LiLinka LiLinka komentáře u knih

Vánoce s vůní čerstvého chleba Vánoce s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Bohužel jsem se nechala nalákat (už loňský advent) na vánočně laděnou obálku a hřejivě znějící anotaci. Vůbec jsem netušila, že to je xté pokračování příběhu Polly, kterou vůbec neznám a nečetla jsem.

Děj byl nijaký, nepřenesl na mě ani kapku vánoční atmosféry. V postavách jsem se za celou dobu nestihla zorientovat a ke konci, když už to začalo dávat smysl, tak vyvrcholení bylo na pár stranách.

Mrzí mě, že jsem si ji vybrala jako jednu z posledních knih letošního roku, protože mě ponořila do menší čtecí krize, ale věřím, že to ještě stihnu napravit.

16.12.2021 1 z 5

Spermie v kelímku Spermie v kelímku Ivana Kulhánková

Je uklidňující přečíst si příběh někoho dalšího bez příkras a přílišných odborností. Toho najdete celkem dost, ale reálný (ještě navíc) humorně podaný příběh, to je v této oblasti vzácnost.

Jakmile ji otevřete, zavřete ji až po dočtení poslední stránky. Určitě doporučuji.

28.11.2021 5 z 5

Být s tebou Být s tebou Antonie Nováková

Hlavní důvod, proč jsem podpořila tuto knihu, aby v Pointě mohla vyjít, byl příběh zasazený do prostředí Bostonu. Vlastně mi bylo jedno o čem bude, neměla jsem žádná očekávání, co se týče dějové linky.

Ze začátku jsem se moc nemohla vcítit do poatav hlavních hrdinů a děj mi moc neutíkal. I když jsem chápala záměr autorky otevřít vážnější témata, jakoby to klouzalo po povrchu. Ale ten konec. Ten mě dostal a vůbec jsem ho nečekala. To, s čím se hlavní hrdinka Vaja musí vypořádat, je (pro mě) velmi tězké téma. Rozhodně doporučuji všem, kdo si chtějí odpočinout a přitom si přečíst příběh dvou mladých lidí, kteří to nemají v životě zrovna jednoduché.

P.S.: Popisu prostředí bych čistě z osobního pohledu zařadila daleko víc, ale bylo to skvělé uvedení do atmosféry kouzelného  historicky moderního města.

28.11.2021 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Knihy od Julie Caplin jsou srdcovka. Jakmile si přečtete jednu, stanete se závislé na každém dalším (volném) pokračování.

Tento díl je zasazen do prostředí zasněženého Švýcarska a perfektně se hodí na navození vánoční atmosféry v tomto pochmurném počasí. Deka, horká čokoláda a Chata ve Švýcarsku. Doporučuji. :)

22.11.2021 4 z 5

Metoda Ludmily Mojžíšové od A do Z Metoda Ludmily Mojžíšové od A do Z Olga Strusková

Zajímavé příběhy ze života, spojené s paní Mojžíšovou i základní popis k provedení cviků.

01.11.2021 3 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Na relax příjemné čtení, avšak bez hlubší myšlenky, stokrát převyprávěný příběh stážistky a šéfa... čekala jsem víc.

26.10.2021 3 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Příběh Everly a Nolana, studentky a jejího profesora. I když je jen o něco málo starší než ona, veřejný vztah si nemůžou dovolit... navíc si každý z nich nese svoji ne zrovna lehkou minulost.

Bavilo mě to, ale ze všech čtyř předchozích dílů zatím nejméně. Jsem zvědavá na pátý, poslední díl.

24.10.2021 3 z 5

Jak na IVF Jak na IVF Nina Aderito

Čtivě, přehledně a s velkou citlivostí napsaná kniha o tématu, které je potřeba prostudovat z ověřených zdrojů. Informace jsou zde jednoduše a srozumitelně popsány . Ačkoliv autorka pracovala jako koordinátorka IVF, nabízí i výčet alternativních oblastí, které stojí za to vyzkoušet. Doporučuji.

04.10.2021 5 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Neurazí, nenadchne. Miles mi byl první třetinu knihy nesympatický, pak si vylepšil reputaci a ke konci se mi zdál zase jako machr, který myslí jen na sebe. Emily byla Fajnová. Další díly si možná přečtu, ale kdy, to zatím netuším.

