lenny_prague lenny_prague komentáře u knih

Oběť bouři Oběť bouři Dolores Redondo

Trilogie me moc bavila, Amaiu jsem si oblibila. Tesim se, az zhlednu take vsechny filmy podle knih natocene.. tento dil byl pro me chvilemi trochu zmateny mnozstvim postav a tak nejak moc natazeny, nektere casti bych zkratila. Casto mi zustaval rozum stat nad opravdu spatnou korekturou ceskeho prekladu, kdy se v posledni kapitole z Amaiy dokonce stala Amanda… kazdopadne moc zajimavy pribeh, skvela hlavni postava, zajimave vztahy a prostredi, hned bych se vydala do Pamplony a okoli :)

06.06.2022 4 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Poprvé jsem od Adlera Olsena četla jiný príběh, než sérii o oddělení Q a byla jsem tedy na knížku moc zvědavá. Oba příběhy mají spád, je to taková oddychovka, kdy mě konec vždy dostal - v pozitivním slova smyslu :)

27.11.2021 5 z 5

Psychologie masových vrahů Psychologie masových vrahů Andrej Drbohlav

Ucelený přehled zajímavých případů a odborný pohled na to, jak se z někoho vlastně stane masový vrah...

18.09.2021 5 z 5

Zločiny Velké Prahy Zločiny Velké Prahy Petr Zikmund

Jedna z nejhezcich knih, kterou jsem v posledni dobe cetla. Serial jsem jeste nevidela, ale urcite se na nej podivam. Hlavni postavy si nejde nezamilovat a atmosfera prvni republiky z knihy krasne sala :)

29.07.2021 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Nadherny pribeh plny lasky i bezpravi. Vzdycky me bavi, kdyz se diky knizce dozvim neco o casti historie, o ktere do te doby moc nevim. To byl prave tento pripad. A ten konec... :)

30.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Rozporuplne pocity... zacatek pribehu pro me byl tezky, uplne z toho sala ta tiha tehdejsi doby. Od casti o Barce me ale uz naopak pohltil. Druhy dil si ale urcite prectu.

24.01.2021 3 z 5

Praha za císaře pána Praha za císaře pána Pavel Scheufler

Krásná kniha plná fotografií s příběhem. Jako Pražačku mě moc bavilo porovnávat místa "tehdy" a "teď". Prostě kniha, co pohladí po duši :)

28.08.2020 5 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Četla jsem v rámci čtenářské výzvy a opravdu to byla výzva :))) prvních asi 100 stran jsem se s knihou hodně sžívala, nemohla jsem přijít na chuť hlavní jedince, stylu psaní, pořád jsem moc nechápala o co v knize jde, co je to za zápletku, rušil mě přechod že současnosti do minulosti.. A pak si to všechno najednou sedlo a začalo mě to nesmírně bavit :) jak už bylo řečeno, jak Bo všechny nástrahy přežila, bylo až nereálné, ale zamilovaná jsem si ji :) k Ostravě mám rodinné vazby, takže mě bavil i slang a místní srandicky. Závěr jsem zhltla jedním dechem a volné pokračování si určitě přečtu :)

21.01.2020 5 z 5

Ztracený přístav Ztracený přístav Tana French

Kniha za mě mohla mít o 100-150 stránek méně a byla by i tak dobrá. Líbil se mi vhled do myšlení detektiva, příběh na pozadí ekonomické krize. Vrah byl pro mě překvapením a motiv mě trochu nadzvedl ze židle (proboha proč z takového důvodu vraždit?)... Něco dalšího od autorky si ráda přečtu, byla to od ní moje první kniha.

04.11.2022 4 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Moje první kniha od autora, pojetí vyprávění událostí a popisu doby přes různé postavy (ať už národností nebo společenskou vrstvou) se mi moc líbilo, přišlo mi to originální. Jak už tu zaznělo, trochu mě zklamalo, že samotné dny okupace byly až ke konci knihy a mě konkrétně mrzelo, že byl osud jedné z hlavních postav (nechci spoilerovat) tak nějak nedovyprávěn...

