LibraryGirl LibraryGirl komentáře u knih

Ukradené srdce Ukradené srdce Adele Ashworth

Nádherná romantika na pozadí politické situace 19. století. Adele umí napsat krásný příběh, její hrdinové mají vždy ty nejlepší úmysly, i když některé prostředky nejsou tak dobré. Mně se příběh četl moc pěkně, ale stále u mě vede Moje drahá Caroline, ta je prostě nepřekonatelná.

22.08.2016 5 z 5

Mrazivý chlad Mrazivý chlad Sandra Brown

Stará dobrá Brownová:-) Ideální knížka na zchlazení v tomto parném létě:-)
Přesně co jsem čekala, jsem i dostala. Napětí a romantika, ale některé pasáže si mohla odpustit, moc se podle mě věnovala Dutchovi a Wesovi. Musím taky říct, že jsem se ze začátku nemohla začíst a uvažovala jsem, že knihu nedočtu, ale dobře jsem udělala, že jsem pokračovala. Poslední třetina příběhu je nejlepší, prostě to dopadlo, jak mělo:-)

27.06.2016 4 z 5

Opiju tě rohlíkem Opiju tě rohlíkem Simona Monyová (p)

Kniha mě na několik hodin zabavila. Místy vtipné, ale vadilo mi alkoholové opojení skoro na každé stránce. Myslím si, že svobodná „třicítka“ by se dala popsat jinak. Stačilo ubrat pár lahví... Nejzajímavější to bylo až ke konci. Nenáročné odpočinkové čtení ze života:-)

21.01.2016 4 z 5

India Place India Place Samantha Young

Tak to bylo fakt super. I když první třetina knihy měla pomalejší rozjezd, tak zbylé dvě byla jízda na horské dráze.
„Od chvíle, kdy jsme se poznali, jsme se bezpočtukrát snažili vzlétnout, ale spadli jsme tolikrát, že bychom to ani nespočitali.“
Takhle nějak bych definovala tento příběh. Je tam hodně lásky, spousta bolesti, kapka naděje a kopa přátelství - střídá se to, nahoru a dolu. Z celé série je to nejbolestnější a nejsmutnější příběh, ale druhá šance za to stojí, ale dopracovat se k ní, zabere opravdu hodně sil.
Hannah mi prostě přirostla k srdci, byla to moc hezky napsaná postava a obdivuji ji za to, co všechno zvládla. V těch předchozích knihách mi trošku připadala jako zlatá holčička, ale pak velmi tvrdě narazila. A najednou se musela vypořádat se spousty starostí a problémů. Jen jsem nechápala, ten její způsob, nemusela si tím vším projít sama, měla kolem sebe milující rodinu, stačilo se jen svěřit. Marco byl fajn, k Hannah se fakt hodil, i když nepatří mezi mé favority této série ;-) Ale Jarrod?? To jako fakt?? Jen doufám, že vydají taky příběh o Coleovi. To je opravdu skvělá postava:-D :-D ;-)

14.01.2016 5 z 5

Samec Samec Alice Clayton

Nechci hodnotit tak příkře, jak jsem tu četla od jiných čtenářek, ale tohle bylo trošku zklamání. Velké plus je za postavy, hlavně za Lucase, ten byl fakt super a pak Chloe, ta byla taky dobrá. Ale od půlky příběhu jsem měla pocit, že Alice trošku tápala, kam své postavy poslat. Co všechno jim naloží do cesty. Konec už tak sešila dohromady z těch kousků, co si připravila. I tak je to příjemné odpočinkové čtení, ale chybělo mi "simonovské" jiskření mezi Lucasem a Chloe. Ani tam nebylo takové hašteření jako mezi Clarkem a Viv, kteří se snažili začít jako přátelé.

