Linda007 Linda007 komentáře u knih

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Vraha jsem neuhodla, takže spokojenost. Jako vždy krásné popsání přírody a lidských povah.

07.04.2022 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Tenhle díl se mi zatím líbil nejvíce a to mě anotace vůbec nelákala. Skvěle se to četlo, měla jsem to rychle přečtené. Byla jsem napnutá a hlavně jsem nepřišla na to kdo je vrah.

22.03.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Skvělá kniha moc mě bavila. Zajímavá doba, prostředí. Všem doporučuji.

28.07.2020 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Hodí se mi do výzvy a navíc jsem to mohla číst dceři.

17.01.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Moje první kniha od autorky. Líbila se mi, nějaké drobnosti mi tam neseděli, ale jsem spokojena. Bylo to napínavé a vraha jsem neuhodla.

20.01.2022 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Milounká kniha.

07.04.2021 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Skvělá kniha, ikdyž bych měla pár připomínek ke kosení. Nechápu, proč tak vyspělá civilizace nemá jenom jeden druh kosení, nějaký bezbolestný. Jinak se mi kniha líbila, je nepředvídatelná. Další díly si určitě přečtu.

05.01.2021 5 z 5

Úžasně milá kniha, která je psaná formou dopisů. Mohla by být i delší. Takové to příjemné pohlazení po duši.

26.03.2020 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Moc se mi to líbilo. Je to zajímavým stylem napsané.

14.03.2024 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

První kniha od autora a za mě super. Vrah překvapivý, vraždy trochu drsnější, ale není to nic hrozného. Robert i jeho parťák jsou sympaťáci. Určitě si přečtu i ostatní díly. Napínavý a super kratší kapitoly.

15.01.2019 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Moc rozkošné a milounké. Kdysi jsem viděla film, ale už si ho moc nepamatuji. Ještě si přečtu jiná díla od autorky.

12.02.2023 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Líbí se mi ta kombinace románu s detektivkou. Přijde mi, že autorka má něco proti zrzavým lidem. Také mě zaujalo, že všichni měli kožené tenisky. Nikdy jsem nikoho neviděla je nosit a tady je měli snad všichni :) . Jinak se mi zápletka líbila.

03.03.2022 4 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Moc hezky napsané a vymyšlené. Jednou bych to chtěla přečíst dceři.

16.12.2021 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Konečně jsem se pustila do fantasy klasiky a bylo to skvělé.

28.07.2021 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Skvělý za mne nejlepší díl série.

17.06.2021 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Musím říct, ze po delší době dobrý psycho thriller. Možná je to tím, že jsem předním četla hodně slabý Kruh, ale líbilo se mi to, bylo to napínavé, trochu zvracené, trochu předvídatelné.

08.05.2021 4 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Vynikající román. Násilné scény mi nepřišly přehnané, takhle to bylo, tak nevidím důvod proč by měli být mírnější.
Kdo byl “horší”? Karel nebo Viktor? Překvapuje mě, že hodně lidí vidí Viktora pozitivně.

17.09.2020 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Kniha je zbytečně dlouhá, hodně situaci se stále opakuje dokola po většinu knihy. To je jediné negativním. Autorka skvěle vystihli atmosféru na Aljasce, která je krásná, ale hlavně hodně drsná a kde můžete zmizet tisíci způsoby. Vidím to na dobré psychologické drama. Milovaný tatínek, který je zničený po válce ve Vietnamu. Trpí nočními běsy, depresemi...Je nemocný . Je správné ho kvůli tomu opustit? Nedělá to přeci schválně. Je nemocný. Kdyby měl rakovinu, taky ho neopustíte. Na druhou stranu, nechcete žít s tyranem, který vás bije, děsí, bojíte se nadechnout, aby jste ho nenaštvali. Se zimou se vše horší. Ale on Vás miluje, potřebuje. Nechali byste v tom žít své dítě? Opustili byste svého milovaného muže? Spousta otázek.. oblíbila jsem si velmi Matthewa. O to víc bolel jeho osud.

06.03.2020 5 z 5

Je to moc krásný příběh, který stojí za přečtení. Taita jsem si zamilovala. I ostatní postavy jsem měla ráda. Musí se přiznat, že bitvy jsem hodně přeskakovala. Příběh je to opravdu dlouhý, ale stojí za to.

15.07.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Skvělé, stejně jako první díl. Doufám, že bude i třetí díl.

15.02.2022 5 z 5