lenka7679 lenka7679 komentáře u knih

Exodus Exodus Kate Stewart

Z mého pohledu se mi jeví první díl zkrátka lepší. Byl nabitější, žhavější, překvapivější a romantičtější. Všechno v něm mi přišlo opravdovější.
Ve druhém díle mi chyběla hlavní hrdinka, nebo spíš její charakter. Jak jsem četla i v recenzi níže, stala se z ní posedlá lítostivá holka, která se chtěla tvářit, že je nezávislá, s vlastní sebeúctou a hrdostí, aby o větu později poslala všechno do kopru a to se opakovalo ne jednou, ale stále. Toto je věc, která mě neskutečně vytáčela a kvůli tomuhle fňukání jsem se nemohla do knihy začíst. Chyběl mi v ní náboj prvního dílu. Chyběly mi žhavé scény, kterých se autorka v předchozím díle vůbec nebála. Místo nich se mi dostalo neustálého rozjímání a litování. I přes tato úskalí jsem se do knihy okolo sté stránky konečně začetla. Je mi líto umučeného potenciálu, ale vzhledem k prvnímu dílu a když si odmyslím ten fňukavý marast okolo, je to stále důstojné pokračování, které si po prvním díle musíte přečíst, i když toho budete chvílemi hořce litovat.

03.08.2022 4 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Tato série má vzestupnou tendenci. Příběhy jsou čím dál lepší a propracovanější. Krásná a něžná knížka, která pohladí na duši a zároveň v ní nechybí ani náboj a vzrušeí. Má všechno, co taková kniha má mít. Vřele doporučuji, nudit se určitě nebude nikdo.

10.07.2022 5 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

To byla tak pěkná pohádka. Pohádky jsou věčné. Svým způsobem je každá kniha pohádka.
Tady to byla jedna z nejzdařilejších předělávek Krásky a zvířete.
Bavilo mě střídání vyprávění, do knížky jsem se začetla rychle a příběh ubíhal překvapivě svižně a bez zádrhelů.
Konec byl skvělý.

26.09.2021 5 z 5

Devět dní Devět dní Zuzana Strachotová

Já si teď hluboce sahám do svědomí a přiznávám, že jsem do nedávné doby české autorky zkrátka míjela. Nevím proč jsem si myslela, že nemohou psát tak dobře, jako zahraniční autoři.
Kniha je skvělá, čtivá, děj svižně ubíhá, žádné zdržování. Příběh je poutavý a pro mě je kniha bez vztahů suchá.

12.06.2021 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Vtéto knize mě strašně rušily pasáže o minulosti. V jiných knihách od této autorky jsou ty vstupy do minulosti zábava, ale tady mi to prostě nesedělo. Příběh byl opět něčím jiným, ale nějak jsem se do toho nemohla ponořit a hltat jako ty předchozí.

23.04.2021 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Jedna z nejlepších knížek, jakou jsem četla.

23.04.2021 5 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Tak tohle byla jízda... Narazila jsem na knihu náhodou a divím se, že mi autorka unikala tak dlouho. Napsáno velmi čtivě, zápletka perfektní. U knihy jsem se nenudila a doslova ji zhltla jedním dechem. Vřele doporučuji a těším se na další.

15.11.2019 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Místy ponuré a napínavé až dost, místy nudné. Nemohu si vybrat, kdyby jisté pasáže zmizely, bylo by to za pět, ale jsou tam, tudíž o jednu méně a doporučuji přečíst.

11.09.2019 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Ztotožňuji se s jedním z komentářů. Martin je děsivý, na to, že mu bude 40 roků, tak dle popisu se chová minimálně jako o 30 let starší důchodce. Z jeho pohledu se zdá, že člověk o deset let mladší než on je skoro nedospělý puberťák. Stěžování si na moderní vymoženosti, hry, chování mládeže a dětí mě docela rozčilovalo a v knize to nemělo opodstatnění. Zcela zbytečné úvahy o ničem. Moralizování o úpadku společnosti...
Opravdu je minimálně 200 stran zbytečných. Stálé opakování a vysvětlování v knize nic nevyjasní, ale naopak je to čím dál méně přehledné.
Některé pasáže o ústavu byly naprosto zbytečné, což se bohužel dá zjistit až na konci, že některé věci byly napsáni snad jen aby byl splněn počet písmenek.
Kniha se četla hůře a místy jsem se do čtení až musela nutit.
Nicméně příběh byl jistým způsobem zajímavý a i když občas děj stagnoval, tak pak to dostalo nečekaný spád.
Závěr byl slabší a čekala bych trochu jiný konec.
Každopádně i přes zápory dám této sérii ještě šanci a jdu na další díl.

