LillyM. LillyM. komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Nevím, proč jsem se téhle knize ve své knihovničce tolik vyhýbala. Opravdu nevím. Asi kvůli tomu filmu, který mě tolik nenadchnul, ale kniha... wow. Dokonalý svět, moc milý Harry, všechno mi bylo mnohem sympatičtější a příjemnější než film.

Proč se koukat na obrazovku, když máme knihu a mysli?

Mohla jsem si dovolit vidět postavy tak, jak jsem je vnímala!

A přece o tom knihy jsou, ne? Aby si člověk vychutnal ten pocit volnosti, kdy může jen tak zalézt někam, kde ho nikdo nebude rušit a svým tempem číst to, co mu dělá dobře a co ho baví :-)

22.10.2020

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

"Patří-li mi hedvábný šátek, mohu si ho dát na krk a odnést si ho. Patří-li mi květina, mohu ji utrhnout a odnést. Ale ty nemůžeš utrhnout hvězdy."
"Ne, ovšem mohu je dát do banky."
"Co to znamená?"
"To znamená, že napíšu na papírek počet svých hvězd. A potom zamknu ten papír do zásuvky."
"A nic víc?"
Dospělí jsou rozhodně podivní, řekl si jen v duchu cestou.

26.10.2020 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Na pohled složitá kniha, ale je jen složité pochopit, že člověk v čemkoliv hledá něco víc. Smutný příběh, který mi vehnal slzy do očí. Láska, lidská krása, radost. Všichni si myslíme, že tohle někdy poznáme. Ale co bude s těmi, kteří tohle nepoznají?

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Paní učitelka nakoupila a rozdala tuto knihu a četli jsme jí společně jako třída, asi proto, že tam byly tak nádherné ilustrace. V každé kapitole nový a hezký příběh! V každé! Nebyla stránka, kdy bych se nudila (samozřejmě mě nebavilo, když někdo četl pomalu a proto jsem si četla sama dopředu, omlouvám se paní učitelko! Vím, že jsem Vám slibovala přesný opak:D)

22.10.2020

Mikeš Mikeš Josef Lada

Příběhy kocourka Mikeše jsou milé, hezké a ulehčující, prostě krásné. Moc ráda bych se do takového příběhu sama dostala, vystupovala jako hrdina z Hrusic, kam bych se moc ráda podívala:-)

21.10.2020 5 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Moc milá knížka ještě z mého dětství, která se neomrzí :-).

26.12.2020 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Hodně citlivá knížka která se svým způsobem dotkne každého.

18.12.2020

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Něžné vyprávění pejska. Věděla jsem, že to bude srdcovka, ale taková, že se při tom rozbrečím? To ne. Je to úžasná kniha, které bych přidělila více hvězd, než je v nabídce. Chtěla jsem to jen tak přelouskat a vrhnout se na další knihu, ale jak to tak vypadá, asi si dám na chvíli od čtení oraz, a budu si v hlavě třídit myšlenky:)

31.08.2020 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Pár příběhů.
Kniha plná emocí.
Trošku strašidelné.
Napínavé.
Zábavné.

Eldest Eldest Christopher Paolini

Úžasná, propracovaná a opravdu poutavě napsaná kniha!!!

11.03.2021 5 z 5

Mach a Šebestová Mach a Šebestová Miloš Macourek

Mach a Šebestová je prostě krásná klasika, kterou by si podle mě nemělo nechat ujít žádné dítě. Ilustrace, milý, ulehčující děj, jak dva dobří kamarádi řeší různé problémy, společně se radují, smutní... Malé dítě to má s emocemi jako na horské dráze.
Samozřejmě nesmím zapomenout na věrného pejska Jonatána, který nikdy nenechá své kamarády ve štychu.

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Krásné pohádky spojené v rýmech mě už jako malinkou nadchly, a doteď jsem se jim nepřestala divit. Obrázky jsou trošku strašidelné, ale příběhy kouzelné. Ještě paní učitelka nám četla od pana Hrubína a my napjatě poslouchali, co se odehraje dál.

Utajené orákulum Utajené orákulum Rick Riordan

Ze začátku mě kniha opravdu hodně bavila. Tak nějak jsem doufala, že po první stovce stran se stane nějaké větší vzrůšo, jenže to mi bohužel nějak nevyšlo. Neříkám, že mě kniha potom už nebavila, ale zapůsobila na mě trochu jiným dojmem než Percy Jackson nebo Bohové Olympu.

30.12.2020 4 z 5

Ztracený svět Ztracený svět Michael Crichton

Chvilku jsem si dala od Jurského parku pauzu. Potom když se mi do ruky neznámým důvodem dostal 2. díl (myslela jsem si, že ho doma nemáme), jsem se opravdu bála, že se třeba nezačtu, nebo bude další díl návazný na ten 1. který si už tak podrobně nepamatuji. Ale chtěla jsem znovu do toho skvělého světa. Moc mě to bavilo, i když jsem tomu na začátku musela přijít na chut´.

15.12.2020 5 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Nejdřív jsem teda viděla zfilmovanou verzi. Byla jsem prostě zvědavá, jak se autor s dokonalou myšlenkou popral v papírové verzi, a jsem mile překvapena. Dobrodružné, různé dějové zvraty, bylo to zajímavé, napínavé, prostě super. Líbilo se mi to ještě víc než film. Důvod proč jsem četla knihu byl samozřejmě ten filmový, ale taky miluju i jenom knížky, kde jsou různé druhy dinosaurů dokonale popsaní, a proto i kniha byla poučná.

Ronja, dcera loupežníka Ronja, dcera loupežníka Astrid Lindgren

Co se Ronji týče, je to snad má nejoblíbenější pohádka od této autorky. Na téhle knize jsem doslova a do písmene vyrůstala. Krásné ilustrace a milý úsměvný děj... Ať si říká kdo chce co chce ale na Ronju nebudu nikdy dost stará:)

14.10.2022 5 z 5

Léto, jak má být Léto, jak má být Jen Calonita

Příjemné a pohodové čtení.
U knížky jsem se opravdu moc bavila, jenom by mi možná nevadilo, kdyby autorka trošku víc rozvinula moc hezky zpracovaný vztah mezi Harper a Ethanem.

26.12.2020 4 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Co si budem, kniha si mě zase dostala:-D
Ben pořádně svou babičku neznal, myslel, že je až příliš průhledná, jak by si myslelo spoustu lidí, ovšem otázkou zůstává, je to pravda?

28.10.2020 5 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Kniha je po mém pradědovi a když jsem ji dostala do ruky já, pořád vypadala jako nová, o to s větší chutí jsem se začetla, a za tak úžasný děj si to zaslouží 5 hvězd.

31.08.2020 5 z 5

Neobyčejný kluk Neobyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Každý by ho viděl jinak, kdyby se díval.

21.11.2020