LiLinka LiLinka komentáře u knih

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Toto rozhodně není bezdějový erotický román, jak by se podle obálky mohlo zdát. Hlavní hrdinka si prochází těžkým životním obdobím a hlavní hrdina si jím již prošel. Boháč, který si má vzít Biancu za ženu jen kvůli tomu, aby dostal rodinné dědictví, no, bohužel to není tak jednoduché... Příběh plný smutku. Jsem zvědavá na další díly.

11.03.2022 4 z 5

Nebojte se Ameriky. Vyprávění nejen o záludnosti amerických záchodků, náboženství, historii a životě Indiánů Nebojte se Ameriky. Vyprávění nejen o záludnosti amerických záchodků, náboženství, historii a životě Indiánů Martin Gilar

I když je kniha již mírně neaktuální, je to zajímavý cestopis, který nenáročným popisem přiblíží USA, zejména život v Massachusetts. Bavilo.

08.03.2022 4 z 5

Leo a Julie - Příběh jedné lásky Leo a Julie - Příběh jedné lásky Slávek Boura

Tahle "kniha" je jedna velká katastrofa, vyhněte se velkým obloukem!

03.03.2022 odpad!

Jeden kluk z milionu Jeden kluk z milionu Monica Wood

Bohužel ani přes zajímavý námět (hlavní hrdinkou je stařenka, která má 104 let a dále mladý chlapec a (když zemře, tak) jeho otec, kteří s ní prožívají různé situace a vše je propletené se získáním rekordů do Guinnessovy knihy rekordů) mě kniha vůbec nezaujala a děj pro mě byl velmi nepřehledný a tím mě v druhé polovině začal nudit. Jsem ráda, že jsem se překonala a knihu zvládla dočíst.

03.03.2022 1 z 5

Jen jeden rok Jen jeden rok Penelope Ward

Moje druhá přečtená kniha od autorky a opět mě bavila. Na odreagování ideální čtení. A prostředí Bostonu, miluji! :)

28.02.2022 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Když pominu to, že obálka se vážně nepovedla, tenhle příběh je velmi silný. Prvních zhruba 250 stran se "nic neděje" a pak to začne... vyplývají na povrch věci, které by vás ani nenapadlo očekávat, protože jsou jednoduše šílené. Smutný příběh Bez naděje s nadějeplným koncem. Stejně jako všechny knihy od Colleen můžu doporučit, avšak ne pro toho, kdo právě hledá oddechovou četbu.

24.02.2022 4 z 5

Když Nina potkala Bena Když Nina potkala Bena Annie Robertson

Tahle kniha byl pro mě bohužel velký přešlap a nebavila mě.

17.02.2022 1 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

I když podle počtu náhod, které se v knize udály, by se mohlo zdát, že se jedná o sladkou pohádku, opak je pravdou. Velmi těžké téma, které Colleen otevřela, je zasazeno do brilantně vystavěného příběhu, který vás naprosto pohltí.

Od autorky je to moje čtvrtá přečtená kniha a nemůžu se rozhodnout, která se mi líbila nejvíc. Od ní si můžete být jistí, že každá je skvost.

P.S.: V říjnu tohoto roku má v zahraničí vyjít "pokračování" (retrospekce o Lily a Atlasovi) pod názvem It starts with us a já se nemůžu dočkat!

15.02.2022 5 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Román z knižního prostředí, který je velmi čtivý, svižný a milý. I když je předvídatelný, bude vás bavit do poslední strany. Hlavní hrdinka Sára je ztělesněním knihomolské romantické duše když se v jejím životě ocitne bad boy Maxim, no je to jako z pohádky...

06.02.2022 4 z 5

Kdoví, co vše je z tohoto příběhu autobiografie, a co naopak jedna velká pohádka.

31.01.2022 3 z 5

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Velmi smutný niterně procítěný příběh se šťastným koncem.

26.01.2022 3 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Velmi povedené pokračování Nedotýkej se mě. Luca i Sage jsou hrdinové, které si určitě oblíbíte a budou vám sympatičtí. je to sice romanťárna, ale ne primárně. Řeší se tu vážná témata jako psychické problémy a (domácí) zneužívání.

22.01.2022 5 z 5

Všechny barvy duhy Všechny barvy duhy * antologie

Povídky s LGBTQ+ tématikou. Některé z nich jsou přímo skvostné a ty ostatní je tak nějak doplňují.

Nejvíce mě zaujaly povídky Rodinné setkání, Nacpěte ji do škatulky, Jak jsem šla na záchod a Šťastně nezamilovanej.

18.01.2022 3 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Proč ten otevřený konec? Dějově celou dobu o ničem a na konci nás chce autorka najednou děsně napínat a v podstatě nutit číst další díl(y).

15.01.2022 4 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Kniha je na objemná, má přes 400 stran a přitom ji máte přečtenou za chviličku. Čte se sama, příběh plyne velmi přirozeně, je zajímavý a bude vás bavit. Co příběhu dodává to pravé ořechové, jsou dvě dějové linky, v současnosti a minulosti. Trošku jsem se občas ztrácela ve vedlejších postavách, ale to byla maličkost.

09.01.2022 4 z 5

Americký deník Americký deník Jana Ciglerová

Na knihu jsem narazila nahodou díky stejnojmenné knize od Michala Šopora, ale jsem za to nesmírně ráda. Velmi čtivě popsané žití na Floridě, spojené se srovnáním určitých návyků apod. v Čechách. Zaujme a přiblíží život na druhé staně světa, rozhodně doporučuji.

06.01.2022 5 z 5

Příští rok v tento den Příští rok v tento den Sophie Cousens

Příběh plný nešťastných náhod se šťastným koncem. Milé, doporučuji. :)

04.01.2022 4 z 5

Rande na balkoně Rande na balkoně Felicia Kingsley

Milý příběh zasazený do začátku roku 2020, kdy v Itálii začala pandemie. Alex zůstane uvězněný v bytě se svojí ex, která ho podváděla a rozešli se chvilku před tím, než byl vyhlášen lockdown. Ve vedlejším bytě je doma Didi, která přijela z Berlína na pár dní za rodinou. Oba se potřebují někde uklidnit a co z toho vznikne - rande na balkóně - je asi všem jasné. Příjemně strávený čas s touto jednohubkou a zároveň poslední knihou roku 2021.

31.12.2021 5 z 5

Americký deník Americký deník Michal Šopor

Michalovu cestu sleduji na sociálních sítích už řadu let a toto povídání bylo hezkým průřezem jeho zkušeností (nejen) na území USA. Je zde cítit touha a odhodlání jít si za svými sny a nikdy se nevzdávat, i když cesta není zrovna procházka růžovou zahradou. Líbilo se mi, že text doplňovaly i příhodné fotografie a zavedly čtenáře například do reality ulic LA. Doporučuji na odpočinkové odpoledne.

30.12.2021 5 z 5

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

Silný příběh, který mě ale bohužel nebavilo číst. Nemohla jsem se vžít do pocitů hlavní hrdinky a je mi to líto, protože kniha nese velké a důležité téma, o kterém je potřeba mluvit.

28.12.2021 2 z 5