01.10.2021 3 z 5

Láska v Římě Láska v Římě Mark Lamprell

Knihu jsem si chtěla přečíst z nostalgie, zavzpomínat na výlet do Říma.

Bohužel mě vůbec nebavila, neměla absolutně žádnou atmosféru místa, děj nijaký, postavy nesympatické, prostě celé špatně. Nedoporučuji.

15.09.2021 1 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Kniha v anotaci zmiňuje au-pair program, ale o hlídání malého Liama se nedozvíme nic, protože ho Lena vlastně neměla kdy hlídat.

Co se ale týče romantické linky, tak ta je skvělá, Ryan je pozorný sympaťák a určitě si ho zamilujete stejně jako Lena.

08.09.2021 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Příjemné laděný příběh z japonského prostředí, který mě ale bohužel ze všech dílů ze série romantické útěky zaujal nejméně.

Postavy sympatické, i když Gabe vás bude možná trošku štvát svým nezájmem o Fionu. Co se týče vykreslení prostředí a celkové atmosféry, tak v tomto díle hodně klouže po povrchu. Chtělo by to více konkrétních míst a tradic z Japonska.

03.09.2021 3 z 5

Drž mě pevně Drž mě pevně David Levithan

Bohužel, toto pokračování knihy Will Grayson, Will Grayson nemuselo vůbec vzniknout. Je to škoda, protože první díl byl celkem fajn. Jednu hvězdičku dávám za snahu o zpracování tématu. Nedoporučuji.

24.08.2021 1 z 5

Aplikace lásky Aplikace lásky Tash Skilton

Sympatičtí hlavní hrdinové, typický hate-love příběh, odpočinkové, milé. Ale po dočtení vám pravděpodobně chybět nebude.

23.08.2021 4 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Vtipné, odpočinkové a rychle se čtoucí = ideální letní čtení. Holky dvojčata a "jejich chlapi" bratři. Ami sice vyhrává všechny soutěže a Olive je smolařka, ale jak to nakonec dopadne...?

11.08.2021 5 z 5

Růže pro Charlotte Růže pro Charlotte Elizabeth Craft

Jedna z mnoha z YA knih. Zapadne mezi ostatní a za chvilku si na ni nevzpomeneš. Aspoň tak mi to přijde.

Hlavní postavy si moc nezamilujete, protože jejich charaktery jsou popisovány dost stroze. Námět neznámé holky a zpěváka, to už jsem taky párkrát četla a tahle se mi zdála nejslabší.

Kdybych ale neměla nic jinéh ke čtení (což se nikdy nestane ), tak si ji pro odpočinek klidně přečtu znova.

04.08.2021 3 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Příběh vás zaujme od první strany svou originalitou, není to typická young adult romantika.
Hlavní hrdinka Emoni řeší problémy, které většina středoškoláků nemusí - starat se o malinkou dcerku, vydělávat peníze, (do)studovat, znovu začít důvěřovat klukům,...
Krátké kapitolky a bezvadný Yoli paperback se skvěle hodí na letní dovolenou. Ale pozor, přečteno máte raz dva, takže doporučuji zabalit do zásoby další.

29.07.2021 4 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Pan (Paul) Romantik (Riley) je příjemnou letní jednohubkou.

Hlavní hrdinka Eden mi ze začátku přišla trošku chaotická a nerozhodná, ale v chvíli, kdy si uvědomila, co pro ni Paul znamená, si už šla tvrdě za svým cílem.

Čte se sama, příběh zajímavý a svižný.

Jsem zvědavá, kam a jak se vyvine pokračování této nové série Mistři lásky.

23.07.2021 3 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Vlastně stejné jako dvě predchozí knihy ze série Znovu. I když co jiného bych vlastně chtěla, žejo. Mona Kasten píše čtivé romány, které baví a zaujmou.

Hlavní hrdinka Sawyer je o dost milejší v tomto "jejím" díle, než jako kamarádka v těch ostatních a to mě překvapilo a potěšilo zároveň. A Isaac? Toho budete milovat od první kapitoly.

10.07.2021 4 z 5

Pravdomluvky Pravdomluvky Julie Lišková

Bohužel mě kniha vůbec nebavila. Dočetla jsem ji jen proto, že nerada knihy odkládám. Nepřišlo mi to bohužel vůbec vtipné, čtivé ani zajímavé. Od Yoli nakladatelství jsem to nečekala, ale třeba to je tím, že už nejsem cílová skupina.

17.06.2021 1 z 5