04.04.2019 3 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Opravdu udělá člověk vždy pravý opak toho, co mu někdo řekne? A je to pak jeho vina, že se mu stane něco špatného, nebo toho, co ho to nechal udělat? Super, po delší době konečně něco. Kniha má spád, dobře se čte, ne se všemi rozhodnutími souhlasím, v některých chvílích byly některé postavy dost otravné, ale tak to mělo být a proto je to tak super. Vřele doporučuji a těším se na přečtení další knihy!

20.02.2019 5 z 5

Čtvrtý hrob pod nohama Čtvrtý hrob pod nohama Darynda Jones

Doufám, že se další díly přece jen vydají a že se někdo tam nahoře smiluje a dá nám, kteří si to prostě v originálu nepřečteme, možnost dočíst. Charlie je skvěle rozepsaná postava a jak jsem se při prvním díle bála, že děj bude už jen uvadat, tak opak je pravdou a věřím, že spisovatelka má stále co napsat. Chvilku mě štvaly rodinné vztahy, které už mi teď v posledním vydaném díle přestaly dělat starosti a opravdu mi přišlo, že kniha byla lépe čitelná.

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Úplně skvělý a božanský, asi tak by to puberťácky okomentovalo moje věčně mladé já. Skvělá kniha, nejdříve jsem se přemlouvala, přeci jen dívčí romány už mě moc neoslovují, i když občas, no nicméně jsem byla překvapena. Jediné, co je nejsmutnější je, že další díly se nepřeložily a já už rok nemůžu pořádně spát, protože nevím, jak tohle všechno dopadne.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Robert Bryndza dokazuje, že je skvělý spisovatel, jeho knihy se čtou jedním dechem. Skvělý námět, zpracování, prostě na jedničku.

26.04.2018 5 z 5

Přání! Přání! Leandra Sold (p)

Jsem nadšená ze skvělého příběhu, který se mi odehrál před očima. První, co mě napadlo po dočtení je pohádka. Tuto knihu bych ohodnotila jako neskutečně krásnou, milou a nadýchanou pohádku.
Celou dobu, jsem měla před očima bílou sněhovou peřinu, rampouchy a zamrzlé rybníky. Autorka velmi mistrně pracuje s popisy jak postav, tak i scenérií a skutečně tak máte chvílemi pocit, že příběh vidíte a ne jen čtete.
Pro mě jsou Leandra Sold a ještě Vladimíra Šebová, jako z jiného světa. Obě pracují se Slovanskou mytologií a oběma se jim daří tvořit neskutečné příběhy v knižním světě přeplněném vílami, anděli, démony a upíry s vlkodlaky. Ne, že bych proti výše jmenovaným něco měla. Právě naopak, ale tady je to svěží závan něčeho jiného, ne tak propraného a mistrně zpracovaného.
A jestli bych se mohla přimluvit, hrozně ráda bych si přečetla i o ostatních.
Vřele doporučuji a moc děkuji za skvěle strávený večer v té nejlepší společnosti.

28.02.2024 5 z 5

Brána pekel Brána pekel Leigh Bardugo

Já jdu úplně proti proudu a souzním s Tesset. Prvak musím zkonstatovat, že jsem úplně blbá, protože jsem ve své předvánoční euforii viděla známé jméno, novou knihu a nezaváhala a koupila. Vědoma si toho, že až do svátků budu sušit, aby mě mohl manžel udělat radost pod stromkem. Přitom jsem zapomněla, že první díl byl ukrutná nuda a bavilo mě cca posledních sto stran, což je na takovou bichli žalostně málo. Úplně mi vypadlo z hlavy, že jsem se zařekla, že druhý díl tohohle utrpení, vynechám. Jenže od té doby, co jsem četla první díl uplynulo 150 knih, takže mě nesuďte příliš tvrdě.
A je to tady. Druhý díl mám doma, levná sranda to teda není a je mi z toho smutno.
Leigh Bardugo znám jako výbornou spisovatelku, ale tady se jí zkrátka něco vymknulo z ruky a skončilo to jako neslaný nemastný oběd.
Druhý díl většinou bývá, vycpávkový. Málokdy ne a když, tak je to velké překvapení. Tady ten druhý díl není jen zbytečný a ani vycpávkou bych ho nenazvala. Na bezmála šestistovce stran se dohromady nestane nic co by vlastně nikdo nečekal. Co jsem ovšem nečekala ani já je, že to bude všechno, co se stane. Tuhle knihu bych shrnula do povídky a to bych byla ještě štědrá. Na knihu to byl slabý námět. Želím ztraceného času, který mě přečtení stálo.
A teď se tady zaříkám, že do dalšího dílu už mě nikdo nedostane, pokud mi kniha nějakou náhodou nepřistane v klíně bez mého přičinění.

