Lenoulinka Lenoulinka komentáře u knih

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Napínavý thriller, který mě bavil. Je až s podivem, že rodiče nerozeznají jednovaječná dvojčata. To mi přijde děsivé. Děj byl napínavý. Myslela jsem si, že se bude sunout určitým směrem. Podle toho jsem očekávala rozuzlení. A úplně se mi nelíbilo. Knihu hodnotím kladně. Nebylo to špatné čtení.

19.05.2020 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Sice jsem si označila jako přečteno, ale po 60 stranách jsem vzdala. Nebavilo mě to a styl psaní mi nevyhovoval.

26.12.2019

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha od Jodi byla pro mě zase čtivá... Komentovat hrůzy prožité v táborech už nemá cenu, toho je tu mraky. Do knihy jsem se začetla teprve, když Josef požádal Sage, aby mu pomohla se sebevraždou. Byla jsem zvědavá, jak se k tomu nakonec Sage postaví. Vyprávění Minky mi přišlo ze začátku nezáživné, ale pak se rozjelo.
Řekla bych, že zbytečně moc prostoru se věnovalo pečení. A chvíli mi trvalo, než jsem pochopila vyprávění o upírech. To mě nebavilo a kdyby v knize nebylo, tak by se nic nestalo.
Knihu hodnotím jako obohacující o zamyšlení a doporučila bych ji k přečtení i když to je pořádná porce stran.

08.03.2019 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Výborný čtivý psychothriller u kterého jsem se nudila prvních sto stran. Jakmile se děj rozděl, tak to byla jízda. Psychopatka Amy a ne úplně svatoušek Nick bylo fajn počtení. Jen jsem očekávala trošku jiný konec. Skoro by to chtělo pokračování...

21.11.2018 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Knihy z této série se mi nečtou úplně dobře. Občas mám v ději a postavách trochu bordel. Zápletka, kdy jdou Kim a Alex po sobě nemá chybu. Manipulující Alex, ta je bez komentáře. Líbí se mi, že se v knihách prolíná život Kim. A konečně přestala vzhlížet k nebi :-)

18.08.2018 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

První knížka od Jojo a líbila se mi i když jsem čekala víc. Začetla jsem se asi na 80 straně, když Mike dorazil do Silver Bay, ale pak už jsem byla zvědavá, jak to dopadne. Překvapil mě i docela silný příběh Lisy a její dcery Letty.

03.07.2018 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Skupina mladých lidí, která se ztratí v lese a točí se dokola jak v bludném kruhu. 3/4 knihy nezáživné a nudné. Dočetla jsem, abych věděla, jak to dopadlo.

24.09.2023 2 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Tohle rozhodně není úplně dobrý výběr knihy pro slabší povahy. Mně čtení nevadilo a některé povídky mám živě v paměti. Asi nejvíc s dětmi "Vrátíš se?"

12.09.2023 4 z 5

Moje máma Jana Brejchová Moje máma Jana Brejchová Tereza Brodská

Z knihy jsem si krom její filmové kariéry vzala to, že to byla opravdu výborná herečka, ale bídná matka. O Hanzlíkovi jsem si nemyslela, že by byl až takový pedant. Zajímavé počtení doprovázené spoustou fotografií ze života.

21.02.2023 5 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Přestože děj byla zvláštní ponurá atmosféra u hlavních postav, kde se řešilo úmrtí Vidara - hlavu rodiny. Rozuzlení jsem čekala úplně jiné a odhalení vraha mě na samém konci překvapilo. Knihu jsem si docela užila a zkusím Stříbrnou cestu.

08.02.2023 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Hokejová fanynka rozhodně nejsem, ale tohle dílko mě docela bavilo. Úplně ze všeho nejvíc mě bavila zápletka May a její provedená pomsta. Ta se povedla!

23.01.2021 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Na to, že čtu s oblibou detektivky a thrillery, tohle bylo pro mě utrpení.
Tak nezazivnou knihu jsem dlouho nečetla. Děj mě nebavil a to je Ulice můj oblíbený seriál. Na to jak je Klevisova oblíbená, já ji na chuť nepřišla a hodně dlouho po ní nesáhnu.

16.10.2020 2 z 5

Agonie smrti Agonie smrti Bernhard Aichner

Třetí díl se vrátil na stejnou úroveň jako první díl. Funebračka se s nikým nemazlila a jela si své vražedné tempo. Až na druhý díl, který byl nemastný a neslaný, to byla výborná série.

26.09.2020 5 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Tohle byla rychlovka a téměř neodložitelné. Mělo to spád, ale tak trošku fantasy, co se týče Blumové a její nemilosrdné pomsty. Její schopnosti likvidovat byly až neuvěřitelné. Dění v pohřebním ústavu mi nevadilo. Sice mi trochu chyběly klasické dialogy, ale nakonec jsem si zvykla. Krátké kapitoly mě hnaly pořád dopředu. Nebylo to špatné a půjdu do dalšího dílu.

22.08.2020 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tohle bylo rychločtení a rozhodně nesdílím takové načtení jako spousta komentujících.
Přišlo mi, že to je čtení pro náctileté dívky. Téma se mohlo trošku rozvést do hloubky. Jedna dcera obdivovaná a druhá zatracovaná a trestaná za každou pitomost. Neustálé používání oslovení Baruno mě iritovalo. A vůbec v celé rodině příšerné vztahy.

16.08.2020 3 z 5

Zasloužíš si smrt! Zasloužíš si smrt! Zdenka Hamerová

Svižný a napínavý krimi thriller. Pár postav a do poslední chvíle jsem neodhadla, kdo muže být tak krutý, že Věrce vyhrožuje smrtí a posílá jí mrtvá zvířata. Úplně se mi nelíbil manželský vztah s Ondřejem. Za to uberu jednu hvězdu.

14.06.2020 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Minulý kniha Otevřený hrob mě navnadila, že jsem dala Kim zase šanci. Pokrevní pouta jsem sice rychle přečetla, ale nebylo to ono.. Čekala jsem, že u Kim konečně dojde na milostné vzplanutí. A co mě hoodně nebavilo - Alex. Myslím, že prostor ji stačil v Ďábelské hry. Osobní život Kim mi nevadí. Bručení - to by si taky na překladu mohli odpustit.

21.01.2020 3 z 5

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Přestože to bylo poněkud táhle, ale romantika jak blázen.. Konec mě dostal, že jsem měla zavlhlé oči a to se mi u knížek moc nestává. Takhle procítěnou knížku jsem dlouho nečetla... Příjemné čtení.

24.11.2019 4 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Další z životních příběhů prožitých v koncentračních táborech Helene a její rodiny mě zase vtáhl do děje. Její sebeobětování bylo úžasné. Když se popisovalo sešití dvojčat, tak mi naskočila husina. Mengele byl příšerný člověk. Protože to byl román podle skutečného příběhu, tak jsem věřila, že se celá rodina znovu setká. Bohužel se tak nestalo. Tyto knihy čtu se zaujetím a vždy ve mně zanechají spoustu zamyšlení, jak je vůbec možné prožít nebo přežít Osvětim a jiné tábory. Doporučuji k přečtení.

16.09.2019 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Detektivka čtivá. Jen ta "nesmrtelnost" Davida mě dostávala. Když byl na pokraji smrti, tak se z toho vždy oklepal.. Úplně mě to nechytlo, ale dám této sérii ještě šanci.

22.06.2019 2 z 5