Leyla Leyla komentáře u knih

Netypické príbehy Netypické príbehy Kornel Földvári

Stará útla knižočka, dobre ma pobavila.

03.05.2021 3 z 5

Ako si mačka skrotila pani pračlovekovú Ako si mačka skrotila pani pračlovekovú Rudyard Kipling

Veľmi pekná krátka rozprávka, ako sa z niektorých divých zvierat stali domáce a prečo je mačka stále divá samotárka. A prečo sa už nekamaráti so psom.

14.04.2021 4 z 5

Dobrý deň, pani Katerina Dobrý deň, pani Katerina Irina Irošnikova

.. tak ako napísala adelinka, matka a dcéra sa stretnú. Ale nie je to také jednoduché. Príbeh je napísaný citlivo, je tam veľa emócií. Aj som si poplakala pri čítaní, čo sa mi nestáva často. Určite odporúčam prečítať.

14.02.2021 5 z 5

Priznania štyridsiatničky, ktorá si pos*ala život Priznania štyridsiatničky, ktorá si pos*ala život Alexandra Potter

Úvod a prvá skoro polovica knihy veľmi fajn, hlavná postava mala taký svojský humor pre rôzne životné situácie. Postupne sa začínal vytrácať, a do príbehu sa vkradlo klišé. Knihu som síce dočítala, aj keď už bolo jasné, ako sa to skončí.
Jedno pekné zamyslenie:
"Je to jeden z tých momentov, ktoré si chcete navždy zapamätať. Keby sa dalo, najradšej by ste ho zatlačili do fľaše a uchovali na horšie časy.. Tak ako mala moja stará mama komoru plnú lekvárov, zaváraného ovocia a nakladaných uhoriek."

12.09.2023 3 z 5

Vedľajšie účinky chovu drobných hlodavcov Vedľajšie účinky chovu drobných hlodavcov Vanda Rozenbergová

dobré poviedky, čítajú sa naozaj rýchlo, ale rýchlo asi aj vyšumia z hlavy .. páčili sa mi poviedky Bohéma a posledná Choď

29.06.2023 3 z 5

Dcera zimy Dcera zimy Vladimíra Šebová

Výborná kniha, a teším sa, že od slovenskej autorky. Kniha sa čítala doslova sama, skvele prepletené rôzne postavy zo slovanskej mytológie.

22.05.2023 5 z 5

V tieni Einsteina V tieni Einsteina Marie Benedict (p)

Príbeh Einsteinovej prvej (alebo hociktorej inej) manželky som vôbec nepoznala. Musela to byť obdivuhodná, silná a inteligentná žena, ale nakoniec sa predsa len jej talent stratil v tieni inej veľkej osobnosti.. čo vystihuje aj prirovnanie s bukom:

"Fagus sylvatica (buk lesný) môže rásť aj tristo rokov. Keď má dosť priestoru, vyrastie až do výšky tridsať metrov. Ak sa však tisnú jeden k druhému, budú zakrpatené."

Prekvapilo ma, ako bol povahovo opísaný Einstein, aj to, ako sa choval k rodine. Kniha bola môj prvý beletrizovaný životopis. Spokojnosť, určite si od autorky ešte niečo prečítam.

22.05.2023 4 z 5

Zmiznutie sestier Hollowových Zmiznutie sestier Hollowových Krystal Sutherland

Super, mne sa toto veľmi páčilo. Bolo to také .. iné. Veľmi ma zaujalo ako bol dej opísaný pomocou čuchu, čo bolo pre mňa niečo nové. Pri čítaní príbehu sa dej väčšinou zameriava na to, čo ako vyzerá, kto kam ide, čo robí .. čiže viac menej zrak. Prípadne sluch - niečo počuť, postavy sa rozprávajú. Ale tu, doslova som si vedela predstaviť čo ako vonia, či páchne .. paráda. Aj postavy sa mi celkom páčili, dej plynul akurát, občas napätejšie situácie, občas voľnejšie. Trochu otvorený koniec, ale tuším to má pokračovanie??

22.05.2023 5 z 5

Kvapka šťastia v rannej káve Kvapka šťastia v rannej káve Agnès Martin-Lugand

"Od istého času mi pripadáš úplne mimo. Jednoducho ťa nespoznávam.. si taká stratená, taká zmätená. Akoby si nevedela, kam sa podieť. Z ohňa, ktorý v tebe horel, ostala pahreba.." niektoré knihy sa ku mne pýtajú samé a pár viet v nich vie trafiť, ako sa cítim.. ale očakávaný happy end (knižný) som sa dočkala

08.08.2022 3 z 5

Máte rada Brahmsa... Máte rada Brahmsa... Françoise Sagan (p)

prečítala som si nedávno 4-lístok Saganovej diel (O mesiac o rok, Akýsi úsmev, Zázračné oblaky, Máte rada Brahmsa). Táto ma zaujala najviac, možno preto, že niektoré momenty mi pripomenuli niečo moje vlastné..

26.07.2022 4 z 5

Chcem naštartovať kreativitu Chcem naštartovať kreativitu Harriet Griffey

Základné myšlienky o kreativite, inšpirácie zo života umelcov, aj pár tipov, ako ju naštartovať. Obsahovo tak za 2 + 1* za grafické spracovanie, to je fakt vydarené.

28.09.2021 3 z 5

Ako dostať od života, čo chceme Ako dostať od života, čo chceme Katarína Zacharová

Ak ste si už v oblasti osobného rozvoja a motivačnej literatúry čo-to prečítali, môže sa vám zdať, že ste aj toto už niekde predtým čítali. Je to taká zmes motivačných myšlienok a praktických cvičení. Možno by som volila iný názov. Veľmi neprekvapí, a asi ani neposunie vpred. Celkovo ale taká pozitívne ladená kniha.

02.08.2021 3 z 5

Posledný list od milenca Posledný list od milenca Jojo Moyes

Postavy mi neboli príliš sympatické, bolo to trochu zdĺhavé. Ako oddychovka dobré. Občas mi to pripomínalo knihu Jeden deň (D.Nicholls)

02.08.2021 3 z 5

Zvláštne šťastie Zvláštne šťastie Maxim E. Matkin

Mám všetky "matkinovky" a každú som zhltla, lebo som bola zvedavá, ako to dopadne. Áno, táto bola trochu iná, ale bolo to dobré. Bolo to svižné, vtipné, malo to spád a aj zopár životných múdrostí .. takých slovenských.

02.08.2021 4 z 5

Sentimentálny román Sentimentálny román Alain Robbe-Grillet

Je to fikcia, ale je to grc; ak v tom chce niekto hľadať metafory, nech sa páči ... ľúto mi je tých stromov, čo padli na papier pre túto knihu

09.07.2021 odpad!