07.11.2023 2 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

Já vím, že papír snese všechno, jenže si říkám, co mi v životě musí chybět, aby mě tenhle příběh uspokojil. Mám ráda kontroverzní příběhy, mám ráda rozmanitost a pestrost ve vyprávění. Jenže to jsem tady nenašla a půjdu proti proudu. Nejsem si totiž jistá, že tohle by mohlo nějak fungovat.
Postavy jsou neuvěřitelné. Příběh je vystavěn především na snaze šokovat, jenže dokáže spíš znechutit. Wendy je hloupá, až to nejde ani popsat, natož číst a Hook je zločinec, bez jakékoliv příkrasy. Připadám si, jako bych měla fandit masovému vrahovi, aby našel ve svém životě konečně trošinku toho lidského štěstíčka. Ani držet pěsti drogovým dealerům mě skutečně nic nepřesvědčí. Příběh, který je vykreslen v pozadí Hookova zrodu a snaha autorky ho tím polidštit tady selhává.
Těšila jsem se na retelling klasického Petra Pana, teď jsem zklamaná a připadám si ošizená. Jsem zklamaná o to víc, o co větší pecku jsem čekala.
A jestli ještě někdy v životě přečtu něco o škubajicícím penisu, tak si půjdu dobrovolně nalít savo do očí.
Nevím, o čem bude další díl, ale co vím jistě, že si ho nekoupím. Z kategore dark romance vznikají mnohem kvalitnější a vypracovanější příběhy. Třeba Amo Jones a její série Půlnoční běsnění.

28.08.2023 1 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

U Colleen Hoover je velmi znát, žese jedná o zkušenou spisovatelku, která už má nějakou knihu za sebou a umí si pohrát s emocemi čtenáře. Velmi ji obdivuji za její uvěřitelné příběhy a za to, že je dokáže ta realistky přenést na papír.
Kenna hledá odpuštění, ale předevší musí odpustit sama sobě, aby se mohla pohnout dál.
Určitě doporučuji a těším se na další.

21.05.2023 5 z 5

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

Představte si, že máte bohatého otce, kterého jste už víc než pár let neviděli, výměnou za šeky, které však přestanou s posledním zvonkem školy chodit. Máte matku, která potřebuje záchrané lano a jediná možnost, jak jí ho hodit je, že se přestěhujete právě k otci a rok u něho, bůh ví proč, otročit v továrně. Co dělat, když všichni okolo vás si myslí, že jste se narodila se zlatou lžičkou v puse a jen vy víte, že to není pravda.
A právě u něho na vás nečeká jen jeden, ale hned dva osudoví kluci. Co si počít, koho milovat doopravdy, s kým si představit, možná, budoucnost?

Knihu jsem úřečetla za jeden večer a nešlo přestat číst. Bylo to opravdové překvapení. Na toto téma, jsem v knize narazila poprvé a upřímně to byl skvělý zážitek.
Bavila mě hlavní hrdinka a její morální dilema, které řešila a z čeho také vyplývá i její celková rozháranost v druhé polovině knihy. Nemohla pochopit kluky, jejich postoj, jejich city, vnímání světa...
Bavili mě oba kluci, byli jiní a v podstatě stejní.
Určitě doporučuji a těším se na další díl, který právě vychází.

05.07.2022 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Nastya se objeví v nové škole, je nová a má spoustu tajemstvím. O to víc je zajímavější pro všechny ostatní.
Josh má něco, co ostatní nemají a hlavně, Nastya je mu ukradená, sám má svých problémů dost a rozhodně si nepotřebuje přidělávat další.
Drew je bezstarostný floutek a děvkař a nejlepší kamarád Joshe a taky se mu líbí Nastya.
Tak by se to mohlo zdát na první pohled jednoduché a přitom nic jednoduchého není.
Čtivá kniha o tom, že když je vám 17, tak nemusíte mít jen obyčejné problémy, ale takové, které přerostou hlavu i leckterého tvrďáka ošlehaného životem.
Za mě doporučuji.

08.02.2022 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Tak tohle bylo skvělé. Jen na tom konci mě to trošku semlelo. Slova se četla sama, příběh plynul stejně brilantně, jako Kaz a ostatní kouzlili. Tahle série mě doslova vtáhla do sebe a vše jsem prožívala s ostatními postavami. Takhle mě okouzlila i série Adriany Michálkové. Doufám, že tohle téma ještě není úplně vyčerpáno. Těším se na další setkání na známých místech i když s jinými hrdiny.

07.05.2021 5 z 5