LenkaVrbatova LenkaVrbatova komentáře u knih

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

První kapitola slibovala, že knížka bude emotivní. Jenže pak se vše přesunulo do současnosti a příběh ztratil nápad. Vše se točilo v kruhu neustále dokola. Knihu nezachránil ani konec, který mi tak nějak vyšuměl mezi řádky.

28.11.2017 2 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Od téhle knihy jsem čekala hodně. Musím říct, že až na pár momentů mě nezklamala. Příběh Ifemelu mi připadal opravdu krásně napsaný, a i když ne vždy zažívala radostné chvíle, chovala se jako silná žena. Jejímu americkému snu jistě dodával šťávu i styl vypravování a za sebe mohu říci, že jsem hltala každou větu. Vedle toho mi Obinzeho život připadal trošku chudý. A vlastně mě jeho život příliš nezaujal.
Nechci prozrazovat, jak to s hlavním hrdiny dopadlo, ale já osobně bych si přála, aby vše dopadlo jinak.

16.08.2017 5 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Láska po španělsku patří k těm knihám, ve kterých už od začátku víte, jak to dopadne. Přesto to čtete, relaxujete, fandíte oběma protagonistům. Milá letní četba, ve svém žánru prima čtení. Doporučuji.

23.07.2023 4 z 5

Švindl Švindl Jennifer Crusie

Kniha vhodná pro nenáročného čtenáře. Člověk se u ní pobaví a odpočine. Velké plus je i to, že se dobře čte. Bohužel konec už mi připadal natahovaný a těšila jsem se, až knihu dočtu.

23.05.2020 3 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Když si člověk chce rozšířit obzory o čínském životě v USA, nelze tuhle knihu pominout. Výborně napsaný silný příběh. Jsem ráda, že mě tahle kniha neminula.

02.07.2018 5 z 5

Deník třídního otloukánka aneb Jak jsem zvítězil nad šikanou Deník třídního otloukánka aneb Jak jsem zvítězil nad šikanou Eric Kahn Gale

Jednu hvězdu strhávám, protože se domnívám, že šikanovaným nikdy není nikdo neutrální, ale vždy někdo, kdo nějakým způsobem vyčnívá z kolektivu.

09.09.2017 4 z 5