16.10.2015 4 z 5

Temná Raven Temná Raven Sylvain Reynard

Gabriela miluji. Na toho nedám dopustit, ale do téhle knihy jsem se nemohla prostě ze začátku vůbec začíst, ale od půlky mě to chytlo, že už chci další díl:-) :-) :-) Opět se mi líbilo, jak je do příběhu zapojena Itálie, období renesance, mytologie a umění. Nemůžu si pomoci, ale tuhle stránku má autor opravdu dobře nastudovanou. William a Raven bude dobrá dvojka;-) A jsem velmi potěšena, že se tu opět objevil Gabriel a Julianne. Autor je nenásilně vetknul do příběhu, prostě nádhera! Bonusové scény na konci knihy velmi vítám:-) :-) Četla jsem, že se české nakladatelství bude snažit vydat další díl skoro současně se zahraničním vydáním, tak uvidíme ;-)

25.08.2015 5 z 5

Hledání vytouženého dne Hledání vytouženého dne Jennifer Probst

Pro mě pěkná, milá a oddechová knížka. Užila jsem si hezký den se sympatickými postavami. Kate byla prostě správná holka a Slade, no než mu to došlo... První půlka příběhu trošku drhla, kdyby autorka ubrala omáčku kolem, tak by měl příběh větší spád a jiskru. Moc se mi líbilo, že se i v tomto díle objevila rodina z Manželské série. Doporučuji:-)
Zajímalo by mě, jaké tajemství bude mít Kennedy... Ale hodně se těším na Wolfeho, ale o něm by měl být až třetí díl :-(

22.08.2015 5 z 5

Kdopak je ta zrzka? Kdopak je ta zrzka? Alice Clayton

Trošku vtipu a hodně sexu:-) Příběh mě bavil a líbil se mi. Kdybych to četla ještě před Nabíječem, tak bych dala plný počet, ale bohužel už mám Nabíječe za sebou a ten byl trošku lepší. Chemie mezi Grace a Jackem prostě byla:-) Za mě poctivé čtyři hvězdy.

17.05.2015 4 z 5

Mary Rose Mary Rose Julie Garwood

Milá, krásná, pohodová, odpočinková. Četba na letní odpoledne. Víte, jak to skončí, ale i tak je to pěkné:-) Hrdinky Garwoodové si prostě musíte zamilovat pro jejich dobré vlastnosti, i když si Mary Rose připouští i ty špatné. Ale moc jich není. Ze začátku slabší rozjezd, ale pak už to jede. Mně se moc líbila. Nádherná a strašně romantická. Rodina Claybornových je prostě skvělá:-)

27.08.2014 5 z 5

Dokonalá vášeň Dokonalá vášeň Raine Miller

Milé. Romantické. Krásně doplňuje sérii Blackstone. Hezký příběh. Škoda jen, že má tak málo stránek. Autorka ho mohla více rozpracovat. Darius mi byl velmi sympatický.

23.02.2014 5 z 5

Spoutaná Spoutaná Sylvia Day

Moc krásná kniha. Přímo navazuje na první díl Obnažená. Ale tady se dozvíme, proč Gideon má takové noční děsy. Děj utíká plynule. Pořád se něco děje. Nejvíce se mi líbily okamžiky, které trávili bez mobilů a intenetu na "ostrově".
Moc se mi líbí, jak spolu hlavní postavy bojují. Mají velmi složitý vztah, ale strašně jim přeji, aby jim to vydrželo. Nemůžou být spolu, ale nemůžou být ani jeden bez druhého. Krásně vykreslené obě postavy, jak Gideona tak Evy. Ale nemůžu se zbavit pocitu, že Gideon je starší než na svých 28 let. Hádala bych na takových cca 35 let. Takový pocit jsem měla už při Obnažené.
Škoda, že autorka víc nerozvedla jejich slovní přestřelky, někdy jsem se při nich velmi smála. Tenhle díl se mi líbil víc, než první.
A věnování na začátku knihy je docela pěkné:-), také jedné z mých oblíbených autorek.
Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Doufám, že vyjde do konce roku, ale při rychlosti našich překladatelů a vydavatelů, bych si na to nevsadila.

13.02.2013 5 z 5

Moje drahá Caroline Moje drahá Caroline Adele Ashworth

Krásná kniha. Miluju, když si k sobě hlavní hrdinové nacházejí cestu, i když k sňatku byli vlastně donuceni a teď se spolu snaží nějak vycházet. A že jim to docela jde, i přes ta malá nedorozumění. Doporučuji.

