Lenka541 Lenka541 komentáře u knih

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Napínavý příběh, kde nechybělo násilí, vulgarismy, živočišný sex a až příliš dokonalá pomsta.
Knížka mě začala bavit až od druhé půlky. Za mě ani nemusela být tak dlouhá. Po dalším pokračování asi nesáhnu.

02.03.2022 3 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Tady jsem šla cíleně na jistotu. Colleen Hooverova je paní autorka a ješte se mi nestalo, že by mě některá knížka nedostala. Tuto jsem kvůli tématu domácího násilí dlouho odkládala, protože je to pro mě přespříliš. Nicméně po zjištění, že kniha má skoro happyend,jsem ráda, že jsem ji přečetla a na pokračování se nesmírně těším.

03.05.2024 5 z 5

Varhaník z mrtvé vesnice Varhaník z mrtvé vesnice Danuta Chlupová

Podobných příběhů jsem už pár přečetla. Velmi čtivá knížka, ikdyž shrnutá nějak povrchově. Bavila mě více první půlka knihy.

24.04.2024 5 z 5

Manželské nehody Manželské nehody Randy Susan Meyers

Příběh trochu rozvláčný, moc na mě nezapůsobil. Po knížkách z období válek se není ale čemu divit. Opravdu hodně americké, Maddy s Emmou mi přišly sympatické,ale až po nehodě. Před nehodou mě rodinka příliš nebavila.

28.05.2022 3 z 5

Vandrovní apatykářka Vandrovní apatykářka Iny Lorentz

Když jsem četla níže napsané komentáře o knize, musím dát skoro všem za pravdu. Půjčila jsem si ji v knihovně náhodou dle obalu, který mě zaujal a chtěla jsem se něco dozvědět z historie vandrovních apatykářů. Ale obsahem to odpovídalo spíše pohádce,kde dobro zvítězí nad zlem. Druhý díl už číst nemusím.

04.02.2024 4 z 5

Domů ze slunečných stepí Domů ze slunečných stepí Uri Orlev (p)

Moc laskavý , i když smutný příběh z období druhé světové války, vyprávěný malým chlapcem. Přečetla jsem už pár knížek právě z tohoto válečného období a i když se mi leckdy čtou těžce, vždycky mě překvapí a dojme další neobyčejný příběh.

09.11.2023 5 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Přečteno v rámci čtenářské výzvy,ale později i osobní. Chtěla jsem ji několikrát vrátit nedočtenou,ale pořád jsem ji dávala šanci. Příběh samotný a rasová problematika si určitě zaslouží lepší recenze než ode mě a určitě to tak i bude. Já ji četla dlouho a nějak mě nenadchla.

18.04.2022 2 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Opět strhující a čtivý příběh. Linka s čarodějnicemi mě bavila už méně, nicméně se na další díl této úžasné série moc těším a věřím, dle vysokého hodnocení, že opět nebudu zklamaná.

01.04.2024 5 z 5

Reflexní terapie jako samopomoc Reflexní terapie jako samopomoc Radka Dvořáková

K paní Radce jsem měla tu čest zajít na reflexní terapii. Jelikož mě to nadchlo, musela jsem si od ní přečíst tuto knížku. Útlá,ale hezky přehledná.

18.02.2024 5 z 5

Mladší sestra I Mladší sestra I Jane Austen

Tato knížka se mi dostala do rukou díky Čtenářské výzvě. Není to můj šálek kávy se přiznám, nicméně se četla dobře a dostat se na chvíli do jiného světa bylo zajímavé. Další dva díly ale číst nebudu,snad mi to čtenářky Jane Austenové odpustí.

12.09.2023 4 z 5

Štěstí hřeje jako slunce Štěstí hřeje jako slunce Pauline Mai

Pohodové čtení vhodné na dovolenou. Pro mě zbytečně zdlouhavý, ale jinak milý, romantický příběh z Itálie.

12.01.2024 4 z 5

Deník uprchlice Deník uprchlice Oksana z Ukrajiny (p)

Smutné i působivé. Přečteno v rámci Čtenářské výzvy

14.09.2023 4 z 5

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

(SPOILER) Koloušek, jako třetí příběh o bláznivé Lucii, se mi líbil ze všech nejvíc. Knížka mě dostala. Přirovnala bych ji k takovému životnímu koktejlu se vším dobrým, veselým,ale i smutným, co k životu patří.

13.05.2024 5 z 5