lihate lihate komentáře u knih

Hříchy Hollywoodu Hříchy Hollywoodu Alessandra Torre

"Láska znamená, že v někom naleznete druhou část svojí duše."

Co napsat... Faktem zůstává, že jsem očekávala naprosto něco jiného, a myslím, že hlavně kvůli tomu jsem se nemohla ze začátku začíst. Navíc mě zprvu dost zmátlo, že kapitoly, které nevypráví Summer jsou psané v er-formě, což jsem ještě u žádné jiné knihy nepotkala. Hned po několika kapitolách jsem ale pochopila, že to není jen o plytkém tlachání, ale že si oba nesou svou minulost s sebou a budou s ní chtě nechtě bojovat. Povedlo se mi začíst se a v druhé části knihy se mi nešlo odtrhnout. Přesto, že mě kniha nevystřelila z trenek, jsem se nenudila, zasmála se a celkově se mi příběh líbil. Energie a napětí mezi hlavními postavami, jejich uštěpačné a nadrzlé rozhovory a celkové prostředí filmu, prostě miluji.

„Trčím tady ve vyklizené oblasti s asistentem stojícím na stráži ve městě, do kterého už nepatřím, jdu pozdě na rozhovor se svojí manželkou a jejími právníky – kteří byli před pitomými šesti měsíci ještě mými právníky –, abychom projednali rozdělení života, ve kterém jsem byl docela šťastný. Normálnost je v Hollywoodu tak pokřivená jako dohody, které uzavíráme.“
„Žiješ tady, pracuješ v průmyslu. Ale nemusíš jím být.“

21.06.2021 4 z 5

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

Můj celý život mi tě slíbil, tys musel, musel přijíti.

Hra se otočila. Rošáda. Výměna pozic. Pokud hrajete hru, musíte znát pravidla, abyste byli nejlepší. Jenže taky musíte vědět, že abyste všechny dodrželi, nesmí vás nic a nikdo rozptylovat. Což se Baneovi vážně nepovedlo. Zajímavý, jak se člověku, který většinu svého života s někým vyjebával, najednou otočí karty a někdo udá to samé s ním. Jesse mi bylo neuvěřitelně líto už od začátku knihy. Myslím, že uvědomění si, že jste vážně na dně je v bodě, kdy si dokážete přiznat, že se nedokážete zachránit samy. A tady se princezna sama zachránila jen z části, i když je bojovnice a snažila se, co jí síly stačily. Roman jí v tom hodně pomohl, i když sám sobě to nepřiznal. Jak je možný žít s tolika nemocnými a manipulativními lidmi najednou?

"Problém je v tom, jak jsem si uvědomila vteřinu po tom, co jsem otevřela dveře, že když propadnete sebelítosti, tak vám nedojde, že se věci můžou ještě mnohonásobně zhoršit. Říkají, že je lepší krutá pravda než milosrdná lež."

"Říkají, že někdy vyhrajete, někdy prohrajete, ale s tím druhým jsem nikdy neměl problém. Až do chvíle, kdy jsem konečně získal něco, na čem mi opravdu záleželo."

"Naděje je nebezpečná. Říká ti, ať to zkusíš, a když to uděláš, tak prohraješ.“

17.06.2021 5 z 5

Moje nejoblíbenější jednorázovka Moje nejoblíbenější jednorázovka Christina Lauren

"Jsem osamělá, protože neříkám lidem, co potřebuju nebo co chci, a pak mě bolí, když na to sami nepřijdou."

