LisaEla LisaEla komentáře u knih

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Za mě opět super kniha, která se čte jedním dechem. Kdo má styl MK rád, určitě nebude zklamaný.

28.09.2021 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Krásně vykreslená příroda Beskyd, včetně horských samot. Kniha se čte jedním dechem, moc se líbila.

28.12.2020 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Další super knížka MK, čte se jedním dechem. Krásně vykreslené prostředí, člověk má pocit, že to tam opravdu zná. Čtení je pohodové, zápletka není překombinovaná, vysvětlení na konci je logické.

02.01.2021 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Po dlouhé době naprosto super česká detektivka, čte se jedním dechem.

04.03.2018 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Knížka se mi líbila, měla spád, možná bych pár stran ubrala. Také jsem ocenila, že množství postav bylo celkem omezené, takže jsem se v nich neztrácela. Takové pohodové čtení. Robin mi byla moc sympatická a Cormoran vlastně taky.

06.08.2019 5 z 5

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Knížka je napínavá od začátku do konce, čte se jedním dechem. Člověk nesmí být ale puntičkář, pokud jde o věk postav... I vysvětlení, proč Elsy byla tak "chladná" ke svým dcerám je poněkud nereálné - nabízí se otázka, proč si tedy děti vůbec pořizovala, navíc patrně ve velmi pokročilém věku. Rovněž se mi nelíbí, že CL se za každou cenu snaží do svých knih vměstnat nějaké aktuální, žhavé téma - tentokrát jde o homosexuální manželství policistky. Sice jde o okrajovou záležitost, podle mě naprosto zbytečnou v dobré detektivce. Ale i přes výhrady ale hodnotím 5 * :-) - knížka je opravdu velmi čtivá i díky bezvadně zapracovanému příběhu z minulosti, který nám nakonec poskytuje ucelený obraz toho, co se stalo.

10.08.2018 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Knížka se mi hodně líbila, byla napínavá, závěr ale lehce přitažený za vlasy. Každopádně má spád a řekla bych, že patří spolu s Trhlinou a Tmou k tomu nejlepšímu od Kariky.

27.02.2023 4 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Knížka je opravdu napínavá a čte se jedním dechem. Po přečtení recenzí jsem měla strach, že se ve jménech budu ztrácet - naprosto zbytečně. Trochu mi vadilo popisování utrpení obětí - nebylo toho sice moc a do celého příběhu vhodně zapadalo, ale proto dávám pouze 4 hvězdy.

21.06.2018 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Detektivky MK nemají chybu. Začátek mi sice připadal trochu zmatený a nezáživný, nicméně asi nutný pro další děj. Detektivka je skvěle napsaná, obdivuji, jak MK pracuje s několika málo postavami a přesto se mezi nimi najde vrah - vše působí nenásilně a přirozeně.

10.06.2018 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Pěkné, oddechové čtení. I pro "nekočkaře" ;-)

04.03.2018 4 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Kniha je velmi čtivá, napínavá, určitě stojí za to.

03.03.2024 5 z 5

Šedá jako popel Šedá jako popel Ursula Poznanski

Dobře se čte, napínavá, s prvky thrilleru. Doporučuji.

06.03.2023 4 z 5

Temný stín noci Temný stín noci Tess Gerritsen

Knihu jsem přečetla, ale klidně mohla být o třetinu kratší. Začátek ok, uprostřed stagnace a opakování se, konec má pak spád. Kniha nenadchne, ani neurazí.

27.02.2023 3 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Knížka se mi hodně líbila, měla spád, čtivá. Spolu s Osm asi nejlepší od RT.

30.04.2019 5 z 5

Mrtvá ve vodě Mrtvá ve vodě Ann Granger

Knížka se mi hodně líbila, myslím si, že AG se v této sérii s každou další knihou zlepšuje. Pokud máte rádi klidné anglické detektivky, je tato ta pravá - napínavá a dobře se čte. Jenom jsem se trochu ztrácela v postavách z kurzu tvůrčího psaní - bylo jich dle mého názoru zbytečně moc.

27.01.2019 5 z 5

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Knížka se mi líbila, čtivá, pohodová, zápletka dobrá. Na rozdíl od předchozích dílů jsem vraha někdy v polovině začala matně tušit, i když vyústění bylo opět dramatické. A opět je na konci nenápadná pozvánka k dalšímu dílu - tentokrát k pátrání po minulosti Eričiny matky.

16.07.2018 4 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Knížka se mi líbila ještě víc než dva předchozí díly, mám ráda i "rodinné příběhy" hlavních postav - jsem zvědavá, jak se bude dál vyvíjet situace kolem Anny. Příběh z historie byl hodně chytlavý - místy jsem i přeskakovala, abych zjistila, co bude dál ;-) Jediné, co mě u CL mrzí je její posedlost za každou cenu a zde aspoň okrajově zamíchat do detektivky nějaké násilí - u minulých dílů OK, souviselo s příběhem, ale zde mi problém pedofilie připadal vložený do děje násilně, naprosto zbytečný a navíc ne příliš propracovaný :-(

26.06.2018 5 z 5

Agatha Raisinová a zločin na ostrově Agatha Raisinová a zločin na ostrově M. C. Beaton (p)

První knihy mi připadaly takové typicky anglické. Tento zatím poslední díl se mi asi líbil nejméně - vyšetřování mi přišlo takové pořád dokola. Na fakt, že Agatha je lehce střelená, jsem si zvykla, ale to, že i James Lacey se chová jako idiot mi přijde již trochu přehnané. Jako oddechovka ok.

05.08.2019 2 z 5

Agatha Raisinová a manžel na zabití Agatha Raisinová a manžel na zabití M. C. Beaton (p)

Na tomto díle jsem ocenila, že jsme se něco víc dozvěděli z minulosti Agathy. i ve vztahu k Laceymu mi připadala normálnější a vtipnější. Nicméně detektivní zápletka postrádá trochu víc hloubky. A méně vražd někdy znamená více, tak jako v prvních dílech. Opět mám poznámky k překladu, jakoby měl překladatel místy problém najít správné slovo ze současné spisovné češtiny - působí místy lehce rušivým dojmem.

16.07.2019 3 z 5

Agatha Raisinová a výletníci z Dembley Agatha Raisinová a výletníci z Dembley M. C. Beaton (p)

První tři díly byly dost dobré, nyní mi příběh přišel trochu překombinovaný. Výhrady mám rovněž k překladu - některá slova se používala tak možná v první polovině 20. století, několik českých slov jsem nikdy předtím neslyšela - že by nějaké nářečí? Nebo si překladatel prostě vymyslel.

16.07.2019 3 z 5