Lenny33 Lenny33 komentáře u knih

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Tak jsem se ve svých 19 letech poprvé začetla do Narnie a bylo to příjemné čtivo. :) Děj je psán lehce, svižnějším tempem a velmi dobře promyšlen. Být mladší, jistě to na mě velmi silně zapůsobí. :)
Taková oddychová četba. 3,5*

07.06.2014 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Páni. Nejsem v šoku ze zjištění "kdo je vrah", ale z toho že už kolem sté strany jsem díky jednomu rozhovoru měla na vraha svůj typ a byl správný! :)
No ale ke knize. Když jsem si přečetla anotaci, na knihu jsem se těšila, i když jsem si říkala, že námět je celkem ohraný. Prvních 50 stran mě kniha vážně bavila, ale pak nadšení z knihy sláblo víc a víc, až jsem někde v polovině měla takovou krizi, že jsem myslela že knihu nedočtu. Za 2 dny jsem s novým elánem ve čtení pokračovala a naštěstí už se jednalo o posledních 200 stran kdy děj gradoval. :)
Podle mého, je v této knize popsána naprosto dokonale práce detektiva a chápu, že autorka musela do knihy nacpat všechny ty rozhovory, aby se dostala tam kam chtěla. Ale pro mě byla polovina knihy prostě nezáživná ba až nudná.
Největší zbraní této knihy je jednoznačně hlavní hrdina, který zaujme snad vším (vzhled, pochmurná minulost, humor,...).
Ani nevím co ke knize říct. Pajdovi bych dala s přehledem 5* ovšem jen o něm kniha nebyla. Konec byl super, ale to nic nemění na tom, že jsem se prokousávala desítkami stran nudných rozhovorů, které autorka neuměla nijak okořenit. Hodnotím 3,5* a další díly si přečtu jen a jen kvůli Pajdovi!! :P

06.06.2014 4 z 5

Leonberger Leonberger Madeline Lusby

Už několik let nám tento "medvěd" dělá v rodině radost, a proto se tato kniha stala v naší rodině snad tou nejčtenější aneb čtou ji i nečtenáři a pořád si v ní někdo listuje, i když jí už známe všichni nazpaměť. :P Užitečné informace, krásné fotografie. :)

31.05.2014 5 z 5

Hodina čarodějnic I. Hodina čarodějnic I. Anne Rice (p)

Píšu to v každém komentáři u knih této autorky a už je to trochu trapné, ale já její styl psaní prostě miluji a naprosto dokonale mi sedí.
Je sice pravda, že tato kniha má pomalejší rozjezd než jiné, konkrétně je to takový úvod do série, kde jde o to se hlavně seznámit s prostředím a postavami. Postupně si čtenář dává jednotlivé informace a údaje dohromady a ty začnou tvořit úžasný příběh. :) Mně se naopak to "skákání z jednoho na druhý" moc líbilo. Ještě jsem nevěděla, co si myslet o jednom a už se na to nabalovalo další. A já chtěla číst dál a dál, aby se mi tich informací shromáždilo co nejvíc a já mohla pomalu odkrývat pravdu. Vždy jsem zajásala jak malé děcko, když jsem nějaké malé tajemství odhalila a bylo to správně. :) Ale na ty velká si musím počkat do dalších dílů.
A. Rice je taková moje jistota. Vím že její knihy mě baví vždy, ať jsou o čemkoliv. A zároveň chápu, že její styl mnoha lidem prostě nesedne.

31.05.2014 4 z 5

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

Nikdy mě komiksy nebavily, ale tohle bylo opravdu úžasné. Už jen předmluva mě opravdu hodně uchvátila, jako ještě u žádné knihy/komiksu předtím. Komiks o zombie je vystavěn na něčem úplně jiném, než by člověk čekal a v tom je to tak jiné a skvělé. A kresby bylo opravdu povedené... Těším se na další díl. :)
Ze seriálu jsem viděla cca první 3 díly 1. série a skončila jsem. Na komiks to podle mého nemá.

31.05.2014 5 z 5

Únos (komiks) Únos (komiks) Mark Jones

Pro mě zklamání. Jak děj, tak kresby.

31.03.2014 2 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Kniha se výborně četla, úžasné téma k zamyšlení. :)

01.03.2014 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Bohužel sekla jsem se u 9. kapitoly a dál knihu nedočetla. První jsem viděla film a ten byl celkem slušný. Hlavně děj rychle ubíhal a byl napínavý. To se o knize říci nedá. Všechno se strašně vleklo. Vzdala jsem to předčasně a nemám chuť se k tomuto dílu vracet.