Upřímnost. Celkem pěkné slovo ale pro někoho může znamenat spoustu bolesti, stresu, únavy a přešlapů. V Melindě vidím část sebe, v celku drzá, sarkastická, ale jakmile má hovořit o sobě, svém životě a svých problémech, zamrzne a nezvládne to. Budování důvěry je dlouhý proces a málokdy skončí tak, že druhému člověku důvěřujete natolik, že mu vyklopíte všechno o sobě. Příběh je to vlastně o bolesti, zradě nejbližších přátel, lásce, přátelství, zamilovanosti a všech temných stránek s tím spojených, pokud k sobě nejste vždy upřímní. O tom, jak se jedna vcelku malá a vtipná lež vymkne kontrole. Reida mi bylo líto, ale zároveň mě jeho postava bavila. Choval se jako gentleman a řekla bych, že z celé party byl nejcharakterističtější.
Autorkám se povedlo pěkně zachytit, že bez upřímnosti se daleko nedojde a jak snadno lze kvůli jedné lživé hře, ztratil téměř všechny přátele. Dlouho jsem čekala, než jsem do knihy vůbec pustila, především kvůli nízkému hodnocení zde. Teď můžu říct, že se mi kniha moc líbila, vyvolala ve mně dost otázek a emocí. Pokud se vám líbí i ostatní knihy dua Christina Lauren, rozhodně se čtením nečekejte.

"Na rodičovství je nejšílenější asi to, že se v podstatě jedná o obrovský experiment, a to, jestli byl úspěšný, se ukáže až po několika desetiletích.“

"Někdy se stane, že to, co chceme, máme přímo před nosem, ale jsme poslední, kdo si toho všimne."

02.06.2021 5 z 5

Důvodné pochybnosti Důvodné pochybnosti Whitney G. (p)

Důvodné pochybnosti:
morální nejistota týkající se viny obžalovaného

Panebože... Tohle bylo něco. Že je Whitney G. jedna z nejlepších ve svém oboru, mě přesvědčila už po několikáté. Konkrétně při každé její knize. Věděla jsem, že tuhle musím mít ve své knihovně a rozhodně toho nelituji. Její příběhy jsou propracované, plné emocí, zvratů, pocitů, pádu a vzestupů, zrady, lží a lásky... Jsou procítěné a hrozně dobře se čtou. Důvodné pochybnosti přesně tohle všechno splňují. Několikanásobně. Celou knihu jsem byla napjatá a stále jsem toužila vědět, co bude dál. Mínus, které knihy od Whitney G. mají je, že je vždy přečtu šíleně rychle.
Vlastně, jediné co by mě vážně zajímalo... Opravdu existují vzdělání muži na vysokých pozicích, kteří působí jen jako okouzlující a chodící ego? A přitom to nejsou úplní kreténi? Tohle mě zajímá u více autorek, především New York Times, a všechny ve své knize je mají. Třeba Božský bastard se mi vybavil, při slovních přestřelkách mezi Aubrey a Andrewem.
Už teď se těším, až budu knihu číst znovu a na všechny její další knihy. ️️️

"Některé lži je nutné říct a některé pravdy je nutné zatajit. Konečné rozhodnutí je na tom, kdo dokáže rozpoznat, co je co."

"Když je něčemu konec, poslední slova - ať dobrá, co špatná - už neudělají zatracený rozdíl."

"Některé vzpomínky nejde nikdy nahradit jinými."

25.05.2021 5 z 5

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

Moc jsem od téhle knihy nečekala, ale nakonec se mi moc líbila. Heather je pěkně praštěná a ze začátku se mi zdálo že její odvaha je na tenké hranici s drzostí. Ale musím ji za to jen obdivovat, byla bych na jejím místě dost stydlivá. Noaha jsem si oblíbila hned. Překvapilo mě, jak jeho postava z celé knihy vyzněla hrozně klidně. Jakoby se nedokázal rozčílit nebo zařvat a být vzteklý a nahněvaný. Není to tedy typický případ sexy drzouna, který si nikoho nepřipustí k tělu. Celý příběh byl hezký, milý a četl se skoro sám. Vždy mě u autorky překvapí, jak rychle mám její knihu přečtenou. Miluji její knihy.

