Leona91 Leona91 komentáře u knih

Magie spojuje Magie spojuje Ilona Andrews

Byla to velká jízda. Již od začátku knihy se neustále něco dělo. Žádnou stránku neměl čtenář čas se nudit. Představa Kate v baletní sukýnce mě dostala. Roman je mi stále víc sympatický, odhalení pravé identity Christophera byla překvapující vůbec jsem nečekala že bude tak mocný a třešničkou byli paní mrtvých v čele s Ghastekem, kteří podporovali Kate. Musím se přiznat, že mě ale nehorázně naštval Jim a Mahon v tomto díle dostal plusové body. Rozhodně se nemůžu dočkat posledního dílu. Jediné co bych knize vytkla je závěrečná bitva, která dle mého názoru byla nedotažená autoři ji měli věnovat více stran.

07.04.2019 5 z 5

Kam se vytrácí láska Kam se vytrácí láska Lenka Lanczová

Úžasný příběh dvou sester. Závěr knihy je velmi překvapující. Nenudila jsem se žádnou stránku knihy.

Nevěsta Nevěsta Julie Garwood

Příjemná oddechovka, která se dobře čte. Začátek byl poněkud nudný, ale vzhledem k tomu že mám ráda skotskou Vysočinu, tak dávám čtyři hvězdičky. V rámci tohoto žánru je kniha dobrá a určitě si přečtu i další.

01.07.2022 4 z 5

Nezkrotná Angelika Nezkrotná Angelika Anne Golon (p)

Velmi dobrodružná kniha. Vůně orientu ji okořenila a na chvíli jsme si mohli oddechnout od francouzského dvoru, který mě osobně však bavil. Občas jsem však úžasla nad hlouposti Angeliky. Všichni ji přesvědčovali aby necestovala do středomoří, vylíčili ji ty nejhorší scénáře a pak kdyz se náplni tak je velmi překvapená. Několikrát měla štěstí a vyklouzla z nepříjemnych chvilek, ale skrze svou lehkovážnost se dostala do horší situace. Dále me osobně hodně vadilo, že několikrát měla možnost se dozvědět kdo je její manžel a vždy z toho sešlo. Příběh se mi však celkove líbil a oblíbila jsem si i některé postavy. Bohužel zrovna ty postavy měli smutný konec a dodnes mi strašně vadí smrt Savaryho, kterého jsem měla velmi ráda a rozhodně si taky konec nezasloužil. Musím říci, že je to jedna zposledních knih,které v sérii ráda čtu. Knihy v Americe mě moc neoslovili a příběh mě začal následně bavit až manželé de Peyrac přijeli do Quebecu.

08.03.2019 5 z 5

Dáma v nesnázích Dáma v nesnázích Shannon Drake (p)

Příjemný příběh, který velmi dobře dokáže udržet pozornost čtenáře. Přečetla jsem za jeden den. Postavy jsou dobře napsané a nenudila jsem se žádnou stránku. Řekla bych, že je to jedna z nejlepších knih autorky.

04.03.2023 5 z 5

Tajemství Tajemství Julie Garwood

Příjemné oddechové čtení, při kterém nemusí člověk přemýšlet. Hrdinové byli velmi sympatičtí a kniha se četla rychlím tempem.

26.09.2020 4 z 5

Angelika a král Angelika a král Anne Golon (p)

Pro mě je tato kniha nejlepší. Dle mého názoru Angelika nejlépe vynikala na dvoře. Ráda jsem si četla o různých intrikách a zálibách šlechty. Tento díl je přelomový, skrze závěr knihy, který pozorní čtenáři určitě očekávali. Avšak než se dostaneme ke konci knihy, tak Angelika prožije spoustu dobrodružství. Musím říct, že se mi zrovna nelíbil vztah Philippa k Angelice. Upřímně musím říci, že jako jediná postava se mi mnohem více zamlouval ve filmové verzi. Konečně když se mi pomalu přestával protivit, tak se nechá zabít což mi bylo upřímně líto. Určitě oceňuji, že autoři zakomponovali do příběhu velkou travičskou aféru,která příběhu pouze prospívá. Dale bych se zmínila o vztazích Angeliky a můžu vystupujících v knize. Ze svého pohledu nechápu proč nepodlehla vyslanci perského šácha. Dle popisu byl přitažlivý s ona se zbytečně hrála na cudnou. S princem Ràkoszi taká jeptiška nebyla. A velkou neznámou je pro mě nepodlehnuti samotnému Ludvíku XIV. Dle popisu v knize jsem přesvědčená, že král ji opravdu miloval. Několikrát jsem měla pocit, že i ona k němu něco cítí když opětovala jeho objetí. Byla jsem velmi zklamaná, že nedošlo mezi nimi k něčemu více. Řekla bych, že vladař byl přitažlivý muž. Madam de Montespan byla zajímavá sokyně a celkově vývoj její postavy a vztahu k Angelice od přítelkyně k nenáviděné sokyně, kterou chtěla zabít mě velmi bavil. Taktéž postava paní Scarronove když si představím, kolik žádosti králi předložila aby nežila v chudobě a časem co se s ní stalo je úžasné. V neposlední řadě musím zmínit velmi zábavnou postavu alchymisty Savariho. Kladně hodnotím i objevení postavy d'Andijose, který obdivuhodně vedl povstání v Languedogu. A nakonec bych se chtěla vrátit k postavě Desgreze. Bohužel se již v dílu nevyskytoval tak často jako v předchozí knize což mě mrzelo, rozhodně si zaslouží více prostoru. Úplně mě dostala scéna kdy opět Angelice vrátil odvahu a chuť si života. Stále mám v mysli jeho slova. PRO JEDNU JEDINOU HODININU, PRO JEDNU JEDINOU ŽENU, V JEDNOM JEDINÉM ŽIVOTĚ, MŮŽEŠ SI DOVOLIT POLICAJTE BÝT ZAMILOVANÝ, BYT JEDNU JEDINOU HODINU SLABÝ A HLOUPY. TA slova které ji šeptal jsou pro mě nezapomenutelné.