15.02.2014

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Jsem z knihy celkem rozpačitá. Napsaná je hezky a čtivě, ovšem převážná většina povídek mě nudila a čekala jsem, kdy bude konec. Našla jsem si jich jen pár, které mě bavily a jen v jedné jsem našla nějakou tu pointu.
Nevím. Kniha mi nesedla. A to jsem se na ní tak těšila!

08.02.2014 3 z 5

Emma Emma Jane Austen

Vypadá to, že u každé knihy Jane Austen mi trvá než se začtu a na začátku hlavní hrdinku nemám moc ráda, ale pak se to otočí o 180 stupňů!
Úžasná kniha opět s velmi charismatickým mužem v hlavní roli.
Vlastním krásné vydání z roku 1982.

07.02.2014 5 z 5

Domovina Domovina Robert Anthony Salvatore

Krásná a výjimečná fantasy jejíž čtení mě naprosto pohltilo a na knihu jsem musela pořád myslet. Je to nevšední, dobře napsané. Pro mě lepší i než Hra o trůny.
Těším se na další díl. A další, další, další... :)

06.02.2014 5 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Velice vtipná kniha, i když na začátku jsem se nemohla zorientovat.
Před přečtením knihy jsem viděla velice povedené filmové zpracování.

30.01.2014 5 z 5

Zámek Pemberley Zámek Pemberley Emma Tennant

Ano je to úplně něco jiného než knihy Jane Austenové. Na začátku knihy jsem se zhrozila, co to čtu. Ovšem postupně jsem se do příběhu začetla. Přišlo mi, že charaktery postav vystihla autorka správně. Padla na mě zachmuřená nálada, takže jasný důkaz, že autorčin příběh se mnou "pohnul", navíc Líziny pocity byly popsány skvěle. Po zjištění, že mi zbývají poslední 3 stránky a nic není dořešeno, měla jsem chuť knihu roztrhat a zapomenout, že jsem jí kdy četla. A poslední strana? Naprostá úleva a pocit klidu. Ach, ta naše Líza a její předsudky!!!
I když na mě mohl být konec více rozepsaný a více uzavřený. Ale jinak jsem spokojená.
Myslím, že čtenář tuhle knihu nemůže brát jako něco, čím se chtěl jiný autor obohatit na úkor díla jiného, ale naopak jako šanci ještě jednou nahlédnout do života Elizabeth a pana Darcyho. A že já si to užila!
Hodnotila bych 3,5*. Lepší průměr, kniha se příjemně četla.

10.01.2014 3 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Páni! Teprve touhle knihou mi K. Petrusová ukázala, že je opravdu Spisovatelka s velkým S. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, četla jsem až do noci i když se mi chtělo strašně spát a mít kniha více stran, tak omdlím vyčerpáním. :D
A taky chci potkat takovýho Marvina! A Markéta byla skvělá! Smála jsem se takřka celou knihu a jsem jen ráda, že jsem se do jejího čtení nepustila někde na veřejnosti, jinak by se na mé záchvaty smíchu lidé asi divně dívali. :)

02.01.2014 5 z 5

Sázka na vášeň Sázka na vášeň J. R. Ward (p)

Souhlasím, že prvních 200 stran bylo úžasných, zase se po delší době vrátit k úžasnému stylu psaní této autorky, takové krásné oddechové čtení, které jsem si velmi užívala a buď se připitoměla usmívala nebo smála autorčiným hlodům. Ale od 200 strany to jaksi ztrácí svou atmosféru. Začínalo mi dost vadit nelogické chování hlavních hrdinů. Ani charaktery postav nebyly tak "unikátní" jako mají postavy v Bratrstvu - asi nesmím srovnávat. :D
Holt jde vidět, že je to - jak jsem snad správně pochopila - autorčina prvotina. Ale celkově mám s knihy dobrý pocit. Opravdu kniha u který se nemusí přemýšlet.

01.01.2014 3 z 5

Záchranný člun Záchranný člun Charlotte Rogan

Od knihy jsem vlastně nic moc nečekala a nic se mi ani nedostalo. Kniha se mi strašně špatně a pomalu četla - nesmyslně dlouhá krkolomná souvětí...
První polovina ještě šla, ale pak už jsem hlavní hrdinku absolutně nemohla snést. A nejhorší na tom bylo, že už tak od sté stránky mi bylo absolutně jedno, jak ta kniha skončí, chtěla jsem jí mít prostě jen za sebou a nemít kniha tak málo stránek, ani bych jí nedočítala.
Celkově je příběh o ničem. Autorka se snažila sice o zásah do psychiky postav, aby se děj posunul, tam kam potřebovala, ale podle mého se jí to moc nepovedlo.
Knihu bych hodnotila 1,5*. Nebyla to úplná hrůza, dalo se to přečíst, ale to je asi tak všechno.