"Změny se člověk bojí, ale je to jediná cesta, jak postoupit k dalšímu kroku.“

„V životě žádné chyby neexistují. Všechno, co děláš, je otázkou volby. Některé volby jsou dobré, jiné nám pomůžou růst a něco nás naučí. Volby nás vedou k věcem, které máme zažít.“

15.04.2021 5 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

"Jsem pouhý osamělý snílek s pověstí člověka, který chce ve všem vidět jen to dobré. Můj otec tomu říkal naivita. Já tomu říkám naděje."

No teda. Nevím, jestli se mi kniha líbila opravdu moc a nebo nelíbila vůbec. Nemám ráda téma mafie, což bylo mínus, ale zároveň to bylo tak strašně dobře napsaný, že to dohnalo veškeré mínusy. Na jednu stranu jsem si přála aby ta horská dráha emocí už ustala ale na druhou jsem nechtěla, aby ta kniha někdy skončila. Četla se výborně, rychle a pořád jsem chtěla vědět co bude dál. Je to kniha všechno nebo nic. Jak v jejich vztahu tak pro čtenáře. Nechci se zaobírat tím, jestli je něco takového v nějakým koutě světa normální, ale rozhodně jsem se chvílemi bála, co bude s Francescou dál. Měla jsem jí ráda už od prvních stran a bylo mi jí líto. Z počátku jsem se celkem často musela přemlouvat, že Wolfe není tak hrozný, jak se chová a jen za to můžou okolnosti. Nakonec se vše podařilo a vlastně se mi celý příběh moc líbil.

"Láska koneckonců hraničí se šílenstvím. Jinak by to nebyla láska,ale jen pouhé okouzlení. Definicí lásky je zbláznit se do někoho.“

09.04.2021 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Co na to můžu napsat?? Film jsem viděla několikrát ale ke knize jsem se dostala až teď. Musím říct, že film je krásnej, ale teprve s knihou se dají prožít všechny emoce a pocity. Nejde přečíst tak rychle jako shlédnout film. A díky tomu se víc zaryje. I když víte, jak to skončí, nevyhnete se znovu prožití všech emocí. Je neuvěřitelná, krásná a hrozná zároveň. Veselá i smutná. Mezi láskou, přátelstvím, nenávistí a bolestí je šíleně tenká stěna. Vlastně jsou všechny čtyři věci skoro totéž. Líbilo se mi, že je kniha vyprávěna z pohledů více osob. Oba mají velké srdce a zaryli se mi do toho mého.

"Máš jenom jeden život. Je to vlastně tvoje povinnosti, prožít ho co možná naplno."

21.03.2021 5 z 5

Milá Bridget, chci tě Milá Bridget, chci tě Vi Keeland

Já moc nechápu, čím to tohle autorské duo dělá, ale jejich příběhy jsou prostě senzační. Jediné co vlastně nepobírám je, proč musí všechny jejich knihy mít tak šíleně strašné obálky. Pokaždé se bavím a kniha mi nejde odložit, ale zároveň chápu, když ji díky obálce někdo ani neotevře. Ty příběhy mají přesah, oproti jiným erotickým románům a celkem silný děj. Bridget jsem si oblíbila, vtipná, spontánní, ochranitelská, se smyslem pro humor i trochu trapnosti. To se vždy cení. Simon je typický krasavec. Což je vždycky zábava číst. Navíc je charismatický, trochu praštěný, inteligentní a všechno, co by správný kluk měl být. Celý příběh se mi moc líbil. Bavilo mě prostředí, bavili mě dialogy, líbila se mi zápletka a vlastně celkově byla kniha parádní.

"Největší riziko je do žádného nejít."

"Domov není hromada cihel. Domov je místo, kde jsi šťastný."

14.03.2021 5 z 5

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

Krásný příběh. Mala jsem si zamilovala hned od začátku. Jeho osobnost je geniální, vtipná, bezprostřední, upřímná... Občas možná až moc, ale v dobrém slova smyslu. Anna byla taky fajn, moc se mi líbilo, jak umělá komunikovat a vždy zahnat příchozí bouři, takže málokdy propukla. V první části knihy jsem se vyloženě bavila, smála jsem se až mi tekly slzy. Když si teď na jisté momenty vzpomenu, znovu se musím smát. Druhá polovina knihy je smutná a vážná, nutí k zamyšlení, vyvolává emoce. Celkově to celé dohromady dává smysl a je to více než překrásná kniha.

