lisell lisell komentáře u knih

Bohové a monstra Bohové a monstra Shelby Mahurin

Za mě nejslabší z celé série. Upřímně pro mě bylo utrpením se knížkou prokousat. Děj byl strašně natahovaný a chaoticky napsaný. Knížku jsem četla s větším odstupem od prvních dvou dílů, takže jsem ze začátku měla i problém zorientovat se v některých postavách. Sečteno podtrženo, jsem ráda, že mám poslední díl za sebou, ale kdyby bylo na mě, klidně bych zůstala jen u prvního jako stand alone.

24.05.2022 2 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Knížka se parádně čte. Stránky mizí pod rukama jako splašené. Přiznám se, že thrillerů jsem zatím moc nepřečetla, ale tenhle se řadí mezi ty velmi povedené. I když byl rozjezd pomalejší, pořád jsem byla napnutá a čekala, co na Jules kde vykoukne. Konec ve mě rezonuje ještě teď. Jak říkám, thrillery nemám příliš načtené, takže nemůžu srovnávat, ale Zamkni poslední dveře se mi četlo skvěle, byla jsem napnutá a finální rozuzlení překvapilo, čekala jsem trošičku jiné.

13.05.2021 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Příjemné, milé, stejně jako samotné Kroniky prachu. Líbilo se mi nahlédnout do mysli autorky, když popisovala, jak jednotlivé postavy ožívali a měnili se spolu s postupujícím dějem knížky. Pokud máte rádi Kroniku prachu, bude tahle útlounká knížečka přesně tou pomyslnou třešničkou na dortu, která nám všem chyběla k ucelení příběhu Animant a pana Reeda.

07.04.2021 5 z 5

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Krásná knížka, skvěle napsaná a když zjistíte, že příběh je podle skutečné události, vezme vás za srdce o to víc. Život dokáže hrát pěkně nefér, fauluje na každém kroku, snaží se srazit vás na kolena a je jen na vás, jestli budete sedět v koutě a naříkat, proč právě já, nebo zvednete zadek a budete se ze všeho snažit vymáčknout maximum, dokud to alespoň trochu jde.

03.03.2021 5 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

2.světová válka byla plná smutných osudů a srdcervoucích příběhů, jež se staly předlohami pro nespočet knížek. Dost z nich se zakládá na pravdě a jiné jsou "jen" smyšlenými příběhy.
Ať už jsou osudy našich tří hlavních hrdinů pravdou nebo ne, názorně ukazují, že ne každý Němec, i když je svou rodinou tlačen k podpoře Hitlera, byl zlý člověk. Někdy se i zrůdě může narodit potomek s dobrým srdcem, kterému není utrpení lhostejné, uvědomí si své hříchy a snaží se je napravit jak jen to půjde.
Knížka popisuje osudy tří lidí, kteří pocházejí každý z úplně jiného světa. Židovka, která prochází hrůzami lodžského ghetta a následně koncentračního tábora, německý lékař, jehož otec je uznávaným a krutým německým pohlavárem a rumunská dívka, jež byla v útlém věku odvedena od své rodiny, pro svoje árijské rysy, aby se v Německu zapojila do programu Lebensborn, jež má rozšířit árijskou rasu. Zdánlivě odlišné osudy, které se protnou v jeden. Někdy člověk najde dobro a lásku tam, kde by je nikdy nehledal.
Knížka je krásně napsaná. Během čtení jsem několikrát brečela, ale poslední tři kapitoly mě doslova rozsekaly.

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Knížku jsem našla pod stromečkem, abych mohla ke Kříďákovi a Jámě přidat další "sestřičku". Od autorky mám přečteného Kříďáka, který mě upřímně moc nenadchnul, takže Ti Druzí neměli moc dobrou startovací pozici.
Překvapili. Po strašně dlouhé době se mi povedlo, zhltnout knížku za den. Ano, není moc tlustá a ano, druh písma je větší, ale díky krátkým kapitolám, měl děj rychlý spád a nešlo knížku odložit. Autorka vás drží v napětí od první do poslední stránky a nenechá vás ani na chvilku vydechnout. Díky tomu dám určitě šanci i třetí knížce a co nejdříve se do Jámy pustím.

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Knížky Jodi Picoultové mám strašně ráda. Pokaždé si vybere zajímavé a mnohdy kontroverzní téma, které ve svém díle podrobně zpracovává. V tomhle případě se jedná o kulturu a život Amišů. Knížka vypráví příběh amišské dívky Katie, která čelí obvinění z vraždy svého novorozeného dítěte. Už na první pohled musí být jasné, že spojení Amiš a vražda nejde dohromady a co potom, když Katie od začátku popírá, že by vůbec byla těhotná. Jejího případu se ujímá její sestřenice z venčí, Ellie, která je nelítostnou právničkou. Musí se nastěhovat na farmu, kde žije rodina Katie a tam se pomalu snaží rozpléct celý příběh a zjistit pravdu.
Jako vždy je knížka napsaná velice čtivě. Vtáhne vás do děje po prvních stránkách. Barvitě popisuje život Amišů, pravidla jejich komunity a řád běžných dní. Soudní proces je za mě nádherně vykreslen. Až jsem chvilku měla pocit, že sedím přímo v soudní síni. Celé to pro mě bylo napínavé do poslední stránky. Moc doporučuju!