Magie ničivá Magie ničivá Ilona Andrews

Pro mě zatím top díl série, vůbec mi nevadilo že jsem četla méně o Curranovi a bylo tady více Hugha, který mě prostě nehorázně baví a díky něm knihy nejsou stále stejné. Nevím jakým způsobem se to stalo,ale preceptor železných psů je můj velký oblíbenec a značně mu fandím. Konečně se objevil i velký pan otec a jsem mile překvapená, poněvadž je mi docela sympatický. Konecne dostali svůj prostor i alfy krys a Robert je pro mě příjemně překvapení. Za mě prostě úžasná kniha

Vampýrská akademie (komplet) Vampýrská akademie (komplet) Richelle Mead

Miluji tuto sérii knih, tým Romitri je úžasný. Celou sérii jsem si přečetla dvakrát po sobě. V průběhu roku jsem se stále ke knihám vracela. Tyto knihy me nikdy neomrzí. Nepamatuji si, že bych nějakému příběhu někdy propadla tak jako VA. Pro mě je to srdcová záležitost a všem celou sérii vřele doporučuji ke čtení

07.11.2017 5 z 5

Angelika a ďáblice 2 Angelika a ďáblice 2 Anne Golon (p)

Celkově mě knihy s ďáblíci nebavili. Příběh mi přijde hodně neuvěřitelný. Nechápu proč ani jeden z ústřední dvojice neřekl druhému své obavy a podezření. Všechny obtíže, které zažili mohli právě odstranit díky komunikaci, která mezi nimi chyběla. Stejně tak i ostatní postavy uvažovali nelogicky. Proč Cantor a markýz Villadavray nic neřekli? Stejný případ je i u kapitána jednorožce a všech schovanek takzvané dobroditelky. Jedině koho kladně hodnotím je postava Piksareta, který si zachoval zdravý rozum. Taktéž nechápu proč Angelika nedocetla dopis do konce prostě podle mě autorka zbytečně natahovala děj. Přestože kniha obsahuje spoustu události a zvratů, tak mě nudila. Je to možná i tím, že sled událostí v pokračování je zbytečně zbrkli, jako by autorka potřebovala nahradit divokosti první část knihy. Paní kočku jsem si úplně zamilovala????

05.09.2019 3 z 5

Angelikino víťazstvo Angelikino víťazstvo Anne Golon (p)

Velká škoda, že je to poslední kniha série. Po přečtení ve mě zůstal pocit neuzavřeného příběhu, hlavní postavy své čtenářské linky ještě nemají uzavřené. Jak ráda bych si přečetla království Francie. Každopádně se mi na knize líbilo, že z ní dýchá návrat do Francie. Vše nasvědčuje tomu, že se Angelika chystá na cestu zpět na rodnou půdu. Velmi jsme ocenila, že Cantor dostal v knize velký prostor. Jeho milostná aféra mě pobavila a jak se zbavil hlavní záporné ženské postavy bylo skvělé. Wappasu mě bylo neskutečně líto, ale náhlý příchod černé sutany byl famózní. Vše zlé co v Americe zažili, konečně bylo vysvětleno i když ten důvod tolika obtíží a zničených životů byl pro mě nepochopitelný. Každopádně i když jsem jezuitu neměla v předchozích knihách ráda, tak v této jsem byla smutná z jeho konce. Co se týká pana Lomenice raději škoda slov. Vývoj jeho postavy byl katastrofální. Nechápu kam zmizel můj oblíbenec. Zarazilo mě trošku přiznání Angeliky že ho milovala. Taktéž stránky o Ambroisine jsou velmi čtivé a skvěle uzavírají její dějovou linku. Pro mě však nejsilnější dojem udělala vsuvka s Desgrezem. Ach ta byla úplně dokonalá a nemůžu odpustit autorce, že nám neumožnila po těch letech jejich shledání.