"Život je píseň, Anne. Tak si ji pojďme zahrát."

09.03.2021 5 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Krásný to bylo. Líbilo se mi, že příběh se rozjel už na prvních stranách a jeho spád vydržel až do konce. Četlo se to samo a bylo to senzačně oddechové i když ne moc reálné. David se mi ze začátku jevil, jako že s ní pořád hraje nějakou hru, ale později jsem ho měla ráda. Evelyn byla príma od začátku, milá, laskavá, trhlá, šílená a se smyslem pro humor. Líbilo se mi, že po alkoholu má stejně iracionální uvažování, trhlý nápady, nulovou sebekontrolu a smysl pro impulzivní rozhodování jako já. Při čtení se mi střídali emoce od veselý, přes naštvanost až po smutek. Kniha překvapila má očekávání a těším se na další díly.

"Vykašli se na následky, víš přece, že umíš létat. A pokud neumíš, pak si představ to vzrušení z volného pádu."

08.03.2021 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Ach Colleen, co mi to děláš. Ty knížky jsou jako droga. Rozečtu ji, myslím na ní kudy chodím, musím v každé možné chvíli číst dál a nakonec ji dočítám ve tři ráno a nadávám si, že u ní zase brečím. Šílený. Krásný a emotivní. Will i Lake jsou výjimeční a zamilovala jsem si, jakým způsobem si navzájem pomáhali, i když na sebe oba byli naštvání. Neuvěřitelně povzbudivá a inspirativní kniha, která vám možná může pomoci s pocity, v podobné situaci. Což Colleen ostatně umí ve víc svých knihách. Vždycky po přečtení mám spoustu otázek a pocit, že bych se chtěla znát s postavami z knihy a poznávat je dál a dál. Miluju.

"Víte co? Nechte si oceán.
Já beru jezero."

02.03.2021 5 z 5

Nightingale Way Nightingale Way Samantha Young

Opět mě autorka nezklamala. Celý příběh byl krásný a procítěný. Bavilo mě ho číst a bavila jsem se u toho. I přes celkem vážná témata jsem několikrát doslova vyprskla při čtení smíchy. Líbí se mi, jak všichni členové celé Family Crew stojí neustále při sobě, ať se děje cokoli. Líbí se mi, že právě tím jsou knihy a příběhy neustále propojené a opravdu stojí za to. Maia byla v některých případech úžasná. Chytrá, vtipná a pohotová, až jsem si ji zamilovala.
Z celé série mám ale stále nejradši Joss a Bradena, jejich sarkasmus o výchova dětí je boží a nakažlivá. Jo a Cole! Prosím, nemáte někdo jednoho volného Cola doma?? Nutně ho potřebuju!
Hrozně moc se mi líbil epilog, kde je shrnut život všech, a ne jen Grace a Logana.

14.02.2021 5 z 5

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Myslím, že každý jsme tak trochu Alex Winslow. "Občas je potřeba zahnat některé věci do koutku mysli, abyste se uchránili před bolestí." Kniha je plná vět, frází a mouder, nad kterými se chtě nechtě prostě zastavíte a přemýšlíte o nich. "Na vzpomínkách je blbí to, že se vám dostanou do hlavy." Bavilo mě číst myšlenky, které byli někdy zbytečně dětinské a jindy až moc filozofické. Bavily mě rozhovory přes chat s Hudsonem a Jenny. Líbili se mi maily adresované Indie, když byl Alex v rauši ale pořád věděl, že ji miluje. Milovala jsem vztahy mezi nimi, byli na hraně lásky a nenávisti, na hraně upřímnosti a lži, na hraně nevinnosti a totální závislosti. Během knížky se mi do hlavy vkrádalo spoustu myšlenek, které nesouvisely s knihou ale se mnou a lidmi kolem mne. "Když neustále lžete, v jednu chvíli už úplně přestanete přemýšlet, jestli to, co říkáte, je pravda nebo lež." Indie byla víla a ne obyčejná smrtelnice, která se zamiloval do boha, jak sama tvrdila. Byla mnohem víc, než sama dokázala vidět. Silná kniha je kniha, která vás dokáže rozesmutnit, rozplakat ale i rozesmát. Šíleně. Hystericky. Nelogicky. Což se mi tady stalo. Každá kniha ale ovlivní jiný lidi, proto chápu, že já bych ji klidně dala deset hvězdiček a i přesto tady nemá zrovna vysoké hodnocení. "Umění je jako láska. Je moc subjektivní, než abyste ho viděli jasně." Moc ráda se ke knize i příběhu vrátím a přečtu si ho někdy znovu.

