěřitelné šance zvrátit svůj osud a dát si svůj život do pořádku. Snaží se stisknout tlačítko pro restart života tak silně, jak to jen dovede. Situace se však vyvíjí zcela opačným směrem. Okolnostmi je přinucena udělat věci, které nejen nechtěla, ale ani ve snu by ji nenapadly. Příběh z prostředí newyorského Manhattanu, bohaté smetánky, rodinného prokletí, věhlasné budovy a temné minulosti vás pohltí a nepustí.

Recenze:

Miluju dobrý thrillery a těch, co upoutají a potřebujete je nutně dočíst co nejdřív, abyste konečně zjistili, co se děje a proč, je málo. Ale tenhle rozhodně řadím k těm nejlepším, co jsem si zatím mohla přečíst!!! ️

Perfektně vystupňované napětí, v průběhu si říkáte, že možná tušíte, pak se vám vaše teorie rozletí jako domeček z karet a nakonec přijde úplnej BOOM efekt a vám se rozskočí hlava z toho, co se to vlastně všechno stihlo stát.

Žádné zbytečné pasáže, které natahovaly děj, všechno dávalo smysl, zapadalo to do sebe a kniha byla opravdu neuvěřitelně čtivá. Postavy pěkně vykreslené, nic mi nechybělo.

Možná je moje nadšení takhle veliké, protože jsem si dlouho nepřečetla nic ze svého oblíbeného žánru, každopádně nevěřím, že by mě tohle mohlo nebavit v jakémkoli rozpoložení. Doporučuju!!!

5/5⭐️

Budu ráda, když mě pro další recenze budete sledovat také na FB:LittleMonday - Rádi čteme a na IG: little.monday ️️️

29.05.2022 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

(SPOILER) SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER
Pokud jsi necetl/a ctvrty dil, dal necti!!!

Nooo, ctvrty dil byl hodne rozlicny. Zacatek jsem rozecetla nadsena a natesena, ale pak se neco stalo a ja zhruba do poloviny knizky premyslela, proc a o cem to vlastne ctu. Moje nuda asi zacala uz na mistrovstvi ve famfrpalu.
Nudila jsem se, vsechno mi pripadalo silene pomale, nez se clovek dostal k tomu, ze se bude soutezit, kdo bude soutezit a jak se bude soutezit, tak jsem mela vazne sto chuti se na to vykaslat.

ALE!!!
Zhruba v pulce se dej konecne rozbehnul, nasi tri hrdinove se temer prestali dohadovat a zacala se rozpletat tajemstvi. Konecne jsem zase poznavala ten prijemny pocit pri cteni HP, ktery me od prvniho dilu naplnoval a uzivala jsem si postup pribehu. ️

Zaver uz jsem hltala a jen se soustredila na vsechny nuance, aby mi jic neuniklo.
Hodne me mrzela smrt Cedrica, zvlast kdyz se projevil jako fajn kluk, chteli s Harrym vyhrat spolecne, poctive, tymove. Do posledni chvile jsem doufala, ze treba Brumbal dokaze udelat neco, co by ho probralo.
S tim tedy souvisi i to, ze mi uplne nesedela reakce rodicu Cedrica, to bylo takovy hodne… neuveritelny?

Kazdopadne jako celek je to fajn pokracovani, doufam, ze dalsi dily budou mit zase stoupavou tendenci a ja z nich budu odvarena! ️

Urcite se zase ohlasim. ️

Jinak budu rada, kdyz me budete sledovat i na IG: little.monday
️️️

15.05.2022 3 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Svela knizka! Neni nejak extremne narocna na premysleni, ale zaroven obsahuje dostatek zajimavych zapletek a postupne rozkryva ruzna tajemstvi. Doufam, ze bude velmi brzy dalsi dil!!!

04.08.2021 5 z 5