LiLOn LiLOn komentáře u knih

Ztracená duše Ztracená duše Annie Dalton

Raději bych hodnotila sérii jako celek, ale to tady podle všeho nejde.

K sérii jsem se po mnoha letech vrátila hlavně kvůli konceptu nebe a andělů, který se mi vkrádal do mysli už docela dlouho.

Zakončení (českého vydání) série mě oslovilo především díky něčemu novému, i když se to tu zjevuje jako blesk z čistého nebe. Možná tomu pomohlo i složení týmu a japonské motivy. V každém případě po prvním dílu můj nejoblíbenější.

19.05.2024 5 z 5

Na vlnách Na vlnách Annie Dalton

Raději bych hodnotila sérii jako celek, ale to tady podle všeho nejde.

Tento díl jsem četla poprvé a moc mě nenadchnul. Obávám se, že Melanie samotná je příliš slabý tahoun příběhu.

Kromě toho mě dost znechutila změna v získávání cen AURA. V prvním díle je to cena prostě za zásluhy, tady se ale na ni musíte přihlásit a dostanete speciální úkol, který musíte splnit? Au, au, můj smysl pro konzistentnost právě dostal ťafku mezi oči.

V aréně V aréně Annie Dalton

Raději bych hodnotila sérii jako celek, ale to tady podle všeho nejde.

Myslím, že tenhle díl už jsem při prvním setkání se sérií nečetla, nic se mi nevybavovalo. Prostředí mě nijak nenadchlo, ale celkově to nebylo špatné. Rozhodně se tam toho dělo více, než v některých jiných dílech, jenom o tom konci se nemůžu rozhodnout, jestli byl tak akorát epický nebo až moc.

Zamlženo Zamlženo Annie Dalton

Raději bych hodnotila sérii jako celek, ale to tady podle všeho nejde.

Tento díl mě teda vůbec nenadchl, jestli jsem ho četla i kdysi, si nedokážu vybavit. I kdyby, nejspíše jsem ho vytěsnila. Chápu, že ty postavy jsou teenageři, ale fakt nemuseli strávit víc jak polovinu knihy zbytečným hašteřením. Bylo by to pak mnohem zábavnější...

Hvězdné sny Hvězdné sny Annie Dalton

Raději bych hodnotila sérii jako celek, ale to tady podle všeho nejde.

Tento díl se mi dost líbil, i když jsem z Melanie měla občas dojem, že je tak na pár facek. Ocenila jsem konec, kdy autorka neopomněla na to, co se s danými lidmi stalo po andělském zásahu.

Vysoký let Vysoký let Annie Dalton

Raději bych hodnotila sérii jako celek, ale to tady podle všeho nejde.

U tohoto dílu si nejsem jistá, jestli jsem ho četla i poprvé. Výprava na začátku mi připadala povědomá, ale druhá poloviny knihy už moc ne. Možná je to tím, že mě moc neoslovila ani jedna z destinací, ani příběh samotný.

Falešná stopa Falešná stopa Annie Dalton

Raději bych hodnotila sérii jako celek, ale to tady podle všeho nejde.

Tento konkrétní díl jsem určitě četla už při prvním průletu, protože jsem si pamatovala konec. Ale jenom ten. Příběh jsem si sice užila, ale byla jsem celkově zklamaná, že se knihy ubírají tímhle epizodickým směrem, místo aby mi řekly více o nebi a jeho fungování apod.

Na křídlech Na křídlech Annie Dalton

Četla jsem sérii kdysi dávno. V hlavě mi utkvěly pouze útržky, ke kterým jsem se tak dlouho vracela, až jsem si celou sérii šla znovu přečíst.

Ukázalo se, že moje "útržky" byly celý první díl. Nejspíše proto, že mě zaujal koncept a popis fungování Andělské akademie a nebe celkově. Pořád mi to přijde stejně dobré, i když mi tam trochu chybí hloubka, ale chápu, že cílová skupina náctiletých slečen si na nějaké sáhodlouhé vysvětlování moc nepotrpí.

19.05.2024 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Tahle kniha má jediné štěstí, že jsem takový naivní knižní masochista, který knihy dočítá do konce, i když má spíše chuť prohodit dané čtivo oknem, ale pořád doufá, že to bude někde dál lepší.

Strany 50 - 100 byly utrpení způsobené lidskou blbostí hlavních postav. Naštěstí pak čtyři přátelé našli ztracené zbytky své inteligence a příběh se stal o dost snesitelnějším. Kupodivu mi posloužil i jako sonda do určitých typů postav, které jsou mně samotné na hony vzdálené, za což má kniha u mě plus.

Celkově bych dala 3,5 hvězdy, ale to nejde. Pro jednou to zaokrouhlím nahoru za to, že mi kniha ukázala, že občas (ale fakt jen občas) se vyplatí dočíst až do konce.

10.05.2024 4 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

Přiznám se, že thrillery čtu spíše okrajově a zrovna vášnivý čtenář detektivek taky nejsem, ale zaujal mě název a první dvě věty anotace, tak jsem se na knihu vrhla.

Když pominu některé faktické nesrovnalosti (například že auta jen tak nevybuchují, pokud nejsme v Kobře 11), dost jsem si užívala psychické prožívání postav v situaci, do které se málokdo dostane. Mám ráda takové knihy, i když ne vždy musí jít doslova o všechno.