"Každá kniha má duši - duši toho, kdo ji psal, a duši těch, kdo ji četli a snili s ní." Carlos Ruiz Zafón

01.02.2021 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Tuhle knížku jsem přečetla za jeden jediný den. Vůbec nechápu, jak se to mohlo stát, ale úplně mě pohltila. Byla to moje první kniha od této autorky a rozhodně mě překvapila hloubkou příběhu. Dobrá kniha se podle mě pozná podle toho, kolik emocí a pocitů vám během čtení zvládne předat. Kolikrát se cítím osaměle, smutně nebo vesele, kolikrát se mi chce plakat, křičet, utíkat, zavřít rychle knihu, jen abych ji zase musela otevřít a čelit tomu, čemu čelí hlavní postavy. Nebo kolikrát mě přivedou otázky v knize k myšlenkám, ke kterým bych jinak nedošla. A že tahle kniha je sakra dobrá.

Život se nedá rozdělit do kapitol... Jen do minut.

07.01.2021 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Přiznám se, že mě kniha nejprve zaujala svou obálkou. Pak jsem si přečetla anotaci a říkala si, že to bude hovadina. Párkrát jsem narazila na její hodnocení a nějaké recenze, a až po nějaké době se rozhodla, že si jí taky přečtu. Příběh knihy není moc propracovaný, je to stále stejný rámec, známý i z jiných knih - on bohatý, zraněný blbec, co zanevřel na lásku a ona sympatická, krásná holka, která potřebuje zachránit v mnoha směrech. Což mi tady ale vůbec nevadilo, protože kniha je skvěle nepsaná, hrozně dobře se čte a při čtení máte pořád takový ten blažený úsměv. Ta knížka je vtipná, protkána sarkasmem a plná dvojsmyslů, které ale nejsou úplně tak laciné, jak by se dalo čekat. Nataša je ztřeštěná, nemotorná a má tendence dostat se vždy do těch nejtrapnějších situací. Na druhou stranu je inteligentní, milá a milující, a dokáže si dělat srandu sama ze sebe, takže ji nejde si neoblíbit. Bruce je takový spíš bručoun, kterého byste v běžném životě obcházeli obloukem. Jenže takový je člověk většinou z nějakého důvodu, a rozhodně stojí za to, ho víc poznat.

01.01.2021 5 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Po prvním dílu z této série, což byla také má první přečtená kniha od této autorky, jsem si říkala, že nechápu co na tom všichni vidí. První kniha byla zajímavá, ale asi ne tolik, jak bych si představovala. Tato, druhá kniha, mě první třetinu moc nebrala, říkala jsem si, že asi autorka má všechny knihy takové a pro mě nezáživné. Ale potom se děj rozjel. Rozjel se zcela neřízeně, zcela jinak, jinak, než bych kdy mohla předpokládat. Kniha mě naprosto pohltila a nešlo přestat číst dál a dál. Najednou se událo tolik okolností, že ji prostě nešlo odložit a já ji dočetla za jednu noc. Teď už chápu, proč je J. Lynn tolik oblíbená. Postavy mají skvěle propracovaný a popsaný charakter. Baví mě rozhovory mezi nimi, které jsou vždy v lehkém sarkasmu. Tereza je skvělá, zábavná, vtipná, upřímná a moc mě baví, že kdykoli si sáhne skoro na dno, hned se odrazí a nesemele ji to. A Jase? Úplně na mě sálá jeho charakter skrze text. Kniha se má prožít a můžu říct, že tuhle jsem prožila. Nevím, jestli jsem extra citlivka, ale u téhle knihy jsem se chvílema až třásla a nemohla jsem přestat číst, nemohla jsem odejít, dokud se děj zase trochu nezklidnil a já věděla, jak se věci dějí dál. Už teď se těším na ostatní díly ze série.