10.01.2021 5 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Odpočinkové čtení přesně ve stylu Lanczové. Na jejích knížkách jsem vyrůstala, takže bylo příjemné vrátit se do puberty :) mně se její styl psaní prostě líbí. I když pro někoho může být kýčové či moc růžové, někdy je fajn popřít realitu a trochu se zasnít.

18.08.2020 5 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Eoin Dempsey nezklamal. Poutavě napsaný příběh, u kterého sedíte se zatajeným dechem a celou dobu se modlíte, aby to sakra aspoň dobře dopadlo. Moc se mi líbí, že válku ukazuje i z jiné strany. Ne vždycky je všechno tak, jak na první pohled vypadá. Ale Růže bílá, černý les pro mě osobně byla o chlup lepší.

14.03.2020 5 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Upřímně musím říct, že tohle byla asi nejslabší knížka, kterou jsem od Jodi četla. Strašně dlouho mi trvalo, než jsem se do příběhu dostala. Vadilo mi přeskakování v čase a ztrácela jsem se v dějové lince. Nemohla jsem si najít cestu k hlavní hrdince a dokonce jsem se v jednu chvíli přistihla, že přemýšlím, jestli knížku neodložím rozečtenou. Ale díky bohu se vše cca v polovině zlomilo a já se konečně dostala do děje. Nakonec jsem dostala vše, co mám u Jodi tak ráda, napětí, slzy i něco navíc, co si vždy z jejich knížek odnáším. Ale jak jsem řekla na začátku, za mě má mnohem hezčí díla.

03.12.2023 3 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Nevím proč, ale když jsem si pořizovala Ranhojičku, myslela jsem, že jde o standalone knížku. V knihovně mi ležela nějakou dobu, než jsem zjistila, že má další 2 díly. Nijak mě nelákala, než jsem viděla jedno doporučení na Instagramu, že celá trilogie je naprostá bomba. Jelikož jsem poslední dobou měla trošku čtecí temno, řekla jsem si, že zoufale potřebuju něco speciálního. Tak jsem běžela pro další dva díly a riskla to. A musím konstatovat, že jsem naprosto ohromená. Knížku jsem slupla za den a Kivu a její dobrodružství ze Zalindova jsem hltala se zatajeným dechem. A když jsem se dostala na konec, děkovala jsem šťastný hvězdě, že můžu do knihovny upalovat pro další díl. Jde sice o young adult, ale pokud hledáte něco na léto na dovolenou, tohle je přesně ono. 10/10

22.08.2023 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Nemůžu si pomoc, ale mě příběhy Cormorana Strike a Robin prostě baví. Je to jedna z malá detektivek, u kterých vydržím.

16.09.2022 4 z 5

Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Laura Baldini (p)

Příjemná oddychovka. Knížku jsem si koupila, protože mě zajímá metoda učení Montessori škol. Přiznám se, že jsem neměla ani tušení, že za touto metodou stojí první doktorka v Itálii, jejíž cesta za vzděláním a kariérou nebyla vůbec jednoduchá díky době, ve které žila. Knížka popisuje její studenstká léta a úspěchy těsně po studiu.

28.03.2022 4 z 5

Návrat Návrat Nicholas Sparks

Mrzí mě to, ale čekala jsem něco lepšího. Za mě jedna z nejslabších knih, které jsem od Nicolase Sparkse četla. Trvalo mi strašně dlouho se příběhem prokousat a prvně jsem byla ráda, když byl konec.

18.02.2022 2 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Knížku jsem si pořizovala s tím, že půjde o odpočinkovou romantiku. Chyba lávky dámy a pánové. Probírá se zde hodně závažné téma, které mě na konci dost vzalo. Možná bych více rozvedla děj, protože na 232 stranách nejde dát hlavním postavám takový prostor, který by si zasloužily.

19.04.2021 4 z 5

Drsná knížka psaná složitější formou. Jedná se o soubor svědectví jednotlivých lidí. Nešlo přečíst na jeden zátah, musela jsem si ji kouskovat.

25.01.2021 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Pohodová romantická knížka, která se přesně hodí na pochmurné zimní večery. Nejedná se o žádné náročné čtení, tudíž se čte úplně samo.

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Mám tyhle příběhy ráda. Odpočinu si u nich, nemusím nijak moc přemýšlet a když jsou ještě situovány do časů šlechty, jsem spokojená.

26.11.2020 5 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Nejlepší knížka, jakou jsem kdy o výživě přečetla. Moc se mi líbil styl, myšlenka a přiznám se, že v některých věcech mi otevřela oči v mém vztahu k jídlu a stravování vůbec.

09.03.2020 5 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Pokud hledáte oddechovku na jeden večer, je to právě série o rodině Bridgetonových. Mě na ni přivedl seriál na Netflixu a utíkám k ní vždy, když potřebuju přijít na jiné myšlenky a zase začít věřit na šťastné konce.

04.04.2024 5 z 5