29.05.2012 5 z 5

Střípky z ložnic Střípky z ložnic Simona Monyová (p)

Moje první knížka od Monyové a líbila se. Bavila jsem se. Chystám se na další.

08.04.2012 4 z 5

Sluneční drahokamy Sluneční drahokamy Nora Roberts

Nádherná kniha, plná vtipu, romantiky a krásných irských pověstí. Místy mi připomínala knihy Sophie Kinsella. Ačkolik je Kinsella britská autorka a Nora americká. Moc se mi příběh líbil, už se těším na další z Irska, o Shawnovi a pak o Darcy.

31.08.2011 5 z 5

Zpověď královny Elišky Zpověď královny Elišky Veronika Zajíčková

Nádherná kniha, kdyby se to opravdu takto stalo, bylo by to docela pěkné. Kniha má čtivý jazyk, řekla bych, že až současný. Někdy i velmi peprně okořeněný, ale vůbec to není na škodu. Miluji osobu Elišky Přemyslovny a její dobu a tato kniha to jen potvrzuje. Autorka příběh staví na reálných postavách, událostech a jednáních, které se dochovaly v kronikách a dochovaných dokumentech z té doby. A moc se mi líbilo, že je to psáno z pohledu Elišky. Podle mě je to, takový malý životopis o jedné velké ženě a jejích životních útrapách, štěstích a odpuštění. Co všechno udělá česká princezna a pokračovatelka rodu, aby uchovala odkaz svých předků, svého otce a dědy?

21.04.2011 5 z 5

Deníky psané v korzetu Deníky psané v korzetu Katie MacAlister

Pěkné, něco jako Bridget. Hlavní hrdinka trošku praštěná, ale správná. Líbilo.

24.02.2011 4 z 5

Umění milování Umění milování Hong Ying

Pěkná kniha i když mi Julian přišel jako trošku rozmazlený frajírek, který do Číny přijel za dobrodružstvím, které v Anglii neměl. Pak se dozvídáme, že i když měl liberálnější rodiče než v té době bylo zvykem, láskou strádá. Přesto svou matku velmi miluje, ale takovým jiným způsobem, řekla bych. Lin (K.) mi byla velice sympatická, zpočátku nikoli. Zato Julian mi sympatický moc nebyl, hlavně tedy ke konci, co se týče vztahu mezi ním a Lin (K.) Příběh pěkný, líbil se. Doporučuji.

08.01.2011 5 z 5

Dotkni se mě, lásko Dotkni se mě, lásko Katarína Gillerová

Nádherná kniha! Sice místy hodně smutná, ale jinak krásná. Velmi silný příběh. Doporučuji při čtení mít u sebe krabici kapesníčků. Velmi obdivuji Zuzanu, že všechny překážky a zrady přežila. A je mi moc líto tragického skonu Reginy a Janka, hlavně Reginy, která si také užila své. Mám v úmyslu si možná přečíst i další knihy od autorky, ale tahle kniha mě docela zasáhla, takže s tím nějakou dobu počkám. Takový další příběh bych už asi nevydržela.

06.01.2011 5 z 5

Anti-přítel Anti-přítel Penelope Ward

Moc pěkný příběh, první půlka kniha je vtipná a roztomilá, úžasně to mezi hlavními hrdiny jiskří. Rychlé seznámení mi vůbec nevadilo, naopak, byla jsem hned vtažena do děje a šlapalo to. Druhá půlka je vážnější a chvíli to trvá, než si k sobě Deacon a Carys najdou cestu.

24.01.2024 4 z 5

S vikomtem v ložnici S vikomtem v ložnici Gayle Callen

Příběh byl pěkný, četl se svižně a plynule, ale postavy pro mě byly neživé, jen lehce nastíněné. Ale i tak jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Je to průměr v tomto žánru. Příjemné pro mě bylo to, jak se Simon nevzdal, i když by se zdálo, že po zranění se uchýlil do bezpečí své rodiny, jakmile se v domě objevila Louisa, tak to bylo jako když vyleze jezevec z úkrytu, Louisa v něm probudila jiskru života a intenzivně ji rozhořela v horký plamínek. Hvězdu také strhávám za velmi krátký epilog.

14.09.2022 3 z 5