Lily-fairy Lily-fairy komentáře u knih

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Ano, je to naprosto průměrné ya se spoustou chyb. Ale víte co? Já jsem přesně tohle potřebovala. Kniha se čte lehce, postavy jsou dostatečně zajímavé (ať už je máte rádi nebo ne) a námět taky. Takže pokud si chcete odpočinout, ideální.

20.04.2021 3 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Je to už vlastně docela nuda. Bohužel jsou všechny postavy napřesdržku, takže člověka už přestává bavit, jak si navzájem ničí životy. Dalšího dílu se docela bojím...

11.04.2021 2 z 5

Kundera: Český život a doba Kundera: Český život a doba Jan Novák

Až moc podrobné, kniha mohla být čtvrtinová...

13.02.2021 2 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Krásná pohádka s mrazivou atmosférou, rozhodně žádné průměrné ya fantasy

04.08.2020 4 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Ach bože, proč já se na každou ,,heavy contemporary ya" tak těším, když vím, že všechny jsou o tom, že dívka blízká hlavní hrdince/hrdinovi byla obtěžovaná a pak zmizela/zemřela. Do konce jsme napínáni a patláme se s otázkou, zda jsme ji tedy znali nebo ne.
Toto by samo o sobě nebylo špatné, kdyby to tu nebylo už tolikrát. Všechny tyhle příběhy (Byla jsem tu, Tady končí svět, Paper towns...) jsou psány de facto podle šablony.
A bohužel se setkáváme s klasickým nešvarem tohoto žánru - nijaké postavy. Prostě další lidé ze střední, nic nového pod sluncem. Nic mě nedonutilo je mít ráda a nějak řešit jejich osud. Na začátku se navíc chovaly nereálně - to jako můžou být bff za jeden týden?
Druhá půlka o trochu lepší, ale žádná sláva... Jen pár hezkým myšlenek a citátů

21.06.2020 2 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

ČTENO V ORIGINÁLE
I přes trochu krkolomný začátek jsem si knihu neskutečně užívala. Bylo to zase něco jiného. Příběh z pohádkového světa, který vůbec není tak nádherný a pod pozlátky skrývá příběhy prodaných dívek.
Jen konec se mi moc nelíbil. Na takto pomalu plynoucí knihu byl ukončen moc rychle a nereálně. I část po válce už nebylo ono, ale chápu, že nám autor chtěl ukázat, jak moc se vše změnilo. Doporučuji, už jen proto, jak známá kniha je. Já se teď snažím zjistit něco o kontroverzích s knihou spojených, protože prý má existovat ještě jedna verze, kterou psala gejša, která pomáhala autorovi právě s jeho knihou.

21.06.2020 4 z 5

Dívka v modrém plášti Dívka v modrém plášti Monica Hesse

Opravdu mě mrzí takto nízké hodnocení tady na Databázi, protože tohle si tahle kniha opravdu nezasloužila. Je velmi čtivá, má sympatické postavy, emoce a zajímavé téma, je to zase něco trochu jiného (přece jen příběhy z Osvětimi už jsou trochu okoukané...). A proč tedy nedávám 5*? Dala bych čtyři a půl, ale to nejde. Vadily mi takové ya oslí můstky. Už jsem bohužel přečetla válečných románů moc na to, abych dala s čistým svědomím 5 úplně každému. Přesto moc doporučuji!

07.06.2020 4 z 5

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Čte se to krásně a čtení jsem si užívala. Ale obsah? O ničem. A díky formě psaní jsem si postavy ani nijak neoblíbila. Špatná parodie na Iluminae. Ale ano, ačkoli jsem dala jen 2*, čtení byla legrace. Jen jsem po zaklapnutí zjistila, že jsem vlastně četla wattpadovou povídku roztaženou na 350 stran a napsanou tak, že čtenář si to nic dokonce užil.

03.06.2020 2 z 5

Pokud se člověk naladí na onu ponurou vlnu, je to vše tak podivuhodné a krásné...

22.04.2020 4 z 5

Gottland Gottland Mariusz Szczygieł

Měli bychom se nad sebou zamyslet. Zvlášť v dnešní době...

20.03.2020 5 z 5

Vypálená nenávist Vypálená nenávist Angie Thomas

Konečně kniha o něčem, o čem se zas tolik nemluví.

03.03.2020 4 z 5

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Příjemná, trochu nablblá oddechovka. Ideální v chřipkovém období na pár odpolední pod peřinou.

Spoiler:
Mile překvapil milostný trojúhelník. Konečně hrdinka, která ví co chce.

27.01.2020 4 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

(čteno v originále)
Nenáročný románek. Za mě autor trochu opomíjel hrdinčinu nemoc (OCD) a mluvil o ní jen když se mu to hodilo. Přesto si nemyslím, že je kniha špatná. Naopak. Její čtení jsem si opravdu užila. Ale po Už jsem normální? - knížce na stejné téma - lehké zklamání.

22.01.2020 4 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Velmi, velmi, velmi rozporuplná kniha. Je tu pár zajímavých úvah a myšlenek, jazyková stránka je super, ale ta romance?! A ten konec?!

18.08.2019 2 z 5

Z kostí a inkoustu Z kostí a inkoustu Rachel Caine (p)

Jedním slovem divné. Divný svět, divní hrdinové a divný příběh. Nesedlo mi to, avšak kniha má asi pro někoho potenciál...

24.05.2019 2 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Oddechovka, hezky se četla, ale nic neočávejte, nic nedostanete a moc dlouho v hlavě nezůstane. V luxoru se dá sehnat za 50 Kč a na chvilkové zabavení je naprosto ideální

14.01.2019 3 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Námět krásný, ale zpracování pokulhává. Autorka nevěděla o renesančním životě téměř nic, já jí to nevěřila a příběh... no, prostě slaďárna

02.12.2018 2 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Skvělé, dokonalé, ... (doplňte další superlativy)
Ale mám otázku, jsem jediná, kdo nezbožňuje Kaze a mým nejoblíbenějším shipem není Kanej?

14.06.2018 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Dávám 5 hvězd, ale musím dodat, že kniha rozhodně není bezchybná. Má tedy vlastně jedno minus. Jedno, ale poměrně velké. Hlavní hrdinku. Jsem jediná, kdo měl sto chutí ji profackovat?

06.05.2018 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Hrdinové: nemastní neslaní, i zde opěvovaný Temnyj je průměrně hezký záporák
Děj: hm... To už jsem někde četla... Asi tak v dalších dvaceti ya knihách
Ale je to čtivé. Rychle přelouskáte, aniž byste si vytvořili k někomu/něčemu vztah.

05.04.2018