21.11.2020 5 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Přemýšlím, zda není ujeté říct, že kniha s touto tématikou se mi líbila. Co líbila, líbila se mi moc, až jsem se do ní zamilovala a už teď se těším, že ji budu znovu číst. Bavil mě vztah s panem L, co je zač jsem tušila velice brzy, a nedokázala jsem od knihy odtrhnout oči, dokud jsem se neujistila. A neuvěřitelně mě bavila emailová korespondence. Easy, je jednou z knih, která ve vás vyvolá emoce, pocity a rozvíří celý kolotoč nálad. Je to přesně to, co chcete aby vám dala dobře napsaná kniha. V jednu chvíli se smějete, v jednu chvíli chcete plakat, jindy vás to tak zvláštně rozněžní a jisté chvíle potřebujete křičet a číst tak rychle dál, jako byste běželi do bezpečné zóny. Tuhle knihu prostě stačí číst, abyste ji prožili. "Jde to snadno. Neuvěřitelně snadno."

18.11.2020 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Kniha se mi v podstatě líbila, bavila mě a přečetla jsem ji za dva dny. Že začátku mi dej přišel hodně podobný s několika dalšími knihami, ale později od toho autorka ustoupila, což bylo jen dobře. Allie mi bylo celou dobu docela líto, zatím to neměla nikdy lehké. Kadena jsem ze začátku vůbec ráda neměla, ale později si mě docela získal na svou stranu. Je to pohodář a skvěle doplňuje poměrně impulzivní chování Allie. A jejich přátelé Dawn a Spencer jsou skvělí, myslím, že jejich seznámení se ještě nějakou dobu budu smát.

13.11.2020 4 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Knihy od autorky jsou všechny psané dost poutavým způsobem, proto ani tato není výjimka. Líbí se mi, že knihy navazují na sérii Off Campus, která byla také parádní. V této knize se mi utvrdila má domněnka, že pokud si muž najde přátele, je jim zavázaný a nic je nemůže jen tak rozházet. Zatímco u žen to takhle úplně nefunguje. Summer je parádní! Vtipná, veselá, empatická, trochu trhlá ale nezamilovat se do ní snad ani nejde. Zvláště pokud si oblíbíte její sarkasmus a způsob mluvy co na mysli to na jazyku. Ta holka mě prostě baví a to je přesně to, co od knížek tohoto typu očekávám. Některé scény jsou snad nezapomenutelné, namátkově například ta v hotelu... a už teď se docela těším, že si knihu za nějaký čas přečtu znovu.

13.11.2020 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Musím se přiznat, že se mi Sawyer zamlouvala už v předchozím díle. Její povaha je přesně taková, jakou odrážejí skutečnosti, které se jí staly. Nejde ji nemít rád, je svá, neuvěřitelně upřímná a za to má mé plusové body. Tahle kniha se mi hodně líbila. Nešlo se mi od ní odtrhnou, a i když je vám předem jasné, jak to skončí, nešlo mi přestat číst nebo alespoň chvíli myslet na něco jiného. Celá série pro mě byla jako droga, i když jsem potřebovala dělat něco jiného, v myšlenkách jsem se stále vracela k příběhu v knihách. Doufám, že autorka bude v sérii pokračovat, jelikož píše neuvěřitelně poutavě.

03.11.2020 5 z 5