31.08.2019 4 z 5

Angelika a její láska Angelika a její láska Anne Golon (p)

Pozor obsahuje spoilery
Kniha se mi líbila především kladně hodnotím, že jsme se konečně mohli dozvědět o tom co dělal Joffrey celou tu dobu kdy byl bez Angeliky. Děj který si hodně točil kolem hugenotů se dost táhnul a to mě pomalu přestával nebavit. Hodně mě iritoval pan Berne, kterého jsem si v předchozím díle oblíbila a nemohla jsem se s jeho chováním ztotožnit. Bohužel vzpoura, která vypukla na palubě a díky ní zbytečně zemřel kapitán Jason mě zcela naštvala a já bych k hugenutum nebyla rozhodně tak mírná. Naopak po vylodění v Americe se začínala kniha krásné vyvíjet. Dojala mě scéna s narozením miminka které neslo tak krásné jméno. Shledání Angeliky se svými syny bylo pro mě velmi emotivní. Taktéž velmi kladně hodnotím větší prostor, který v knize dostal Cantor. Kniha mě rozhodně nezklamala. Dokážu si představit, že tato kniha by mohla být i poslední v sérii i když samozřejmě bych přišla o spoustu skvělých scén které se vyskytují v následujících dílech.

30.08.2019 4 z 5

Kavárna šílenců Kavárna šílenců Laurell K. Hamilton

Zatím nejlepší kniha série ani stránku jsem se nenudila, jen moc nemusím Richarda který je až moc zásadový. S vládcem města je podle mě mnohem větší legrace

04.05.2019 5 z 5

Vikingova žena Vikingova žena Shannon Drake (p)

Příjemné oddechové čtení, které si člověk rád pr čte znovu

12.04.2019 5 z 5

Magie střelného prachu Magie střelného prachu Ilona Andrews

Andrea a Rafael si určitě svou knihu zasloužili. S boudy se člověk rozhodně nenudí. Krásné naznačení z magie zabíjí, kdy o Andreu projevil zájem i temny volh mělo v této knize dopad. Postava Romana dostala více prostoru a stala se pro mě zajímavá. Úplně mě dostala situaci kdy přijel k agentuře v pyžamu s obrázky oslíka Ijáčka. Taktéž označení šéfa bezpečnosti jako "zatracený kocour" mi vyvolalo záchvat veselí a těch situaci je tam mnohem víc. Jen se musím přiznat, že mi tam chybělo více Kate. Povídka magické dary byla jako vždy skvělá. Nahlédnutí do společnosti vikingů bylo poutavé. Postava Gastheka je pro mě čím dál víc zajímavá a uvítala bych ho v knihách klidně více.

01.04.2019 5 z 5

Postel plná růží Postel plná růží Lenka Lanczová

Příběh Nely byl velmi silný. Celkově se mi série hodně líbila. Já sama bych však dala přednost Tomášovi, ke kterému jsem v tomto díle začala citit mnohem více sympatií než k jeho bratru.

Milenky a hříšníci Milenky a hříšníci Lenka Lanczová

Tato kniha se značně nepovedla. Dvě hvězdičky dávám pouze z dobré vůle. Měla jsem značné problémy knihu dočíst, což se mi u ostatních děl autorky nestalo.

09.03.2019 2 z 5

Letní něžnosti Letní něžnosti Lenka Lanczová

Jedna z mých oblíbených knih od autorky. Simona je sympatická hrdinka. Škoda, že kniha nemá pokračování. Dle mého názoru by si ho velmi zajímala. Konec byl šokující. Chtěla bych vědět, jak to dopadlo mezi Simčou a Kazimem, protože bych jim velmi přála, aby byli spolu. No a taktéž bych uvítala informace jak dopadlo těhotenství Kamily

09.03.2019 5 z 5

Angelika – Markýza andělů Angelika – Markýza andělů Anne Golon (p)

Úžasné dílo, které otvírá dveře k dalším kniham o krásné markýze. Začátek byl však trošku dlouhý a nudný, dětství nemuselo být tak moc rozepsáno. Naopak jsem měla pocit, že autoři mohli věnovat více stránek životu ústřední dvojice hrdinů. Byla jsem okouzlená jak se postupně z Angeliky stává žena, trubadúrske popisi se mi moc líbili. Bylo naprosto skvěle číst si o vznikají lásce a následně fascinující jak závist a touha po moci může vše zničit. Pasáže u soudu jsem těžce nesla a prožívala jsem vše s hlavní hrdinkou, i když jsem věděla že to slavný velký kulhavec z Langedoku přežil. Jako úvod do série je kniha velmi vydařená a obsahuje mnoho historických dat.

Angelika - Cesta naděje Angelika - Cesta naděje Simone Changeux

Knihu jsem si přečetla s odstupem času od ostatních. Upřímně si myslím, že je to nejslabší kniha celé série. Kdybych si ji nepřečetla, tak se vlastně nic nestane protože neměla na děj žádný vliv. Děj téměř žádný, jediné co kladně hodnotím je dopis od Florimonda.

18.09.2021