Lily-fairy Lily-fairy komentáře u knih

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Dlouho jsem se knize vyhýbala. Ano, film byl fajn, ale měla jsem tím pádem spoilery a čekala jsem obyčejný ya akčňák. Jak jsem se zpletla! Kniha si hodně hraje s tématikou morálnosti vražd a totalitních režimů, přesně to, co v knihách miluji. Také se mi líbí, že postavy rozhodně nejsou černobílé... Okamžitě jdu na další díl!

03.05.2021 5 z 5

Snílci Snílci Karen Thompson Walker

Po prožité pandemii už víme, že takhle to fakt nevypadá. Ale jinak je to divné. Má to dokonalou atmosféru a styl psaní, ale wtf obsah... Jde to přečíst na jeden zátah, takže fajn oddechovka. Asi.

29.04.2021 3 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Ano, je to naprosto průměrné ya se spoustou chyb. Ale víte co? Já jsem přesně tohle potřebovala. Kniha se čte lehce, postavy jsou dostatečně zajímavé (ať už je máte rádi nebo ne) a námět taky. Takže pokud si chcete odpočinout, ideální.

20.04.2021 3 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Je to už vlastně docela nuda. Bohužel jsou všechny postavy napřesdržku, takže člověka už přestává bavit, jak si navzájem ničí životy. Dalšího dílu se docela bojím...

11.04.2021 2 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Tolik nevyužitého potenciálu! Geniální prostředí nočních můr, démonů a bohem zapomenuté vesnice, pochmurná atmosféra, jazyk starých Slovanů... ALE už jen tempo knihy to kazí - máme tu 200 stránek úvod a 100 stránek děje? Uspěchanější konec snad být ani nemohl. Skoro mi přišlo, že se autorka bojí ho napsat, tak to raději rychle utnula. Postavy nijaké a/nebo "napřesdržku". I prostředí nakonec nesedělo. Příběh se má odehrávat v současnosti, ale tyhle prvky mě tam spíš rušily, první polovina minulého století by byla mnohem logičtější.
Ano, Noci běsů nejsou špatná kniha, naopak velmi originální námět a prostředí. Ale bohužel samotné provedení (a samotný příběh), už tak dobré nejsou. Čtenáři middle grade nebo mladší young adult, kteří mají méně načteno by však mohli být nadšeni mnohem mnohem více.

22.03.2021 3 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Dokonalé jako vždy, miluju každou jednotlivou stránku téhle série.

16.03.2021 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Ruta klasicky nezklamala. Sice si myslím, že na Sůl moře to nemá, ale stejně jde o důležité a tak trochu tabu téma.

15.03.2021 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Důležité téma, čtivé, ale tak nějak mi k tématu nesedí velké množství šťastných náhod. Nevěřila bych, že se to takto vážně stalo, kdyby mi to vyloženě nebylo řečeno. Přesto doporučuji, jen si myslím, že V šedých tónech na stejné téma je sice smyšlený příběh, ale lepší.

15.03.2021 4 z 5

Jeden z nás je na řadě Jeden z nás je na řadě Karen M. McManus

Klasická Karen, špatnou knihu prostě nenapíše. Ale jednička byla lepší, v mnoha ohledech se určitý vzorec opakuje. Přesto pokud hledáte něco napínavého a čtivého, můžu jedině doporučit.

09.03.2021 4 z 5

Jsme všichni sněhové vločky? Jsme všichni sněhové vločky? Holly Bourne

Holly nedokáže napsat špatnou knihu.

07.03.2021 5 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Silný a mrazivý příběh, který se možná mohl stát...

13.02.2021 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Nuda a ještě romantizování sebevraždy??

13.02.2021

Kundera: Český život a doba Kundera: Český život a doba Jan Novák

Až moc podrobné, kniha mohla být čtvrtinová...

13.02.2021 2 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Shusterman, jak jinak.

13.02.2021 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Krásná knížka, ale vážně je tohle “pravé přátelství”? Berte to prosím jako dokument toxického vztahu a jeho vlivu na člověka

09.02.2021 4 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Velmi zajímavá kniha o lékařích, na zamyšlení. Jen mě mrzí překombinovaný a na pomalu plynoucí knihu moc rychle utnutý konec.

16.12.2020 4 z 5

Slavnost bezvýznamnosti Slavnost bezvýznamnosti Milan Kundera

Asi jsem to neměla číst v patnácti letech, ale absolutně jsem nepochopila, o co tu šlo. Jediné, co mi zůstalo po knize v hlavě, je pupík.

05.11.2020

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Až šokující, že je příběh pravdivý. Čtivý a originální styl vyprávění, rozhodně doporučuji!

26.10.2020

Mapa kostí Mapa kostí Jane Yolen

To, že postavy neexistovaly, mi bylo jasné. To, že si autorka vymyslela i tábor by mi nevadilo, celou dobu to byl realistický příběh. Škoda uspěchaného a nereálného konce s doktorem, jinak by to byla jasná pětihvězda.

13.10.2020 4 z 5

Vzkaz na zdi záchodků Vzkaz na zdi záchodků Julia Walton

Skvělé téma - o schizofrenii se stále píše jen velmi málo a dokonalý teen jazyk. Ale samotný příběh je slabý a nezapamatovatelný. A knížka je moc krátká. Přesto nelituji, že jsem si ji přečetla a spíš bych vám ji doporučila.

25.09.2020 3 z 5