Lenka541 Lenka541 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Jednoduše ale poutavě napsaný příběh chudých rodin horníků z oblasti Karviné z doby před a v průběhu první světové války. O životě ze samot v horách, z Valašska, z Hrozenkova, z Valašského Meziříčí, jsem už pár knížek přečetla, ale z prostředí Karviné ještě žádnou, což bylo pro mě o to zajímavější. Jen konec mi přišel víc politický ,rychle shrnutý. Přesto ji
všem doporučuji.

01.04.2022 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Moje první knížka od této autorky. Přečteno v rámci čtenářské výzvy a jsem ráda, že to byla právě Agatha Christie. Do samotného konce jsem netušila,kdo je skutečný vrah. Kriminálky mám hodně ráda,ale z nynější doby jsou mi přece jen trochu bližší. I tak vřele doporučuji.

29.08.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Skvělá oddechovka mezi detektivkami. Nemám co vytknout, protože mám Bryndzu ráda a jeho styl psaní mi sedí.

02.01.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Náročná kniha,ale jsem ráda, že jsem ji přečetla. Některé části se četly samy, jiné zase hůře,ale bez nich by příběh nebyl celistvý. Zůstala ve mě akorát hořkost z lidí schovávajících se za moc komunistického státu.

09.10.2022 5 z 5

Přijde mi pomalu nepatřičné,abych hodnotila takovou historicky cennou knihu. O Životicích jsem doposud nic nevěděla a jsem moc ráda, že jsem si ji mohla přečíst. Doporučuji ji každému, kdo se chce dozvědět více o naší historii méně známých skutečností.

22.04.2022 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Moje první kniha od autorky. Docela těžké téma, ale příběh psán hodně poutavě. Nejvíc mě zaujala lidskost hlavní postavy. Určitě si od Petry Dvořákové přečtu i další knížky.

21.03.2023 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Jedním slovem "krásná". Knížka se mi líbila moc. Nechyběla v ní tragédie,smutek,smrt, napětí, strach a vůle o přežití , ale i láska, něha, lidská pokora a touha pomoci druhému člověku.

21.08.2022 5 z 5

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Jako dítě jsem moc nečetla,ale Robinsona jsem měla moc ráda a s radostí jsem po něm sáhla i teď..

20.03.2022 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Detektivka mě bavila, od půlky dokonce hodně. Prvni půlka trošku zdlouhavější,ale hlavní vyšetřovatelé mi byli sympatičtí, což je pro mě nejdůležitější.

28.03.2023 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Opět skvělá kniha. Trošku méně akční než předchozí knihy v této sérii,ale Kim a její tým opět nezklamali a dějová linka s Pennem příjemně oživila spíše psychologickou tématiku geniálních dětí. Krátké kapitoly zaručují, že se neztracíte v ději, i když u této spisovatelky se to stát snad ani nemůže. Celá série se mi moc líbila a těším se na další knihy od této paní spisovatelky.

12.03.2022 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Kdybych mohla dát této knížce 10 hvězdiček,tak to ráda udělám. Tento tragický příběh vám naleze pod kůži a jen tak se ho nezbavíte.

04.05.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Knížka se mi velmi líbila. Je psaná čtivě, postavy jsem si hned oblíbila a určitě si od autorky brzy zase něco přečtu . Příjemná oddychovka na dovolenou.

06.08.2022 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Hodně zajímavý příběh. Kdo ví, jestli se člověku, který se rozhodne žít po pokusu o sebevraždu, otevře taky nějaká taková knihovna a přehrávají se mu různé životy, které by mohl prožít a pro který mu stojí za to ho žít. Knížku doporučuji.

15.01.2023 5 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Tak to byla síla. Styl psaní podobný jako u Bryndzy, děj napínavý až do konce, prostě doporučuji. Už se těším na další díly.

11.12.2022 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Příběh,kde doktor Hynek prochází krizí středního věku zatíženou závislostí na alkoholu. Byl mi ale přesto sympatický, protože v jádru mi připadal poctivý a nezkažený dobrák. Knížka se četla velmi dobře, i když na takové téma by stačila i poloviční. Zahrada,kterou jsem četla jako první,mi přišla více zajímavější.

11.04.2023 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Na tuto knížku jsem byla zvědavá, protože jsem o ní hodně slyšela,ale nějak mě moc nenadchla. Díky promyšlenému únosu vlastního miminka, se mi to nečetlo vůbec dobře a musím říct, že jsem četla daleko lepší detektivky.

25.11.2022 3 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Až na konci této knihy jsem pochopila, proč je vypravěčka příběhu neznámá. Příběh je věnován jen jediné osůbce, Stanislawě, která přivedla na svět mnoho novorozenců v nelidských podmínkách pro život. Při čtení jsem si musela opět vyhledat tváře doktora Mengeleho a velitelky ženského tábora Marie Mandelové, kteří páchali s radostí ve tváři ty nejhorší zvěrstva, jaké kdy může člověk člověku provádět. Díky trošku chaotickému přeskakování postav, se knížka hůř četla,ale alespoň se mě tento příběh nedotkl tak moc,jako třeba Cilčina cesta nebo Mengeleho děvče. Určitě ale stojí za přečtení.

27.02.2023 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Hodně zajímavá knížka. Jsem ráda, že jsem se k ní dostala díky Čtenářské výzvě a nelituji. Četla se mi dobře a určitě si od autorky ještě něco přečtu.

18.10.2022 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Z tohoto příběhu mi nezůstal žádný hezký pocit. Tady snad ani nelze chválit kvalitu knihy, ikdyž čtivé, když ji zastiňuje tak nelidský osud patřící malé holčičce. Opravdu nelehké čtení.

06.02.2024 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Další naprosto skvělá knížka od Roberta Bryndzy. Nechávala jsem si ji jako bonbonek na dovolenou a nezklamala mě. Vřele doporučuji.

05.08.2023 5 z 5