30.12.2013 1 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Styl psaní tohoto autora je opravdu zvláštní, vlastně bych řekla, že nic podobného jsem dosud nečetla.
Hlavní postavy - Aomame a Tengo - jsou každý úplně jiný s unikátními charaktery. Myslím, že každý čtenář si oblíbí někoho jiného. Vedlejší postavy také velmi přispívají k obohacení děje.
Aomame a Tengo se ve vyprávění kapitol v knize střídají, což je skvělé, děj se tak svižně ubírá ku předu, také je to ale velmi těžké zkombinovat, aby obě postavy byly dějově na stejné úrovni, a proto sem tam "uvízla" určitá postava ve svém ději na mrtvém bodě.
Dá se říci, že na začátku člověk vůbec neví, co od knihy čekat a - tedy aspoň já - to nevěděla ani na konci. Pořád jsem čekala, co se objeví na další stránce, kam se příběh vyvine. Postupně čtenář získává fakta, která se na sebe vrší,začínají se prolínat, zapadat do sebe a společně utvářet hlavní linii knihy.
Čtení mě opravdu vyždímalo a i když chci co nejdříve vědět jak celý příběh končí, tak si musím dát od tohoto autora na chvíli oddych a nyní mám chuť na nějaké opravdu lehké čtení. Celkově náročná ovšem skvělá kniha. Jak píši, s ničím takovým jsem se ještě nesetkala.

27.12.2013 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Tak jsem ji dočetla, konečně. Bylo to náročné čtení, velice emotivní a kniha se mi nečetla občas zrovna lehce. Normálně bych se u takovéto knihy bála konce, ale zde ne. Hltala jsem stránku za stránkou, užívala si čtení, na knihu často myslela. Ke konci se mi do očí draly slzy. Přesto, ač byla kniha neuvěřitelně originálně napsaná a ač vypovídala o strašném tématu lidských dějin, mě nezasáhla tak moc, jak bych čekala. Byla prostě... krásná. Max, Hans, Rudy,... a hlavně Liesel - zlodějka knih, která dokázala zaujmout i samotnou smrt.
Hodnocení... Bože u některých knih by to měli zakázat. Protože, i kdyby, jak dát tomuto příběhu jiné hodnocení než 5*?

30.11.2013 5 z 5

Ramses Prokletý Ramses Prokletý Anne Rice (p)

Již od začátku mě kniha pohltila (mám od této autorky přečteno už hodně knih a tedy i vím, že její styl psaní jednoduše zbožňuji a považuji za neuvěřitelně čtivý, nezáleží čeho se děj týče).
Přesto musím přiznat, že v první polovině se děj celkem vlekl. Ne, že by mě kniha nebavila, ovšem nic moc se nedělo, vše bylo zaměřeno spíše na poznává postav - jejich charakterů, životních příběhů, vztahů,...
V druhé polovině se konečně dočkáme nějaké té akce. Čtenář ještě vstřebává informace, které se odehráli v předchozí kapitolce a už v ději nastane nový převrat. Objevuje se pořádná zápletka.
Charaktery některých postav se začínají vybarvovat zajímavým směrem. Hodně se mi líbilo, jak si autorka vyhrála v rozvíjením děje a odkrýváním pravd, polopravd a lží. Na jedné stránce si říkáte, že tato postava je určitě "špatňák", na druhé stránce začínáte pochybovat, na třetí ji litujete, na čtvrté fandíte a na páté? Je to "špatňák"!!! Nebo zase ne?
Dokonalé! :)
Konec šokující hlavně v tom, že - dá se říci - do poslední stránky nevíte, jak to v hlavními hrdiny vlastně dopadne. A ač mi bylo některých postav líto, tak jsem po dočtení měla pocit, že vše dopadlo, tak jak mělo.

16.11.2013 5 z 5

Temný oheň Temný oheň Christopher John Sansom

Až na malé chvilky v polovině knihy, kdy jsem se nudila, to bylo úžasné čtení. Autor opět nezklamal a napsal kvalitní knihu, při jejíchž posledních 150 stránkách, jsem napětím zadržovala dech a srdce mi strachem bušilo jak splašené. A zase jsem do poslední chvíle nevěděla, kdo je obávaným nepřítelem našich hrdinů. Napětí až do samého konce.
Už nyní se těším na další příhody právníka Shardlaka. :)

09.11.2013 4 z 5