Littleben Littleben komentáře u knih

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Zatím nejlepší román s Geraltem. Ani jedna stránka mě nenudila. 9/10

29.07.2020

Dracula Dracula Bram Stoker

Dříve bych si na mapě Evropy Rumunska možná ani nevšimnul. Po přečtení této knihy na mapě zcela dominuje. Plány na výlet do tamní divoké přírody jsou v plném proudu.

Knihu můžu klidně doporučit.

29.07.2020 4 z 5

Skála Skála Peter May

Jedna z nejsilnějších knih, co jsem kdy četl.

21.05.2020

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Velkolepé dílo. Správná orientace v této knize, stejně jako v Silmarillionu, je výzvou pro mozkové buňky.

25.03.2020 5 z 5

Štěstí - Nejkrásnější citáty Štěstí - Nejkrásnější citáty Antoine de Saint-Exupéry

Jak bych popsal tuhle sbírku citátů? Jedním slovem?

NEJKRÁSNĚJŠÍ!

12.03.2020 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Lepší než jednička. Druhá polovina dechberoucí. Pecka! 95%

12.03.2020 5 z 5

Nástrahy zubařského křesla Nástrahy zubařského křesla Agatha Christie

Takový Poirotův průměr. Těch 87% je opravdu namístě.

12.03.2020

Češi na cestě stoletím Češi na cestě stoletím Miroslav Ivanov

Kniha o národu malém i velkém. Příběhy ze století, které na naší zemi zanechalo jizvy viditelné dodnes. 85%

12.03.2020

Války růží Války růží Robin Neillands

Až na spoustu gramatických chyb je kniha skvělá. Opravdu příjemné čtení, u kterého se vaše emoce prudce mění s každým novým řádkem. Člověk také pochopí, jak málo se lidé za ta staletí změnili. V jádru jsme stále stejní. 85%

12.03.2020 4 z 5

čtení této knížky ve mně vyvolává představu, při níž potírám křupavý chleba máslem pomocí horkého nože. Nádherný relax.

04.03.2020 5 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Podle mě je tento díl podhodnocený. 87% není málo, ale na Agátku to poměrně málo je. A to si takhle skvělá knížka nezaslouží. Já dávám 5 hvězdiček. Bez debat.

21.11.2019 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Krásná knížka. Autorův styl psaní je velmi příjemný. Převelice mi vyhovovalo, že Michael byl morální a dobrý člověk, se kterým jsem sympatizoval více méně po dobu celého příběhu. To je velký rozdíl oproti takovému Harrymu Holleovi, jehož počínání už bylo občas jaksi přehnané a stále se opakující, ne-li dokonce nudné a trapné. To jediné, co asi můžu této knize vytknout, je konečné vyvrcholení děje, které bylo v poměru k mrazivému napětí, jež mě po celou dobu knihy okusovalo, poněkud slabší. Očekával jsem zkrátka malinko epičtější závěr. I tak je to ale na dobré 4 hvězdičky a k páté nechybí moc. :)

03.11.2019 4 z 5

Uspořádání světa Uspořádání světa Henry Kissinger

Poměrně složitě napsaná, ale přesto bylo její čtení zábavné a mnohdy velmi poučné. Objektivita - za mě 8/10. Některé události či politické chyby a prohřešky (především amerických politických osobností) byly jakoby vypuštěny. Ale i tak stojí za přečtení.

31.10.2019 4 z 5

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

Neuvěřitelné. Ačkoliv byl vrahův trik stejný jako v předchozím díle, který jsem četl, tentokrát ho Agátka tak bravůrně zamaskovala, že mě (už snad po sté) položila na lopatky. Tleskám jejímu mozku!

31.10.2019 5 z 5