lenusenak lenusenak komentáře u knih

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Stejně jako divadelní hra Bílá nemoc je i tato kniha je velmi nadčasová. A ráda po ni opět znovu sáhnu.

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Knihy, které Čapek napsal jsem mi velmi líbí. Myslím si, že Karel Čapek patřil mezi nejlepší české autory. Jeho díla jsou velmi nadčasová a poukazuje na problémy, které se dějí i dnes.
Myslím, že Bílá nemoc nikoho nezklame.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Romeo a Julie klasický romantický příběh, který zná snad úplně každý. Jsem ráda, že jsem si ho na střední škole dala do seznamu četby k Maturitě.
Příběh dvou zamilovaných lidí, který spolu nemůžou být pro svár mezi svými rody. Jejich láska však skončí tragédií. Pro mě má příběh vše co má mít.

01.06.2018

Velká kuchařka Čech a Moravy Velká kuchařka Čech a Moravy Roman Vaněk

Moje první kuchařka, kterou jsem si koupila a jsem s ní naprosto spokojená.
Podle mě je velmi krásně zpracovaná a psaná srozumitelným jazykem. Díky němuž podle této kuchařky uvaří úplně každý tedy i začátečník. Což si myslím, že je super.

28.01.2018 5 z 5

Alfa Alfa Jasinda Wilder

Kniha mne ze začátku bavila, potom už to bylo horší.
knihu jsem sice dočetla, ale určitě nepatří mezi knihy po kterých sáhnu znovu.

28.01.2018 2 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Maryšu jsme četli někdy na základní škole, poté jsem si Maryšu vybrala k maturitě. U maturity jsem si ji chtěla i vytáhnou, ale nic.
Myslím, že je to velmi pěkně zpracované téma a k tomu krásné moravské nářečí. Prostě dokonalá kombinace!!

27.01.2018 5 z 5

Mise Haiti: 5 měsíců s Lékaři bez hranic Mise Haiti: 5 měsíců s Lékaři bez hranic Tomáš Šebek

Mise Haity je pro mě osobně, skvělá kniha, kterou můžu všem vřele doporučit.

30.07.2018 4 z 5