LenRan LenRan komentáře u knih

Zrádná říše Zrádná říše Julie Johnson

(SPOILER) K celé sérii: Já jsem zklamaná. Pěkné obálky a zajímavé anotace, ale obsah? Ach jo:(
Celá série je postavená na tom, že "chceme být spolu, ale nemůžeme, co by tomu řekli lidi" - když už pominu obehraný důvod nevlastního bratra, tak v závěru se tento "problém" vůbec nevyřešil, ale i tak jsou spolu tak jaký to celý mělo smysl, o čem to teda bylo ? Potoky slz, macecha, závěrečný coming out, ani jedna nová myšlenka, ani troška originality. Za mě typicky marketingová kniha jen pro výdělek.

18.10.2021 2 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Autorky se evidentně daly na pohádky :) Příběh opravdu neuvěřitelný, v pravém slova smyslu.

11.10.2021 3 z 5

Odsuď mě Odsuď mě J. L. Beck

Víte co je škoda? Je spousta knížek, od úžasných a osvědčených autorů a ty prostě u nás nevyjdou. Ale takováto slátanina se vydá.

02.09.2021 odpad!

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

Melody a James poněkud nezvládli svou dceru Dariu, aneb Rozmazlenou princeznu. Já bych teda řekla spíš Rozmazlený fracek. Většinu knihy jsou měla neustále pocit, že by potřebovala proplesknout.
Autorka se pravděpodobně snažila stvořit ženskou verzi Viciouse, ale u něj se pohybovala na hraně snesitelnosti a bylo to úžasné, tato verze bad girl byla pro mě za hranou uvěřitelnosti.
Určitě budu číst další knihy od L.J., ale poprvé jsem u její knížky pocítila lehké zklamání.

31.08.2021 4 z 5

Výměna Výměna Beth O’Leary

Už dlouho jsem nečetla knížku tak dlouho. Není to špatně napsané, ale je to prostě nuda. Děj vlastně ani moc není a nejvíc akce je, když uteče pes. Pořád jsem čekala na něco co se nakonec nedostavilo, takže jsem se pronudila až do konce.

24.08.2021 3 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

O trochu lepší než první díl, konec byl trošku zbytečně natažený, ale celkově super kniha, opravdu jsem se pobavila.

23.08.2021 5 z 5

Žhavé léto: Hříšné povídky Žhavé léto: Hříšné povídky * antologie

Příběhy jsou si dost podobné. Za mě nejlepší Neúplní a Oceán vzpomínek, nejhorší hned ten první, tak se nenechte odradit :)

21.08.2021 3 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Opravdu těžko se čte, když je hlavní hrdinka taková blbka. Četla jsem to hodně dlouho a dočetla jen proto, že jsem doufala ve šťastný konec a to ten, že ji vykopne.
Je to příběh o psychopatce co se prostě na drzo nakvinduje k bohatýmu chlápkovi a rozhodne se, že ho prostě uloví, protože ona nikdy nemakala a ani s tím nehodlá začínat. Cituji z knihy: "A pokud mi dá něco co ve sprše nesmyju (myslí dítě), pak se s ním budu soudit a vytřískám z něj všechny prachy....." jo a nezapomeň si u toho udělat selfíčko, kotě!

16.08.2021 1 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Krásný příklad toho, jak stokrát vytěžená zápletka, jde zpracovat tak zábavně, že máte pocit, že toto jste ještě nikdy nečetli. Tomu říkám umění. Bavila jsem se od začátku do konce, opravdu škoda jen té obálky, tam mi ta logika prostě chybí.

19.07.2021 5 z 5

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Líbilo se mi to, i když pro mě trošku nepochopitelný byl vztah k rodičům u 30ti leté ženy, ale každý jsme jiný, já bych to tak moc neřešila. Příběh byl vcelku pohodový, všechny postavy sympatické, je to taková pohodovka stvořená tvůrčí krizí o tvůrčí krizi :)

16.07.2021 4 z 5

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Kniha se mi líbila z 1/3 - Grantovi flashbacky. Jinak to byla klasická kancelářská romantika, kdy bohatý krasavec potká přidrzlou krasavici a světe div se.......
Závěr se mi docela líbil, než do toho autorka přilila kýbl medu a zase mě spíš znechutila. Tak nevím, ale poslední dobou je to jedno zklamání za druhým, nějak mám pocit, že je to strašně tuctové a nudné.