09.05.2022 4 z 5

Eva Romanová – Vzpomínky Eva Romanová – Vzpomínky Gillian Oliver

Přečetla jsem ve vlaku na trase Ostrava - Praha a tato kniha byla opravdu krásná společnost :) Krasobruslení mám moc ráda, mám ho spojené s dobou, kdy jsme ho sledovaly s babičkou. Vzpomínky paní Evy se prolínaly s mými vlastními vzpomínkami... přístup k životu může paní Evě každý závidět, bere ho prostě takový, jaký je a hlavně ho nepřežívá, ale žije! :)

04.04.2022 5 z 5

Dědictví kostí Dědictví kostí Dolores Redondo

Hlavni postavu Amaiu jsem si v prvnim dile oblibila a ve druhem zamilovala :) druhy dil se mi libil jeste vic, nez prvni, proste krasny pribeh, do posledni chvile napinavy. Jednu hvezdu ubiram za cast s “nadprirozenem”, to mi tam proste prislo zbytecne a na silu. Moc se tesim na posledni dil!

10.01.2022 4 z 5

Děti nacistů Děti nacistů Tania Crasnianski

Skvela kniha, popisujici osudy deti nejvetsich nacistickych zlocincu. Pro me spoustu novych informaci. Rozhodne to nemeli lehke, to brime je ohrome tezke..

17.06.2021 5 z 5

Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Josef Bernard Prokop

Po delší době kniha, která je pozvolná, plyne příjemně, žádná přehnaná dramata. To mi vyhovovalo, četla se rychle a hezky. Se stylem psaní autora jsem občas měla také problém, občas jsem si říkala, jak někdo může takto vůbec poskládat větu :-D Jsem ale ráda, že jsem se ke knize díky výzvě dostala. Pokračování asi neodolám a přečtu si ho také.

21.07.2020 3 z 5

Žárlivka Žárlivka Lenka Pastorčáková

Ze začátku knihy mě hlavní postava doslava štvala :-D takové pochody myšlenek, dedukce, domýšlení.. časem jsem se začetla a příběh mě vtáhl, četl se příjemně a lehce. Pro některé žárlivce může být možná i poučením :)

17.03.2020 4 z 5

Ingrid Ingrid Charlotte Chandler

Nádherný životopis o úžasné ženě, napsaný s úctou. Pro mě mnoho nových informací. Četla jsem jedním dechem.

12.11.2019

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Za mě asi nejlepší příběh ze série :) Klasicky jsem se hned zase viděla ve městě, ve kterém se příběh odehrává, to autorka prostě umí. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, celý příběh byl tak nějak uvěřitelný. Samozřejmě se těším na další knihy ze série :)

29.05.2024 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

(SPOILER) Tento díl se mi četl hůř, než první. Nějak jsem ho nemohla dočíst. Konec mě zarazil, respektive vývoj postavy jejího snoubence. Ta podobnost s manželem je tam obrovská, to se dalo vymyslet trochu originálněji. Občas jsem se v ději ztrácela. Třetí díl si ale přečtu, Josie mi přirostla k srdci a jsem zvědavá na další informace o ní, z jejího dětství například.

01.03.2024 3 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Je to asi ostuda, ale byla to moje první kniha od Agathy. Má skvělý spád, neotřelou a výborně vypracovanou zápletku. Na mě je, jak už tu bylo zmíněno, ale příběh psaný moc suchopárně, nezáživně.

11.09.2023 3 z 5

Grace Kellyová Grace Kellyová Robert Lacey

Ucelený vhled do života jedné z nejznámějších hereček své doby, která se stala princeznou, ale její život rozhodně nebyl růžový. Někdy mě trochu iritoval styl popisu jejích milostných avantýr autorem, kdy jsem si říkala, že to už snad ani vědět nemusím :), ale jinak to bylo moc příjemné čtení. Z jejího osudu mi bylo ovšem trochu smutno...

09.11.2021 5 z 5