Jenom nevím, proč to tolik autorů musí zabít koncem. V tomto případě jde o posledních cca 70 stran knihy. Ta gradace byla naprosto zbytečná a vysvětlení Meganiných pohnutek úplně mimo mísu z hlediska jejího charakteru.

Uvažovala bych o 4,5 hvězdách, kdybych přestala číst na straně 320, jenže tam ta kniha, bohužel, neskončila, takže dnes to máme za 3,5 hvězdy zaokrouhleno dolů.

09.05.2024 3 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kniha mi strašila v seznamu k přečtení už dlouho. Než jsem se k ní dostala, totálně jsem zapomněla, proč jsem ji chtěla číst nebo o čem má být.

Začátek mě vtáhl - deprese hlavní hrdinky, možnost prozkoumat alternativní reality - voda na můj mlýn. Pročítala jsem stránky a přemýšlela nad nimi, ale čím víc jsem Noru poznávala, tím větší propast se mezi námi tvořila. Nemáme spolu nic společného kromě zkušenosti s depresí.

Někde u Nořina setkání s Hugem jsem se začala nudit, což dost ovlivnilo můj pohled na druhou polovinu knihy, jejíhož hodnocení se vzdám.

Konec mi nicméně přišel dost táhlý - jako když se s někým rozcházíte, už jste si třikrát řekli "Tak ahoj zítra." a stejně pořád stojíte přede dveřmi nebo na rozcestí a klábosíte a minuty ubíhají.

Moje původní hodnocení bylo 4,5 hvězdy, ale ty 4 budou přesnější. I přesto chci knihu zařadit do vlastní knihovny, abych se k ní mohla vracet.

08.05.2024 4 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Dala bych raději 1,5 hvězdy, ale to tady, bohužel, nejde. Na knížku jsem se docela těšila - psychologický román s tajemstvími, znělo to výborně.

Bohužel, tím to skončilo. Kniha je zmatečná v podstatě už od začátku. Na straně 60 jsem měla nutkání nakreslit si, kdo s kým, jak a proč, abych se v tom vůbec nějak zorientovala a ani potom, co se všechny postavy sjely na jedno místo, to nebylo o moc lepší.

Celkové přehlednosti nepomohlo ani věčné skákaní mezi postavami a jejich myšlenkami a názory. Když jsou všechny postavy na jednom místě a baví se spolu, tak ještě budiž, ale když se baví A s B o C, která není přítomná a najednou se díváme do hlavy C, která se baví s D o 2km dál, to je fakt trochu moc.

Tajemství bylo v knize nemálo, to se zase musí nechat. A že to byla velká tajemství! Postavy si je tak bedlivě střeží, že celou knihu jenom naznačují a dožadují se jedna druhé, aby to na ně neřekli, takže se čtenář vlastně skoro nic nedozví.

Asi jediné pozitivum bych nechala, že se autorka nestaví na ničí stranu v rámci vztahů a problémů. Když se matka pohádá s teenagerem, kniha podává pohled obou a hodnocení zůstává na čtenáři. Škoda, že čtenář je tolik zaneprázdněn snahou se zorientovat, že už mu nezbývá kapacita na to zamyšlení se...

Konec... šel na pivo. Knize došly stránky, to ano, ale konec aby lupou pohledal, i když je dvakrát v knize označen - jeden pro každou část. Pořád přemýšlím, jestli Simonu jenom dohnal ten žlučník (pokud to vůbec byl žlučník), nebo sebou kompletně sekla, aby navýšila celkový počet mrtvol.

04.05.2024 2 z 5

Naše sladké nevěry Naše sladké nevěry Zuzana Peterová

Ani autorka ani korektor(ka)/editor(ka) neměli u tohohle počinu svůj den, bohužel...

05.04.2023 1 z 5

Jak na ně - na teenagery Jak na ně - na teenagery Milan Wenzl

Nějak jsem nepochopila, k čemu má kniha sloužit.

Prezentuje se jako "návod" pro rodiče, jak zvládnout/vychovat teenagera, obsahuje ale i části určené ke čtení dětem, přednášku o financích, životopis české herečky a velmi stručný chaotický exkurz do světového umění a české fotografie.

Člověk se sice něco dozví, ale jen málo z toho, co čekal a ještě méně toho, co už dávno nevěděl. Jako příručka tedy k ničemu. Škoda.

25.11.2022 odpad!

Tanec mezi vejci aneb život s inženýrem Tanec mezi vejci aneb život s inženýrem Barbora Černohlávková Večeřová

Pravděpodobně nejsem správná cílová skupina tohoto "humoru" respektive lidské stupidity nejvyššího kalibru. Zasmála jsem se asi pětkrát za celou knihu, zbytek mi přišel nadměrně popisný, nezáživný nebo úplně mimo mísu.

A pokud se všechno, co je popsáno v knížce, opravdu stalo, jakožto že je to tak často prezentováno, tak potěš koště - nebo smeták, jak by asi řekla Iva...

17.09.2022 1 z 5

Lehké povídání o nelehkých věcech - povídky pro váš lepší den Lehké povídání o nelehkých věcech - povídky pro váš lepší den Josef Hlavička

Hledáte-li knihu o osobním rozvoji a nevadí vám špatně vysázená či chybějící interpunkce, dlouhé odstavce, škrobený text a neustálé nabádání, co a jak máte v životě dělat, abyste byli lepší, pak směle do čtení. Ostatním nemohu doporučit.

30.09.2021 1 z 5