lenka7679 lenka7679 komentáře u knih

Vzpoura andělů Vzpoura andělů Brigitte Melzer

Tady bylo snad skoro všechno špatně. Příběh nezáživný, postavy špatné, žádný popis, uvedení do příběhu děsný. Vůbec mě nenapadá, proč tahle povídka byla roztažená do tolika stránek.

08.04.2021 2 z 5

Rebelka noci Rebelka noci Emily Bold

Pro náctileté slečny určitě skvělé čtení. Mně zde chyběla u postav větší propracovat. Hloubka příběhu, zde vše klouzalo jen po okraji. V porovnání s jinými, které jsem četla a byly mnohem více propracované dávám tomuto čtyři hvězdy. Za celou dobu jsem se nedozvěděla, jak tyto bytosti vznikly? Co byli, když to nebyli andělé? Nějak mi v tom chybělo vysvětlení a smysl jejich existence. Jako jednohubka dobré a čtivé, ale je lepší u toho moc nepřemýšlet.

08.04.2021 4 z 5

Očistec Očistec Adriana Michálková

Skvělé pokračování, propracované, neskutečně chytlavé a čtivé.

03.04.2021 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Jelikož jsem se před více než deseti lety zamilovala do Twilight ságy, méla jsem radost, když jsem zjistila, že se Stephenie Meyer vrátila k námětu a napsala Půlnoční slunce.
Chtěla jsem zjistit, co nového mohla napsat. A ano, mohla toho napsat dost. Třeba shrnout na více než 700 stránkách osud Edvarda a jeho rodiny jako celek celé ságy. Mohl to být zajímavý pohled, kdyby to nebylo tolik stránek myšlenek Edvarad pouze na PRVNÍ díl. Tolik stránek snad ani první díl neměl.
Tady musím konstatovat, že se vlastně ani od prvního dílu neodliším s hodnocením. Jelikož první díl mě nebavil a tady je to stejné.
Tlachání v podstatě o ničem. Něco málo dopnění, které se v té zbytečné omáčce úplně utopí. Za mě úplně zbytečný počin. Nicméně chápu, že své fanoušky si najde.
Tři hvězdy dávám za oživení vzpomínek. Bohužel u prvního dílu mě více než kniha zaujalo filmové zpracování. A tato kniha to nevylepšila.
Co se týče chyb v textu, to zde již bylo zmíněno několikrát, takže se k tomu ani nevyjadřuji.
Celkově se kniha čte špatně, u 450 stránky jsem se už vysloveně přemlouvala, abych četla dál. Nudila jsem se. Možná by bylo lepší se již od tématu odpoutat.

15.03.2021 3 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Skvělé. Celá trilogie byla jedím slovem neskutečná a byla to parádní jízda. Svět byl vykreslený bravurně a uvěřitelně, vše promyšleno, jako málokterý příběh. Nic tomu nechybělo. Napětí, překvapení, zlost, láska, za mě jedny z nejlepších knih, které jem v tomto žánru četla.

05.02.2021 5 z 5

Příliš velké sousto Příliš velké sousto Meg Cabot

Takže jedno vím určitě, Meg Cabot upíři nejdou. Nejvíc jí sedí YA knihy, tenhle styl pro ní není. Příběh strašný, zápletka ani nevím, zda tam byla, jako celek splácané a nepovedené. Za mě tohle ne a prosím, už nikdy nezkoušet.

04.02.2021 1 z 5

Nenasytná Nenasytná Meg Cabot

Tohle byla slátanina. Jedna hvězda, za docela ucházející začátek. Pak už to začalo jít z kopce a nezastavilo se to až do konce. Nechápu, jak je to možné, tato spisovatelka dokáže psát a to velice, ale tohle se jí hodně nepodařilo.

04.02.2021 1 z 5

Tato kniha je již výrazně slabší. Opakující se fráze, tlačení na pilu a celkově to prostě vyznívá nuceně. I tak nezatracuji a zkusím dalším knihu.

17.12.2020 3 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Musím říct, že první kniha se mi líbila mnohem víc i když i u ní byl začátek dlouhý, tak se pak kniha rozjela, tady nic, pořád nic a najednou konec, je to pro mne zklamání...

17.11.2019 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Bojím se dát pátou hvězdu, aby se nevyděsila... Nicméně, oproti prvnímu dílu, který nebyl vysloveně špatný, to bylo o hodně lepší a to mě baví, spisovatelé, kteří mají vzestupnou dráhu jsou ti nejzajímavější a proto směle do toho a jsem zvědavá na další díl. Fakt, že překombinovanost a fantazie u tohoto spisovatele zůstává je fakt, ale oproti prvnímu dílu bych řekla, že výrazně méně. Zase na druhou stranu o tom knihy jsou, ať žije fantazie.

11.09.2019 4 z 5

Fontána Fontána Jonas Moström

Knihu jsem se prostě musela nutit číst. Začátek se rozjel slibně, ale pak už to bylo jen utrpení, odkládala jsem jí a znovu se vracela, ale zkrátka to drhlo. Příběhová linka dobrá jen tomu chyběl zápal.

23.02.2019 3 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Jako hodně ostatních čtenářů jsem přemýšlela, zda tři, nebo čtyři, nakonec dávám tři, protože do přesně 245 strany mě kniha vůbec nebavila. Dokonce i když mi nevyhovoval styl psaní, něco na knize bylo, co mě ji zpočátku nutilo číst. Ovšem kolem sté strany jsem byla již celkem otrávená, protože se stále nic neděje, příběh se nepohnul a v podstatě stál celou dobu na místě. Osobně si myslím, že kdyby knize ubylo několik naprosto zbytečných stran, velice by jí to prospělo. Tímto natahováním, mě minul moment překvapení, jelikož zhruba za půlkou jsem již věděla, kdo je vrah, takže wow efekt na konci mě minul a vlastně jsem si dočtením jen potvrdila své domněnky. Námět je v podstatě stokrát použitý, takže nic geniálního, ale věřím, že vynechat půlku rozhodování, bylo by to geniální a fungovalo by to lépe.

19.02.2019 3 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Musím říct, že tento díl pro mě byl obrovským překvapením a vychutnala jsem si ho. Skvěle napsaný příběh, který od první stránky vtáhl do děje zasekl a nepustil, dokud jsem nedočetla. Nemohu se dočkat trojky a pokud bude napsaná v tomto stylu a tempu, budu blahem bez sebe. Nemohu jinak než za 5.

30.12.2018 5 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Chtěla jsem jen zabít čas mezi tím, než vyjde něco od mých oblíbených autorů, ale narazila jsem na překvapení. Kniha mi velmi připomněla sérii hrobů napravo atd.. Podobnosti je tam docela dost, ale není to stejné, snad právě proto mě tak zaujal první díl, který jsem zhltla a zároveň už i druhý. Teď se chystám na třetí a nemohu nic jiného, než vřele doporučit. První díl to má ode mě za 4, protože bylo znát, že je to začátek něčeho většího a teprve se rozjíždí a měla jsem pravdu. Čtení je to spíše pro ženy, i když věřím, že třeba upoutá i pány.

30.12.2018 4 z 5