lenka4434 lenka4434 komentáře u knih

Moje dítě mě dohání k šílenství Moje dítě mě dohání k šílenství Danielle Graf

Moje první kniha o respektující výchově, ne se vším se dokážu ztotožnit. Ve spoustě míst mi přijde, že si autorka protiřečí a že jde čistě o její osobní životní zkušenost, kterou nelze univerzálně přenést. Jestli se nepletu, tak nemá psychologické vzdělání a to je u takových autorů nebezpečné, byť čerpají z odborných zdrojů.
Nicméně mě kniha v mnohem obohatila a ulehčila mi život se vzteklým dítětem.

08.12.2022 4 z 5

Bílý pavouk Bílý pavouk Heinrich Harrer

Jedna z nejkrásnějších knih o horách, jakou jsem četla. Jednou bych bych chtěla sedět v Grindenwaldu v restauraci, pít kafe a dalekohledem hltat Nordwand.

05.11.2022 5 z 5

Kůň Převalského Kůň Převalského Maja Lunde

Za mě zatím nejméně povedená kniha z celé série. Koně zde hrají jen malou roli, zatímco v prvních dvou knihách včely a voda nesly roli hlavní. Vadí mi také sebeobětování se Evy a Karin ve prospěch zvířat na úkor vlastních dětí. Konec knihy na mě zůstal až moc neúplný.

03.04.2022 4 z 5

Hipík Hipík Paulo Coelho

Kniha o znuděné mládeži, bez myšlenky, bez zajímavostí. Četla jsem do konce, protože jsem věřila, že tam bude "něco". Nebylo

08.04.2020 2 z 5

Modrá Modrá Maja Lunde

Jedním dechem. Víc takových knih, prosím. Konečně se o takových tématech mluví bez nádechu fanatismu.
Linka se Signe krásné ukazuje naší hluchotu a slepotu. Mrazivý kontrast mezi TEĎ a POTOM. A líbí se mi nápad vykreslit chování vyspělého světa na jediném malém fjordu.

22.12.2018 5 z 5

Racek Racek Richard David Bach

Zajímavé téma, ale na plné čáře knížku vyzdvihují ilustrace (vydání Argo), bravo!

16.12.2017 4 z 5

Záhir Záhir Paulo Coelho

Mám někoho, kdo je mi Záhirem, čekala jsem odpovědi na své otázky a nedozvěděla jsem se nic. Nedokázala jsem se do knihy "ponořit", necítím se obohacena. Tedy snad až na pojem Protekční banka, který vlastně ani není od Coelha..

31.03.2015 3 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Úchvatná kniha, jedna z mála, u kterých jsem si přála, aby nikdy neskončila. Obdivuji autora, jeho nadhled a pokoru. Sama jsem lékař (ale ne bez hranic) a snad proto mě kniha strhla dvojnásob. Užívala jsem si každý odstavec, pro možnost vidět situaci autorovo subjektivním pohledem, nikoliv jen číst strohý popis událostí. Děkuji

22.02.2015 5 z 5

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Tohle není čtení pro mě. V té knize se vlastně nic nestalo, spousta rozehraných postav se prostě ztratila bez vysvětlení. Asi je to moje chyba, ale já tuhle knihu absolutně nepochopila... Přečetla jsem ji jen proto, že jsem ji dostala jako dárek. Sama bych ji nikomu nedala. Kdyby se našel zkušenější čtenář, co mi vysvětlí "o co vlastně šlo", byla bych ráda. Z téhle knihy jsem si neodnesla vůbec nic

03.09.2014 2 z 5

Prevít na vysoké Prevít na vysoké Jan Jícha

Jedna z mála knih, u kterých jsem se smála nahlas :)

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Nevím, jestli bych zvládla pochopit takové množství postav, kdybych před tím neviděla film, ale narozdíl od ostatních dvojic film-kniha - nedokážu říct, co je lepší, obojí je perfektní. Dvojku už jsem nepřelouskala ..

13.08.2014 5 z 5

Nemám ráda sci-fi apod., ale tato kniha mě nějakým způsobem okouzlila, pohltila a nalákala na další autorova díla

13.08.2014 5 z 5

Výpravy do divočiny: Dobrodružství mladého přírodovědce Výpravy do divočiny: Dobrodružství mladého přírodovědce David Attenborough

Zaujaly mě pasáže popisující zajímavá zvířata a jejich chování, naopak části popisující cestování se trochu vlekly. Vadilo mi, s jakou samozřejmostí brali zvířata z jejich přirozeného prostředí, na stranu druhou asi moc nestrádala.

13.05.2023 4 z 5

Začni teď! - Průvodce otužováním Začni teď! - Průvodce otužováním David Vencl

Příjemné čtení, nejen o otužování. Pro začátečníka (jako já) je to takový záchranný kruh, aby se shodil poslední obavy před vstupem do vody. Pro bezpečnější pocit. Doporučuji každému, kdo o otužování přemýšlí, ale bojí se.

02.11.2022 5 z 5

Vábivé ticho: štít smrti a snů Vábivé ticho: štít smrti a snů Joe Simpson

Nahlédnutí do světa horolezců jinak, než jsem zvyklá z poutavých videodokumentů, na kterých horolezci většinou působí prostoduše až lehce psychopaticky vzhledem k absenci strachu. Kniha je pestrá a čtivá. Má pár slabších míst, kde je koncentrováno až moc informací, ve kterých se já osobně ztrácím. Ale celkově je to jedna z těch lepších knih, které jsem v životě četla. Občas se vyskytuji v horách nesrovnatelně menších, ale pocity mám někdy podobné jako autor. Líbí se mi detailní popis myšlenkových pochodů.

06.05.2022 5 z 5

Každé dítě může dobře spát Každé dítě může dobře spát Annette Kast-Zahn

Přijde mi, že v knize se dítě bere jako stroj, jako hodinky, které je nutné s německou presností seštelovat. Ale pár poznatků z knihy jsem si vzala a vypadá to, že dcera díky tomu spí lépe. Vyplakání jsme nezkoušeli.

26.11.2020 2 z 5

Nevěra a co s ní Nevěra a co s ní Radim Uzel

Skvělá kniha.

06.03.2019 5 z 5

Vůně jasmínu Vůně jasmínu Corina Bomann

Chvíli jsem kvůli recenzím doufala, že jsem nesáhla po červené knihovně. Do odjezdu z Vietnamu jsem tomu věřila a poté do konce knihy věřila, že se to trochu zvedne. Nezvedlo

16.02.2019 2 z 5

K2 - 8611 m K2 - 8611 m Josef Rakoncaj

Klobouk dolů před panem Rakoncajem! Reaguji na komentář níže.. Mně se právě ten popis rutiny moc líbil, co jedli, kolik měli na zádech, o čem přemýšleli.. Čtení knihy bylo krásně zprostředkováným zážitkem.

01.11.2017 5 z 5

Nesmrtelná túra do Compostely Nesmrtelná túra do Compostely Jean-Christophe Rufin

Krásná čtivá kniha pro každého, kdo by se chtěl někdy na Cestu vydat. Doporučuju

07.04.2017 5 z 5