07.07.2021 2 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Trochu jsem se u toho nudila, ale dá se to přečíst. Ta náhodná setkání na Maui na mě působila strašně uměle. To je ale náhod na jeden hotel, že? No a obálka je opravdu ošklivá, ta se teda nepovedla. Opět prostě průměr, který nenadchne ani neurazí.

23.06.2021 3 z 5

Svádění a láskominky Svádění a láskominky Tara Sivec

Velmi zábavné a čtivé, ke konci mi už nějak Gevinova mluva začala vadit a humor se ždímal až na krev. Celkově ale zábavný příběh, autorka trochu nevybalancovala humor s trapností - někdy je méně více. Škoda, že další díly se už nevydaly.

16.06.2021 4 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Alessandra Torre

Knihy této autorky jsou každá úplně jiná. Oceňuji, že to nesype jak přes kopírák a vše na jedno brdo, do čehož spousta autorů časem sklouzává.
Příběh je zajímavý, dobře se čte, i když mám pocit, že bych si určitě přečetla více kapitol z Nathanova pohledu a linka s bodygardem mohla být trochu propracovanější. Ale jinak jsem absolutně spokojená, opět musím pochválit i překlad, obálku a korekturu. Děkuji :)

10.06.2021 5 z 5

Touha Touha Helen Hardt

Asi tak: Ne, každý překladatel, umí přeložit všechno.
Paní překladatelko, Vy opravdu neumíte přeložit erotický román. Už jste někdy někdo slyšeli, že by ženská říkala chlapovi KOTĚ? Ten příběh sám o sobě není zas tak špatný, ale překlad z něho udělal totální parodii, kterou nelze brát vážně. U erotických scén jsem dostávala záchvaty smíchu.

02.06.2021 2 z 5

Vražedné pouto Vražedné pouto Tijan (p)

Dost nepříjemné překvapení, po výborném Bennettovi toto? Pak jsem si všimla, že mezi knihami je 6 let, tak to beru tak, že toto byl ne, moc dobrý začátečnický pokus.
Kniha je absolutně bez emocí, nic to se mnou nedělalo, chybělo mi tam jak vlastně vznikl vztah mezi hlavními hrdiny, nic tam nejiskřilo, žádná chemie, prostě nic, jen popsané stránky....druhý díl je o něco málo lepší.

27.05.2021 2 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Hmmm........ jsem opravdu moc spokojená po dočtení této knihy. Miluju když vás kniha vtáhne do prostředí, kde se odehrává a ještě navíc je to tam tak úžasné, nechtěla jsem, aby to skončilo :)
Přiznám, že jsem fanynkou japonské kuchyně a tím nemyslím jen sushi, takže pro mě byla tato kniha opravdu příjemný zážitek se vším všudy. Japonsko, jídlo, tradice a hodnoty, pozitivní pohled na svět, fotografování a nepřeslazený happyend.

19.05.2021 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

První díl se mi líbil opravdu hodně a jak už to často s pokračováním bývá, druhý nebyl tak dobrý. 2/3 knihy jsou v duchu "Strašně ho chci, ale nemůžu ho mít" a to do umrtvení pořád dokola. Poslední třetina to naštěstí docela zvedla a konečně jsem si užívala děj, na který jsem docela dlouho čekala. Celkově se mi příběh moc líbil, včetně epilogu, který většinou moc v oblibě nemám, tady to byla opravdu hezká tečka.

14.05.2021 4 z 5

Manželky Manželky Tarryn Fisher

(SPOILER) Po strhující sérii Past lží jsem se na toto hodně těšila a o to větší je moje zklamání. Opravdu nemám ráda příběhy, s tímto typem zápletky. Tak nějak se mi při čtení pořád vybavovala vzpomínka z dětství, kdy se babička dívala na seriál Dallas a tam se po půl roce Pamela probudila a Bobby nebyl mrtvý a všechno se jí zdálo. Babička pěkně nadávala, že se půl roku na něco dívá a pak se to vlastně nestalo. Tak já jsem teď podobně rozladěná.

03.05.2021 3 z 5

Drzý kravaťák Drzý kravaťák Vi Keeland

Soraya byla fajn hlavní hrdinka, hlavně v první polovině knihy. Graham naproti tomu byl nesmysl, tak jak se rychle změnil z mega kreténa na mega slaďouše bylo poněkud za hranou uvěřitelnosti.
Taky bych ráda varovala ty, kdo se teprve chystají číst, aby nečetli komentáře níže, protože já to bohužel udělala a zkazilo mi to jediný překvapující moment v knize. On je totiž fakt problém kliknout na SPOILER :(

30.04.2021 4 z 5